Skocz do zawartości

Teczka 2D: Artozi


artozi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Dwa dni po urodzinach, kiedy już doszedłem do siebie, pora na zmiany i postanowienia noworoczne. Tak, zakładam teczkę i będę ją wypełniał nie tylko pracami, ale i dobrą intencją. Najbliższe miesiące zapowiadają się całkiem atrakcyjnie ze względu na obronę dyplomu na architekturze, więc warto do tego dorzucić jeszcze opiekę nad teczunią.Pozdrawiam,Mateusz Oźmińskirhinocerostemples.jpgroughsmoke.jpgmetalriver.jpgswordofdragons.jpgthefog.jpgtribalformation.jpgthesectofcrackedfish.jpgalphacommand.jpgdune.jpggifttothegods.jpgmetalriver.jpgsavagebonds.jpgsharkon.jpg

Edytowane przez artozi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O panie, mocna teczka.

 

Jedyna kwestia, ktora osobiscie troche mnie drazni to tendencja do przepalania niektorych miejsc w pracach, ale to mozna latwo wyeliminowac.

Pozdrowienia i oczywiscie czekam na wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thanks boys! Dzięki za miłe przywitanie!

 

Maciek_, Tomek Krzesłowski, Bedyk - będzie więcej, ale muszę ochłonąć trochę po założeniu tej teczki;)

 

Coyote - dokładnie, w końcu! Namawiałeś mnie od dłuższego czasu aż uległem;) Zazwyczaj nie mam okazji publikować szkicy, więc to miejsce będzie idealne. Dzięki za wsparcie! :)

 

ICE - dzięki wielkie za komentarz! Bardzo lubię twoje prace i wezmę twoją radę pod naradę. Zapraszam ponownie do teczuni!

 

Kusanagi - no ja swoich prac nie chce oglądać na pulpicie, bo widzę same błędy i niedociągniecia, więc cieszy mnie, że u ciebie się sprawdzą:)

 

KoMic, kutwa666, MOTHMAN, rallyman, PLS - Dzięki!!!! Wasze komenatrze dużo dla mnie znaczą!!! Dobrze, że podobają wam się różne prace, bo zachęca to do dalszych eksperymentów.

 

Pozdrawiam,

Mateusz Oźmiński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze prosze jaki pro. Po raz kolejny to mowie ale pewnie dlugo w Polsce nie posiedzisz :P Gdzie pracujesz i czemu ci tak malo placa? ;]

 

A tak bardziej konkretnie to solidne prace, fajne smiale operowanie kolorem, tylko miejscami bryly i perspektywa nie sziedza tak jak powinny. Zaslaniasz to calkiem niezle efekciarstwem ale mimo wszystko wylazi tu i tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen,

 

Już tak nie wypędzaj wszystkich z kraju:P Ja wiem, że na cukier sie mówi białe szaleństwo, a benzyna kosztuje tyle co w Luxemburgu, ale mi tutaj jest całkiem dobrze;) Rozumiem, że Ciebie szarpali by wziąć do siebie? Nie wiem co by zrobiła Pani z Żaczka - osiedlowego spożywczaka, gdybym przestał u niej piwa kupować:/ Takie decyzje są ciężkie... ale podróżować lubię;)

 

Aktualnie i od dłuższego czasu nie pracuję nigdzie. Cele zarobkowe i autopromocyjne nie były dla mnie priorytetowe, ale niestety zaczynam dostrzegać ich znaczenie. Dałem sobie czas na przemyślenie pewnych spraw i czuję, iż to co miałem przemyśleć, przemyślałem.

 

Co do samej krytyki liczę na to, że przy następnych update'ach wytkniesz mi jeszcze więcej:)

 

Pozdrawiam!

Mateusz Oźmiński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha widze ze ty studia konczysz dopiero to jeszcze wszystko przed toba. Chcialbym tak malowac w wieku 24 lat ;] Teraz to juz korzenie zapuszczone i ciezko sie gdzies ruszyc...

 

A z tym wysylaniem na emigracje to sie w sumie troche zapedzilem bo rzeczywiscie na naszym polskim poletku sie sporo ruszylo i PCF, Techland, CDPR czy City Interactive to juz calkiem ciekawe firmy ktore konkretne rzeczy robia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa architektura [ widac ze student kierunku ] , charakterki są ok chyba[takie "oriiginalne" ...kolorki zalatują Cicinimo ale miło sie oglada ... chyba

 

edit* chociaz ta panienka ze smokiem całkiem niezła .. by była gdyby od pasa w dół jej kołem nie przeciagneli hehe ..pzdr

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję fronta ;) Cieszę się że założyłeś teczuchę, będę mógł Cię na bieżąco podglądać. Myślę że wygrzebałbyś jeszcze z otchłani dysku kilka rysuneczków którymi warto byłoby się pochwalić (np. inspiracje Sydem). Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruby up, masz genialne te fantasy, wprawdzie może osiągnąć jeszcze lepszy poziom jak np. Boris Valleyo nawet jeśli nie jest wzorem to jego warsztat dałby Ci epic prace ;)

Fantasy masz ciekawe, oryginalne pomysły nie tyle w samym pomyśle co umiejętności doboru kolorów i historii ;)

No i dołączam się do próśb Coyota o szkice ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OmeN2501 - Komplemenciki od ciebie to sama radość dla mnie;) Rzeczywiście jest kilka sympatycznych firm w Polsce, ale na rzecz przygody rzeczywiście chcę gdzieś wyjechać. Wyrobić sobie samemu zdanie, zobaczyć ciemne zakamarki branży, bo przez internet to wszystko pięknie wygląda. Praca zdalna na deser, jeśli w ogóle da radę.

 

sicksicksick - Zawsze mnie zastanawiało po czym to widać, ale po prostu pokiwam głową;) Za porównanie do Jaimie'go bardzo dziękuję. Już nawet nie liczę godzin, które spędziłem "na nim". Takie rzeczy podświadomie muszą przesiąkać do własnych prac.

 

Klamot - Ty akurat masz chyba najlepsze warunki do podglądania mnie z tego forum. Drugie okna z lewej od podwórka, pamiętaj! Syd to był z poprzedniej epoki mojej twórczości, więc za dużo błędów tam jest. Aktualnie jaram się designem pojazdów, więc może cos w podobnym klimacie walnę. Weź zacznij też coś wrzucać to będzie mi raźniej!

 

Papa Pio - "Ja też tak chce" to jest najważniejszy zapalnik! Znajdziesz sobie 10 typa, którzy wymiatają i będziesz powtarzać sobie tak przez 5 lat, to nagle się okaże, że musisz typów wymienić bo wymiękają:) Jak kupowałem tablet z 5 albo 6 lat temu, bo się też tak podjarałem, to się okazało, że tablet bez ołówka cudów nie zdziała, więc poszedł w odstawkę. Morał z tego taki, żeby naparzać czym się da.

 

CUKIERASS - gdzie Brad, gdzie to... ale za skojarzenie masz piątkę!:D Inspiracją był dla mnie Cowboy Bebop pomieszany z Oddworld.

 

Swiezy - Ciekawe spostrzeżenie na temat warsztatu, bo właśnie ostatnio miałem wrażenie, że oryginalność i pomysł są dużo ważniejsze od samego warsztatu. Boris jest zajebisty, ale weź pod uwagę Tomasza Jędruszka, który ma TĄ MOC!!! Więc zamiast malować jabłuszka aktualnie preferuję biec na szagę. Szkice będą za 2 tygodnie, bo aktualnie wyjeżdżam.

 

Czak1 - nic ludziom nie umknie, no!

 

nicponim - Śmiało wrzucaj, co cię drażni, co dopracować. Na pewno coś z tego wyciągnę. Dzięki za komentarz!

 

lolipop - Dzięki!!!

 

 

Aktualnie nie miałem czasu na tworzenie nowych rzeczy, ale dużo staroci znajduje się na moim Deviantarcie: http://artozi.deviantart.com . Zapraszam!:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC - wprawne oko !:) Faktycznie mi sie trafilo z tym konkursem ImagineFX. Niby nic wielkiego a cieszy:) Tak po fakcie sie zastanawiam, co z tego mi przyjdzie, ale sru, jest radocha:) Sa tam 4 dziewczyny i bardzo podoba mi sie ta tendencja. No i masz racje, pora uruchomic teczke. Do IFX wyslalem 5 prac: 4 specjalnie na ta okazje plus Sharkona (jest na pierwszej stronie teki na samym dole). Do zestawu dorzucam jeszcze Charona. Dokladniejsze opisy prac zamieszczam na deviantarcie, a dzisiaj to taka przedpremiera.

 

Mateusz

 

 

squawkoftheshadow2.jpg

 

franticrodeo2.jpg

 

itisnolongerapeacefulpl.jpg

 

orceddy2.jpg

 

charonw.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

concept Charona jest przegenialny, tak samo jak te wielkie zielone stwory. Kurde brakuje mi jedynie jakiejs subtelnosci w niektorych miejscach, wiekszej wiarygodnosci przy oswietlaniu czy budowaniu bryły. Ale to takie osobiste widzimisię, tak czy siak potezna dawka inspiracji i olbrzymi kop w dupala.

 

propsy!;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ja tu chyba nie mogę zaglądać bo depracha + kompleksy murowane:P ładny z ciebie wymiatacz ciężko oderwać wzrok od twoich prac tyle się na nich dzieje no bajka :D Ja na pochwałę od omena to będę chyba pracował jeszcze lata:P

 

jak byś mógł podać namiary na twoje devianta to byłbym wdzięczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC - Naprawdę nie wiem z jakiego powodu! Twoj teczka mi kaze sie zastanowic nad pewnymi rzeczami rowniez, w pozytywnym sensie. Zaraz sie w nia zaglebie i ci troche pocisne;P

 

nicponim - dzieki!!!! sluszna uwaga. To o czym mowisz nadaje pracy, jak ja to lubie nazywac: pod-detal (sub-detail)... Znaczy generalnie tak tego nie nazywam i o tym nie mysle; tak w ogole to teraz to wymyslilem na potrzeby posta, ale fakt faktem pewnie strzeliles w sedno. W powyzszych pracach moglo zabraknac delikatnosci, albo intrygujacych zjawisk swietlnych. Strasznie je ograniczylem niedawno, bo przestalem praktycznie uzywac wszstkich overlayow i colour dodgow (poza dodge toolem). Ostatnio tak wlasnie sobie analizowalem iz prace z ciekawszymi efektami specjalnymi niezaleznie od tego co przedstawiaja po prostu sa ciekawsze w odbiorze. Albo po prostu ladniejsze W nastepnym pracach postaram sie przylozyc wiecej wagi do bryly. Thx man!

 

grass - dzieki . Poznan know-how, aight?;p

 

emmilius - tak, zrobilem sobie super brzydki render 3d, z ktorego wyciagnalem perspektywe sciany z tylu oraz schodow. Swietna sprawa, bo dla tej pracy robilem to po raz pierwszy. Pewnie przemalowalem wszystkie boxy, ktore udawaly budynki, ale pracuje sie juz w jakiejs okreslonej przestrzeni, ktora sie latwo przemeblowuje a nie walczy z punktami zbiegu. Tu jest link: http://img98.imageshack.us/img98/1668/1dicky.jpg

 

serio - niestety jeszcze tego luzu nie odczuwam, ale powoli do przodu. Tak szczerze mowiac ciezko mi zrozumiec, dlaczego lodka zyskuje takie poparcie, a reszta nie. W moim rozumieniu tam jest w miare wszystko, co lubie w digitalu. Licze na to, ze wymyslisz to za mnie;p

 

Pasiterek - thanks!

 

tr3buh - rura zmiekla... dzieki? :P no i nie poddawaj sie, nawet jak ci cos nie wyjdzie to sie czegos uczysz.

 

Rothbart - Thx! Z malarskim wykonczeniem nigdy nie mialem problemow, bo to wystarczy po prostu wczesniej skonczyc, co nigdy nie przychodzi mi ciezko. A co bedzie to nie wiem. Licze na to, ze ta teczka mi wskaze droge. Dzienks.

 

Kalberos - moj deviant: http://artozi.deviantart.com Staram sie opisywac historie w moich pracach w miare dokladnie i mozliwe ze te prace sa przez to troszke wymeczone, ale cieszy mnie ze tobie sie to podoba. Przybij piontke! A co do Omena to - Good things come to those who wait.

 

WWWoj - dzielki wielkie master! uwielbiam twoje prace to tez wiele to dla mnie znaczy

 

 

 

Wynoralem jeszcze jedna prace ktora poszla w poprzednim tygodniu na EOW na conceptart.org. Takie tam pod wodą.

 

hiddensubmarine.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne, wspaniale prace. Mnie najbardziej przypadly do gustu, piata, szosta, siodma i dziewiata z pierwszej strony. Szczegolnie siodma poniewaz przypomina mi, jak dla mnie, jedna z najwspanialszych gier w historii.

W Twoich pracach jest przygoda i tajemnica. Czy to SF czy fantasy, i w jednym i drugim trafiasz w sedno.

Gratuluje takich umiejetnosci i zycze jak najlepiej na przyszlosc i abys nie zatracil tego " luzu " (bo go masz) o ktorym wyzej wspomniano.

A taka moja mala prosba przy okazji, chetnie bym zobaczyl Twoje rysunki w tradycyjnych technikach, moze masz cos tuszem, olowkiem itp., jakies szkice, skonczone rysunki, cos w b&w.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po krotkiej przerwie! Dziekuje za komentarze, za pochwaly i wytykniecia. Na jednych i drugich opieram swoje kolejne prace. Dzisiaj prezentuje serie trzech samurajow dla ogarniecia tego tematu. Pewnie pasjonat kultury japonskiej mi wytyknie kilka bledow, ale swojej radochy juz wystarczajaco wyssalem z tych typow:P Krytyka zawsze mile widziana. W tych pracach mialem dylemat pomiedzy akuratnoscia historyczna a bardziej concept artowym podejsciem i ostatecznie skonczylo sie bardziej na poszukiwaniu refek anizeli burzy muskuf. Jeszcze dodam, ze te prace juz we mnie siedzialy z dobre dwa miesiace, bo swoj dyplom bazowalem na Japonii (Dom Harmonii i Spokoju:D). Lezka w oku...

 

Na dodatek jeszcze zielona geba Smiley'a, obgryzajacego paznokcie.

 

Pozdrawiam,

Mateusz Ozminski

 

samuraisnake2.jpg

 

samuraiboar2.jpg

 

samurai2s.jpg

 

smileyy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności