Skocz do zawartości

Niemoc twórcza


Robert B.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem pewnie jak każdy z was ma takie chwilę tyle że moja niemoc twórcza już trochę trwa.

Jak sobie z nią radzicie jak radzicie sobie w sytuacji gdy podchodzisz do komputera siadasz jak zwykle zaczynasz pracę jak zwykle i zaczyna się katorga... Z pewnością nic sensownego nie wyjdzie... i z pewnością do końca dnia będzie nerwowo a myślami wciąż krąży się wokół projektu z którego i tak nici...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja zaczynam od czegoś, co nie wymaga za dużego zaangażowania umysłowego. Mechaniczne czynności. ( w animacji np lipsynch - Audio mi mówi jakie zgłoski stawiać ). Nawet nie zauważam, jak wena sama wraca :) a jak nie wraca to robota i tak pchnięta do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

niemoc jest zawsze jak coś nie wychodzi dłuższy czas...

Zacznij się cieszyć z małych rzeczy tzn. stawiaj małe kroki, bo może wziąłeś na siebie za dużo i teraz jesteś przemęczony.

A jak koledzy wyżej radzą, trzeba zmieniać zajęcia... jak np. uda ci się rozkręcić i skręcić rower to radość życia wróci, razem z chęcią dłubania w 3D :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, niemoc jak niemoc. Sam lubię oglądać obrazki, albo wszelkie prace, nawet WIPowskie na tymże forum, na cgtalku, portalach związanych z arch wszędzie gdzie się da. Jak znajdę coś, co zatrzyma mnie na dłuższy czas to idzie do folderu "inspiracje" albo na dA do kategorii "favourites" :)

 

Muzyka podczas przeglądania zdjęć, albo właśnie obrazków tez może dać kopa i to niemałego ;) Czasami czytanie wierszy pomaga w różnych wizjach (mnie ostatnio coś popchnęło jak przeczytałem "Widok stepów kozłowa" A.Mickiewicza), teksty piosenek i własne interpretacje.

 

To takie poszukiwanie inspiracji na gwałt, na dłuższą metę się nie sprawdzają, IMHO.

 

Wtedy dobra recepta - patrz post Chrupek3D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownia :D zmęczysz się przepompujesz krew przez organizm skoczy Ci ciśnienie i odrazu lepiej :D:D

 

Mi zawsze pomaga niestety aktualnie nie mogę nic pomachać i niemoc mnie ogarnęła więc łączę sie z Tobą w bólu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z własnych metod to najlepiej jest zacząć coś robić (zwykle na rozgrzewkę rysuję sobie postacie z posemaniacs.com) i starać się na tym w pełni skoncentrować.

 

edit.

Jeśli zadręczasz się myślami to istnieje coś takiego jak trening uważności, z czasem nabywa się umiejętność ignorowania/blokowania negatywnych myśli o rzeczach, na które nie mamy wpływu co pozwala swobodnie skupić się na rzeczach istotnych.

Edytowane przez Marvin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemoc jest zawsze jak coś nie wychodzi dłuższy czas...

Zacznij się cieszyć z małych rzeczy tzn. stawiaj małe kroki, bo może wziąłeś na siebie za dużo i teraz jesteś przemęczony.

A jak koledzy wyżej radzą, trzeba zmieniać zajęcia... jak np. uda ci się rozkręcić i skręcić rower to radość życia wróci, razem z chęcią dłubania w 3D :-)

 

Jak robisz do szuflady to prędzej czy później ogarnia niemoc. A jak robisz żeby wrzucić na forum to już nie mówię;)

 

Niestety macie racje... Robię coraz gorsze projekty jak sprzed kilku lat.

Swoją drogą ma ktoś może jakieś tytuły książek o dobieraniu kolorów or cos :D

Edytowane przez Robert B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak brakuje Ci inspiracji to dlatego, ze Twoje zycie jest nudne i nic sie w nim nie dzieje. Rozpisz sobie na kartce ilu nowych ludzi poznales w ostatnich 2 tygodniach, ilu znajomych odwiedziles w firmach, mieszkaniach, ile miales spotkan w restauracjach, pubach, ile imprez, koncertow, podrozy, sukcesow, pokazow, wystapien, kursow i innych ciekawych eventow.

Tworczosc nie bierze sie z nas, tylko z tego co nam sie przytrafia...jak nic do srodka nie wplywa to i nic nie wyplynie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem niemoc twórcza bierze się głównie ze spędzania zbyt dużej ilości czasu przed kompem przy braku innych zajęć - mrys dobrze prawi znajdź sobie babę, hajtnij się z nią to będziesz wpadał przed monitor na 15 minut pomiędzy 2 godzinnymi sesjami tłuczenia kotletów, odkurzania oraz zapewniania sobie i małżonce wszelkich innych rozrywek. Zobaczysz wtedy jak bardzo brak czasu wzmaga kreatywność ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy sposób jeśli brakuje inspiracji, to robić wszystko co tylko się da, wyjdź z domu, usiądź na trawie, przeczytaj książkę, posłuchaj muzyki, wypij kawę przy księżycu, porób najróżniejsze rzeczy, a inspiracja sama przyjdzie - sprawdzone i zawsze działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności