Skocz do zawartości

Euro 2012 - Hymn Reprezentacji


floo

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz wszystkich "oburzonych" trezba by zapytać, jakie zadośćuczynie oczekują od zespołu Jarzębina za ten "skandal". Aż tak was ten "hymn" obraża? Zresztą, to żaden "hymn" i nie odgrywa się go na baczność. Kto był lepszy od nich, Liber? Piotruś z zespołem? Marylka, a może Wilki? ("idziemy na mecz", yeaaaaa, na mecz, a myślałem ze do kina). Słyszałem wszystkie nominacje, bo leciały w Radiu Z, a puszczam je często kiedy pracuję. Z wypowiedzi osób piszących, ze to "dno", "porażka", hejtujących na fb, yt itp. itd. objawiają się niestety najgorsze cechy tego społeczeństwa, kompleksy, brak dystansu do siebie i świata, frustracja i inne temu podobne. Jak uważacie że ten "hymn" to taka "hańba" i "zdrada" trzeba było nagrać coś lepszego. Polak przecież potrafi, chwilę temu wszyscy byli dumni z dj'a co wygrał konkurs Beyonce, teraz Polska w żałobie bo jest "Kokoloko". Umartwiać to wy się umiecie, to się chyba "martyrologia" nazywa. Przyglądałem się temu wątkowi od początku jego powstania, i miałem nic nie pisać, ale jednak niektóre, szczególnie te bezsensownie gniewne i wybitne w swojej głupocie opinie, do tego mnie skłoniły. Wiecie co myślę? Że nawet JAKBY sama Shakira wam zrobiła laskę, to by i tak było źle. I trochę przekornie się cieszę że wygrała "Kokoloko Euro spoko", bo teraz wszyscy oburzeni i wiecznie pokrzywdzeni będą mieli niezły beton. XD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To raczej ty teraz wylewasz swoje żale. Projekcja 200%.

Czym maja być te mecze, testowaniem dystansu życiowego kibiców? Wyobraź sobie jak reprezentacja wybiega na murawę i nagle tysiące chłopów z flagami w rękach zaczyna śpiewać barytonem "KOKO SPOKO". To nie ma nic wspólnego z dystansem, to groteska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reszty nominacji przynajmniej wg mnie nie było nic lepszego. To ludzie wybrali bo im sie widocznie podobało, a teraz te wszystkie narzekania można sobie już tylko pozamiatać. A jak się nie ma co się lubi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystans a robienie z siebie pośmiewiska to jednak dwie różne sprawy. Poza tym nikt tu nie oczekuje zadośćuczynienia od zespołu, bo to nie ich wina że zostali wybrani, ani że w ten sposób (sms? wtf man...) postanowiono wyłonić wykonawcę. Lud wybrał hymn reprezentacji więc może niech też lud decyduje kto ma biegać po boisku?

 

Ja przyznaję że dałem się ztrololować bo na poważnie wziąłem ten utwór za główny kawałek imprezy - swoją drogą o tym prawdziwym dowiedziałem się dopiero z tego wątku (nie tylko ja ale mnóstwo osób dopiero po Jarzębinach dowiedziało się że w ogóle istnieje jakaś piosenka na Euro) więc to tylko pokazuje jak generalnie od strony medialnej jest to wszystko ogarnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polskie kompleksy? Ja nie mam polskich kompleksów, tylko umiem trzeźwo oceniać utwór. Chopin jest symbolem Polski między innymi dlatego, że nie maczał palców w żadnym "koko dżambo" albo "koko spoko", więc można się nim pochwalić. O Małyszu żadnych durnych piosenek nie było, tylko czysty szacun. Widać jaka reprezentacja, taki hymn. A nasze dzielne orły, gdyby nie byli gospodarzami, to by nawet do grupy nie weszli i jedyna murawa, jaką by oglądali, to na pastwisku, doglądając owieczek, bo tam ich miejsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monio, dziękuję za wnikliwą psychoanalizę, napisz mi proszę swój nr konta abym mógł przekazać 5zł. Mam rozumieć że bronisz tych co parodiują "hymn", i resztę protestantów - oni kompleksów nie mają? To w takim razie z nimi coś jest nie tak, albo z tą piosenką, tylko że ją też wybierała jakaś nie mała, jak sadzę, grupa ludzi. I żeby nie było, nikomu źle nie życzę, fajnie jakby wygrali albo dostali się chociaż do pół/ćwierćfinału. Ale nie sądzę że to że wygrają albo nie wyjdą z grupy to wpływ piosenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na imprezie w klubie słyszałem jak kilka stolików dalej parę osób to śpiewało. Na moje to będzie tak, że każdy będzie po tym jechał, ze gówniane itp... ale po kilku piwkach będzie to śpiewał :-) Szkoda, że nie wygrała ta piosenka, w której teledysku były fajne dziewczyny i coś tam "lalala meksykańska fala", nie pamiętam, słyszałem raz, ale spodobało mi się.

 

Z tego wszystkiego co piszecie i tak już trochę uogólniając, ale ciągle trzymając się tematu muzyki. Najbardziej nie lubię jak na jakichś imprezach np. Sportowiec Roku Przeglądu Sportowego (nie wiem też czy dobrze zrobiłem pisząc każde słowo wielką literą), na koniec śpiewają "We Are The Champions"...kurrr.... przecież mamy super nutę "Najlepsi z Najlepszych" :-///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, wiecie co? Kibicem sportowym nie zostałem

ale dzieckiem będąc przypominam sobie mistrzostwa w latach 70-tych XX-w. I coś mi się w zamglonym umyśle kołacze, że wtedy puszczali przed meczami różne lokalne piosenki. A po pierwszym wygranym meczu puścili przed następnym tę samą co poprzednio, na dobrą wróżbę. Rzecz prosta, nasi wówczas ten mecz wygrali, więc nie było już siły, i za następnym razem też ją puścili, i tak w kółko dopóty, dopóki nasi wygrywali. A było to wiele razy...

W sumie - z piosenki zrobił się też taki hymn polskiej reprezentacji na mistrzostwa.

A jaka to była piosenka?

Zespół dzieci ze szkoły podstawowej w ...(ee- nie pamiętam) śpiewał piosenkę o Krasuli (pamiętam fragment):

"...coś dla ciała i dla ducha,

świeże mleko bez kożucha,

...

gdy jedziecie gdzieś daleko

reklamujcie polskie mleko!"

 

Kochani! Euro Spoko! :p

nie pierwsze to i nie ostatni utwór tego rodzaju który usłyszycie i zobaczycie!

Z wiekiem nabierzecie dystansu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :) faktycznie, chciałem unikać tego najpopularniejszego zwrotu na świecie, a tu i tak się nie dało. :P

W sumie tak wpatrzyłem się obrazek że nie zauważyłem na zakładce "LA CHAINE" Dzięki ;)

Idę po mocną kawę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie i tak jaką by piosenkę nie wybrali to by była shitem. Nawet gdyby to śpiewała jakaś Arka Noego, to by mi to nie przeszkadzało, ale z deka przeszkadza Ko, ko Eurospoko i nie chodzi tu o sam utwór. Gdyby to miało w 100% zostać w naszym kraju, i nie reprezentować nas przed ludźmi z zagranicy to by było cacy. Utwór mnie nie obchodzi - shit, jak shit, ale trochę obchodzi mnie jego ludowy, prymitywny wydźwięk - dlaczego? Dlatego, że mam już dość słuchania opinii ludzi z zagranicy jakimi to Polacy są wieśniakami co tylko jeżdżą wozami drabiniastymi po polnych drogach... Jakiś czas temu znajomego się pytali jak to jest z tą jazdą konną w polskim wojsku - pytali się o szable, czaicie?

Niewiele mnie ta cała sprawa obchodzi, ale jednak trochę kole, że przez takie motywy wielu ludzi może wyciągnąć głupie wnioski i może to być prowokacją do robienia sobie pośmiewiska :/

Kij im w oko jak to się mówi, ale z drugiej strony po co nam takie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że mam już dość słuchania opinii ludzi z zagranicy jakimi to Polacy są wieśniakami co tylko jeżdżą wozami drabiniastymi po polnych drogach... Jakiś czas temu znajomego się pytali jak to jest z tą jazdą konną w polskim wojsku - pytali się o szable, czaicie?

 

A nie jest tak? średnia wieku pojazdów w polsce to 15 lat, kto wyjezdza za granice? glownie ciecie ktore tylko kradna i przeklinaja po ulicach, jaki jest wizuerunek polaka za granica?? Nie slyszlaem jeszcze od nikogo aby byl pozytywny. Sami sobie zapracowali na to. Wojsko... przeciez my juz nie mamy w sumie wojska. Przestarzale leopardy z 2 wojny? 3/4 "sprawne" złomo f-16? gdzie te autostrady na euro? Bida z nędzą. Co do piosenki... Zwisa mi to, lepsze koko niz ten caly kabaret co zaczal spiewac "jak jagiello pod grunwaldem" no jp, litosci, albo feel - zwyciestwa smak, to jest dopiero wieś i prosze nie obrazaj wsi, bo ja mieszkam na wsi i jade tam na kazdy weekend bo jest zielono i spokoj i czysto, a jak mam zostac w tym miejskim syfie, zasranym przez golebie, zarzyganych meneli i wiesniakach napieprzajacych w nocy i wydzierajacych sie po kilku piwach na calego to dziekuje taka "cywilizacje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak?.

Nie jest! Nie do końca mnie zrozumiałeś - zagranicą dosłownie wielu ludzi myśli że jeździmy wozami drabiniastymi, a w skład naszego regularnego wojska wchodzą ułani. Owszem, część to są zwykłe kpiny ale mi chodziło głównie o tych naprawdę "doinformowanych" ludzi. Po prostu robi się naprawdę przesada... Znajomego kiedyś odwiedziła daleka rodzina z zagranicy i chcieli żeby im pokazać jak się masło robi - czaisz? Potem się wydało, że myśleli iż każdy u nas mieszkający na wsi czy blisko wsi ma maselnicę i trzaska masło! WTF? Śmieszne nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zagranicy? Czyli skad? Jak z usa to nie jest nic smiesznego tylko rzecz naturalna, przeciez oni tam pojecia nie maja ze istnieją np węgry, zreszta po co im to? No a nasze wojsko w porwnaniu z chociazby z niemieckim tak wlasnie wyglada, po prostu wiele sie nie zmienilo :D Maslo? hmm to sie chyba smietane ubijalo przez pol dnia czy cos... juz nie pamietam, dawno nie robilem :D No ale za takie prawdziwe wiejskie maslo, ktore teraz sie probuje zwac eco/bio to bys z 15 zl zaplacil za kostke! :D Po prostu wciaz jestesmy 100 lat za murzynami ^^

 

A tak P.S. to świadczy tylko o ich głupocie i poziomie inteligencji. Ja tam nie uwazam ze na slowacji jezdza bryczkami :D W zasadzie maja lepsze drogi i wyzsza krajowa średnią. No i generalnie swiatlowody na terenie calego kraju juz chyba... od 5 lat?? No wiec polska nie wypada zbyt dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności