Skocz do zawartości

Teczka 2D: Urbanboogie


Urbanboogie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak samo, na początku nie skumałem. Widziałem tylko dwa gołębie, a tu nagle zarysowały się dwie postaci:) Ogólnie mi się podoba, chociaż gołąb po lewej wydaje mi się trochę zniekształcony, ale z drugiej strony wiem, że ciężko jest dostosować kształt gołębia do zarysu profilu twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 507
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ten wampir przypomina mi jakiś film. Chyba jakiś czarno-biały, niemy horror... Hmm - "Nosferatu" ? Nie chce mi się szukać teraz po sieci :)

Ogólnie - masz strasznie specyficzny klimat obrazków, taki hmm... nieamerykański :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem połechtany...:))

"Ożenek" ...bardzo mi pasi...chociaż typografia całkiem spokojnie przeszkadza w odszukaniu pomysłu z postaciami..... a to on powinien walić najpierw....:)))... żeby nie było że Dziadek zmiękł całkiem........:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie Panowie :)

 

SBT77: W zasadzie dobry strzal z tym nosferatu :) A co masz na mysli mowiac o amerykanskim/nieamerykanskim klimacie? Musisz mi koniecznie pokazac jakies przyklady, moze ja daze do amerykanskiego, tylko po prostu jeszcze tak nie umiem? :D

 

dziadek3D: Nikogo nie lechtalem, ja mam raczki tutaj :P Racja co do tego ozenka, ogolnie wszyscy mi zarzucaja, ze tych twarzy nie widac, ale to pierwsza proba z tego typu plakatem, nastepnym razem postaram sie wziac te rzeczy pod uwage :) Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sympatyczne te 2 ostatnie, no i git ze bedziesz czesciej wrzucal prace.

 

Odnosnie wielbladow: Pokazujac detal w swietle ciemne miejsca traktujesz bardzo lekko, ogolnikowo, symbolicznie; jesli decydujesz sie na przeciwna sytuacje to powyzszy schemat trzeba odwrocic.

 

~I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! Kaktuch mi taki w domu zakwitl, to postanowilem odswiezyc techniki tradycyjne, akryl, format troche ponad a4, jak z reszta wszystkie do tej pory, bo mam blok z 50 takich arkuszy ;) Papier mi niestety pozolkl od zdjecia :)) jak uda sie zrobic lepsze to moze podmienie

 

kaktus2mal2.jpg

 

Edit: nie poprawilem, ale za to zmniejszylem :)

Edytowane przez Urbanboogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki, jak go malowalem to obrazek byl w pelnym sloncu, nie wiem czy tak sie powinno robic, bo jak wszedlem do domu i na niego popatrzylem to mialem niezle zdziwko, bo to tlo z zalozenia bylo innego koloru :P Te kreski to nie wiem skad, ale bardziej niekconco niz kconco :)

 

Dzisiaj znowu kwiat z natury. Strasznie mnie momentami irytuja te akryle, to chyba przez wygode jaka daje malowanie w digitalu, gdzie sobie mozna probkowac kolory z obrazka, zamiast za kazdym razem mieszac od nowa kiedy zabraknie jakiekiegos odcienia :E Na dodatek przydepnalem dzis tubke z zolta farba i stracilem bezpowrotnie 1/3 jej zawartosci. A i bez tego trawnik mam pozolkly, moglem chociaz stanac na zielona :

 

srorczykanalog2mniejszy.jpg

Edytowane przez Urbanboogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, pierwsza akwarela (A5), bardziej to wyglada jak slaby akryl, ale teraz juz wiem, ze powinienem walic od razu duzym nasyceniem a nie wdawac sie w malowanie warstwami. Gratis mnie jeszcze pogryzly komary i slonce zaszlo w polowie malowania :) moze jutro będzie lepiej ;)

 

butlamala.jpg

 

Przyjme dobre rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre pracki. Wrzucaj więcej, częściej! Digital traktujesz bardzo lekko, aż czasami nazbyt. Gdzieś Ice mówił o wyostrzaniu światła i zmiękczaniu cienia. Cenna rada. Trzymaj się jej. Dzięki temu twoje prace nabiorą życia. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki, Status, mowisz pewnie o krawędziach? bardzo mi sie podobaja prace z umiejetnym zastosowaniem tego zabiegu, ale mi nie zawsze dobrze wychodzi ;)

 

Następna akwarela, dzisiaj nie bylo slonca jak chcialem pomalowac, wiec zinterpretowalem sobie swoje zdjecie

 

akwa23maly.jpg

 

Kolorki mi sie troche podrasowaly przy zdjeciu hehe, to juz ich nie psulem, prawda jest taka ze troche mi sie brudza. Format znowu a5

 

edit: wykadrowalem jeszcze obrazek na kompie, ale nie wiem jak lepiej

 

http://img832.imageshack.us/img832/5697/akwa2wykadrowana2.jpg

Edytowane przez Urbanboogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze ja tu jakies kwiatki nie, ale sie naogladalem roznych Nathanow Fowkesow tudziez Stanislawskich ;) Poza tym fajnie sie na nich cwiczy techniki tradycyjne

 

dzisiaj malowalem akwarele z natury w ogrodku, ale po jakims czasie doszedlem do wniosku ze obrazka nie da sie uratowac i dalem za wygrana. Wieczorkiem wpadlem na pomysl zeby wykorzystac ten zchrzaniony akwarelowy podrmalunek i zrobic z tego akryl :) Taki recycling :P Format A5

 

akwaryl3maly.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probuje troche wyluzowac z tym malowaniem zeby obrazki nie byly takie wycacane, ale to nie takie proste. Tym razem mam do zaoferowania jakiegos osta. Moze miec pewne botaniczne nieprawidlowosci ;) bo wyszla z tego taka zabawa z glowy, interpretacja moich mglistych wspomnien ostow napotkanych na spacerze. Akryl trocheponadA4

 

osetsroset3maly.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :D Sie rozkwiecilem, bo pomyslalem ze moze to byc dobra terapia no moje problemy z generalizowaniem niezdefiniowanych ksztaltow. Wiekszosci ich i tak nie pokazuje bo sie wstydze, strasznie trudna ta technika, ale uzalezniajaca! A dzisiaj to mam dopiero "KFA-KFArelke" :P

 

kaczka3r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzam teczke po latach tworczego niebytu, niestety mam ostatnio mala przerwe od digitalu, maziam sobie jedynie jakies pierdoly olowkiem zeby wszystkiego nie zapomniec. Na szczescie kolega poprosil mnie o szybki rysunek dla trzyletniej siostrzenicy wiec chcac nie chcac naspidowalem mikolaja (naspidowalem =/= naszprycowalem speedem :E). Wesolych Swiat ;)

 

mikooolaj.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urban więcej mieszaj tego akrylu wiecej mieszaj, nawet śladowa ilość zupełnie innego likwiduje to wrażenie koloru "prosto z tuby". Polecam ci też 100x70 format, jakiś płaski szeroki syntetyk, wtedy można dopiero sie wyszaleć i podziałać gestem - na a4 czy na nieco ponad jak to ująłeś za bardzo w głowie siedzi to ograniczenie formatowe i człowiek sie mniej skupia na trym co faktycznie maluje L-: dawaj wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy cuś, jakis kolejny eksperyment z troche innym stylem, ale chyba sie troche ze swiatlem pogubilem... Prawdopodobnie dlatego ze zaczalem od konceptu, a dopiero potem postanowilem ze osadze go na jakims tle i zrobie ilustrację. Nastepnym razem musze zadbac o jakies porzadne refki i ogolnie pocwiczyc env, tu sie bardziej na brylach skupilem niz na realizmie

 

syrena.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet fajny klimat ma ta praca. przypomina mi troche pracki Hockneya np http://www.luxuryshoppers.net/wp-content/uploads/2012/01/52060395_p.jpg ( bardziej chodzi mi o sam klimat takiego spokoju ciszy i zamrożenia ruchu, niż o wykonanie obrazka)

 

Co do anatomii i proporcji uważam że odwłok powinien być masywniejszy, w przeciwnym razem fiknełaby do przodu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentarze ;)

 

Theltona: nie bylem zadowolony z jej twarzy bo wyszla troche plasko i nie bardzo mialem pomysl jak się z tego wytłumaczyć. Teraz, z tym fikaniem, to wszystko zaczyna się składać w logiczną całość!! :>

 

A ten obraz Hockneya wymiata :O

 

 

 

Mam jeszcze jedną poważną zagwozdkę dotyczącą tej pracy, a mianowicie kompozycję. Przyjąłem że w tę stronę działa w miarę ok i tak już zostawiłem, chociaż po 'flip horizontal' wygląda, co tu dożo mówić, fatalnie :) Zastanawiam się czy ma tu znaczenie to, ze pracę ogląda się od lewej do prawej a ja od początku starałem się tak wszystko ustawić żeby to jeszcze dodatkowo wzmocnić; czy może tak naprawdę kompozycja nie działa tu dobrze w żadną stronę, a dla mnie praca jest jeszcze zbyt świeża żebym był w stanie to zauważyć? Bede bardzo wdzieczny za wszelkie opinie/wytlumaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki myszo, niestety nie mam nic nowego z gwaszy do pokazania, po indyku cisnalem akwarele zeby sie zmusic do troche szybszego malowania, niestety niewiele z tego nadaje się do wrzucenia ;)

 

znowuu jaakiś kwiatek, podobny do któregoś wczesniejszego ;p Koleżanka zażyczyła sobie obrazek na urodziny i malowalem na hardkorze z godzinę przed wyjściem :)) Zawsze to jakiś fajny pretekst żeby się trochę pobawić kolorem

 

kwiatoli2.png

 

domeek :P kwiatki są bezksztaltne, dlatego latwiej mi sie je malowalo :p

 

domekszklarska2.png

 

i żabole z czelędża:

 

zabisplasz2mniejszy2jes.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) Zabrałem się za studiowanie obrazów, robię sobie codziennie po jednym. Na początek chciałem przeanalizować trochę malarstwa pejzażowego (tu mam chyba największe braki), przede wszystkim prace w których podobały mi się pewne skróty i sposoby uchwycenia formy chmur:

 

Levitan, 1894 "Над вечным покоем"

stud001.jpg

 

Wyczółkowski, 1905 "U Wrót Chałubińskiego" - jeden z moich ulubionych obrazów, wali od niego jakąś niesamowitą plastycznością :)

stud002.jpg

 

Stanisławski, 1900 "Topole"

stud003.jpg

 

Stanisławski, 1903 "Obłoki nad Dnieprem" ten jest dość mały, bo braszłerk wyszedł mi jakoś wyjątkowo parszywie ;)

stud004.jpg

 

Ruszczyc, 1903 "Stary dom"

stud005.jpg

 

Ruszczyc, 1900 "Kościółek wiejski (Kościół na Litwie)"

stud006.jpg

 

Ruszczyc, 1902 "Obłok"

stud007.jpg

 

Ruszczyc, 1901 "Mur i obłok"

stud008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomka, Jaime jest w tym absolutnym mistrzem, ja dopiero nieśmiało zaczynam zabawę z pędzlami i trochę mi brakuje doświadczenia żeby oddać te faktury. Nie chciałem na siebie brać za dużo na raz, bo musiałbym chyba poświęcić kilka dni na jedno takie studium, ale prędzej czy później będę pewnie musiał zrobić parę studiów nastawionych stricte na faktury. Zanim jednak na dobre wezmę się za takie eksperymenty, chcę jeszcze nieco usprawnić walkę z kolorami, bo mam wrażenie że to mi najbardziej psuje workflow i utrudnia wszystko inne :) Dzięki z komentarz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności