Skocz do zawartości

Adobe Photoshop CS5 - kilka ciekawych nowości


adek

Rekomendowane odpowiedzi

W internecie pojawiły się dwa filmy prezentujące kilka nowych funkcji jakie znajdziemy w Adobe Photoshop CS5. Co ciekawe, pokazane na pierwszym filmie funkcje były sugestiami społeczności. Adobe pokazuje w ten sposób, że nie jest obojętne na sugestie użytkowników. W tej chwili, gdy ukończone zostały prace wynikające z głównych założeń firmy, programiści mogą zająć się "mniejszymi ulepszeniami".

 

 

Drugi film prezentuje kilka nowości związanych z funkcjami malowania.

 

 

[źródło: cs5.org]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wtf? Zamiast dodawać ja bym wywalił z tego programu troche rzeczy ...i skupił sie na optymimalizacji jego predkości bo teraz to jakaś żenada... na cholere te piekne okienka zapychające pamięć...i po co robić algorytm do zamiany zdjęć w rysunek ;D... Deviantart i digart na pewno sie teraz wzbogacą o miliony nowych zajefajnych arcików... a na tych "ulepszeniach" tracą teraz tylko ci którzy na tym naprawde pracują...

 

pomysł z warstwami akurat doceniam... czasem wkurzało ; ) to klikanei po layerach... Najbardziej mi brakuje opcji zeby merge z filtrami działał ..tak by what you see that you get... bo teraz trzeba to sztuczką robić...i przez to praca z filtrami czesto sie po prostu nie opłaca.

 

Brakuje również opcji zaznaczania która warstwa jest "niewazna" w czasie pickowania koloru.... lubie sobie korekcji dokonywać na obrazku w czasie pracy by zobaczyć... jaki mniej wiecej grade będzie na koncu.. wygodnie było by pracować z grade colorem niz na płaskim szarym źródle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi sie wydaje, ze w drugim filmie pokazuja plynny zoom reagujacy na ruchy w prawo lub lewo? Jesli nie to pozostaje mi pogratulowac, ze wkoncu na to wpadli. Nie wiem jak trudne bylo to do zrobienia ale szkoda ze wczesniej tego nie bylo. O wiele bardziej ulatwiloby prace.

Mozliwosci zmiany przezroczystosci kilku warstw jest-a mieszania dla kilku nie mozna nadal zmienic:/

Ciekawe czy w koncu kanaly dodatkowych kolorow beda na warstwach bo to ciagle jest upierdliwe. Ale nie ma sie co czepiac:) Wazne ze nowosci sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mozliwosci zmiany przezroczystosci kilku warstw jest-a mieszania dla kilku nie mozna nadal zmienic:/"

Grunt że odkryli że jednoczesne operacje na kilku warstwach to fajna sprawa. Za przeźroczystością pójdzie i mieszanie, jeśli nie w tej wersji to w następnej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norden - photoshop jest szybki - szybszy z wersji na wersje. Sek w tym ze... Nie na kazdej konfiguracji. A od czego to zalezy to chyba nikt nie wie ;) Ja mam tego farta ze u mnie CS4 smiga jak szalony - sporo szybciej od CS3, ktory.. smigal sporo szybciej od CS2. Na niektorych konfigach sa problemy po prostu i nad tym faktycznie mogliby popracowac.

To mieszanie kolorow i zamiana zdjecia na taki edytowalny canvas moze byc cholernie przydatna - wystarczy chociazby wspomniec matte painting ...

Co do reszty zgoda. Zwlaszcza to merge z filtrami nie raz mnie juz doprowadzalo do szalu - dobrze ze jest smart object ;)

 

 

 

wezyr512 - mowiac zoom masz na mysli wielkosc brusha? Jest plynny od wersji CS4.

 

ctrl+alt+rmb i ruch mysza/piorkiem zmienia wielkosc brusha plynnie. Dodaj do tego shift i plynnie mozesz zmieniac miekkosc brusha...

 

(edit)

Aaaa juz widze zoom.. Filmik mi sie wczesniej skonczyl za pierwszym razem LOL.

No faktycznie male a cieszy.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to oczywiste z tymi warstwami. Już we wcześniejszych wersjach się dziwiłem, że tego nie wprowadzają. Mogli by w ogóle zrobić lepsze zarządzanie warstwami bo teraz jest bida.

Wyszukiwanie warstwy po nazwie i parametrach, sortowanie , efekty dla grupy warstw, Blending dla zaznaczonych warstw, globalna zmiana nazw (moduł jak w lajtrumie) - a to tylko kilka propozycji , które zresztą są oczywiste dla użytkowników pracujących stale w PSie.

 

Oprócz tego chciałbym historie otwieranych plików jak to w Maxie jest. Dodatkowa lista folderów z których się ostatnio czerpało. Mnóstwo czasu tracę przez grzebanie na dysku bo zapisuje gdzieś indziej niż otwierałem itp

 

W ogóle miałbym dużo sugestii. Może sami zrobimy taką listę i się wyśle do Adobe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troglodyta, prawdopodobnie i tak zrobią co zechcą.. ta nowa opcja zmiany zdjęcia w malowidło przyciągnie rzesze 'niedocenionych' artystów.. to bardziej wygląda na ruch marketingowy, ale co zrobić. Mimo wszystko zamierzam zapoznać się z nowym PS'em, bo jak by nie było ma co pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, ale tylko pluginowe "uwygodniacze" i fastery , i raczej upgrade do cs4, jeśli w ogóle przyjąć,że cs4 nie mógłby być upgradem do cs3. rozumiem jednak ,ze adobe musi z czegoś żyć i dodawaniem fikuśnych wtyczek walczy o rynek photoblogowej dzieciarni.

nie ma na razie nic o CameraRaW , a to jet problem, bo trzeba latać do Lightrooma , ale Lightroom to też Adobe i implantowanie go jako wtyczki szopa mogłoby sie nie oplacać .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kici i komander_barnik /i nezumi/ to prawda , moim zdaniem,że cs4 jest zwyczajnie wolniejszy i, co gorsza zawodniejszy."photomerge" z kilku zdjęc mieli kilka minut i wychodzi niezblendowana szachownica , potrafi się nawet zamknąć, natomiast cs3 bez zarzutu.dodam jeszce funkcje pędzla które w cs4 szybko zamulają bufor i reagują na tablet z opoźnieniem, czego śladu nie ma w cs3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zadnych cudow - quad Q9400 2.66GHz, 4GB Ram, GeForce 9800GT 1GB, calosc na viscie. I nad Photoshopem siedze codziennie po kilka godzin - nie katowalbym sie gdyby na prawde nie bylo szybciej. Co wiecej - moj kumpel ma to samo - duzo szybszy cs4 na podobnym sprzecie ze slabszym prockiem.

Mowilem tu juz kilka razy na forum - CS4 JEST SZYBSZY JAK MU SPASUJE KONFIGURACJA. Nie znaczy to ze komp ma byc silny - po prostu CS4 ma problemy z niektorymi konfigami. Mialem kiedys do czynienia z kompem na ktorym cs3 smigal a cs4 - tak jak mowicie - mielil wszystko tak, ze sie nie dalo pracowac (komp to byl jakis xeon + 256MB Quadro, 2GB ramu). Nie mam pojecia od czego to zalezy.

Swego czasu recenzja Photoshopa CS4 w magazynie 3DWorld tez wychwalala go za szybkosc i mozliwosc pracy na wiekszych plikach. Potem pojawily sie glosy krytyki ze czasem jest wrecz odwrotnie. Ja tam ciesze sie ze mi dziala ale mam nadzieje ze Adobe w CS5 popracuje nad tym zeby wszystkim dzialalo a nie tylko niektorym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgadam się z Nordenem, że mogliby to uszczuplić trochę. Przestać robić z tego kombajn z gadżetami i wzięli się za poprawę tego co już jest. Ten zoom to dziwactwo. PS i tak brzydko wyświetla "niepełne" wielkości bo robią się mało czytelne. Ciekawe co tam w pędzelkach namieszali. Teraz za mało było widać.

naveth, cs3 miał tego psikusa, że trzeba było kombinować, żeby tablet dobrze działał w nim. Czasami był nieczuły na wdzięki tabletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prrrszalony....dla mnie cs3 działa jak brzytwa, gorzej z cs4...

uważam ,że jeśli chodzi o narzędzia ,zwłaszcza fotograficzne to od cs3 nie da się nic nowego wymyślić, chyba że ktoś wymyśli/albo powstaną/ nowe potrzeby.......

no....,może jakieś super przebiegłe algorytmy zaznaczania/maskowania by się przydały...różdzki, lassa, color range i inne extracty to nie to a , pióro jest świetne,ale ręczne i samo się nie zrobi :}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cs4 żę śmiga? LOL ..ustawienia mam chyba złe bo u mnie cs4 jest tak wolny jak net z PLAY'a..ale moze mam trojana loool.. te pedzle art" to zaprezentowane są tak jak jakis advanced smudge lol chyba nawet 5% tej fukcij tu nie widać.. przynajmniej tą mam nadzieja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KICI - Wiesia x64 (Photshop tez x64). Planuje przesiadke na W7 bo same ochy i achy o nim slyszalem ale na przekor wszystkiemu co mozna wyczytac w necie Vista mi nie robi zadnych problemow (na Viste tez przesiadlem sie pozno bo kiedy byl juz SP1). Generalnie mam farta bo i z Vista problemow nie mialem i z CS4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n-pigeon - ogolnie rzecz biorac nie zwyklem naprawiac tego co dziala. Program moge nowy sprawdzic - jakby co to odinstaluje i po problemie. Ale system? Ostatni system zmienilem po kilku latach razem z kompem tak ze... Zanim zmienie ten pewnie wyjda juz jakies SP, calosc okrzepnie.

A z ciekawosci - rozwiniesz jakie masz problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee... a ja myślałem, że wreszcie dodadzą przycisk "make wonderful character image" oraz "generator fotorealistycznych panoram ;) cóż kolejny zawód :)

 

Poza tym nic naglącego do kupienia nowszej wersji programu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności