Skocz do zawartości

Postać 3D- Laura


Gotham

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

 

 

 

Praca wywodzi się z komercyjnego plakatu szamponu... Ostatnio stała się polem treningowym wszelakich rendererów i metod... Aż w końcu stwierdziłem że zrobię z tego stillka, zależało mi na delikatnym ujęciu (bardzo lubię monochomatyczne prace Alessandro Baldasseroni...) i skończyło się to tak jak widać poniżej.

 

 

laura.jpg

 

 

Soft: Modelowanie/mapowanie- 3ds Max 6, texturowanko- Photoshop CS (użyłem (teraz nie wiem po co bo nie widać faktury dla której ich użyłem...) fragmentów zdjęć przy ustach i na oczku), włosy - shag hair, rendering - Brazil (od razu wyrenderowałęm w monochromku), troszeczkę afterfx w shopku.

 

 

Dla zwolenników siatek: http://nez.cord.nu/gotham/laura_wire.jpg

 

 

Mam nadzieje że się spodoba :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Reka bardzo fajna, tylko za olbrzymia jakas a glowa ciut wieksza mogla by byc. Zrobiles jej kask jak u aliena:) Zdaje sie ze kiedys juz trulem Ci na temat tego obrazka, ale wtedy pokazales mi jakas miniaturke:) imo troche mdly, chociaz pasuje to niby do tematu to mogles sie jeszcze pobawic troche, ciemniejsze tlo wydobylo by odrazu kontur, wyrazniejszy blik na wlosach dodalby akcentu. Cosik tez poprzymalowywales tu i uwdzie przybrudzajac ja niechcacy troszke. No offence ale wyglada troche jak zlepek roznych osob. Chociaz ogolne wrazenie pozytywne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Gotham. Nie wiesz nawet jak sie ciesze ,ze w koncu pokazujesz swoje prace. Chcemy wiecej!

 

Ten render jest jak najbardziej w porzadku ...

cos z ta reka mi jednak nie gra, moze to ramie ... na pierwszy rzut oka wyglada jakby ta Twoja Laure ktos dotykal ... przypatrz sie ... chociaz moze to tylko ja mam zly dzien ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

 

Kozioo- Hmmm, jakoś z dwie nocki tłukłem (jakoś odpowiedniejszego czasownika nie mogę dobrać...) się z shagiem...

 

Akdsn- E no ok, już zmieniam :). Co prawda to 3D to dla mnie jak gdy mamy pudełeczko na spinacze (z takowym napisem) i na każdy spinacz naklejamy nalepkę ?spinacz?. Ale skoro jest taki zapis w regulaminie to ok...

 

Bigi- Oj stary malkontencie. Hmmm, obrazek chciałem zrobić mdły (spokojny...) ino... ;) Następny będzie kontrastowy z dedykacją :>.

 

Zombo master- Masz rację popełniłem błąd i nie widać nadgarstka, zrobiłem za delikatny a dłoń jest obrócona w stronę widza lekko (czego nie widać właśnie...) i bęc takie wrażenie. Co do szczęki się nie zgodzę, pewnie kwestia preferencji.

 

Adek- THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a ja bym sie przyczepil do wlosow :>... tzn, jezeli(tak wyglada) jest to scena po umyciu wlosow( wnioskuje po tym, ze sa bardzo ladnie ulozone)... tooo... tam na dole nie powinny byc takie zmierzwione... a sa :P... no wiec jak to jest? :)... a buzia ladna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze.

 

Akdsn/Darkelf- Tam były dłuższe włoski ;) i da się to ładnie poprawić w shopku, ja jednek chciałem dać możliwie czysty render.

 

Predator- Nie ma sprawy :)

 

Adek- Czy mogło by być inaczej? ;)

 

 

W sprawie ręki to hmmm, jak mówiłem popełniłem błędziki :), na przyszłość postaram się drobiazgowiej podchodzić do tego problemu. Jeszcze w sprawie nietypowej pozycji... Ona się nie trzyma za bark tylko jakby delikatnie odgarnia włosy stąd łokieć tak wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to terazmoja kolej: zaczne od tego zemi sie srednio podoba ogolnie, nie zachwyciło mnie.

 

1. oswietlenie... - straszne... cos o blikach pisał Bigl , ale wogole mi sie nioe podoba, miękkos, spoko, ale to ptrawie unizm pozbawiony kontrastu sie z tego zrobił :D okrojona krzywa jest za mocno,ani czerni ani bieli, ja bym tu poleciał w HIkey,..

2. materiały... hmmm cosik ta skura tak jak to tło, jakbys jakis \"\"dym \" na to nalozyl, bo takie ploamiaste..

3. STANOWCZO za duze ucho... za mała głowa. i za brudne włosy ;)

4. nie podoba mi sie kadr i tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian rozumiem Twoje podejście, ale chodziło mi właśnie o delikatną zadymianą atmosferę także na skÓrze.

 

Miło że podzieliłeś się swoimi wrażeniami szczerze, inna sprawa że za małe za duże... Hmmm, wierz mi że jest mierzone... Pewnie kwestia upodobań.

 

Cóż chciałem to zrobić troszkę inaczej... Nie ma obowiązku się podobać przecież ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham i Damian: mam nadzieje ze sobie nie robicie prywatnej wojny na komplementy.

 

nie wszystko musi byc kontrastowe, oslepiajace kolorem, dynamiczne, soczyste i rozbuchane. pozornie nudne rzeczy tez moga byc ciekawe :)

mi sie podobaja oswietlenie i materialy, takie bardziej malarskie niz 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajno wyszło parę rzeczy... taki spokój i subtelność kryje się w tym obrazku. Ja z łatwością odczytuję twoje intencje. Tak jak pisałeś - nie mogło być inaczej :) I jest bardzo fajno. Poza kilkoma uchybieniami natury technicznej typu nadgarstek i kącik ust, to najważniejsze jest to, że chciałeś przekazać emocje przy pomocy tzw. artystycznych środków wyrazu... kolor, kształt, forma, \"mgiełka\" itp. I myślę że jest co raz lepiej.. tak trzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham no to pewnie mi sie dostanie tak jak Damianowi na jego bitwie :) Pracka jest ladna napewno ponadprzecietna ale od Ciebie wymagam jeszcze wiecej. Gdybym sam byl wstanie zrobic cos takiego oczekiwalbym samych zachwytow....ale wiem ze to nie jest granica Twoich mozliwosci. Wyraz twarzy kolorystyka i sam klimat pracy na najwyzszym poziome. Model jest swietny (szcegolnie dłoń :) ) i nawet ucho jest moim zdaniem idealne...ale wlasnie...przede wszystkim wlosy totalnie mi sie nie podobaja choc nie twierdze ze nie jest to wada samego shag\'a...tlo zlewa sie z twarza mozna miec wrazenie ze kobieta jest maskujacym sie kameleonem, odrealnia prace i robi z niego typowa portretowke, brakuje czego co go \"zlamie\" i sprawi ze nie bedzie tak jednolite na celej powierzchni....no i jeszcze kadr, ten chyba nie jest najszczesliwszy, ja osobiscie kadrowalbym to jednak pionowa a przynajmniej troche nizej moze dzieki pokazaniu lokcia reka stanowilaby calosc z cialem. To jest tylko moja skromna i szcera opinia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszlo strasznie plasko i brudno. W niektorych miejscach brakuje swiatla, a wlosy to jedna wielka czarna plama, przez co wygladaja nienaturalnie i nie pasuja do calosci.

Do tego brudne \"placki\" na twarzy i dziwne rzesy...

 

Gdyby ktos mi podsunal ten obrazek i zapytal o autora, to bylbys Gothamie ostatnim, ktorego bym wymienil.

 

Imho przedwczesny wytrysk... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monster oj nie przyjacielska ;), ale to moja wina bo nie powinienem odpisywać... Ale jak widzę skrajną brednię z ust jednak bądź co bądź autorytetu to mocno ściska... Może przykład w skali makro... Miałbym potraktować poważnie komentarz w stylu:

\"Źle zrobiłeś umieszczając to na plaży... Krajobraz górski byłby lepszy.\" Jednak warto się przemęczyć bo część komentarzy jest naprawdę wartościowa (zaprocentuje w przyszłości).

 

Tak czy inaczej wszystkim dziękuję za dzielenie się wrażeniami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prawo robic co chce w momencire kiedy piszesz słowa niecenzuralne lub obrazliwe w stosunku do kogokolewiek, teraz w poprawionej formie jest ok i nie mam uwag. to ty postujesz i na własne konto, a userzy mogą sami sprawdzic czy moja krytyka rzeczywiscie to ****** skoro zarzuty w niej przedstawione były przytaczane przez przedmowcow a sama forma jest obiektywna i kulturalna.... ale mniejsza z tym

jestes ZDOLNIACHA jakich mało, wiec nie spodziewaj sie odemnie postow typu:

- wow, super, ja tak nie potrafie!

- wypasss [piwo]

- itp..

chyba nie zalezalo Ci na takich deklaracjach pochwalnych?

ja podnosze takim jak ty poprzeczke wysoko, nie uwazam sie za mistrza ale i za zoltodzioba tez nie, mysle ze mam wystarczające wiedze na ten temat by miec prawo krytykowania twoich prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ..sie narobilo ...i bylo wystawiac ta pracke ? ...hehe. Pracka spoko, poprawnie wykonana i ma jakis w sobie urok, bez wodotryskow i tak jak juz wszyscy mowili - lapa ( chyba za duzy tension). Ale wloski git, sam sie z nimi ostro meczylem i wiem ze sie przy nich troszeczke napracowales. Wyzwaniem by bylo gdybys stary zrobil z ta pania anime i zapanowal nad tymi kudlami ...bylaby jazda hehe. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności