Skocz do zawartości

Czyżby film z Photoshpem CS5?


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Na profilu firmy Adobe w serwisie Facebook zamieszczone zostało ciekawe wideo prezentujące najnowsze rozwiązania nad którymi pracują programiści tej firmy, które mogą (podkreślić należy słowo "mogą") znaleźć się w kolejnej wersji programu Adobe Photoshop.

 

Czy rozwiązania te zobaczymy już w wersji CS5 tego programu? Niestety tego na dzień dzisiejszy jeszcze nie wiemy. Jednak coraz więcej informacji dotyczących CS5 pojawia się ostatnio w internecie. Jakiś czas temu pisałem o blogu, na którym możecie śledzić nowości dotyczące CS5, teraz Adobe udostępnia film w serwisie społecznościowym.

 

Zobacz wideo Adobe Photoshop Labs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ten bezsensowny animowany brush spowalnia prace nawet w prezentacji marketingowej, wow. Pupett moze sie czasem pewnie przydac. Niemniej obawiam sie ze za bardzo ida w bajerzastosci i wodotryski zamiast w funkcjonalnosc. (jak dodane ostatnio plywajace scrolowanie obrazka, zamiast zwyklego sztywnego, precyzyjnego scrola, pewnie wiecie co mam na mnysli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie skojarzylo z painterem i pupet toolem, ale nie mam nic przeciwko zeby to bylo w shopku.

 

belzebub - tez narzekalem na to plywanie na poczatku a potem tak sie przyzwyczailem ze nie chce wracac do tego starego scrolla. Jednak jesli ci przeszkadza takie plywanie to przeciez mozesz w opcjach to wylaczyc i masz po staremu...

 

[edit]

Na blogu developerskim tez juz pojawil sie ten filmek zatytuowany "A Sneak peek into Adobe Photoshop CS5", co raczej potwierdza, ze opcje te znajda sie w kolejnej wersji photoshopa. Co wiecej - deweloperzy otwarcie przyznaja, ze mieszanie farb to wprowadzenie pomyslu z Paintera a warping to taki photoshopowy puppet tool. Fajnie, ze mowia otwarcie i nie sciemniaja bo z samego filmiku troche wynika jakby odkrywali Ameryke ;)

 

Polecam tez zobaczyc filmik prezentujacy nowe opcje dotyczace fizyki we Flashu. Czad (gdzies tak od polowy bo wczesniej prezentuja gierke).

 

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiekhc - Jaki efekt? Ten ktory jest od jakiegos czasu w Painterze? Jakos nie widze tego wysypu frontow przez to...

 

A co do tego ze w AE byl puppet tool - no i? Znaczy ze nie jest wygodniej miec go w Photoshopie? Bo oni nie robia na blogu tajemnicy z tego ze implementuja do Photoshopa rozwiazania juz istniejace na rynku. No ale ponarzekac sobie i pocwaniaczyc trzeba na forum, nie? :D

 

comander_barnik - Na blogu pisza "The new brush tools aim to match that found within Corel’s Painter application". Ameryki nie odkrywasz zatem. Prace nad tym trwaja wiec swoje narzekactwa mozesz powstrzymac do kwietnia.

Co znaczy ze PS to nie program malarski? To te tysiace znakomitych artystow na swiecie sie myla? Damn.. Mogles ich wczesniej oswiecic swoja wiedza...

CS5 bedzie JESZCZE wolniejszy od CS4? Na tym samym sprzecie CS4 smiga mi DUZO szybciej od CS3 wiec twoja teoryjka cos slaba... Ogolnie wersje CS3 i CS4 to spory kop jesli chodzi o wydajnosc - chyba ze ktos znowu je instaluje na jakichs komputerowych zabytkach ale graficy raczej maja silny sprzet.

Pracujesz od dawna na CS3 i jakos zyjesz? I co w zwiazku z tym? Maja poczekac na ciebie? Pchnij im maila do supportu zeby bez sensu nie wypuszczali nowych wersji bo TY nie masz zamiaru sie przesiadac...

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Nezumi - skok wydajnościowy między CS3 a CS4 jest potężny. Nie żałuję wydanej kasy na upgarde, tym bardziej że o wiele wygodniej (wydajniej) obrabia mi się na CS4 rendery w większych rozdziałkach typu 10k px. CS3 w tym wypadku strasznie zamulał.

 

Dodatkowo CS4 korzysta z karty graficznej w dużym stopniu, im lepsza tym szybciej chodzi. Ktoś wspomniał o ciulowym scrolowaniu i zoomowaniu w CS4 - dla mnie akurat jest to przyjemne rozwiązanie, sprawia wrażenie szybszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na lapku 1.6 core duo, ATI x1600, 2GB ramu CS4 chodzi tak, że po namalowaniu kreski zwykłym pędzlem trzeba zaczekać 1-2 sekundy (z najnowszymi Patchami z adobe), aż się pojawi i dziwne, że ten sam pędzel w CS3 działa błyskawicznie, podobnie jak sterta innych programów np. ArtRage, Painter itp. Wiem, że sprzęt mam nienajnowszy, ale dlaczego to samo w nowym programie działa wolniej? Niezależnie od włączenia/wyłączenia akceleracji GPU. Więc sorry, ale jeżeli w CS5 będzie "jeszcze wydajniej" to będzie trzeba mieć stacje roboczą do zrobienia podpisu tabletem tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biglebowsky - no i po co ci to? Mnie to nie rusza a ty sobie nagrabisz. Bez sensu.

XP64 byl i jest traktowany po macoszemu. Jesli sie upierasz przy starym systemie to twoja sprawa. Mnie smiga na viscie64 - zero problemow. Wspolpracownikom smiga na W7 bez problemow od jakiejs wczesnej bety. Jak chcesz to sobie siedz dalej na XP64 i narzekaj. Po ukazaniu sie W7 to bedzie juz totalnie olany system i jedyne co zyskasz to beda zszargane nerwy.

Rozumiem ze Adobe nie spelnilo twoich oczekiwan jako firma, ze nie zoptymalizowali swojego produktu dostatecznie pod twoj system. Ale wiedzac, ze Adobe nie nagnie sie do twoich oczekiwan moze warto nagiac sie do Adobe i wybrac rozwiazanie ktore dziala? Czy tez wolisz tupac nogami i krzyczec jak to niesprawiedliwy jest ten swiat? Kazdy ma jakies hobby.

 

Loopik - spotkalem sie z takim kompem na ktorym CS3 smigal jak szalony a na CS4 nie dalo sie pracowac. Jako ze byl to tylko jeden z kompow w pracy nie zglabialem tajemnicy dlaczego tak sie dzieje. Zadne upgrady sterownikow nie pomagaly, komp stal na 32 bitowym XPku i tez mial 2GB ramu.

CS4 bazsprzecznie jest wydajniejsze od CS3. To co Adobe zwalilo to najwidoczniej obsluga niektorych konfiguracji sprzetowych. Ja oceniam z perspektywy tego co sie dzieje na moim kompie i nie bede mowil ze CS4 jest slabe skoro widze ze nie jest. Jesli komus nie dziala to pisac do supportu, meczyc tych z Adobe, szukac rozwiazania (ATI slynie ze "znakomitych" sterownikow - moze tu tkwi problem. Alternatywnie mozna uzywac starszej wersji, narzekac i czekac na cud. Watpie zeby to cos zmienilo ale... powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, tylko potwierdzasz że bredzisz. Nie wybieram sobie systemu w pracy, IT uznało ten przedpotopowy system za lepszy niż Vista i zapewne nie stało się to bez przyczyny. Wystarczał mi CS2 ale jestem w stanie wyobrazić sobie miny tych którzy odkryli że muszą do pudełka z Szopkiem dokupić system operacyjny.

Akapit do Loopika tylko potwierdza że zwyczajnie nie wiesz o czym piszesz.

Problem jest prosty. Adobe udaje że nie ma supportu GPU na XP. ATI nic do tego. Adobe celowo nie umieszcza klucza o GPU w rejestrze. Wystaraczają 2 linijki żeby to zmienić:

 

dla 64 bit

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Adobe\Photoshop\11.0]

"AllowOldGPUS"=dword:00000001

 

dla 32 bit

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Adobe\Photoshop\11.0]

"AllowOldGPUS"=dword:00000001

 

I nie jest to informacja z helpdesku Adobe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do XP64, tutaj też zgodzę się z nezumi. Biglebowsky, to naprawdę przestarzały system, który nie ma już praktycznie supportu. Ja wiem, ze śmiga dobrze, że 64-bity itd. Ale akurat właśnie XP-64 słabo sobie radzi z konfiguracjami wieloprocesorowymi. Vista zupełnie lepiej zarządza pamięcią i zasobami procesorów. Nie wiem jak to przenosi się na PSa - ale widzę że tuta akurat ktoś pochrzanił sprawę i dał w łapę, skoro istnieją takie myki jak opisałeś - ok. Ale w kwestii systemów wieloprocesorowych pozostanę przy zdaniu, że jednak XP to stara technologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się muszę zgodzić że Win XP 64 jest przestarzały. Od samego początku support dla niego był niewielki a od momentu premiery Win7 używanieXP to tak jakbyś w 2004 roku używał windowsa 98.

 

tym bardziej ze wbrew pozorom visty dało się używać (sam miałem przez ponad rok) a teraz Win7 i CS4 dziala mi idealnie

Edytowane przez kamil.ochel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale patrzycie z punktu widzenia pojedynczego end usera. W skali firmy gdzie stanowisk roboczych jest około 100, gdzie trzeba zapewnić absolutną kompatybilność z softem i hardwerem, gdzie każdy pracownik używa jakiś własnych patentów, presetów i ma kilka komercyjnych pakietów, plugów etc. inwestycja w system mocno skrytykowany jakim jest Vista to duże ryzyko. Sytuacja Visty od stosunkowo niedawna jest stabilna, jest już hardware, ATI już chyba nie próbuje walczyć, etc. Zresztą system wymagający prawie całkowitej wymiany sprzetu i licencji to koszt zawrotny.

Przy takiej firmie nie pakuje się na hopsiup w nowe zabawki, bo trzeba mieć pewność że wszystko będzie hulać stabilnie, dlatego ja się IT nie dziwię że przed pierwszymi service pakami nie wymieniaja softu i systemu - bardzo rozważna decyzja z ich strony. Pojedynczy użytkownik nie musi się tak przejmować bo ma tylko jeden komp do zadbania, więc może poświęcić mu więcej czasu. Więc koniec w końcu ten przestarzały system ( kiedy wyszedł win XP x64? bo chyba nie aż tak dawno ) to jeszcze przez chwilkę ( krótką, ale jednak ) wybór najbardziej racjonalny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biglebowsky - zachowaj te swoje prywatne wycieczki dla kogos kogo to rusza. Czego nie rozumiesz w takim zdaniu: "mnie i wielu innym znanym mi osobom CS4 dziala DUZO wydajniej od CS3". Co ci mam w tym wytlumaczyc? Chcesz dyskutowac z faktami? Powodzenia.

Szczerze? Mam gdzies, ze tobie i innym systemowym konserwatystom nie dziala. Co gorsza jednak dla ciebie - Adobe tez ma to gdzies. Teraz ci sie udaje to obejsc, w przyszlosci moze nie byc tak rozowo ale generalnie to twoja broszka bo to ty chcesz uzywac starego systemu. IT uznalo XP64 za lepszy? Kto te jest IT? Bo ja chocby ogladajac tutoriale znakomitych artystow widze, ze byly robione na Viscie. Pewnie im umknely prawdy objawione, biedaczyskom. Poza tym nie wiem czy zauwazyles ale to nie watek o systemach i zakulisowych gierkach swiatowych potentatow a o photoshopie ktory przy odpowiedniej konfiguracji niewatpliwie jest o niebo szybszy niz jego poprzednik i chocbys pekl, bluzgal i plakal - takie sa fakty. Tego, ze jeden czy drugi ma jakis zgrzyt i ze mu nie dziala - tego nie neguje.

 

[edit]

widze ze kiedy pisalem ta odpowiedz zdazyles calkowicie zmienic temat z "wydajnosc Photoshopa CS4" na "korporacyjne problemy z wymiana systemu na nowszy" :D

Przy okazji - jakos nie slyszalem zeby Adobe w zwiazku z tymi zgrzytami na XP mialo problemy ze sprzedaza CS4, a ty? Pewnie sami amatorzy i detalisci kupili/przedluzyli licencje, no bo przeciez nie "IT"...

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem triala CS4 z adobe i Patch 11.0.1. Na stronie adobe:

http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=4056

są do ściągnięcia wpisy do rejestru, które podał biglebowski kilka postów wyżej.

Poza tymi wszystkimi operacjami, CS4 muli tak samo jak wcześniej. ALE!!! Teraz włączanie/wyłączanie "Enable OpenGL drawing" odnosi jakiś efekt. Po całkowitym wyłączeniu śmiga jak złoto tyle, że nie ma płynnego scroll'a, ALE! Gdy opcja jest włączona, a w ustawieniach wyłączy się Vertical Sync i "Use for Image Display" mamy płynny scroll i płynną pracę.

Zaznaczam, że dalej mam ten sam prechistoryczny XP 32bity, update'u sterowników również nie robiłem.

 

Wracając do systemów operacyjnych, to od siebie dodam tylko tyle, że na tym kompie zrobiłem cały dyplom na programie CATIA i temu podobnych przy, których PS to maleńki i lekki programiczek, a jak do tej pory to PS CS4 był jedynym programem który zachowywał się w sposób irracjonalny i co ciekawe jedyny z serii CS4 które miałem okazje testować (After, Premiere, Bridge, CameraRAW - pracują normalnie). Tak więc PS byłby jedynym powodem zmiany systemu operacyjnego co automatycznie powiększa jego koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loopik

"Na stronie adobe są do ściągnięcia wpisy do rejestru, które podał biglebowski kilka postów wyżej."

 

biglebowski - jak tam sie trzyma teoria spisku w zwazku z powyzszym? LOL

 

Poza tym jeszcze zerknalem z ciekawosci na system requirements photoshopa:

 

"Microsoft® Windows® XP with Service Pack 2 (Service Pack 3 recommended) or Windows Vista® Home Premium, Business, Ultimate, or Enterprise with Service Pack 1 (certified for 32-bit Windows XP and 32-bit and 64-bit Windows Vista)"

 

Wyglada wiec na to ze XP64 w ogole nie byl przewidziany jako system pod Photoshopa CS4, wiec dyskusja o problemach na nim jest z zalozenia nie na miejscu.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się jeszcze na chwilę wtrące. używałem xp baaaardzo długo. i nie wiem od czego to zależy ale podczas używania tegoż systemu nawet prosty render w maxie porafił spowodować wyłączenie się komputera, nie mówiąc o tym że używanie jakiejkolwiek innej aplikacji stawało się niemożliwe. w viście zauważylem drobny spadek prędkości renderów ale komputer się nie wyłączał, ba nawet mogłem siedzieć sobie na youtubie podczas renderu. Teraz mam windows 7. nie wiem od czego to zależy ale w tym systemie często bywa tak że mam włączonego after fxa równolegle do PS CS4, 10 kart w chrome, i do tego powiedzmy zminimalizowane guitar hero. no i win media player. i co? wszystko hula pięknie nic się nie wyłącza a system mi się od instalki (2 miesiace temu) wykrzaczył tylko raz, w momencie gdy namieszałem coś ze sterownikiem którego używa alcohol 120%. szybciutko sprawdziłem logi co się stało i już po problemie.

 

chcesz dyskutować z faktami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, Niespodzianką jest dla mnie że faktycznie patch wydali, to im się chwali i na pewno zmienia moje zdanie, bo to był mój główny argument.

Twoim zaś było - u mnie działa, zmień swój system albo sprzęt ( który jest przecież w pełni sprawny, więc mnie i tak łapki opadają jak czytam twoje komentarze pod wątkami Adobe.

Tylko dlaczego to "plugin" a nie ma tego w defaulcie, kiedy w każdym innym adobowskim sofcie używającym GPU jest? A jeśli chodzi o teorie spiskowe to źle trafiłeś, nigdy specjalnym fanem nie bylem.

 

kamil,

Nie mam żadnych opisywanych przez ciebie problemow z XP64. Przy zapuszczaniu rendera wystarczy zmienić priorytety w taskach i można oglądać Yotuba bez kłopotu. Non stop na pulpicie jest odpalone kilka sesji maxa, Photoshop, firefox z pamięciożernymi tubami, jeszcze bardziej pamięciochłonny thunderbierd + drobna menażeria foobarów, gadulców, totalcommanderów etc. i chodzi wszystko świetnie. Jedynie czasem przy przełączaniu trzeba odczekać kilka ładnych sekund zanim winda chwyci o co biega.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się o komuś podoba, czy nie, XPx64 jest standardem w studiach windowsowych. Vista nigdy tego doświadczyła (i pewnie nie doświadczy, jeśli obietnice Windows7 są choćby w części prawdziwe). Przestarzały czy nie, mniejsza o to, ale pracują na nim tysiące profesjonalistów w każdym studio i nie zmieni się to do czasu SP1 dla Win7 (co najmniej).

Edytowane przez SYmek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności