Skocz do zawartości

WIP: samochodzik postnuklearny w Blenderze


gutekfiutek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Chrupek3D

w 3dCoacie fajnie sie maluje...

 

zerknij na to, mysle, ze poszloby troszke szybciej:

 

http://www.headus.com.au/doc/uvlayout-expert/videos/UVLayout-Segment.mov

http://www.headus.com.au/doc/uvlayout-expert/videos/UVLayout-Segment-2.mov

http://www.headus.com.au/doc/uvlayout-expert/videos/UVLayout-Segment-3.mov

 

a z AO moze sprobuj z dolu i z gory dac jakiegos plane'a.

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gimp 2.7 (czyli unstable) ma foldery i nowy engine brushy i dużo więcej, miały dojść wektory (smart objects), ale się nie udało skończyć, będą w przyszłej wersji. Tutaj masz ppa jak chciałbyś przetestować.

https://launchpad.net/~matthaeus123/+archive/mrw-gimp-svn

 

Niestety pakiety mają już 3 tygodnie, a w przeciągu tego czasu dość dużo doszło głównie w UI pędzla, poleciłbym ci kompilacje z źródeł, ale na to chyba za wcześnie.

 

Gimp ma też pozytywne strony, jedno-klawiszowe skróty i wygodny fill, no i bardzo fajne lasso. No i oczywiście gorsze strony, skalowanie, rotacja itd. są w osobnych toolsach... mają to poprawić w przyszłej wersji. Dzięki temu że przechodzą w końcu na GEGLa dużo dobrego się szykuje.

 

Co do AO to w 2.5 rozdzieli AO od Envirament Lighting, jeśli chcesz żeby było po staremu to włącz oba, a może szukasz niektórych opcji, jeśli tak to są w tabie gather

 

 

Aha i jak robisz UVki do 2048 pixeli to włącz snap to pixel

Edytowane przez n-pigeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już o 3dcoat mowa, pozwolę sobie na pytanie. Czy ten program jest nastawiony przede wszystkim na gry, czy poza grami też się dobrze sprawdza? Dobrze, że jest na linuxa.

 

Jest to program do sculptingu, retopo i malowania textur jak go wykorzystasz zależy od ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo wyczytałem ze strony tytułowej ale dziękuję za odp.

 

gutekfiutek, planujesz stworzyć też jakieś otoczenie w podobnym klimacie i umieścić tam ten pojazd?

Edytowane przez x-men
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho ja bym go rozbil na 2 textury - wnetrze i zewnetrze. Widok z oczu kierowcy i za plecami. W kazdym razie ja z mojej strony skladam gratulacje na twoje rece za cierpliwosc z blenderem. Mialem 3 podejscia i poleglem. Ale moze nie bylem zdeterminowany wystarczajaco :)

Solidnie jak zawsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały upik.

Wymodlowałem w Blenderku, z grubsza oteksturowałem, lezał na dysku przez jakiś czas.

To się teraz wziąłem za highpoly, czyli trochę od d*py strony robię.

Chciałem w Blenderku i PSie oldskulowy prosty modelik, ale do portfolio się przyda bardziej wypieszczony.

I już w maxie - nie mam czasu na Blenderka teraz:/

Zna ktoś grę do której można takie coś łatwo zaimportować i pojeździć?

 

Tutaj siateczka z Blenderka:

wire2.jpg

 

wire1.jpg

 

A tutaj modelik w miarę teksturowany, z meshem hipoly... Normalnie pełne pro]:D

 

4.jpg

 

3.jpg

 

1.jpg

 

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model, jak model. Ale tekstury bardzo mi sie podobają :D.

 

Ale czy ja wiem czy od dupy strony. Ja jak robilem bron, to po paru probach doszedlem do wniosku, ze wlasnie lepiej zaczac od LP i potem na tej bazie zrobic HP. Mnie roboty z wypalaniem textur, robieniem cage itd.

Zwlaszcza jak uzywasz maxa. Stackujesz Edit Poly jedno na drugim, i potem poprostu je usuwasz zeby wrocic do LP :D.

Łatwo to jest chyba w UDK. W CryEngine chyba też nie było by to zbyt tudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekfiutek: jak chcesz mogę wsadzić Twój (btw bardzo pro i fajny) samochodzik do paru leveli które mam gotowe w Unity3D i UDK, np to miasteczko perskie co tutaj pokazuje, zrobić prosty skrypt do sterowania oraz podesłać Ci w formacie jaki Ci odpowiada - polecam web player (można wsadzić na stronkę z folio czy po prostu wysłać pracodawcy aby sam sobie pojedzil).

 

Jak co to na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, nie wiem co tam za niedorobki sa, bo nie widze. Dla mnie modelik pierwsza klasa. Nie znam sie bo nie modeluje na tyle zeby fachowym okiem ocenic, ale jako widzowi podoba mi sie bardzo. Dlaczego takie fajne rzeczy tak rzadko trafiaja sie w grach?

Jedyne do czego moglbym sie czepic to to ze belka troche slabo sprawdzilaby sie jako zderzak ale co tam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim odczuciu puki co wygląda to przeciętnie.

ogólne wrażenie jest że jest szaro i nieciekawie.

Trudno jest tu odróżnic metal, drewno czy kamień (bo to bardziej na kamien wyglada)

Dobrze było by kolorem odciąć od siebie pewne elementy. np aby opony nie były w prawie tym samym kolorze co reszta wozu

Diffy są jeszcze ok ale całkowicie brakuje tu gry shaderami i swiatłem. metal odbija światło zupełnie inaczej niż drewno ( nie mam na myśli nawet jasności lecz IOR) po prostu światło na tych powierzchniach odbija się zupełnie inaczej i bez dobrych shaderow nie uzyskasz efektu metalu

Możliwe ze planujesz shaderami zając się gdy skończysz tex, jeśli tak to spoko. ale w takiej formie bym nie zostawiał bo szkoda. model ma potencjał tylko trzeba go dobrze zaprezentować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie z Valerym zgodzic. Najbardziej brakuje rozroznienia materialow. I troche za maly kontrast jak na moj gust.

Poza tym alufelgi wydaja mi sie nietrafionym pomyslem. Te ciemne zaglebienia nie wygladaja przekonujaco (taka sztuczna zamalowana dziura). I masz babole po wewnetrznej stronie kol.

Tak patrze teraz na poprzednie screeny i tam ogolny wyglad byl lepszy.

Sporo fajnego detalu tam masz, wiec szkoda to zmarnowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt ze materialy sie nie roznia od siebie ale wydaje mi sie ze tak jest z zalozenia, taki efekt ze wszystko jest zakurzone i jednakowe.

Przydalaby sie scena, wtedy pewnie wszystko by sie komponowalo ze soba

Mi sie podoba, fajnie wyszlo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze asset jest jednolity nie znaczy od razu ze bedzie nieatrakcyjny w grze ( w scenie )

Co innego jest robić model na szarym tle do folio a co innego do gry.

Niektore klimaty wymagaja stonowanych materiałow.

Ciezko ocenić czy nie sa za bardzo stonowane po obrazkach, w ruchu moze to wygladac inaczej, moga bardziej pojawic sie speci itp

 

hahahah no dobra przyjrzałem sie jeszce raz i troche sa za mocno jednolite ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej:)

Jak napisałem teksturki to jeszcze wip, węc na razie muszę mieć wszystkie elementy na swoich miejscach jako tako oteksturowane. Na razie nie bawię się kolorami, shaderami itp. - wystarczy że mam porobione maski - dotweakowanie tego wszystkiego będzie prościutkie.

Za speculary i gloss nawet się nie wziąłem jeszcze, póki co ostatni up polegał na odgrzebaniu modelu z dysku, zobaczeniu gdzie co jest na teksturze i podrobieniu kilku elementów do stanu jako takiej używalności.

Więc na pewno tego tak nie zostawię:)

Co do saturacji - w pracy spojrzałem i rzeczywiście blade to jest, najpewniej rozwiązaniem jest kalibracja monitorka w domu.

 

Niestety pracować nad tym jakoś jestem w stanie zrywami, więc regularnych updatów nie będzie;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności