Skocz do zawartości

Platige Image Show Reel


trosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba znane każdemu studio Platige Image zaprezentowało swojego tegorocznego show reela. A dokładnie 3 - film, animację i reklamy. Oto linki:

http://www.youtube.com/watch?v=Lkzo9-ppAAc

http://www.youtube.com/watch?v=iTuMFMNdjnY

http://www.youtube.com/watch?v=wjKpamHYw1o

Jak dla mnie reele są bardzo fajne i gratuluje teamowi, który nad nimi pracował takich zleceń i świetnego wykonania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

reel z filmu coś taki mroczny i grwawy... ta seria ze strzałami w głowę wydała mi się niesmacznie zabawna. Miała taka być? :P

Za dużo macie do pokazania, żeby to tak w kilka minut pokazać, jakiś taki gwałt na własnej pracy wyszedł :D Pewnie ciężko jest zdecydować co upchnąć z kilkuletniej pracy kilkudziesięciu (?) ludzi w kilka sekund, więc nie będę się gniewał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwastek - Dinozaury to Pysio muzeum - http://community.platige.com/news/196?lng=pl, a rycerz jest z wiedzmina - http://community.platige.com/news/82?lng=pl

 

Antini - dwa pierwsze timecody to "Lekcja Nieskonczonosci" Kuby Jablonskiego i Bartka Kika: http://community.platige.com/news/14?lng=pl, a trzeci timecode to koncowka koncertu "Siedem Bram Jerozolimy" - http://community.platige.com/news/108?lng=pl

 

happy-angel - TVP miala to sprzedawac na blurayu ale sie rozlazlo po kosciach po tych wszystkich tasowaniach prezesowych, wiec nie ma porzadnie zmasterowanych komercyjnych kopii. Krazy po polsce kilkaset egzemplarzy dvd rozdanych przez TVP no i czasem mozna zobaczyc to w TVP Kultura. Ciekawostka w sumie, ale zawsze to nominacja do Emmy wiec spoko.

 

Mayk - montowala Magda Mikolajczyk, i ona tez dobierala muze- potem to idzie przez produkcje.

 

Generalnie to scinki takie. W ciagu ostatnich 6 lat od kiedy w ogole mamy system zliczania projektow zrobilismy prawie 1800 projektow i grubo ponad 1000 minut materialu, wiec zaden reel nie bedzie pokazywal wszystkiego co warto pokazac. Lepiej zagladac od czasu do czasu na community.

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zadać sobie pytanie, w jakim celu robi się show reel? Żeby pokazać na co nas stać, czy żeby pokazać ile już zrobiliśmy? Trzeba się też zastanowić, czy ważniejsza jest jakość czy ilość. Czemu reele takie krórótkie? Jeśli to jest gdzieś wytłumaczone i nie doczytałem to przepraszam. 2 minuty to stanowczo za krótko na upchanie takiej ilości materiału. Jesteście moimi idolami, prace fenomenalne, ale reel wydaje mi się bardzo słaby. Nie piszę tego złośliwie, po prostu jakoś tak bez przyjemności się go ogląda. Dwa reele kończą się wyciszeniem muzyki, to woła o pomstę do nieba :P

W reelu pokazującym film, śmieszne wydaje się to strzelanie w głowę, jest w tym taki dziwny komizm, nie wiem czemu :) Upchanie najbardziej widać w reklamie, można by to wydłuzyć do 4 minut, albo dać mniej materiału, bo nad żadną sceną nie można było się skupić, przelatują tak szybko, że patrze na coś, jak już wiem co to jest to nagle się to zmienia, jejku, montaż totalna klapa :( Bo to jest tak, że pokazując to tutaj na forum, każdy doskonale zna Wasze prace, każdy ceni i widział po sto razy, taki reel jest potwierdzeniem Waszej Klasy, bo przypominacie jak dużo zrobiliście - ale jakbyśmy nie znali tego co zrobiliście, to byłby tu totalny chaos, zobaczcie jak są zrobione reele autodesku, w 4 minutach zamknięty ogrom materiału, a na każdej scenie można zatrzymać oko, zobaczyć jak wspaniały jest dany efekt, animacja itd. U Was tego nie ma, wiele scen można by nazwać statycznymi, bo tak krótko fajne motywy pojawiają się na ekranie. Myślę, że jak obejrzy tego reela ktoś, kto nie zna na pamięć Waszych produkcji i będzie chciał zobaczyć na co Was stać, nie zobaczy tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej super material, szczegolnie reklamy. Nie zauwazam tego o czym pisze matizlob, sa soczyste dzieki temu montazowi.

Animacje z kolei stanowia chyba najwieksza wartosc artystyczna. Dominuje w nich jednak, typowo dla shortow, jakis depresyjny feeling, wiekszosc postaci bardzo udziwniona stylistycznie. Przez wiele lat nie zdawalem sobie sprawy, ze ludzie naprawde wyrazaja to co maja w sobie, to zawsze wydaje sie jednak troche zdystansowane i nagiete stwierdzenie, ale teraz patrze na to inaczej. Podswiadomosc robi nam psikusa. Mam nadzieje, ze wiecej wesolych filmikow bedzie w przyszlosci od Was:)

Wszystkie demka sa mocne i fajnie zmontowane. Gratulacje!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauwazam tego o czym pisze matizlob, sa soczyste dzieki temu montazowi.

 

Bez powodu pytałem o montażystę bo montaż zabija te spoty a tu opinia ze są soczyste? cut cut cut jest soczyste??

 

Commercial ok, ale 2 pozostałe?

 

PI robi najciekawsze rzeczy na rynku i zostało to sprzedane w formie która podcina tym rzeczom skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matizlob: Reel nie moze byc dlugi, 2-3 minuty i szlus , wieksza dlugosc nic nie daje. Zastanawiamy sie czasem czy na tym etapie nie pojsc z reelami w jakims kompletnie innym kierunku, w oryginalnosc jakas ( w koncu wiekszosc klientow dostaje od nas na zamowienie reele tematyczne, albo zestawy klipow z dzialki ktora ich interesuje - glowne reele nie maja juz takiego znaczenia ) , ale coz, robienie reela nie jest wysoko na liscie priorytetow w sytuacji kiedy generalnie jest co robic, wiec i na rozwijanie jakichs bardzo oryginalnych koncepcji nie ma wiele mocy.

Zostaje montaz. Mi sie akurat ten frenetyczny styl montazu podoba , no ale to kwestia gustu.

 

Pawel Lipka - No bo my jestesmy sami smutni chlopcy wiec i shorty depresyjne ;-)

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

Mi akurat sie podoba ze polacy robia smutne mroczne i depresyjne shorty /

naprawde mam dosyc pixarowych animacji z humorem na sile ktorych jest tys i zygac mi sie chce od kolejnej takiej samej animacji

 

reely na poziomie

ja tylko bym wam zyczyl zebyscie zaczeli robic cos wiecej niz reklamy na swiatowym poziomie

pozdro !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno są jakieś przesłanki, o których nie wiem a które wpływają na to, że reel nie powinien być dłuższy niż 2,3 minuty, ale tak na chłopski rozum, to czemu nie może być dłuższy? jeśli będzie cały ciekawy to chętnie obejrzę i 20 minutowy ;) A tak już na serio, to w reklamie jest ok. 140 cięć na 135 sekund materiału, łatwo policzyć, że co sekundę jest cięcie, do tego hipnotyzująca muzyka, to jakoś tak wpływa na zmęczenie tymi dwoma minutami. Kolejna rzecz, że ujęcia zmieniające się po sobie lądują na ekranie chaotycznie, nie mogę do tej pory spokojnie tego obejrzeć, fajnie gdyby montaż był skierowany bardziej też na to, w które miejsce patrzeć ma widz i w które najlepiej żeby patrzył w następnym ujęciu, bo sceny zmieniające się co pół sekundy z różnym rozmieszczeniem głównego motywu dają takie latanie oczami po ekranie :)

ale żeby nie było tak smutno, to dodam jeszcze, że jesteście moimi idolami hehe :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

happy-angel - TVP miala to sprzedawac na blurayu ale sie rozlazlo po kosciach po tych wszystkich tasowaniach prezesowych, wiec nie ma porzadnie zmasterowanych komercyjnych kopii. Krazy po polsce kilkaset egzemplarzy dvd rozdanych przez TVP no i czasem mozna zobaczyc to w TVP Kultura. Ciekawostka w sumie, ale zawsze to nominacja do Emmy wiec spoko.

 

Nie wbije w wyszukiwarce "TVP miala TO sprzedawac na blurayu" żeby zobaczyć czy gdzieś do sieci wyciekła treść dvd czy to co puszcza TVP Kultura :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Happy-angel : to był dziwny projekt, ale wyszło tam sporo fajnych scen, więc nam tutaj to też się nie podoba. Niestety wszystkie prawa emisyjne są przy TVP , a jednocześnie nie jest to towar na tyle gorący, żeby się piratom chciało to ripować. hyhy.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności