Skocz do zawartości

Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne TYLKO CG


ttaaddeekk

Rekomendowane odpowiedzi

4 hours ago, fletcher said:

Substance Painter za to potrafi zapchać praktycznie cały ram tak samo jak UE

After effects ma podobnie, gdy miałem tylko 64 to potrafił zabrać całość i jeszcze kilkadziesiąt gb cache na dysku 🙂 Zresztą nawet taki photoshop jak może to bierze dużo raz sobie pracowałem nad renderem butów i 15 wersji kolorystycznych w jednym pliku 16bit, ale aov, warstwy czy inne maski jako smart object pewnie 32 i po jakimś czasie pracy z historią i czym tam jeszcze patrzę a photoshop bierze ponad 70GB ramu :) nie wiem może jakiś memory leak albo co bo trochę dużo w porównaniu z samym plikiem na dysku któremu do jednego gb trochę brakowało🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psują rynek 😛

 

Ale tak to jest. Większa/bogata firma nie koniecznie = większe zarobki.  Jest pewnie socjal i inne psedo zapychacze ale thats all.

Myśle, że np  w takim mnejszym znacznie Ninja Theory  zarobki na "roboczych" stanowiskach mogą być większe niż w Blizz. Ale to takie przypuszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś czasem ogląda Jima Sterlinga to nie powinien się dziwić, że w activision liczy głównie CEO Bobby Kotick i jego premie oraz inwestorzy, pracownicy i klienci to zło konieczne. Np w  lutym Activision  ogłosiło rekordowe zyski i żeby to uczcić hurtem zwolniło z miejsca około 800 osób a pracownicy mogą liczyć na nadgodziny żeby pokazać, że pracują z pasją bo choć nikt nie trzyma im broni przy głowie (cytat) to jak nie pokażą pasji to i nie zobaczą podwyżki albo przedłużenia kontraktu. Zresztą w rockstarze, epic czy nauty dog wcale inaczej nie jest, pracownik może co najwyżej liczyć za załamanie psychiczne, rozpadające się życie prywatne z braku czasu na nie i podupadające zdrowie, na kotaku Jason Schreier też o tym pisał nie raz. 
Ale wiecie Blizzard to nadal "prestiż" ciągle się znajdą ludzie którzy tam pobiegną żyły sobie wypruwać byle by tylko w resume mogli sobie wpisać, pewnie nawet by dopłacali, nie wszyscy ale jednak. Albo ambitny junior chcący pokazać że też jest coś wart ciśnie po godzinach w robocie żeby dorównać midowi czy serniorowi mimo że nikt tego od niego nie wymaga bo w końcu jest juniorem. Ale lata mijają i staje się to normą i już każdy musi tak się poświęcać czy tego chce czy nie. 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, KLICEK napisał:

wiadomo, druga sprawa jest to ze ludzie nie gadaja o hajsie, a pozniej sa zdziwieni ze zostali wyruchani 😄 takze taki spread shit to calkiem niezly pomysl, pomimo ze pachnie cebula

Nie zostali wyruchani bo, jak to dobrze Destroyer ujął, liczy się prestiż. Możesz iść do jakiegoś indie deva i zarabiać więcej, no ale nie będziesz teksturował boxów do overwatch i już w CVce się tym nie pochwalisz. Więc wątpię, żeby nagle cała brać graficzna się postawiła i zastrajkowała bo takie coś jest niemożliwe. Chyba, że zacznie brakować ludzi na stanowiska.

W sumie liczy się, jak wszędzie, dobry art dir i inni kirownicy, którzy dopilnują czego trzeba. A joniorzy i mid pewnie jak wszędzie, jest kolejka na te stanowiska, nikt do nich nie będzie płakał. Wieć albo się przystosują albo szukają roboty.

 

Jakby co jest azja itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, KLICEK said:

zostali wyruchani przez samych siebie 🙂 znam takich wielu

Jak w sytuacji gdy chłopek zaprasza dziewczynę do drogiej restauracji, płaci za kolacje 800zł i słyszy, że jest jej najlepszym przyjacielem i kocha go jak brata 🙂 został srogo wyruchany ale nie w taki sposób o jakim myślał 🙂

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej nie wiem jak to dziala. Dostajesz normalna kaske jaka wyplacasz i uzywasz czy jakies Etheral Monopoly Art Dollars? 😄
Jak normalna kaske to super, jak Mickey Mouse money to duzo mniej super.

Ale, jak chcesz mind blown to masz tutaj. Ben Mauro za 2 melony nasprzedawal grafik ze starych tutoriali 😄

Trzeba miec nazwisko wyrobione. Swiat oszalal, kazdy stara sie sprzedac jakies badziewie ktore mu na dysku zalega. Znani i lubiani wczesniej zarobia zanim banka peknie. A w miedzy czasie mozna kaske prac kupujac takie "dziela sztuki":
https://superrare.co/artwork-v2/peach-gardens-18636

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to wymienić na prawdziwą forsę.

 

Pewnie jestem starej daty ale  trochę to nie mieści mi się w głowie. No ale to jest bardzo ciekawa sprawa i dla wielu możliwość zarobku. 

Ciekawy czy ktoś "z ulicy" da radę się tam wbić, przepchnąć przez cale to badziewie i coś sprzedać

Widać dużo  ludzi napchało kieszenie krypto i musi to gdzieś płynąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to te systemy już są zalewany wszystkim od najgorszego badziewia i jest przesyt, jak nie jesteś znany czy nie masz dużych zasiegów w social media marne szanse, zresztą ludzie narzekają, ze teraz połowa artystów na twitterze trąbi o swoich cryptoartach i ich blokują czy mutują frazy jak nft crypto itd. 

To tez buduje popyt na kryptowaluty bo żeby coś wystawić trzeba wydać kilkadziesiąt zł a jak się patrzy na bardziej popularne serwisy to jest zalew badziewia wszelakiego typu a tylko cześć ludzi na tym zarabia. 

No i jeszcze do tego olbrzymi ciężar środowiskowy tego całego dziadostwa 

https://memoakten.medium.com/the-unreasonable-ecological-cost-of-cryptoart-2221d3eb2053

https://everestpipkin.medium.com/but-the-environmental-issues-with-cryptoart-1128ef72e6a3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,

 

ludzie z natury to zachłanne egoistyczne bestie 😉 Więc łatwo się usprawiedliwią, że np. to największe korpo niszczą, a nie jacyś tam artyści.

A ci co są przeciw też często będą siedzieć cicho bo boją się stawać przeciwko tak dużym nazwiskom w branży.

 

Mówię oczywiście o takich aktywnych w socjal mediach. Taki ja to ma w dupie czy ktoś go od-kliknie czy nie 😉 I tak nie będę się w to bawił.

 

Tylko szkoda, ze ta zabawa jest taka destruktywna. Czeka nas brudna, brzydka cyberpunkowa przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, michalo said:

ludzie z natury to zachłanne egoistyczne bestie

Wiem, sam bym tam sprzedał wszystko co mam gdyby jeszcze była realna szansa na to 🙂 moze bym sobie jakoś dzięki temu życie ułożył tj kupił mieszkanko przed 40tką albo coś ale mam 17 followersów na twitterze i 1 na youtubie to nie urodzę z tego nic nawet jakbym chciał 🙂

Poza tym całę to crypto to piramida finansowa i scam ale póki cały czas napływajanowi ludzie to buduje to wartość z powietrza więc jak się bardzo chce to można wchodzić tylko ostrożnie i żeby wyjąc więcej niż się włożyło zanim to wszystko się rozpadnie, bo chyba się rozpadnie i ludzie w panice zaczną uciekać. Choć z drugiej strony to coś całkiem nowego i nie wiadomo do końca co z tego będzie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Destroyer napisał:

No i jeszcze do tego olbrzymi ciężar środowiskowy tego całego dziadostwa.

Poza linkami do rozpraw filozoficznych na temat uniwersalnego przychodu, istnieją jakieś realne, poparte danymi badania na temat tego jaki wpływ ma crypto na środowisko? Jakieś linki? Jedyne co spotkałem do tej pory to "bro trust me, I'm telling you". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm każda transakcja żeby była niemierzalna jest rozproszona, a samo kopanie kryptowalut pochłania tyle prądu co małe państwo 

https://www.statista.com/statistics/881541/bitcoin-energy-consumption-transaction-comparison-visa/

https://www.bbc.com/news/technology-56012952

https://www.bbc.com/news/technology-48853230

https://www.dw.com/en/why-does-bitcoin-need-more-energy-than-whole-countries/a-56573390

https://www.theguardian.com/technology/2021/feb/27/bitcoin-mining-electricity-use-environmental-impact

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2542435119302557

https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2021-01-26/is-bitcoin-mining-worth-the-environmental-cost

5 minutes ago, KLICEK said:

ja tam powiem wam ze z checia bym cos swojego sprzedal, tylko pewnie nikt nie kupi 😄 

Może ktoś kupi ale te strony gdzie jeszcze są większe szanse na zarobek są na zaproszenie i trzeba czekać, kilak dni temu ktoś na twitterze się chwalił, że się dostał a zgłaszał się w połowie grudnia, a to było przed tym boomem jaki  jest teraz czyli kolejka 10 razy większa a jak otworzą dla wszystkich to już mogiła żeby się przebić 🙂

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no True True, nawet wczoraj artstacja wyslala ankiete, beda to wprowadzac u siebie ASAP. Na poczatku tylko TOP TIER i na zaproszenia. Takze TEGO

 

W takich momentach wlasnie zawsze jestem mega wkurwiony na siebie, bo moglem dac z siebie wiecej przez kilka ostatnich lat i naprodukowac jakiegos fajniejszego syfu. Teraz by byla okazja to zmonetyzowac, a mam gowno.

 EH polak przed i po szkodzie jak zwykle gupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Destroyer napisał:

samo kopanie kryptowalut pochłania tyle prądu co małe państwo.

Zadałem sobie trud przeczytać research z tego linku: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2542435119302557#bib13

Cytat

We find that the annual global carbon emissions of Bitcoin range between 22.0 and 22.9 MtCO2, a ratio that sits between the levels produced by Jordan and Sri Lanka and is comparable to the level of Kansas City.

Czyli crypto jest złe tylko dlatego że pochłania energię, mimo że generuje rocznie tyle CO2 co jedno większe miasto w Stanach? Nikomu jednak nie przeszkadza że 10-30% wytwarzanej energii jest traconej na etapie transmisji ze źródła do odbiorcy. 

Kiedy widzę, że w jednym momencie "wszyscy", "kolektywnie" rzucają się w obronie jakiegoś "wspólnego" dobra, gdzie w tle tego wszystkiego jest waluta i pieniążek, mój żydowski nos podpowiada mi, że problem leży gdzie indziej 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu, no ja niechcialem sie odnosic do tego 🙂 ale ja mam dokladnie takie samo wrazenie jak Ty. Poza tym wiesz, jak ktos ma bit coiny, a ktos nie ma a by chcial miec, to wiesz polaczek sie wlacza motzno :))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Destroyer napisał:

Hmm każda transakcja żeby była niemierzalna jest rozproszona, a samo kopanie kryptowalut pochłania tyle prądu co małe państwo 

https://www.statista.com/statistics/881541/bitcoin-energy-consumption-transaction-comparison-visa/

https://www.bbc.com/news/technology-56012952

https://www.bbc.com/news/technology-48853230

https://www.dw.com/en/why-does-bitcoin-need-more-energy-than-whole-countries/a-56573390

https://www.theguardian.com/technology/2021/feb/27/bitcoin-mining-electricity-use-environmental-impact

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2542435119302557

https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2021-01-26/is-bitcoin-mining-worth-the-environmental-cost

Może ktoś kupi ale te strony gdzie jeszcze są większe szanse na zarobek są na zaproszenie i trzeba czekać, kilak dni temu ktoś na twitterze się chwalił, że się dostał a zgłaszał się w połowie grudnia, a to było przed tym boomem jaki  jest teraz czyli kolejka 10 razy większa a jak otworzą dla wszystkich to już mogiła żeby się przebić 🙂

 

W interesie tych publikacji leży przedstawienie krypto jako największego zła. To nie są bezstronne opinie, lecz kalkulowane metody kształtowania opini publicznej. Cały argument "rzecz która mi sie nie podoba zużywa prąd" można odnieść do wszystkiego. Prąd jest na sprzedaż. Kiedy ktoś za niego płaci, powinien móc z tym prądem zrobić co im sie podoba. Granie w Factorio zużywa prąd. Siedzenie na fejsie zużywa prąd. Norwegia zużywa prąd. Jak ktoś nie lubi Factorio, fejsa albo Norwegii to może mówić, że zużywają prąd i trzeba te rzeczy zniszczyć, to nie jest logiczny argument. Jesli porównać koszta kopania BTC z kosztami ktore pochłania USD, które są mierzone nie tylko w kWh i spalanej ropie, https://en.wikipedia.org/wiki/Energy_usage_of_the_United_States_military lecz równiez w zniszczonych zyciach i trupach, które padają, aby ropa mogłabyć sprzedawana tylko za USD, to kryptowaluty wygladaja o wiele lepiej! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie będę ukrywał, że ja mam za małą wiedzę na ten temat żeby mieć jakieś mocne zdanie i argumenty, może tak być, że nie jest aż tak źle i dużą część tego wszystkiego to dezinformacja i ochrona starego świata ale i tak karty graficznej nie udało mi się kupić i mam uraz 🙂 

 

btw jak ktoś będzie miał invite do któregoś systemu gdzie są duże pieniądze to pisać na priva 🙂 za biedny jestem żeby wybrzydzać 🙂

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszędzie widzę info o tym cryptoart, starałem się coś więcej wyczytać, ale nadal nie czaję o co tam chodzi 😛 Mógłby ktoś mi to jakoś prosto wytłumaczyć? Co niby kupują Ci ludzie od artystów? Plik video, plik jpg? I co potem mogą z nim zrobić? Tam jakiś ethereum gas jest jako opłaty, też tego nie czaję 😛

Bo tak myślałem sobie, żeby może jakieś moje foto-graficzne cosplayowe wypociny posprzedawać. Jako obrazy nawet schodzą na różnych serwisach więc może ktoś tutaj też by się na coś takiego skusił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Araiel napisał:

Tak wszędzie widzę info o tym cryptoart, starałem się coś więcej wyczytać, ale nadal nie czaję o co tam chodzi 😛 Mógłby ktoś mi to jakoś prosto wytłumaczyć? Co niby kupują Ci ludzie od artystów? Plik video, plik jpg? I co potem mogą z nim zrobić? Tam jakiś ethereum gas jest jako opłaty, też tego nie czaję 😛

Bo tak myślałem sobie, żeby może jakieś moje foto-graficzne cosplayowe wypociny posprzedawać. Jako obrazy nawet schodzą na różnych serwisach więc może ktoś tutaj też by się na coś takiego skusił.

Kupują prawo do bezsprzecznego udowodnienia, że zapłacili artyście. Jpg można sobie ściągnąć za darmo (ukraść lol), i zrobić nieskończoną ilość kopii tegoż. Można potem udawać, że się wsparło artystę bo ma się jpga na dysku :D kto uwierzy, ten gapa. Natomiast mając NFT można się chwalić, że się wsparło i to udowodnić.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolekcjonują i mają "pewność" że ilość jest ograniczona, takie trochę jak kolekcjonowanie obrazów czy czegokolwiek fizycznego, ale skoro jest wiele systemów i stron to czy nie mozna sprzedać tego samego na kilku? tego nie wiem, masa jest dla mnie niewiadomych ale wiem żeby dodać swoją pracę trzeba kasę jakąs wrzucić i nie wiem czy to 10$ czy 50, czy to zależy od strony i waluty. Ale widziałem wiadomość od zatrzęsienia na twitterach ile to ludzie nie zarobili.

Ale też kojarzę jak ktoś się żalił jaki to jest cios w ego gdy wystawiasz swoje prace i nikt nic nie kupuje a naookoło ludzie się chwalą milionami :F

 

BTW sprzedaj ktoś coś z tutaj zgromadzonych? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Araiel napisał:

Tak wszędzie widzę info o tym cryptoart, starałem się coś więcej wyczytać, ale nadal nie czaję o co tam chodzi 😛 Mógłby ktoś mi to jakoś prosto wytłumaczyć? Co niby kupują Ci ludzie od artystów? Plik video, plik jpg? I co potem mogą z nim zrobić? Tam jakiś ethereum gas jest jako opłaty, też tego nie czaję 😛

Bo tak myślałem sobie, żeby może jakieś moje foto-graficzne cosplayowe wypociny posprzedawać. Jako obrazy nawet schodzą na różnych serwisach więc może ktoś tutaj też by się na coś takiego skusił.

 

10 minut temu, Destroyer napisał:

kolekcjonują i mają "pewność" że ilość jest ograniczona, takie trochę jak kolekcjonowanie obrazów czy czegokolwiek fizycznego, ale skoro jest wiele systemów i stron to czy nie mozna sprzedać tego samego na kilku? tego nie wiem, masa jest dla mnie niewiadomych ale wiem żeby dodać swoją pracę trzeba kasę jakąs wrzucić i nie wiem czy to 10$ czy 50, czy to zależy od strony i waluty. Ale widziałem wiadomość od zatrzęsienia na twitterach ile to ludzie nie zarobili.

Ale też kojarzę jak ktoś się żalił jaki to jest cios w ego gdy wystawiasz swoje prace i nikt nic nie kupuje a naookoło ludzie się chwalą milionami :F

 

BTW sprzedaj ktoś coś z tutaj zgromadzonych? 

ty no ja to jak zwykle, bardzo bym chcial ale ciezko sie zabrac bo moja wiedza w tej kwestii 😄 

 

Ale tru, wystawiasz i zarabiasz 0, musi bolec 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też nie mam za bardzo ani czasu ani chęci, ale bardziej chyba czasu żeby się tym zainteresować i zaryzykwoać. Za bardzo też nie mam co sprzedawać jak 10 lat trzepie rekalmy leków dla aflofarmu czy wizki pudełeczek od suplementów po kartoniki czy słoiki, nie za bardzo jest cos sprzedawać 🙂 ale jakbym te kilka tys zarobił to rzucam pracę i robię to co mi akurat pasuje a nie kolejną reklamę taką samą jak każda inna 🙂

Jak ostatnio zacząłem się bawić hudym w daily challange to nie pamiętam kiedy miałem taką przyjemność z tworzenia, gdyby ktoś jeszcze chciał to kupić tak żeby można było godnie żyć to ja bym się dwa razy nie zastanawiał 🙂 Ale i tak czuję, że już trochę za późno załapać się na pociąg gdy wszyscy teraz się pchają na siłę bo kasa i zaraz kasy już takiej nie będzie no i nie ma się sławy w social mediach 🙂 

 

smutna prawda 😕

EvoWoVfXMAA3jKX.thumb.jpg.792c3c66afeea5ef78a98c72b8ffcb02.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chłopek coś o tym mói, dodał swoją grafikę za 80$ i po 2 tygodniach nic się nie wydarzyło 🙂 

Jak to ładnei ujął jeśli teraz są ludzie gotowi zapłacić za wydruk twojej pracy i jesteś rozpoznawalny to masz spore szanse żeby coś sprzedać, jeśli nie i nie promujesz tego jak dziki to marne szanse zwłaszcza że teraz jest gorączka złota na to 🙂

 

Łącznie tylko na cryptopunks, sorare, hashmasks, rarible, superrare jest prawie 14 mln artów na sprzedaż, w ogromnej większości nie są sprzedawane a za dodanie trzeba płacić dajmy na to te 50$ x 14mln to już mamy ładny pieniążek który ktoś zarabia po drodze a głośne nazwiska i duże pieniądze robią szum żeby maluczki jak na loterii przy kumulacji wyskakiwał z kasy w nadziei że i jemu się uda 🙂 

936779222_Screen04_03.20210006.png.1cf5216e9950216652142c90c4ac0ec2.png

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie weim czy to tu powinienem pisać o tym ale co tam, jak co moderator mnie zabanuje i będzie gitez 😉

Coraz bliżej, już tuż tuż a foto realizm w grach to nie będzie tylko i wyłącznie przenośnia. No i po za tym że zastąpią nas roboty to już pewnik 😜  Piękne i przerażające, cieszące oko i budzące terror, przedstawiam wam przyszłość... 😄 


Szlak już ktoś to wklepał 😉 sorka tak to jest na na pierszej stronie sie tworzy posta xD 

 

Edytowane przez Mortom
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EthicallyChallenged nie to nie prawda, jest dwa razy lepiej bo mam dwie 2080ti 🙂 Ale fakt że po premierze 3000 byłem trochę smutny bo moje karty straciły połowę na wartości ale też nowe karty miał być po 3,5k więc nie było tak źle, ale dobrze, że nie sprzedałem bo bym teraz na jakiejś integrze czy innym 1050 siedział 🙂

Nacieszcie oczy cudownie zorganizowanym gaminowo workhorsowym rigiem, włąściwe to stare zdjęcie zanim mi ten zasilacz evga stopił dwa piny zasilające płytę i kompa zatłukł 😕 a 10 lat gwarancji dawali i już w 6 roku się poddał 😕 no ale karty przetrwały

XgYct2k.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
  • Haha 1
  • Wow 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności