Skocz do zawartości

animacja 3d: end run


ROPA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Chciałem rzucić prewki stylu w jakim zaczynam właśnie prace nad nowym teledyskiem dla grupy the30thofjuly.

Nic to konkretnego ciekawi mnie co myślicie o tym.

Ogólnie styl na bazie takiej gry littlebigplanet w połączeniu z mrocznymi Burtonowymi klimatami. To są próbki stylu i klimatu.

 

http://www.vimeo.com/11320892

 

http://www.vimeo.com/11425040

 

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podoba mi się.

Bardzo fajny klimat. Animacja za mocno skacze, domyślam się (patrząc na resztę), że takie jest założenie, ale trochę bym to jednak upłynnił.

Napisz coś więcej o projekcie. Ile będzie trwał? Jak długo go robisz?

Chętnie pooglądam więcej materiałów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo fajnie.Fajna atmosfera i klimat.Moze wrzucisz wiecej materialow koncepcyjnych.

Osobiscie powalczyl bym nad koncepcja postaci.Nie jestem pewien czy jej "anatomia"(troche niezdecydowana stylizacja) nie zabardzo sie wybija.Tzn. takie kurpulentne cialko jakies takie moze bez wyrazu.Niewiem moze to wplyw podanych inspiracji ze oczekuje watlych wysokich pociaglych postaci ale jakos tak to jedyna rzecz ktora przychodzi do glowy:).Poza tym niewiem czy warto sie teraz cofac:) do etapu koncepcji.

Jednym slowem bardzo jestem ciekaw finalnego filmiku.Powodzenia.

pzdr.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey

wiec to ma byc ponad 3 minuty

puki co jestem na etapie jakiegos tam designu , dopiero co sie za to zabralem.

zakladam przy dobrych podmuchach , jakies 3 miechy ale roznie to bywa po godzinach.

historia bedzie dosc mroczna ale przepelniona dynamicznymi scenami.

ogolnie bedzie o tym co sie dzieje pomiedzy momentem smierci a powiedzmy pojsciem do nieba czy piekla.

Glownie chce popracowac nad dynamika historii prowadzona przez muzyke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem ze to troche nie najszczesliwszy pomysl zeby tylko tyle pokazac ale nie ukrywam ze to dosc wazny moment zanim pojde dalej . wiec wybaczcie za te probki z supermarketu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co wybaczać. Umieszcza się tutaj nie tylko skończone prace, ale i wszelkie testy i próby. A Twój materiał bardzo zachęca do czekania.

Tak jak napisałem wcześniej dawaj więcej. Sądzę, że nie tylko ja chętnie pooglądam rysunki koncepcyjne, testy animacji, modele itd itp

 

dziadku3D

W marketach w których ja bywam próbki podają całkiem śliczne dziewoje. Może czas zmienić miejsce zaopatrzenia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki

tak to clothy z defaulta

wogole wszystko jest bez ustawien specjalnych , niski sampling , tak na szybko zeby zobaczyc obrazek , doswietlam tez tradycyjna metoda czyli stawiam area lights w miejscach gdzie ma byc konkretny bouncelight

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopytuj nie dopytuj, bo sie na pewno zaraz znajda jacys malkontenci.

A powaznie to bardzo fajne to. Luzne, bezpretensjonalne, z dobrym warsztatem. Tyle, ze za krotkie. Pokaz calosc po prostu.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Git! W sam raz dla paru polskich dinozaurów, którzy twierdzą, że "lalka" jest nie do podrobienia w 3D. Fajnie będzie zobaczyć więcej i w większej rozdzielczości, bo już teraz widać że z kunsztem uczynione. Na dużym detale pewnie jeszcze smaku dodadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na całość, dopiero drugi filmik coś pokazuje przy pierwszym lekko nie zaczaiłem o co chodzi, coś się kręci a potem coś innego rozkłada :) Za to na drugim już można ocenić w którym kierunku zmierza projekt. Interesuje mnie na jakim sprzęcie to renderowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey

robione to na maya + mental ale tak jak pisalem podstawowe rzeczy.

ogolnie jeszcze moge powiedziec o scenariuszu ze cala scenografia bedzie sie caly czas skladac i rozkladac , jak mechanizm nie do konca naoliwiony. ta probka 2 to wlasnie taki wstep , tyle ze wszystko bedzie mocowane na takim mechanizmie jak 2 czesc tej probki

... w teorii :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ! po przerwie ,po ciezkich miesiacach pracy :) znowu znalazlem luke na moj nowy teledysk

dwie nowe rzeczy , w fazie bardziej skonczonej...

pozdrawiam

 

pic_05.jpg

 

i

 

pic_01.png

 

przy okazji zbudowalem prosta stronke gdzie do kupy zbieram caly progress prac...

 

http://endrun.televisor.pl

 

dzieki i pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

zarzucam taki maly koncept jednej z lokacji teledysku

koncepcja zaklada ze bedzie w teledysku kilka takich kompletnie roznych miejsc

maja to byc miejsca gdzie bohater musi targnac sie na swoje zycie , chodzi o takie pieklo samobojcow

nie chce za duzo zdradzac bo wazny jest dla mnie odczyt finalny.

namazalem to w Photoshopie , uzylem jakiegos clipartu drzewa i troszke miesa mechanicznego z pana googla

amatorsko rysuje takie rzeczy wiec potraktojcie to z dystansem :) bardzie zalezalo mi na klimacie.

Pozdrawiam

 

szkic:

hang_draw.jpghang_draw.jpg

final:

pic_08.jpg

pic_08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wyżej. Drzewko na koncepcie jest fajną kontynuacją linii pozawijanej drogi, a na obrazku final już sztywno kończy tą linię.

Wyeksponowałbym też bardziej mechaniczne elementy podtrzymujące polanke.

Poza tym to pięknie, klimat wciąż cudyny.

 

Pozdrawiam i czekam na kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , po dlugiej przerwie.

Niestety predkosc tworzenia teledysku jest mniejsza niz zakladalem :) ale jakos powoli popycham...

Zamieszczam fragment , bez szlifu , z bledami , czy nawet testowymi zabiegami np flara z photoshopa :)

narazie jest caly czas rozwijanie historii i puki co nie jest to specjalnie dynamiczne , czy to przez zle kadry , wstepny montaz czy layoutowa animacje.

Staram sie zawsze jak stworze scenografie najpierw ja ograc kamera zeby znalezc ciekawe kadry a potem dopiero wstepnie animuje .

pozdrawiam i dziekuje z gory za komentarze.

 

pic_11.jpg

 

 

update_link: http://www.youtube.com/watch?v=ou60HGSkhqc

Edytowane przez ROPA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma moc!

Z wielką przyjemnością oglądałem. Jest parę mocnych akcentów, które zapadają w pamięć, np. uderzenie głową lub ujęcie z góry blisko drzwi.

Jest też kilka kadrów, które mi nie szczególnie leżą, np.10 sek, 42 sek. Ale nie wpływa to mocno na odbiór całości.

 

Świetnie Ci to idzie, wciąż czekam na całość, choć to co pokazałeś zaspokoiło mój apetyt na dłuższą chwilę :]

 

Pozdrawiam i życzę siły i czasu na skończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten brak dynamiki to chyba kwestia montażu właśnie. Co prawda nie znam się na tym zupełnie, ale ujęcia są dosyć długie i spokojne. Może podchodzisz do tego jak do shorta? W trakcie spotkania ze śmiercią i tuż po nim, przedstawiasz jakby miejsce akcji, postacie, a nie bardzo jest na to czas. Potem jest kolejna lokacja i kolejne spokojne ujęcie.

W 1:11 masz w muzyce kopa, ale w obrazku jest lekkie przesunięcie w czasie, a potem ja bym od razu ciął do tego klifu. Jeśli chcesz pokazać że drzwi prowadzą "do innego wymiaru", to może potrzebny jest szerszy plan?

 

W każdym razie wszystko bardzo dobrze wygląda, a sam początek do chwili po uderzeniu głową rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey , dzieki

Luki , masz racje , caly czas sie miotam pomiedzy shortem a clipem i do konca jeszcze nie zdecydowalem :) , nie wiem czy wogole nie skonczy sie na dwuch wersjach.

pozdrawiam..

 

.ps faktycznie na tube cos sie rypnelo z synchro ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności