Skocz do zawartości

rice 2d


rice

Rekomendowane odpowiedzi

to teczka "nauka" nie galeria to raz, co do przerysowanek to wiele osób wrzuca takie prace nawet livestreamy prowadzą potem wrzucają na forum i jakoś nie czytam że praca jest mało oryginalna czy coś. To zwykłe ćwiczenie, próba czegoś nowego. I ta praca nie powstała jako nakładka pracy loish czy też za pomocą kolor pickera. Efekt końcowy to wynik doboru kolorów "na oko". Praca Rothbarta, jeżeli nie potrafisz czytać to napewno pomyślisz że to moja praca. Nic na to nie poradzę. Co do królika to oczywiście bredzisz.

no offense

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dokladnie

przy pracy Ioisha bylo napisane jak byk "przerysowanka", oraz przy drugiej ze jest to praca Rothbarta i rice probowal cos zmienic

I nie wiem jakim prawem "swiezaki" mieliby pomyslec ze sa to jego prace, faktycznie moze jakby mieli problem z czytaniem...

Naprawde... takie czepialstwo i przywalanie sie tez mi dziala na nerwy

Tethlona najpierw pomysl a pozniej pisz

Tak na przyszlosc ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co do królika to oczywiście bredzisz.

no offense" - jejeje, swietne podejscie do uwag amigo! Szkoda jedynie ze telthona ma racje ; (

 

O ile jeszcze rozumiem cwiczenie stylowy na bazie prac Ioisha (chociaz wypadaloby podac link do pracy autora- ludzie o ktorych piszesz, własnie tak robią), o tyle nie rozumiem po kiego wrzucac prace Rothbarta, tym bardziej ze sam zaznaczyles ze raczej nic z tego nie wyszlo-tzn jedynie laske bardziej spieprzyleś.

 

 

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do królika to oczywiście bredzisz.

no offense

 

O_o ...

 

Lepiej posłuchaj co Telka i Nicpoń Ci wałkują, jeśli nawet ja się zgadzam z Nicponiem, to musi być coś na rzeczy.

 

Tak, królik ma kiepski walor, nawet bez desaturacji to widać. Jak wrzucasz studium czyichś prac wypada podać link do strony autora, chyba że to np. Rembrandt. Nawet ja uważam, że wrzucanie overa do swojej własnej teczki jest dziwne, tym bardziej, że Ci się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kobieta zwróciła uwagę na kilka istotnych rzeczy dodając na końcu tzw. emotikonkę ":P" co całkowicie zmienia ton wypowiedzi i sprowadza pretensjonalność do postaci zwykłej, subtelnej uwagi "a może mógłbys tak na przyszłośc nie robić bo wsumie to niekoniecznie dobre jest" tak możnaby streścić... a panowie odebraliście to jak swego rodzaju atak i zastosowaliście kontratak ze słabymi argumentami... co do królika to wszyscy poza autorem mają rację, wystarczylo wykonać zabieg, który poleciła Telthona a stało by sie jasne, że walor pozostawia jeszcze wiele do życzenia, to w zasadzie nawet pomocna uwaga nie sądzisz Rice? to tak apropo Twojego argumentu że to teczka "nauka"...

Co do wrzucania overów... chyba robi się wtedy niepotrzebny zamęt, ludzie częściej zapamiętują obraz od tekstu, który jest pod nim lub nad nim napisany i faktycznie mogą różnie skojarzyć czyja to jest praca czy overpaint... wg mnie wystarczy że Twój over widnieje już w teczce autora... no nie wiem jakos nie zauważyłem żęby ktoś inny stosował takie praktyki w swoich teczkach, może cos w tym jest, pozdro i bez spiny... analizuj Rice swoje prace i wyciągaj wnioski, a nawet jak się nie zgadzasz z czyjąś krytyką to konkretnie walnij porządnymi argumentami bo tak to wychodzi... że to Ty bredzisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Telka i Nicpoń Ci wałkują" - jakoś nie widzę żeby ktoś tu cokolwiek wałkował, wątek praktycznie martwy. Szkoda że swoich wynurzeń nie napisała w poście w trakcie którego powstawał tamten obrazek. Teraz nagle po tygodniu się obudziła jaki to walor słaby. Nicponim walną cośtam i teraz jedziecie po jego zdaniu bo własnego nie macie. Jestem prawie pewny że gdyby Tr3buh wszedł w ten wątek po tym jak pojwił się post nicponima to grał by tą samą śpiewkę.

@Npigeon "Nawet ja uważam" - i masz do tego prawo

@rotcore, skoro jesteś taki mądry to czemu ani ty ani "wszyscy poza autorem" nie wyraziliście swojego zdania, w wątku cc. Jeżeli ty uważasz że nie zastosowałem cudownego zabiegu który poleciłą Telthona to jesteś równie ślepy co Ci wszyscy którzy uważają że podpisałem się pod pracą Loish tudzież rothbarta. Idąc dalej w teczce wspomnianego rothbarta widzisz mój over, sooo cool. Muszę Cię zmartwić to jego praca nie moja, ja ją tylko zapostowałem.

Tu nie chodzi o żadną spine, prędzej o pobudzenie waszych szarych komórek do jakiejś inicjatywy, to bardziej wołanie o pomoc. I na koniec nie, nie zgadzam się z waszą krytyką uważam że wyciągnąłem max z tej pracy na tyle na ile potrafiłem. Być może gdybyście pofatygowałi się wcześniej to praca byłąby lepsza a tak jest to co jest.

Edytowane przez rice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że swoich wynurzeń nie napisała w poście w trakcie którego powstawał tamten obrazek. Teraz nagle po tygodniu się obudziła jaki to walor słaby.[...]

Być może gdybyście pofatygowałi się wcześniej to praca byłąby lepsza a tak jest to co jest.

Tak, rice, zdaję sobie sprawę że nie potrafisz sobie wyobrazić, że ktoś może nie zaglądać na forum przez tydzień, ale to, wyobraź sobie, jest całkiem możliwe.

Ostatnie zdanie mnie rozśmieszyło i niezłą z ciebie polewkę mamy tego w z kumplami pracy :P Zabrzmiało tak jakbyś łaskawie dawał ludziom prawo na pisanie postów w twojej pracy i że to my powinniśmy spiesznie pisać swoje opinie i to nam powinno zależeć, żeby Rice zrobił fajniejszą pracę (bo to przeciez nam zalezy żebyś zrobił fajną pracę!)

Swoją drogą, walor w czarnobieli był lepszy, spieprzyłeś wszystko kolorując.

A teraz, uwaga panie rice, spójrz co ci zacytuję:

zupełnie zapominasz o walorze jak pracujesz w kolorze :)

N-pigeon pisał też o walorach.

 

Strasznie zniechęcasz ludzi do radzenia tobie czy w ogóle do zaglądania teczki. Ja wiem, że już nigdy tu nie zajrzę:)A takie olewanie cudzych komentarzy a potem pisanie rzeczy typu "Teraz nagle po tygodniu się obudziła jaki to walor słaby" myślę że skutecznie zniechęci ludzi którzy są bywalcami tej teczki

A na zakończenie, zapoznaj sie z tym:

http://akreon.deviantart.com/gallery/29654469#/d4qxzr7 i powiedz nam jakim rodzajem "królika" jesteś

Edytowane przez noiprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rotcore, skoro jesteś taki mądry to czemu ani ty ani "wszyscy poza autorem" nie wyraziliście swojego zdania, w wątku cc. Jeżeli ty uważasz że nie zastosowałem cudownego zabiegu który poleciłą Telthona to jesteś równie ślepy co Ci wszyscy którzy uważają że podpisałem się pod pracą Loish tudzież rothbarta. Idąc dalej w teczce wspomnianego rothbarta widzisz mój over, sooo cool. Muszę Cię zmartwić to jego praca nie moja, ja ją tylko zapostowałem.

 

Nie twierdzę, że nie zastosowałeś tego zabiegu w ogóle... może nie potrafiłeś wyciągnąć wniosków, ale o to nie można mieć pretensji bo każdy ocenia swoją pracę na bazie wiedzy która posiada, może teraz warto zabrać się za temat waloru, aż pozbędziesz się tego problemu...

Nie twierdzę, że jestem "taki mądry" popieram zdanie przedmówców bo czasem trzeba coś powiedzieć/napisać kilkakrotnie żeby dotarło do autora, czyli Ciebie...

Dlaczego wcześniej nikt sie nie pofatygował żęby spieszyć z pomocą i w ogóle? Za innych nie odpowiem, ale ja nie czułem takiej potrzeby i również teraz bym nie pisał o tym w Twojej teczce gdybyś nie zaznaczył że problem który zauważyła Telthona to wg Ciebie brednie i czepialstwo... no fakt zrobiłeś jak potrafiłeś, ale sam też nie pytałeś się ogólnie na forum jak zrobić to czy tamto albo czy wszystko ok, niech ktoś pomoże swoim fachowym okiem bo mnie coś roz***ie... tego wołania o pomoc za cholere nie widać.

A spina jest bo pyszczysz, a nie tędy droga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie pewny że gdyby Tr3buh wszedł w ten wątek po tym jak pojwił się post nicponima to grał by tą samą śpiewkę.

What? Ja swojego zdania nie zmienilem, nadal nie cierpie czepialstwa i to ze nicponim swietnie rysuje nie znaczy ze musze we wszystkim mu qwa przytakiwac ;] napisze wiecej, spodziewalem sie lawiny komentarzy w obronie Tethlony, jest tu grupka ktora zyje w scislej komitywie i trzeba sie z tym liczyc jezeli masz zamiar kogos krytykowac ;], przegrasz ta dyskusje bo ich jest znacznie wiecej ale pociesze cie tym ze zaraz pewnie i mnie ukamieniuja he he

Edytowane przez tr3buh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby było odwrotnie... to jest, rice zwrociłby uwagę Telthonie i ona odpisałaby mu to co on... stanąłbym po stronie Rice... to że ktoś broni sluszności nie oznacza od razu że jest w jakiejś komitywie albo grupie wzajemnej adoracji... jakież to płytkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzajemna adoracja jest i obrona własnych słuszności też jest ale problem leży w tym że rice za bardzo poleciał z własnymi domysłami, spinaniem się i narzucaniem swojego "ja". To że fumfel broni fumfla to normalne chociaż w wielu przypadkach obiektywnie nie słuszne, ale że ktoś "wymaga" od innych lepszych "korekt" swoich prac to już jest troche nie ten tego. rice wrzuć na luz i doceń krytyke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Swoją drogą, walor w czarnobieli był lepszy, spieprzyłeś wszystko kolorując. " akurat bw powstało po desaturacji kolorowego obrazka, czyli okazuje się że wg ciebie walor jest dobry tylko ci kolor nie pasuje. To chyba czepialstwo.

"Ja wiem, że już nigdy tu nie zajrzę." - a co mi z twojego zaglądania, zastanów się co piszesz bo ślepe bronienie telthony naraża cię tylko na śmieszność.

Gdybyście mieli za grosz uczciwości i nie kierowali się sympatiami czy też "wzajemną adoracją" to nikt o zdrowych zmyslach by się pod tą opinią nie podpisał

telthona - "A ten królik dalej nie ma waloru w ogóle."

 

Bo prawda jest taka że pierwszą wersję jak i drugą dzieli przepaść, bw tylko potwierdza jak bardzo się mylicie.

Edytowane przez rice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie przeżywaj już. Oglądający ma prawo nie wiedzieć jak dokładnie wykonywałeś pracę, ważne jak ją odbiera. Istotną umiejętnością jest niedosłowne czytanie krytyki czy cudzej analizy. Jeśli ktoś ci pisze że walor zły to takie ma wrażenie. Z jakiegoś powodu je ma, nawet jeśli technicznie jest w błędzie. Twoją rolą nie jest udowadniać mu że się myli ale zastanowić się nad tym co tak naprawdę nie siedzi i dlaczego tak zostało to odebrane. Nie jest dobrym pomysłem dopindalanie się do komentujących twoją pracę, szukanie Kółek Wzajemnej Adoracji też jest słabe, zachowuj dystans.

 

Dużych kontrastów walorowych nie masz w tym obrazku ale to nie jest kłopot sam w sobie. Kłopot z tym walorem jest taki że przy relatywnie niedużej skali przechodzisz bardzo miękko od najciemniejszego do najjaśniejszego, w efekcie jest odczucie że całość jest mdława. Masz za to ostre kontrasty kolorystyczne i to pozwala oszukać kłopot z walorem. To co tu naprawdę robi źle to płaska zbroja i niekonsekwentne oświetlenie. Każdy element z innej strony. Twarz ostrym spotem, zbroja ma tylko bliki wskazujące że oświetla ją coś od dołu, prawa ręka od góry, tyłek z tyłu etc. Kolejną rzeczą nad którą się warto zastanowić to wybór palety dla skóry, czy futra zajączka. Od żółci do zieleni to dość ryzykowne. Nie musiało to wyjść źle ale trzeba uważać jeśli się dokonuje takiego zabiegu. jak byś miał precyzyjne, ostre źródło światła to to by przeszło nawet, ale gdy masz każdy fragment z innej bajki to już nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, pierwsze słyszę, żebym była w komitywie czy w kółku wzajemnej adoracji z Nicponimem ;)

 

Rice wyluzuj, przecież nikt nie chce Cie skrzywdzić. Zachowujesz się momentami jak obrażony babol, a przecież wiesz że pisałam Ci też pozytywne rzeczy, kiedyś tam.

A na miejscu Tr3buh'a bym się wkurzyła, bo się okazuje że jak ktoś jest przeciwko Tobie to jest źle, a jak jest za Tobą to jest jeszcze gorzej. Nie wiem co sprawia że we wszystkich widzisz wrogów. Krytykę należy nauczyć się przyjmować, a cała sprawa wyszła z powodu umieszczania nie swoich obrazków w teczce a nie z powodu jakiegoś głupiego królika, którego gdybyś chciał, mógłbyś machnąć od nowa, z lepszym walorem, ale Ci sie nie chce bo masz za wysokie mniemanie o swoich pracach.

 

I ciesz sie, że masz flood w teczce. Nigdy nie wiadomo jakie wspaniałe idee się pojawią przy takiej konfiguracji :) Ja przy takim nawale komentarzy zawsze się czegoś dobrego nauczę. Pokory na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To swiatelko krawedziowe na biuscie strasznie splaszcza Ci forme, pamietaj, ze ono nie oswietla tylko i wylacznie samych krawedzi, to bardzo czesty blad w rozumowianiu. Tutaj maly przyklad.

 

rim+light+only.jpg

 

 

Ponad to nierownomiernie rozlozyles nacisk detalu, przez co oczy nos i usta odcinaja sie od twarzy. Przydalo by sie takze zaznaczyc sciegna na szyji, aby dodac poprawnosci anatomicznej, bo narazie wyglada to troche tekturowo. Mozna sie tez przyczepic wlosow, ktore rowniez nie komponuja sie harmonijnie w calosc z reszta, zwlaszcza w miejscu stykania sie z czolem.

 

Za to poprzedni portret ( ten z miniaturki ) bardzo fajny :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yarosh ma rację. Mózgoczaszka wygląda trochę jak nadmuchana. To co mi się najbardziej rzuca w oczy to brak wyraźnie zaznaczonej skroni, która nie może być wypukła. Za długi i zlewający się ze skronią łuk jarzmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autodesk sketchbook pro+ photoshop touch(crop, podstawowe filtry), niczego lepszego "chyba" na androida nie ma. Sketchbook wcale gorszy od psa nie jest. No ja 10.1 wybralem bo blender ma byc :) na 8" moze być cieżko z małymi przyciskami. Teraz wybor tabletów całkiem spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma photoshop touch czego nie ma sketchbook pro? Jest na przykład flip horizontal? Jakie filtry dali? Który program wolisz?

 

Cwiczenia ładne bardzo, ale w jabłuszkach nie zgadza Ci się rysunek i pierwsze jabłko (licząc od widza) wnika w drugie bo perspektywa się pokiełbasiła, a w słoiczku dałeś na ręczniku za ciemny walor tam gdzie słoiczek stoi. Popielniczka (?) mi sie najbardziej podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sketchbook nie ma cropa, zaznaczania, lassa, warp(mógłbym wymieniać i wymieniać), flip horizontal jest w obu programach. Mnie najbardziej boli brak liquify. Jak znasz jakiś program z ta funkcja to podziel się ;]

Co do kwestii który lepszy to rysuje tylko w sketchboku bo ps działa bardzo dziwnie, same brushe są bardzo nie naturalne, elipsy są kanciaste. W sbp elipsy są jak na kartce papieru.

Co do jabłka to to z pierwszego planu jest dobre, tylko to drugie mi sie nie zmiesciło wiec je lekko upchnąłem. Teraz jakbym to malował to jabłko nr2 by na innej warstwie było. W tamtym rysunku miałem tylko background i warstwa po której malowałem. Ze słoikiem to kurde tyle ślęczałem i tego nie dostrzegłem, dzieki. Popielniczka to cukiernica, rysowana bez refki na żywca. No musze więcej ćwiczyć. Dzieki za feedback.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności