Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ethic: obejrzyj sobie jeszcze trylogie dolarowa Sergio Leone tzn. Za garść dolarów ,Za kilka dolarów więcej oraz (zwlaszcza) Dobry, zły i brzydki i nie sugeruj sie tym ze to sa stare filmy bo to sa prawdziwe klasyki ktore zmienily oblicze westernu i nawet po tylu latach potrafia wciaz kopac po tylku :) Ja np. "Dobrego zlego i brzydkiego" obejrzalem juz z 6 razy a fanem westernu nie jestem :D a muzyka Ennio Morricone to prawdziwa poezja ( np. The Ectasy Of Gold ) ;]

A jesli chodzi o rysunek to mistrzowski!! tez bym sobie walnal na tapete ;]

Edytowane przez tr3buh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tr3buh mów (pisz?) mi EC, czas oszczędzisz ;]. Ta trylogia już się znajduje na liście mojej wypożyczalni od paru dni, ale nie wiedziałem, że Ecstasy of gold napisał Ennio Morricone. Przez ostatni rok przypisywałem tę manifestację geniuszu muzycznego Metallice, hehe ale ze mnie ignorant. Powinienem te filmy obejrzeć w ciągu najbliższych paru tygodni, ale dzięki za polecenie. A jak już jesteśmy przy polecaniu to obczaj serial Deadwood, też warto nawet jak ktoś nie szaleje za gatunkiem.

 

Już dwie osoby chcą mój obrazek na tapetę? Duma mnie rozpiera. Sława i bogactwo są już w zasięgu ręki, nie mam co do tego wątpliwości! MUHAHAHA!! Macie chłopaki, miłego patrzenia

 

not_in_the_f___ing_hat_by_ethicallychallenged-d3dfzth.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też, też uwielbiam te filmy i ten obrazek! :D Jeśli chcesz coś jeszcze w nim pogrzebać to mógłbyś pobrudzić mu twarzyczkę - jak obejrzysz polecane wyżej filmy to będziesz wiedział o co chodzi. ;) Od siebie polecam jeden z pierwszych spaghetti westernów - Django, motyw faceta ciągnącego ze sobą trumnę - mistrzostwo! :D

 

EDIT: Zachowałeś może jakieś stepy? Chętnie bym podejrzał ;]

Edytowane przez Paweł Kaczmarczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem w twoich prackach EC pewien schemat, mianowicie chodzi mi o monochromatycznosc koloru, np. kazdy element w twojej pracy wydaje sie byc pokolorowany jednym kolorem z roznica tylko w walorze, np. niebo tylko niebieskie, ziemia brazowa, rece u kowboja pomaranczowe itp. a powinno chyba byc wiecej kolorow (np.cien, swiatlo odbite itp.) oraz zmiany rowniez w saturacjii, nie znam sie tyle zeby pouczac tylko pisze o swoim pierwszym wrazeniu, walor ogarniasz niezle ale jeszcze zostal kolor nad ktorym trzeba popracowac...;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sie rozkręcił chłopak :P wszystko co ostatnie mi się generalnie podoba. Fajna ta praca z fabryką w górach, ale swoją drogą co to za dziwny pomysł, żeby robić fabrykę czy tam elektrownię w górach xD no ale wygląda ona fajnie.

 

Murzyniątko coś ma z proporcjami nie teges (wiem że chude ale perepektywa musi być).

to studium anatomii http://fc04.deviantart.net/fs70/f/2011/102/f/a/untitled_by_ethicallychallenged-d3dujkp.jpg od razu mi przypomniało prace Tobiee merry christmas? http://tobiee.deviantart.com/gallery/#/d35hp59 :) znaczy nie dosłownie ale klimat podobny. i szkoda że nie dokończyłeś ręki bo psuje ten efekt :P weź to dokończ bo zajebi**ie klimatyczna praca by była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Czas odkopać teczke. Dzięki wszystkim za komenty! Z tym karabinem, że za mały to już parę osób mi mówiło, więc musi tak być, ale już mi się nie chce wracać do tego starego obrazka, postaram się w nowych nie skopać proporcji.

 

Miałem ostatnio okazję odwiedzić prowincję Almeria, miejsce kręcenia Trylogii z Eastwood'em którą reklamował tutaj tr3buh przy okazji moich westernowych obrazków, conana, Indiany Jonesa i innych filmów. Sceneria jak z dzikiego zachodu w związku z czym miałem wizualny orgazm przez większość pobytu.

W podzięce dla przyjaciół mnie goszczących ubrudziłem dzisiaj łapy i popełniłem takie coś na podstawie napstrykanych tam fotek. Alcazaba - warownia pozostała tam po Maurowej okupacji, dziś pod nowym kierownictwem. Akryl na illustration board (jak to się po Polsku zwie?) format A4.

Malowało się fajnie i dość szybko, ok 4 godziny

alcasaba_by_ethicallychallenged-d3ft72b.jpg

 

I jeszcze dla porządku dorzucę loozerke z ChC, w razie gdyby kto tam nie zaglądał

 

jungle_heat_by_ethicallychallenged-d3f5bcm.jpg

 

jungle_heat_closeup_by_ethicallychallenged-d3f5bf2.jpg

Edytowane przez EthicallyChallenged
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akryl przeswietny, nie jest taki wyblakly jak cala reszta, ktora ma sie okazje ogladac. Panna jest fajnie wydziubana, ale dobrze, ze zamiesciles closeup, bo z twarza dzialo jej sie troche zlego, glownie usta/nos ( pod nosem ), oraz troche oczeta. Ogolem bardzo ladna czekoladka, a ty maly szybki over:

 

milekover.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICE- kompletnie zepsules te twarz, ale tak total :D Moze oryginal nie jest idealny, ale przynajmniej ma afrykanski charakter. Oko moze troche doklejone i moze odrobinke za male(?), ale poza tym to bardzo wporzo. Za to dlon przy glowie jakas taka niedorozwinieta, paluszki jakies takie maciupenkie. Dlon, ktora trzyma maczete tez nienajlepsza- przyjrzyj sie co sie dzieje z palcem wskazujacym kiedy czlowiek trzyma cos w ten sposob...

 

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzynka fajnie wykończona, ale prawy łokieć za wysoko, i od pasa w górę to jest inna postać (obrót w talii ciężko się czyta). Trochę nienaturlana ta poza wyszła, jak posklejana z kilku.

 

Alryl za to bardzo fajny :) Dołączam się do pytania - co to jest w PL illustration board?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawy bark jest jakis taki ciut bulkowaty

 

a tak to super. lecisz do przodu jak burza i chyba wiesz czego chcesz,

z każdym upem coraz bardziej podobają mi sie Twoje prace

 

swoboda w tle i dolna część tułowia świetnie współgra z wycyzelowanym popiersiem

takiej szczypty luzu prawde mówiac zawsze brakowalo mi w tej teczce, a tu prosze,

ale co z tym zrobisz to juz Twoja sprawa =]

 

oby tak dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walor fajnie ogarnięty, nogi takie komiksowe,poza nieco komiczna,

Chyba najpierw powstał jakiś zarys w stosunku wyrazu twarzy i rąk,rekwizytów potem reszta? trochę takie wypełnienie przestrzeni tylko stąd klimat jest taki nie zdecydowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietny malun, i jak koledzy przedmówcy zdazyli zauwazyc, rozluzniles nieco styl i wyszlo Ci to na dobre.

 

P.S Widzialem, ze bawiles sie chyba ostatnio painterem; jesli tak, to daj znac, bede mial pytanko czy dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojot:Dziękówa. Spróbuję ;]

 

CukierassDzięki. Żeby był kibol to musiałby być szaliczek chyba, nie?

 

Bedyk Mi też brakuje luzu w tej teczce ale żeby wyluzować i zrobić coś dobrze to trzeba najpierw parę latek sie naspinać, tak mi się zdawać zaczyna.

 

nicponim Hehe nie wiem czy norma, przy dodaniu koloru troche mi sie jeszcze sypie ten walor. Może masz cycki za małe, albo barki? ;]

 

Świeży No właśnie nie, najpierw poza powstała tak gdzieś w 3 sekundy z gesty a poem reszta. Ale nie starałem sie żeby była przekonywująca więc nic dziwnego, że nie jest

 

KhazadThard dzięki

 

ICE no dzięki, a to był artrage to se nie pogadamy ;]

 

telthona trójkąt Cię drażni? Wow. Może masz natręctwo jakieś? ;]

 

leondrago Dzięki!

 

No, do rzeczy

A miedzy te ciwczenia jak najbardziej wypadalo by cos ciekawego od czasu do czasu wplatac. Przy czym moze nie od razu mega scenke z kilkoma postaciami, wieloma obiektami w roznych perspektywach w trudnych warunkach oswietleniowych a bardziej spokojny portrecik jakies fatastycznej czy technicznej postaci z ledwie zasugerowanym tlem. Wiesz takie badziewia co zazwyczaj na okladkach ksiazek koncza ;] Bo z ciebie to chyba bardziej ilustrator niz koncepciaz ;]

 

...pisał swego czasu Omen. Jake słusznie. Oczywiście z moim refleksem musiało trochę czasu upłynąć zanim do mnie dotarło, ale lepiej późno niż wcale. Ma to sens - ustawić sobie poprzeczkę na tyle wysoko, żeby było trudno, ale na tyle nisko, żeby sobie o nią dupy nie potłuc, tak jak bywało w moim przypadku dość często. Nie wiem, czy jakość jest wystarczająca, żeby była z tego okładka, jak tak patrzę po księgarniach czasami, to mi się zdaje, że czemu właściwie nie, ale może to moja złudna pycha... No zobaczymy, w każdym razie oto spokojny portrecik:

 

Faun, który nie chciał już grać

 

the_faun_who_did_not_w____by_ethicallychallenged-d3gvtkw.jpg

 

 

czekam na opinie, krytykę i przy odrobinie szczęścia może się trafi miażdżący wykład demotywacyjny od Omena? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyszedł ryj. Nie wiem czy dłonie nie za małe. Dobrze zgaduje? To autoportret? Ściana odstaje poziomem od reszty. A na końcu jaka prowokacja z Omenem :D

To co tu namalowałeś imo jak najbardziej mogło by się znaleźć na okładce. Pytanie czy byłbyś z tego zadowolony i czy z dumą byś taką książkę postawił u siebie na półce - dla samej okładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że napisałeś że ilustracja do książki to pozwoliłem sobie machnąć overka. Fajnie, że fantastyka, faun itd. ale światło to już z naszego świata dałeś. To sprowadza nas na ziemię i mimo, że ma fajne rogi to wyglądają jak doczepiane, lepiej światłem czarować dalej i utrzymać w klimacie fantastyki. Spróbuj używać więcej trybów kolorów, miękkich mgieł, cieni, wzbogacać kolor, mocniej zaszaleć ze światłem krawędziowym, poszalej np z trzema źródłami światła o różnych kolorach i natężeniu. Technicznie jest spoko, detal itd. ale ciągle to wygląda jak reportażowa fotka machnięta z flashem, na siłę próbujesz znaleźć kolor skóry taki jaki widzisz na co dzień. Te rany też bardzo sztuczne, jak z kroniki kryminalnej, zobacz że u mnie żeby pokazać że koleś jest "zbity" machnąłem mu pręgi cieni na ciele, co prawda trochę nieporadnie bo w kilka minut ale chodzi o sam fakt - wygląda to bardziej boleśnie niż takie widoczne otarcia. Ja mam generalnie tendencję do przyciemniania scen, ale sam sens chyba zachowałem. Spróbuj zapomnieć przy następnej tego typu pracy o wszystkim czego się nauczyłeś o kolorze i zaszalej jak Alicja w krainie czarów (nie tylko lokalnie w niektórych punktach a globalnie), zobaczysz, że mimo to kolory będą bardzo wiarygodne a scena nabierze rumieńców. Działaj bo chcę zobaczyć Twoją pracę na półce w księgarni! ;)

 

thefaunwhodidnotwbyethi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to na miniaturce bosko sie prezentuje, a już w rozmiarze do oglądania nie jest tak fajnie trochę sterylnie za bardzo i za mało barw pobocznych lub silniejszych kontrastów,

przy malutkim obrazku pewnie nie widać wszystkich detali jak na dużym, więc całościowo ładnie gra, szczególnie światłocieniowo a czarny wystrój forum pogłębia cienie

z tego powodu, że dążysz do maksymalnego realizmu co zresztą walorowo ci juz praktycznie wychodzi to kolorki i materiały chyba nie nadążają,

może wystarczyłoby odrobinę kontrast zwiekszyc i szczególnie ze scianką okienku coś zrobić, możliwe, że odrobine więcej kolorku jakigos od tego okienak by doszło nawet jeśli nie naprawde to tylko żeby podkręcić odbir

a tak w ogóle chylę czoła chciałbym tak umieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle... ale dobrze tez nie jest ;P W ogóle postać na jednolitej ścianie to ciężka sprawa bo masz bardzo nudne i monotonne tło. Dlatego ścianę trzeba nadpsuć, lub zakleić, lub oświetlić ciekawie itp itd. Ale po kolei - to mój over:

 

over_08.jpg

 

Jak widzisz w samym kolesiu zrobiłem bardzo mało poprawek jest bo trzeba przyznać ze detal łapiesz już ładnie. Ale cala reszta raczej słabo wychodzi..

 

1. Kadrowanie/ Kompozycja - masz z tym spore problemy w niemal każdym obrazku. Tego się ciężko nauczyć bo trzeba mieć trochę wyczucia i masę doświadczenia ale twoje obrazki są miejscami po prostu nudne i nieciekawe. Miniaturki masz ekstra, bo nie ma w nich tych zbędnych rzeczy które pakujesz w kadr ;]

Ten doktorek ośmiorniczka np - po kiego tam tyle tego tła? Nie musisz zawsze wszystkiego pokazywać. Warto czasem coś przyciąć, czasem schować w cieniu lub czym zasłonić. Malowanie ilustracji jest jak opowiadanie historyjki na imprezie , ma być ciekawie, niekoniecznie ze wszystkimi nieistotnymi szczegółami.

W Faunie zrobiłeś jeszcze inny błąd - uciąłeś ładnie oświetlone i ciekawe ramie które powinno zostać a pokazałeś beznadzieja ścianę i małe okienko w rogu które zupełnie zaburza kompozycje. Na moim overze tez nie jest idealnie, bo powinienem oddalić bardziej postać, ale już mi tła na to zabrakło :P Jak robisz szkic to pomyśl co jest ciekawe, co jest ważne i co jest potrzebne, a reszta sruuu wylot z obrazka

 

2. Malujesz do bólu sterylnie, do-bu-lu! Przejawia się to zarówno w wyglądzie bryły jak i w oświetleniu. Na przykładzie ściany - kamienie na pewno by tak laserowo równo nie były poukładane, jeden głębiej, jeden całkiem skruszony i już masz różnice w cieniowaniu. Dochodzi do tego nierówno położona zaprawa, brak trzymania prostych płaszczyzn itp itd. Malujesz rzeczy ze świata idealnego , tak jak cie się wydaje ze powinny wyglądać a nie tak jak wyglądają naprawdę. Spoko - tez tak kiedyś miałem ;] Odsyłam do referek.

Sterylność w oświetleniu, jak już zostało wspomniane, przejawia się w tym ze używasz niemal wyłącznie białego światła i przypisujesz kolorom ich idealna laboratoryjną wartość. Biały jest biały, czerwony czerwony, niebieski niebieski, zielony zie... ŹLLEEE! :P Kolory są totalnie względne w zależności od oświetlenia. Przy świetle pochodni wszytko jest czerwonawo pomarańczowe, przy księżyca niebieskawe itp itd. Poćwicz sobie takie sceny z dominującym jednym światłem, a z czasem nauczysz się je łączyć po kilka w jednym obrazku (jak np tutaj - pochodnia oświetla Fauna na pomarańcz a z okna księżyc daje niebieska poświatę)

 

3. To już detal (wpisujący się w twoje sterylne malowanie ;]) ale rany na ciele zawsze maja otoczki w postaci zaczerwienionej lub posiniaczonej skory dookoła uszkodzenia. Głębsze rany powinny mieć wyraźnie zaznaczone powierzchnie wystające i wcinające się w ciało, a krwawiące zmianę faktury i cieniowania skory (czytaj większy specular jak na mokrych powierzchniach ;])

 

Ufff, mam nadzieje ze pomoglem. Tyle ode mnie, wracam do roboty. Każdy kto to przeczyta i skorzysta - zrzutka po piec zlotych na jakiś szczytny cel :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emmilius Nie nie, to nie auto. Wprawdzie pomagałem sobie moją fotką ale dużo w twarzy pozmieniałem/dodałem (rogów nie mam hyhy). A czy byłbym dumny? No teraz to chyba już nie :D

 

 

Świeży dzięki

 

FlorianP Wielkie dzięki za overa! Dobry na rozmiekczenie przed Omenowym uderzeniem, dał mi sporo do myślenia, zwłaszcza jeśli chodzi o te "czarowanie". To, zdaje mi się, kolejny poziom wtajemniczenia, ja jeszcze nie umiem czegoś pokazać poprawnie, o pokazaniu tak, żeby było bajecznie i atmosferycznie to sobie moge pomarzyc na razie... Ale sie nie poddam! Dzięki jeszcze raz!

 

telthona dzięki, a z tym natręctwem to był żart, chyba wiesz, no nie? a łapy faktycznie przymałe mu dałem, tak jak Ortheza też zauważył.

 

yarosh zobacz ile racji musiałeś mieć, skoro pan pod Tobą w wielu punktach myślał podobnie ;]

 

fen-OmeN2501 Wiesz, miałem cichą nadzieję, że może coś napiszesz, ale takiego rarytasu to sie nie spodziewałem. Twoje obrazki urywają dupę, ale mi Twoja chęć niesienia pomocy jeszcze bardziej imponuje, bo żeby tak umiec malować, to trzeba "jedynie" sporo lat się natyrać i naspinać, ale żeby tak pomagac jak Ty to trzeba mieć mega klasę. Mam nadzieję że też tak kiedyś będę umiał. I to jeszcze w czasie pracy? Heh. Szacun.

 

Nie jest źle...

 

funny-pictures-kitten-has-a-happy.jpg

 

... ale dobrze tez nie jest ;P

 

943224994d1301598659-cats-sad-cat.jpg

 

Masz rację we wszystkim, oczywista. O sterylności już mi dawno pisałeś, tak dawno, że aż mi głupio. O kompozycji pisał mi lordbiernac mniej więcej tak samo mi głupio tak to dawno było. O kompo lord mi polecił bardzo dobrą książkę Framed Ink ale ja to jakiś mało kumający jestem, bo kompo to wciąż jeden z moich najsłabszych punktów (jest ich sporo i ostro rywalizują o pierwsze miejsce, jest w czym wybierać).

Czas sie wziąć solidnie za to. Wymyśliłem sobie temat o czyściutko-lśniących właściwościach i zabieram sie do roboty. Wypowiadam wojnę sterylności. Będę go brukał, plugawił, zadrapywał, wyginał i ochlapywał. I jeszcze go oświetlę kolorowym światłem. Może to długo potrwać, bo mam zamiar obrazek właściwy poprzedzić badaniami i przygotowaniami... Dobra, starczy odgrażania się, spadam malować. A Tobie to jakiś medal się należy. Co do fundacji imienia OmeNa na rzecz celów wzniosłych to mój piątak (pewnie trochę więcej) zasili zagrożone gatunki zwierząt jeśli prezes aprobuje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omen ty draniu.. machnales na szybko over i obrazek zupelnie inny

EthicallyChallenged nie zalamuj sie, jestes coraz blizszy celu wymiatania, przeciez twoj szybki progres widac jak na otwartej dloni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod postem EthicallyChallenged. To naprawdę klasa z Twojej srony Omen, że potrafisz w ten sposób wspierać :) Również skorzystałem, dziękuję!

 

EthicallyChallenged - ciężka praca, upór i krytyczne oko. Daleko zajdziesz moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz dawno zauwazylem pewna rzecz- masterzy tego forum nie pomagaja w zaden sposob w innych watkach- jedynie ich posty to wzajemne klepanie sie po d*pach w teczkach innych masterow. -czasu na rade nie ma, ale czas na ohowy i ahowy orgazm zawsze sie znajdzie... sa oczywiscie nieliczne wyjatki, ale jedynie chyba omen tak chetnie sypie radami, a same overy to juz wisienka na torcie. Takze wielki pozytyw dla pana omena!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja nicponim ale z drugiej strony jakby tak sypali radami na prawo i lewo to chyba po pierwsze za szybko co niektórzy jak ty np by doszli do ich poziomu ;] po drugie kiedy by tworzyli swe miszczowskie dzieła, no i jak już jakiś miszczu odwiedzi ci teczkę i jeszcze sypnie komentem to jednak czujesz ze to coś znaczy to nie to samo co ja bym ci napisał albo ktoś inny z forum który ma średnią 20 postów na godzinę, ja tam pamiętam jak mi Lord Biernac kiedyś radę dał, a EC to w ogóle ewenement.

mi się wydaje, że Omen chce też swojego następcę wyszkolić i widzi bardzo duży potencjał u EC (który zresztą ma co wszyscy widzimy jak na dłoni), no i myślę, ze jakoś brak Omenowi w dzisiejszych czasach realcji uczeń mistrz, albo stara się dać innym to czego sam nie mial ;] i to mu się chwali, szczególnie, że nie robi tego na PM tylko na forum publicznym, co pokazuje też to, ze jest pewien tego co robi i mówi, czyli osiągnął naprawdę mistrzowski poziom,

 

no i znów się trochę rozpisałem nie na temat xD

swoją droga fajnie zweryfikować swoje spostrzenia i zobacyć ze mój sightseening się rozwija jeszcze powalczę z niedowładem reki i będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicponim tylko pamietaj ze ty tez jestes masterem :)

zaswiec przykladem i wejdz do mojej taczki i sypnij tam rada, pokaz innym ze masterzy tez moga pomagac znacznie slabszym i znacznie gorszym rysownikom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności