Skocz do zawartości

Platige Image - nowe filmy 3d promujące Polskę


tweety

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 202
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej

Rewelacja.Każdy film to inne danie a razem to uczta dla oczu.

Bogactwo środków wyrazu reklamuje moim zdaniem to co powinien ten kraj reprezentować i się tym chwalić - czyli otwartość na nowe horyzonty , nieszablonowość i smak estetyczny wynikający z bogatej kultury.

Za futurystami - niech miejsce Mazowsza(zespół;)) zajmie Kapela ze wsi Warszawa , R.U.T.A i Lao Che...:D.Tak będzie lepiej:)

W pracy plastycznej jest coś więcej niż jej warstwa literacka/narracyjna - warto to dostrzec tak na marginesie dla wszystkich ornitologów:).

pzdr.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostrzegam , że górą są dwudziestu-dwudziestoparoletnie dzieciaki. Zawsze byłem przeciwny kiedy rynek napędzali niedojrzali dorośli mamiąc swoją nieodpowiedzialnością piętnastolatków. Niepokojące we współczesności.

Infantylizacja społeczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofnijmy się dalej może popatrzymy na ideały okresu dwudziestolecia międzywojennego albo okresu neoklasycyzmu.Może tam jest ta słuszna racja.

Ta historia zatacza ciągle koło:D.

Taki Derain strzelił wystawę i zaraz go nazwano bestią bo chłopak sobie kolor zmyślał.

Mimetyzm dotąd ideałem się młodym znudziło i infantylizują:D.

pzdr.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx - kurcze, chciałbym popolemizować, ale nawet specjalnie nie widzę piłeczki, którą miałbym odbijać, bo to wszystko okrutnie abstrakcyjne kwestie, a ja o takowych ani gadać nie umiem, ani nie chcę.:-)

 

Odpowiem więc tylko na konkretne pytanie. Scenariusz "Historii Polski" pisałem ja we współpracy z komisarzem wystawy Sławomirem Majmanem i w konsultacji z profesorem Henrykiem Samsonowiczem.

 

salut

t.

 

PS. i odpowiedż na drugie pytanie. Być może się komuś narażę, ale ten konkretny projekt w tych warunkach czasowych jakie były i w tej jakości w jakiej powstał według mojej wiedzy nie mogłby zostać zrobiony w żadnym innym studiu w Polsce. Nawet nie artystycznie, ale przede wszystkim logistycznie i technicznie. To było wyzwanie z gatunku łamiących karki i to że się udało zakrawa na cud.

Edytowane przez Baggins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx, może ja spróbuję. :)

Pomysł szerzenia polskiej Wysokiej Kultury na międzynarodowych imprezach masowych rzadko kiedy kończył się sukcesem. Starczy wspomnieć i porównać Eurowizyjne występy Górniak i Steczkowskiej. Papierowa, naiwna, łatwo wpadająca w ucho ale i warsztatowo dobrze wykonana piosenka odniosła daleko większy sukces niż wysublimowany i ekwilibrystyczy wręcz utwór, który większość przeciętnych odbiorców odebrałaby jako miauczenie kota :)

Chcąc dotrzeć do tak szerokiego i zróżnicowanego kulturowo grona, jak to obecne na targach, zapewne trzeba było użyć formy dla niego zrozumiałej. Logicznym jest, że pomija się gusta osób nie będących targetem, a powiedzmy sobie szczerze, wszyscy z nas do nich należą, jak i wyrafinowany smak osób omijających szerokim łukiem kulturę masową.

Dlatego nazwałbym powstałe na te targi filmy, solidnym kawałkiem popkultury, zrozumiałym zarówno dla zdziecinniałych Japończyków, alternatywnych Duńczyków oraz wypranych Amerykanów.

Entuzjastyczne przyjęcie o jakim donoszą nam media świadczy, że był to dobry kierunek.

Widać na produkcje wydawane pod sztandarem PI, zaspokajające Tobie podobne, artystyczne dusze, będzie trzeba jeszcze poczekać.

Edytowane przez asblaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. i odpowiedż na drugie pytanie. Być może się komuś narażę, ale ten konkretny projekt w tych warunkach czasowych jakie były i w tej jakości w jakiej powstał według mojej wiedzy nie mogłby zostać zrobiony w żadnym innym studiu w Polsce. Nawet nie artystycznie, ale przede wszystkim logistycznie i technicznie. To było wyzwanie z gatunku łamiących karki i to że się udało zakrawa na cud.

 

Uwielbiam takie zlecenia.

Ktoś spartolił skoro obudzili się na miesiąc przez imprezą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostrzegam , że górą są dwudziestu-dwudziestoparoletnie dzieciaki. Zawsze byłem przeciwny kiedy rynek napędzali niedojrzali dorośli mamiąc swoją nieodpowiedzialnością piętnastolatków. Niepokojące we współczesności.

Infantylizacja społeczna

 

a co ma piernik do wiatraka? młodość to zło? mając dwadzieścia parę lat nie ma się własnego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość?

 

może i plastyka nie trafia konkretnie w Twój gust. Trudno. Filmy powstały w konkretnym celu i w stylu jaki sami sobie narzuciliśmy. Uważam, że target (targi ITB) został ustrzelony. A to, że za mało w tym "artyzmu" etc... sztuka (zwłaszcza ta głębsza) zawsze średnio się sprzedawała.

ITB to nie przegląd poezji. To masowe targi. Ma być kolorowo, wesoło, na topie. Narzekanie na złe podejście do tematu nic nie da. Z chęcią wysłuchamy alternatywnej wersji, innego scenariusza. Może coś zaproponujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysłuchamy alternatywnej wersji

zdecydowanie aktor wcierający w rozdarte szaty bocianią kupę i chór śpiewający Bogurodzicę.

 

Swoją drogą podziwiam zapał do obrony projektu, który spełnił swój cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdę w "słowo" pomiędzy kilku rozmówców...

 

Thx cyt. "A zapytam ile jest firm w kraju naszym, które mogłyby w najjaśniejszej udźwignąć taki projekt?"

 

Tym razem może ja się narażę Tomkowi Bagińskiemu ale przez to iż znamy się (ale nie za bardzo o tym pamiętamy) z czasów kiedy to Tomek zaczynał robić swoją Katedrę ośmielę się... :)

 

Moim zdaniem w kraju naszym jest przynajmniej 4 albo 5 firmy, które bez problemu dały by radę cyt. "udźwignąć taki projekt?".

 

Jednak bardzo ważne następne pytanie powinno tylko brzmieć: "czy firmy te dały by radę?", "udźwignąć taki projekt?", "w identycznych warunkach jakie miało Płacisz Imasz?".

 

Tu obawiam się że PI jest jedyną firmą która dała radę "udźwignąć taki projekt?", i to całkiem znakomicie. Biorąc pod uwagę ilość mnożących się problemów przy takowych projektach począwszy od:

 

Pierwszych spotkań z klientem, kreacją, poprzez zrobienie animatików czy nawet banalnych storyboardów, zakończywszy na podzieleniu roboty pomiędzy ludzi, przypilnowaniu wszelkich potrzebnych materiałów aby były, były na czas, były klepnięte przez tych przez których muszą być klepnięte, aby Ci którzy klepnęli wiedzieli że je klepnęli ( !!!!) , aby Ci którzy zaczynają robić to w kompie, Ci co modelują, animują, oświetlają, texturują, renderują, Ci co komponują wedle jakichś offline'ów dostarczonych od tych, którzy wcześniej zrobili te offline'y, zrobili prefki-prewek, które musiały być jeszcze wcześniej klepnięte właśnie u tych, którzy mieli je właśnie wtedy klepnąć co musieli (!!!!), i gdzieś na końcu po wielu ciemnych nocach, walki z farmą która musi to policzyć, a nie zawsze chce liczyć to co ma liczyć, gdzieś pomiędzy tym że w firmie mogło nie być prądu chociaż przez 4 godziny, bo jakiś debil ulicę obok wyciągał kabel w ulicy i naderwał inne kable od dzielnicy, to wszystko co wypisałem zapewne w jakimś kawałku (można się w tym już nieźle pogubić) daje nam efekt taki że firma PI dała radę "udźwignąć taki projekt?"...

 

Oczywiście kilka przytoczonych powyżej sytuacji może być czystą fikcją literacką z mojej strony gdyż absolutnie nie mam nic wspólnego z ich pracą, nie mniej jednak zakładam iż 95% sytuacji to czysty standard w którym dzisiejsza branża się porusza od ponad 20 lat w tym kraju.

Zakładam że wszyscy z tym walczą ale PI właśnie takimi projektami pokazuje że dają radę "udźwignąć taki projekt?"...

 

Jest jak napisałem kilka firm które raczej teoretycznie dało by radę "udźwignąć taki projekt?", ale jakoś z jakichś 100 powodów jednak nie robią takich projektów.

 

Thx cyt. "Czy w opiewaniu szczęśliwości i doskonałości dla której gorliwie każdy zaprzedałby duszę, uczestniczą tutaj na forum ludziska od konkurencji?"

 

Nie opiewam w szczęśliwości, doskonałości, nie zaprzedałbym nikomu i niczemu "duszy", owszem być może jestem z bardzo, bardzo małego zalążka nazwijmy to "konkurencji" PI. Nasz zespół dzisiaj to zaledwie 1/10 zespołu na co dzień pracującego przy takich projektach w PI.

 

Domyślam się też że jest tu ze 20 jak i więcej osób które od czasu do czasu tu zaglądają z wielu konkurencji ale nieliczni tylko jak ja nudzą się o 4.22 nad ranem kiedy to nie mogą spać jak normalni ludzie bo właśnie siedzą i renderują. Rzadko komu chce się pisać takie wywody jak ten... :) Generalnie konkurencja też bywa zajęta na pisanie bzdur na forach.

 

Kończąc poranny wywód od czuwam iż kolega Thx zwraca uwagę na brak tych wszystkich fajowych starych już i chyba "przetrawionych" atrybutów naszej polskiej kultury, które jednak latami do usranej śmierci były exploatowane. Skończył się bolek i lolek, baltazar gombka, mazowszanka, woda z sokiem za 1,5zl, lody z automatu, "pańska skórka" na odpustach. Nie ma już wódki jako "narodowy" produkt exportowy (to znaczy jest ale bardzo rzadko jako reklama "Luksusowej z polskich ziemniaków" w playboyu), polska kiełbasa już nie jest tą samą polską kiełbasą, Wałęsa chce mieć spokój na starość bo i solidarność to już nie ta solidarność co w latach 80tych. Nawet Lady Pank już nie śpiewa tak jak kiedyś (z całym szacunkiem dla nich bo zawsze ich lubiłem i uwielbiam), wogóle jest jeszcze lady pank?

 

Kurde po prostu trzeba się niestety obudzić że dzisiaj jest rok 2011, żyjemy w czasach które ściga tandeta, zarobek pieniądza, szybka przyjemność dla każdego za wyciągnięciem ręki i gwarantowana szybka śmierć na raka, Aids albo jeszcze sto innych chorób czy ataków bombowych.

 

Z tym już nic nie da się zrobić.

 

Podpisuję się jednak w opiewaniu że prace PI są na bardzo wysokim poziomie który wypracowali sobie to przez te wszystkie lata zapewne bardzo ciężkiej pracy.

Dwóch ludzi kiedyś w latach 96-98 (Jarek Sawko i Piotr Sikora) za czeli robić w pewnym sensie "sztukę" na bardzo wysokim poziomie. W tamtych czasach niewiele osób kumało to że idąc tą drogą można coś osiągnąć.

Odeszli od pewnej firmy (Acess Gram jak pamiętam?) później doszedł Tomek B., Wacek S. i kilka jeszcze osób...

Do dziś pozostali ze swoją "słuszną" ideologią chociaż jak się domyślam sami już nie siedzą przy Wavefroncie i nie robią w Aliasie animacji latających "łóżek" do teledysku Steszkowskiej.

 

Bardzo łądne są ich prace, kupe roboty robią, dobrej roboty, mają już swój własny styl. Za to właśnie u mnie mają plusy.

Gratulacje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zapyziałych latach osiemdziesiątych( czas mojego dzieciństwa), śmiesznych w odkrywaniu komercji latach dziewięćdziesiątych, zakończyło się dziesięciolecie adaptacji. Ciekawe czasy idą, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do tego watku, bo wymiana zdan az mnie sklonila do refleksji wpierw, a pozniej do rejestracji;) Watek juz i tak zszedl na manowce, wiec mam nadzieje, ze to nie bedzie uznane za spam. Ponizej realizacja majaca promowac Islandie (moim zdaniem rewelacyjna!). Tak a'propos bocianow, prowincjonalnosci, folkloru i bezbarwnosci;)

 

http://player.vimeo.com/video/12236680?title=0&amp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyfytyfy - zaproponuj teraz cala kampanie oparta na tym kilkuminutowym filmiku przypominajacym youtubowe "Where the Hell is Matt". Powiedzialbym nawet, ze mi sie nie podoba ale dali gola dupe i troche poziom podniesli...

 

Panowie, obojetnie jaki byscie teraz trailerek nie wyszukali, prezentacja Polski wykonana przez PI byla niezaprzeczalnym sukcesem :D Moze wam sie nie podobac, moze wam przypasc bardziej do gustu inna reklamowka, mozecie chciec zrobic to inaczej, lepiej, szybciej i taniej. Wciaz faktem pozostanie ze zrobilo to PI, ze wyszlo swietnie i odnioslo sukces. Deal with it :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejterem ani konkurencja nie jestem, Malyszowi, Kubicy i Platige kibicuje, reklamowki nie wyszukiwalem, tylko trafila do mnie droga viralowa, co poniekad swiadczy o jej efektywnosci;) Z sukcesu sie ciesze, kampanii nie bede proponowal, bo sie na tym nie znam.

 

Po prostu wydaje mi sie, ze jakos tam pasuje do tej dyskusji, ze mozna albo "nowoczesnie", albo na scene wyjdzie zespol piesni i tanca mazowsze, goral ze skrzypkami i bedzie obciach.

 

Tutaj udalo im sie polaczy i nowoczesnosc i jakas tam "specyfike narodowa" i pokazac jako atrakcyjne i bardzo charakterystyczne miejsce, o ktorym wlasciwie tez nie wiemy za wiele i specjalnie z niczym sie nie kojarzy, procz tego, ze zimno i rybacy i klify. No i jest ten podobno obciachowy folklor obecny.

 

Bardzo jest w ogole cieply i fajny spot. Zreszta, moze sie nie podobac, ale raczej nie mozna mu zarzucic, ze jest kiepsko zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyfytyfy, zgadza się to luzackie i fajne ale na to trzeba lata doświadczeń. My mamy jeszcze dużo za dużo kompleksów żeby zrobić tak bezpretensjonalną reklamę kraju. Do póki nie dorobimy się krajowej Bjork ani sigur ros do póty będziem obijać się miedzy boćkami a polandballem.

 

EDIT

Trochę ironii jest w tym że szukając krajowej bjork też wpadniemy w chmurę kompleksów.

Islandia ma wulkany i gejzery, to bardzo barwna wyspa. My mamy dość przeciętne plaże i nie za wysokie góry. Ból bycia po środku. Mamy wszystko co powinniśmy mieć ale niewiele wyróżników.

Edytowane przez biglebowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie da sie ukryc ze filmik sympatyczny tylko troche nie wiem jak sie ma 3 minutowy teledysk do 20-30 minutowego show otwarcia targow turystycznych... Bo jak wrzucamy dowolne fajne filmiki to ja mam taki o dziadkach bijacych sie na miecze swietlne, moze promowac Francje ;]

 

Nie mowiac juz o tym ze jakby takie cos przeniesc na nasz grunt to by sie pojawily nastepujace watpliwosci:

 

-czemu spiewane po angielsku, wstydzicie sie polskiego?

-czemu ja tam slysze jakies afrykanskie rytmy?

-czemu taniec taki dziwny, niepolski?

-czy my na pewno chcemy golych obcokrajowcow ganiajacych po naszych lakach?

-czy skakanie nie zniszczy naszych szlakow turystycznych

-czy to ma promowac pijanstwo na ulicach?

-czemu ci ludzie caly czas tancza skoro w rzeczywistosci wcale nie tancza? Gdzie tu prawda o Polsce?

-czy to jest szczytowe osiagniecie polkiej kultury?

-czy nie dalo sie tam pokazac Tolka Banana lub Bolka i Lolka?

 

Ogolnie to jak Nezumi powiedzial - Deal with it :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyfytyfy aleś założył klina chłopakom, bełkoczą jak przyduszeni. Hi hi hi sorry chłopcy ale ten skromny filmik może przypomni o pojęciu: treść, czytelność i jak inaczej można wyrazić nowoczesność.

Przykre jest jak czytam , że u nas nie ma ciekawych krajobrazów. Rozumiem , Warszawa jest duża a horyzont okopują prl-owskie bloki. Na co dzień w stolicznej zwykły las jest imaginacją. Nie ważne , tu jednak u Islandczyków coś się dzieje a ja myślałem , że tam szaro i mroźno a Biork to ma zimną, brzydką wilgotną bezludną skalistą wyspę . Szacun

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx- :) a to jakis pokaz sie zrobil kto dalej sika? My czy Islandia? :)

 

Tego sie nie da zweryfikowac i ustawic w kategorii lepsze-gorsze . Daloby sie gdyby byl taki Polski film, gdyby taka lub zblizona koncepcja zostala zrealizowana tutaj. Nie zostala, wiec znowu wchodzimy w obszar akademickich dywagacji, w dodatku opartych na gustach, bo jednemu podoba sie bocian, innemu quady, a jeszcze komus przerazona bialo czerwona kulka. To sie fajnie nawet czyta wszystko, ale mnie na przyklad tylko utwierdza w przekonaniu, ze zrobilismy dobrze. :)

 

Z ciekawostek juz z innej beczki. Dwa z naszych filmow mialy byc krecone, ale kiedy zostaly podpisane wszystkie koncepcje byla juz koncowka pazdziernika - akurat w Polsce kiepski moment na zdjecia. Trzeba bylo koncepcje modyfikowac pod mozliwosci.

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyfytyfy mysle ze trafiles w sedno wrzucajac ten filmik pokazujac jak powinny takie filmiki wygladac , czyli ze powinny pokazywac piekno kraju i jego walory a nie jakies komputerowa kolorowa sieke ktora bardziej pasuje do promocji gry komputerowej. Niedawno natknolem sie na bardzo podobny i wcale nie gorzej zrealizowany filmik bodajrze na silniku gry .

 

 

I na koniec dodam ze chyba tak naprawde dyskucja o stylistyce nie ma sensu, bo realizowala to firma ktora znana jest glownie z 3d i te filmiki musial isc w tym kierunku bo taki jest profil firmy. Wiec jesli zostal popelniony gdzies blad od strony koncepcyjnej to pewnie przy wybieraniu "rodzaju" firmy do realizacji zlecenia.

 

Edit :

 

Jesli idzie o Islandie to zostalem kupiony .Kiedys napewno odwiedze ten kraj jak Bog da ;)

Edytowane przez DeC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny klip Islandii, ale porownywanie nie ma sensu. Zajrzyjcie do dowolnej galerii jakiegos podroznika. Zdjecia z Islandii sa zawsze najbardziej imponujace. Bułka z maslem cos takiego wypromowac. A czy tancza tam ludzie, smerfy czy skaczą kuleczki to nie ma wiekszego znaczenia przy takich pejzażach w tle.

 

Polska tez ma piekne pejzaze, owszem, ale fakt, ze pojedziemy na daleką wieś, wysilimy sie operatorsko, poczekamy na odpowiednie swiatlo i z wielkim trudem uchwycimy piekno ojczystej ziemi, to zaden gwarant dla turysty, ze zobaczy to samo po przyjezdzie tutaj. W Islandii osobliwosc krajobrazu bije po oczach, u nas trzeba tego szukac.

 

Natomiast nie trzeba u nas szukac pewnej postepowosci, kreatywnych zapozyczen z innych kultur, jakiegos magla intelektualnego, ktory, mam wrazenie, filmiki pokazane przez Platige slusznie promuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed ta dyskusją chyba należało by zadać pytanie fundamentalne czy koncepcja, kreacja i scenariusze powstały od początku w PI czy też zostały wymyślone gdzie indziej i z góry narzucone. Bo jeżeli PI było tylko wykonawcą ,to cóż, zrobili to na najwyższym poziomie i można dyskutować z nimi o formie ale nie o zawartości, i wiekszość tutaj rzuconych pretensji trafiła pod zły adres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed tą dyskusją należało by obejrzeć filmy. Bo na razie można się zgodzić z tym że plakaty wiszące w Niemczech są za mało informacyjne, że orzeł nie musiał być amerykański. Quady jednym mogą pasować innym nie. Cała reszta to zgadywanki na podstawie skrawków z trailerów.

Scenariusze i koncepcje są nasze, oczywiście w ramach założeń nałożonych przez POT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest właśnie fantastyczne, pokazujecie jakieś urywki czegoś, nikt nic nie wie, ale i tak wszyscy się gotują i z dymiącymi głowami piszą komentarze, byle kogo się tak nie traktuje :)

 

to już nie ma wiele wspólnego z dyskusją ale gdzieś przeczytałem właśnie że "Paths of hate" będzie w konkursie w Annecy, gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leander, trochę pojechałeś. Polska jest bardzo fotogeniczna, weźmy choćby góry stołowe, czy miejsca w których kręcono np narnię. Bieszczady wyglądają tak, że zawsze jak sobie przypomnę mam ochotę się tam znowu wybrać. kampania mazur udowadnia że fotografie polski mogą znakomicie funkcjonować- http://mazurycudnatury.org/pl/blog/news/grudniowa-kampania-outdoorowa-mazury-cud-natury.html

 

Ale tutaj było zamówienie dla studia animacji, wiec porównania do tego filmiku z Islandii niezbyt trafione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze a propos filmu z Islandii.

 

Gdzieś u podstawy tej dyskusji zakradł się błąd w jej założeniach. Pewnie i z naszej winy - bo nawet tytuł tej dyskusji jest uproszczeniem. To nigdy nie miały być "filmy promujące Polskę" - a przynajmniej nie tylko. Takie filmy trzeba by zupełnie inaczej projektować, innej formuły poszukać i stawianie ich w tej kategorii jest jakoś tam naciągane. Idziemy w to, bo w dzisiejszych czasach szufladki muszą być prosto opisane dla onetu, ale to ogromne uproszczenie.

 

Te filmy występują w konkretnym kontekście konkretnej imprezy. Na upartego da się je oglądać w oderwaniu od niej ( zresztą to był jeden z wymogów, żeby filmy były w miarę "samodzielne" ) ale ich "moc" jest wtedy dużo mniejsza.

 

Ich głównym celem była mocna ilustracja otwarcia targów - a to wyobraźcie sobie raczej w kategoriach programu artystycznego otwierającego, nie wiem, olimpiadę, albo jakieś mistrzostwa sportowe, a nie w kategoriach spotu reklamowego. Dlatego to jest mocno wizerunkowe, skojarzeniowe i często abstrakcyjne.

 

Najmocniejszego elementu tego pokazu - czyli przedstawienia z Augustinem - nie da się w ogóle pokazać sensownie w necie na przykład - a żałuję bardzo bo chociażby muza, którą napisał Paweł Pudło jest świetna.

 

takie moje trzy grosze

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leander, trochę pojechałeś. Polska jest bardzo fotogeniczna, (...) kampania mazur udowadnia że fotografie polski mogą znakomicie funkcjonować- http://mazurycudnatury.org/pl/blog/news/grudniowa-kampania-outdoorowa-mazury-cud-natury.html
No sorry, ale wlasnie takie foty to sciema. Ja nie mowie o fotogenicznosci ale o realnym doswiadczeniu, a na mazury jezdzilem co roku przez 10 lat. Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to trzeba było tak od razu panowie z PI( że to nie o polsze, że to tylko show bez nadawcy kierowane do wszelkiej maści adresata( przypomina mi się łańcuszek szczęścia). Rozumiem, że Wam reklama tutaj na 3d maxie nie jest potrzebna.

A poważnie- filmik z Islandii jest tylko dobrym przykładem od strony scenariuszowego pomysłu na szybką i treściwą prezentację(można powiedzieć analogową)produktu, zjawiska...

szacun

P S

właśnie przeczytałem post Omena i odpowiadam szanownemu koledze:

- o w Polsce nawet kioskarz potrafi mówić prostym angielskim

- o w Polsce ludziska potrafią żartować z podobnych zjawisk. Od Tatr po Bałtyk, od małolata po emeryta, od robotnika po profesora ludziska potrafią się razem asymilować, szanować

- o w Polsce można wtrąbić publicznie piwo( przynajmniej nie ma prohibicji)

-o w Polsce tańczyć po nowoczesnemu tylko jakoś inaczej, specyficznie dla nich samych

...najważniejsze drogi Druhu są szybkie trafione kojarzenia adresata. A jakie są te trafione? Ano te,które kojarzą sie pozytywnie i ciekawie adresatowi z nadawcą

Edytowane przez Thx
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leander i Mazury, trochę offtopicznie- przypomina mi się wątek z forum3d z czyimiś zdjęciami ze stanów, w którym spierałem się z Bagginsem, że to nie wszystkie ulice w stanach są filmowe, tylko milion obejrzanych filmów w których akcja na tych ulicach się dzieje, sprawia że takie się wydają. Opatrzyły Ci się Mazury i nie dostrzegasz ich potencjału. Nawet średnie zdjęcie z "egzotycznego" miejsca będziesz odbierał lepiej, niż dobre zdjęcie Twojej własnej ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki Luki - 100% racji co do tego zjawiska. Nie wiem na ile to jest powszechne ale mnie sie opatruja bardzo szybko rzeczy i potem jak mi mowia np. "wyslij jakies ciekawe foty z Meksyku" to... nie wiem co mam wyslac. Po jakims czasie przywykam do otoczenia i motocykl z doczepiona dwukolowa buda robiacy za taksowke przestaje mnie zaskakiwac - nuda... Ot, takie tu mamy taksowki, jak dlugo mozna sie dziwic?.. Ostatnio widzialem jakis program podrozniczy o bananowcach - bite 30 minut rozplywania sie nad tym jak to banany rosna, jaki ogromny kwiat maja itd. Zdaje sie ze to byl program Cejrowskiego. Ja mam banany w ogrodku - kazdy tu ma. Rosnie to szybko jak chwast, ma duzo owocow i szybko sie mnozy. Dla mnie to jest mnie wiecej tak dziwne jak jablon. A Cejrowski zrobil o tym 30 minutowy program, zarobil niezla kase i jeszcze sporo ludzi pewnie sie zachwycilo.

Najtrudniej zachwycic sie tym co na wyciagniecie reki - co by to nie bylo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spotów reklamujących Polskę i polskie miasta w zagranicznych telewizjach - sporo tego było jak ostatnio włączyłem TV w hotelu za granicą. Pierwsza moja refleksja była taka, że to podstępne wprowadzanie klienta w błąd :) Zwłaszcza gdy próbuje się zaakcentować polskie "góry" albo "czyste jeziora" (nad Bałtykiem nie byłem więc się nie wypowiadam). Naprawdę nie wiem kto mógłby się zachwycać krajobrazem Polski. Białorusini? Ukraińcy? Węgrzy? Chyba nie wiele jest krajów które mają gorszy krajobraz, a całkiem niedaleko (2 godziny samolotem) są dużo fajniejsze miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności