Skocz do zawartości

Postac3d: Steampunkowa Pani Mechanik


ikkiz

Rekomendowane odpowiedzi

robie taki oto model na podstawie słodkiego rysunku Yaminolady (dzięki Daria za dodatkowe szkice i podesłanie tekstur).

 

Mój pierwszy tak złożony i mający szansę na skończenie model w Blenderze i wogóle w 3d bo raczej malujący jestem. Żałuje, że dopiero teraz wrzucam, gdy już prawie skończone, ale chyba właśnie na tym etapie będą mi najbardzie potrzebne wasze opinie.

 

W tej chwili wygląda to tak:

podwojnytiul-624x499.jpg

wcześniejsze wipy można zlaleźć tu ale to już historia, więc jeszcze tylko pokażę jak wyglądały koronki (bo chwilowo są jakieś niedoświetlone, a byłem z nich zadowolony). Wymodelowałem jeden segment falbanki, zamapowałem teksturę na przeźroczystość, powieliłem array modifierem, a potem dopasowałem curve modifierem. wyglądło to tak gdy jeszcze nie były czarne:

KORONKAWYPAS.jpg

 

Co by jeszcze napisać? Palce zgiętę armaturą, która jest tylko w rękach, bo nie planuje animować. włosy są zrobione za pomocą prostych obiektów oddających z grubsza płaszczyzny i na nich są aż 3 tekstury (przeźroczystość, kolor, bumpmap). wrzucam jeszcze clayrender żeby pokazać, jak to bez tekstur wygląda clayrender.jpg

 

do poprawy: szybka w okularach ze szkła, łańcuszki dodać, zwężyć kolana i dodać tam kolorku, ogólnie zwiększyć nasycenie, rusztowanie pod płaszczem zrobić, grzywkę poprawić, kieszonka z tyłu (nie widać jej, ale ma być), paski na okularach sensowne, tekstura drewna na "gnaty", doświetlić bluzkę i falbanki, blaszki na kołnierzu, lewą rękę poprawić, bo coś krzywa nad nadgarstkiem.

 

Jak by ktoś jeszcze coś zauważył, co można by podrasować, to słucham uważnie, zwłaszcz jak by ktos miał pomysł co zrobić, żeby miało klimat, charakter i oświetlenie jak na rysunku, bo to się kurcze okazało wcale nie takie proste. Rysunek może mieć niekonsekwentne oświetlenie, dowolny kolor, dowolną perspektywę ... Na przykład owal twarzy i nosek nie chcą wyglądać tak jak na rysunku i chyba nie da się tego tak wymodelować i zaświecić, żeby nie zmienić charakteru buzi.

 

Edit:2012.

Co było to było. zrobiłem tą postać od nowa. w zasadzie to inną trochę i na pewno lepiej.

Proponuje skoczyć od razu do współczesnej wersji

 

[ATTACH=CONFIG]87644[/ATTACH]

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 149
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam ikkiz

calkiem fajny modlik robiony ze swietnych konceptow

postaraj sie poprawic te rzeczy ktore zle odwzorowales z konceptu jak bryla, kolorki, twarz...

a bedzie super laska;)

zeby nie byc goloslownym

podwojnytiul.jpg

Edytowane przez Kirian
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, i że chciało ci się machnąć pędzlem, żeby mi pomóc.

Twoje uwagi rysunkowe będą bardzo pomocne bo o większości poprawek mógł bym nie pomyśleć, teraz się muszę tylko zastanowić jak osiągnąć takie efekty, bo na przykład kolory tekstur w plikach mam razej bardzo nasycone miejscami na maksa a i tak wychodzi szarożółto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaszka przy oczach jest nieco bardziej płaska, Tobie jedzie w tył na bokach i to pewnie dlatego.
niestety nie rozumiem, w jakiej płaszczyćnie jest płaska, gdzie przy oczach i gdzie jedzie w tył?

 

zmiany-buzi-873x1024.jpg

na dzisiaj jest tak

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tak wiele więcej widać, ale poprawiony nos, brwi, bumpmap na bluzce żeby się troszkę lepiej marszczyła no i zrezygnowałem z tak ordynarnie sterczących sutków.

alejazda-624x731.jpg

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne materiały chociaż grzywka wygląda trochę plastelinowo szczególnie z jej prawej. I czy ta koronka na szyi jest texturą? bo tak wygląda. Rzęsy również lekko sztucznie kończą się nagle za wcześnie powinny delikatniej zanikać w kierunku kącika oka. A tak po za tym mi się podoba klimat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od końca, rzęsy może się uda jeszcze przemapować, na szyi koronka coś się splaskaciła. jak robiłem bump do bluzki to sobie nadpisałem slot materiału i potem już nie wyszedł, bo ta koronka, to faktycznie tekstura, ale nie na szyi, a część bluzki, przeźroczystość i bump zamapowany z grafiki. Tak samo włosy i ta plastelinowość, to wina za małej rozdzielczości tekstury, albo jeszcze jakoś muszę specular dograć, w każdym razie z daleka wygląda zadowalająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotowa, tak to wygląda, jak się prześpię, to wrzucę zbliżenia

(no ale właśnie, to pokazać skończoną pracę, czy może założyć wątek w "Galeria 3D (Finished Works 3D)" - jak macie w zwyczaju?)

 

gotowa1.jpg

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę odgrzewam kotlecik w cycles

cycles_1001sampli.jpg

cycles_zoom.jpg

 

że inny silnik, to trzeba było zrobić inne materiały, ale starałem się trzymać tych samych mapek (gdzieśtam musiałem alfę od koloru rozdzielić na dwa obrazki, bo cycles nie wciąga map z kanałem alfa), model też bez zmian, więc widać błędy sprzed półtora roku.

No i oświetlenie zmieniłem, bo jak się liczą odbicia, to już nie trzeba fake'ować ich dodatkowymi lampami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, krytykę zostaje mi przyjąć na klatę. Na beznadziejność jak sama nazwa wskazuje nic nie poradzę, na sztuczność - cóż, nie o naturalność chodziło. Rozumie twoją opinię, ale twoja rada jest całkiem od czapy. Ale to tak ... całkiem, całkiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złej?

czyżby autorka konceptu miała konto na 3dmax.pl?

 

Tego nie wiem, jednak Daria aka 'Zła' to żona kuzyna, szczerze nie spodziewałbym się jej prac tutaj :D

Kolejny raz internet okazał się taki mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
... szczerze nie spodziewałbym się jej prac tutaj :D

Dlaczego? "Sucharek" ma tu konto i swoje prace, więc malowane słodkie buzie i biusty mają tu swoją niszę (piszę oczywiście o rysunkach w odniesieniu do obu pań - nie jestem aż takim chamem :P) Zostaje mi polecać galerię na deviancie

 

jak bym miał teczkę 2d, to bym się jeszcze takim paintingiem pochwalił Jinka.jpg

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oftop to będzie, ale ... tepy:

http://ikkiz.pl//upload_files/jinka_wip1.jpg

http://ikkiz.pl//upload_files/jinka_wip2.jpg

niestety postępówki robię tylko jak praca ma szansę wyjść z szuflady, a nigdy nie wiem, czy tak bedzie, więc raczej nie dokumentuje tak konsekwentnie i od początku.

 

No ale skończyło się ocenianiem urody konceptodawczyni ... może coś o modelu :)

p.s.

wieź się im przyjrzyj :P
No chciał bym, ale jak pisano wyżej, to jest już kobieta zamężna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=ikkiz;1089416}

No ale skończyło się ocenianiem urody konceptodawczyni ... może coś o modelu :)

p.s.

No chciał bym, ale jak pisano wyżej, to jest już kobieta zamężna.

:D Nie wyraziłem się jasno, chodziło mi o biust modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem inny rysunek steampunkowej mechaniczki autorstwa Joe Beniteza. Temat jednak ten sam, więc nie będę zaczynał nowego wątku. Prace już zaawansowane, więc tak już po półmetku chciałem spytać co poprawić. Rysun w rogu to ten: Big Ben's Comix Oasis Ex Cover

Zależało mi na dość ścisłym trzymaniu się konceptu i stylu, jednak widać, że nie oparłem się pokusie zrobienia trochę bardziej realistycznie - co jest w sumie wynikiem specyfiki 3d, tego że nie kreską się operuje, a formą 3d

oPUMB04Fasixq9NwnqudpgxnSLq8GZ0jCS43GcP5_jg

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem odbiorcą tapet z twoimi pracami, to już wiesz, więc bardzo proszę o rozdziałkę 1920*1200 jak już skończysz;)

 

A zawsze jak patrzę na Twoje panny to nabieram chęci do przyuczenia się do kreowania postaci, coś czuję że niedługo ruszę temat... inspirujesz normalnie.

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrigowana będzie na pewno, planuje przynajmniej zrobić pozę z referki i zalotne spojrzenie - czy coś. natomiast z siatkami to ciężko jakoś ładnie pokazać, bo model a kawałkach, obiekty na razie osobno, rózne materiały i to jeszcze wszystkie w cycles na nodach. Jak bym chciał zrobić ładną, czystą prezentacje siatki dla każdego obiektu i materiału, to by mi dwa wieczory zeszło. chyba, że w viewportu tak ordynarnie pokażę z aliasingiem... inne ujęcia tu ba dropboxie https://www.dropbox.com/sh/dihcyd2x2menual/1nhj9EQF1R

 

Dzięki kosi, masz u mnie wersję bez koszuli

 

 

siatka.jpg

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@floo Z ręki to znaczy od początku - to tak

A jeśli pytasz, czy z ręki (bez rzutów w tle), to nie. zaczynałem od twarzy tylko z tą jedną referką, ale potem się zacząłem gubić gdzieś w okolicy biustu, nie mówiąc o rękach, więc musiałem sobie zrobić szkic z przodu i z boku i dwie dobre fotografie zgrabnej rączki. Sculptu też w zasadzie nie było prócz drobnych poprawek na głównej siatce (bez multires), Jeszcze nie bardzo czuję sculpt, choć w blenderze jest już nawet całkiem nieźle, ale jakoś, gdy kształty są regularne i linie płynne, to wolę modelować normalnie z siatki z dobrą topologią a na to subsurf.

 

Nody materiałów wrzucę jutro, bo już późno a rano do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z tym podwoziem problemów, ale może ujdzie na tyle, że jak dosculpce zmarszczki materiału i dodam pas i buty, to jakoś ujdzie

nogi_brzydkie.jpg

 

a nody materiałów w cycles - proszę bardzo:

ta ciemniejsza skóra

ciemniejsza_skóra.jpg

ta jaśniejsza skóra

nody_skóra_jasna.jpg

włosy, na razie tymczasowe. nie pokazywałem, ale jest czarna z pionowymi jasnymi paskami z gradientem

wlosy_nodes.jpg

Bluzka - cały numer tam polega na tym, że dodałem światło transculency, dzięki czemu światło przechodzi przez bluzkę i cień nie jest czarny. mam nadzieje że wiadać. Wcześniej próbowałem zrobić jeszcze przeźroczystą, żeby coś tam cysia było widać, ale jednak nie będę świństw robił.

bluzka.jpg

złoty metal. wcześniej miałem roughtness mniejsze, i był bardziej wypolerowany, otoczenie się bardziej odbijało, ale ciemniał. chociaż tło, niebo jest takie jednolite, to w złocie odbija się equirectagular mapka, bo bez tego złoto by nie było złote.

nody_złoto.jpg

oto przykład brzydko rozplanowanej tekstury i nody twarzy :)

z tej tekstury też korzystają dwa materiały na oko (widać po prawej miejsce przeźroczyste w rogówce, tam gdzie soczewka)

twarz.jpg

źrenica a dokładniej tęczówka razem ze źrenicą (źrenica ma holdout, żeby się żadne światło nie wydostało z gałki, żeby nie było efektu czerwonych oczu)

zrenica.jpg

białko oka - zwróćcie uwagę na to, że rogówka ma przezroczystą soczewkę z płynnie przeźroczystym brzegiem, a tęczówka jest w środku - jak w prawdziwym oku

białkooka_nodes.jpg

jedna z soczewek tego sprzętu na kapeluszu, add shader jest po to, żeby kaustyki (tu nie widać) były mocniejsze i żeby było takie rozjaśniające

szkielko_pomaranczowe.jpg

fajny materiał tej zielonoszarej części gorsetu. Przeszycia są z siatki, ale te marszczenia to już tekstura proceduralna wrzucona do bumpa

szarozielony_gorset.jpg

Edytowane przez ikkiz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ikkiz z reki, chodzilo oczywiscie czy wszystko od cube, plane. Często działa się z base mesha + seria modyfikatorów.

Dobry wętek i daje repa za nody.

Co do dolnej czesci mam wrazenie ze przód na wysokosci paska troszke plasko wyszedl.

Nózki dobra baza, popracuj nad ksztaltem, wydaje mi sie z zbyt duzy rozstaw osi(nóg).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie z base mesha, tutaj model jest w kawałkach i topologia jest podyktowana częściami stroju, więc na wiele by się taka baza nie przydała. zresztą ja i tak modeluję loop by loop, od szczegółu do ogółu, a potem łącze i zalepiam dziury, czyli bardzo niekonsekwentnie i brzydko, ale bmesh bardzo to ułatwia. Z nogami racja i z płaskością też, więc dzięki i rep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ikkiz jak dla mnie to od pasa do kolan jest już dobrze, łydnki bym leciutko odchudził.

Rigowanie jest proste, bardziej ze skinem jest zabawa, ale jest kilka fajnych skryptów i addonów pomagających robić to skutecznie.

 

Modelujesz z perspektywy, czy ortho one side?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to mi o skinowanie chodziło bo szkielet użyje z rigify, ale chodzi własnie o to skinowanie i boje się, że jeden element bedzie wchodził w drugi.

Łydki są teraz prawie nie ruszone, to tylko placeholder. zrobię je razem z butem

 

modeluje raczej ortho, ale pod różnym kątem. Front i right też często, dokąd się mogę opierać na szkicach (zdjęciach) w tle. potem pod kątem ale raczej nigdy nie w perspektive. czasem jak coś chce obrócić albo przeciągnąć w jakiejś nietypowej płaszczyźnie, to się w viewporcie ustawiam prostopadle do tej płaszczyzny na chwilę. perspective tylko jak patrzę przez kamerę - w tej akurat pracy dość często się patrzyłem przez kamerę, bo starałem się mieć ustawioną jak referka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajniutko to wygląda. Bioderka już elegancko, tak jak floo mówi - łydki. No i same piszczele bym zmienił w malutkie łuki zamiast w takie skosy jakie masz teraz. Teraz idzie praktycznie od grubaśnej łydy do kostki po linii prostej. Co ze stopami? :)

 

A jak skinning wygląda w Blenderze? Masz jakiś odpowiednik skinwrapa Maxowego?

 

Dorzucisz po wszystkim jakąś asymetrię, lekko skrzywione okulary, inne fałdki, krzywo pasek? :)

 

 

*****

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności