Jump to content

Recommended Posts

Witam witam !

 

Otwieram nową teczkę bo stara utonęła gdzieś hen daleko i w sumie jeżeli tak może być to i lepiej, niech w tych zapomnianych zakątkach zostanie :) Długo nic nie wrzucałam ale staram się być na bieżaco i wpadać jak najczęściej.

 

No to jedziemy. Na dobry początek trochę ostatnich prac.

 

studia z fotek :

 

Uu1EL.jpg

 

No i po kolej : od speedów, przez szkice/koncepty, łukiem coś bardziej skończonego ( choć z tym akurat trochę gorzej ostatnio. Jest cała góra nieskończonych/jakiś rozpoczetych rzeczy, które się nakładają bezlitośnie na liście 'to finish') do wipa ;)

 

IYMjP.jpg

RZRRc.jpg

qnSWo.jpg

0Wwjz.jpg

SjbTK.jpg

VM3fU.jpg

saGf3.jpg

 

No i nad tym aktualnie siedzę :

 

BtQVU.jpg

 

Jest jeszcze dużo poprawek do zrobienia i z całą pewnością będzie jeszcze się przy niej napocić ale kroczek po kroczku, staram się ją dociągnąć do finishu ;)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim ;)

 

ICE: Nope nope, wszystko w photoshopie ;) Paintera próbowałam dość dawno temu i jakoś naturalną drogą odstawiłam choć wiem, że jest fajny i bardziej przyjazny na malarskie klimaty.

 

Żeby nie było na pusto, takie poranne speed-ćwiczonko na pobudkę do kawy :

vhZ32.jpg

Link to post
Share on other sites

Dzięki Bombadil ;) Tak tak, niestety jedno oko mi się trochę rozjechało u pani. Postaram sie zobaczyć co tam powoduje tego zeza. A z tym luzem to tylko tak pozornie wygląda. Z anatomią nie jest lekko :D

 

 

Lekko bezsenna noc więc skorzystałam żeby dalej pociągnąć łipa :)

 

kLiAf.jpg

Edited by Kolsga
Link to post
Share on other sites

Dzięki Ryjówka ;) bardzo mi miło chociaż było i pewnie jeszcze wciąć jest tylleee błędów, że aż .... eh brak słów.

 

Następny krok, już blisko mety mi się wydaję :) Jeszcze twarz mi nie lerzy, trochę zbyt śliczna wyszła tak myślę, postaram się coś z tym zrobić. No i pozostaje mi kurczak i to co się tam dzieje.

 

3wUTS.jpg

 

Pozdrówka :)

Link to post
Share on other sites

Fajny ten finish, ale to co mnie powaliło to wersja szkicowa oraz pozostałe Twoje szkice. Genialne. Bardzo bardzo mi się podobają. Fajne kolory, światło, genialne pociągnięcia pędzla. Super.

Powiedz coś więcej o sobie. Czym się zajmujesz? Pracujesz zawodowo jako concept artist? Kończyłaś jakąś szkołę czy jesteś samoukiem? Pisałaś, że to wszystko Photoshop. Jakich brushy głównie używasz? Jakie opacity w szkicach? Pytam, bo bardzo fajnie operujesz plamą.

Link to post
Share on other sites

O rany! Aż zaniemówiłam, bardzo dziękuję wszystkim za komentarze i za umieszczenie pracy na głównej stronie, straśnie mi miło :>

 

coyote : Dzięki ! Chociaż mam świadomość, że jest jeszcze wiele przede mną ;)

 

cukierass : Dzięki ;)

 

genitalius : Dzięki wielkie ;) No może kiedyś, kto wie, jak szczęście dopisze to taka książka zaistnieje ;)

 

A właśnie, tak rikoszetem, wiem, że w róznych krajach bywają takie czasopisma które promują różnych artystów w dziedzinie prac digital paintingu ( ilustracje, koncepty, speedy itd.. ) i mimo poszukiwań no nie mogę trafić na czegoś takiego w Polsce. Czy istnieje takie coś ? Jeżeli tak to dajcie znać, idę i nabywam :D

 

ETA: Hehe no nie pomyslałam o Skyrimie, muszę koniecznie wreszcie kiedyś w niego zagrać. A co tam smoki, dusza kurczaka to przynajmniej kilka leveli wyżej ! A jak !

 

mallow : O jej, no bardzo dziekuję. Ile pytań :D

 

Hmm to może tak... chyba zapisuję się do tej grupy ludzi, którzy po szkoły czy studiów poszli w inną stronę i pokręconymi drogami stali się samoukami digital paintingu :D W moim przypadku, studiowałam grafikę warsztatową za granicą i przez kilka lat odstawiłam kompletnie jakiekolwiek rysowanie nie widząc dla siebie w tym przyszłości aż doszło do mnie, że przecież jest sposób by połączyć pasje i pracę : świat gier, prac cyfrowych i ilustracje. Od tej pory samouk pełną parą od samych podstaw. Gdy zorientowałam się ile pracy mam przed sobą by dać sobie szansę to codzienne, od mniej więcej 3 lat, ćwiczę co wolna chwila i nie ma opcji żeby sobie odpuszcić. Pracuję jako freelans, do nie dawna głównie robiłam tłumaczenia co pozwoliło mi tak gospodarować czasem żeby móc ćwiczyć, powoli budować portfolio i mieć co włorzyć do garnka :D Praca jako concept artysta czy ilustratorka jest celem no i wreszcie wszystko zaczyna się układać w tym kierunku z czego niezmiernie się cieszę \o/

 

Tak jest, wszystko w photoshopie. W zasadzie najbardziej używam podstawowe brushe, czyli okrąglaki, te same ale spłaszczone, charcoale i kilka bardziej fikusznych z teksturką. Mam oczywiście kilka ustawionych z opacycją na piórko jednak ostatnio bardziej używam twardych brushów ( bez żadnych wariacji z opacycją) z połączeniem z miękką gumką ( a tu opacycja na piórko). Jeżeli kogoś to interesuje mogę postarać się zrobić proces takiego szkica, chyba łatwiej będzie pokazać niż wytłumaczyć słownie :D

 

Swiezy: No bradzo mi miło ale jest dużo o wiele lepszych ode mnie w tej sztuce, trzeba być ich fanem nie moim :D I jasne że dojdziesz do tego jeżeli masz taki cel, przy dobrej ilości pracy absolutnie nie widzę powodu czemu miałoby się nie udać.

 

Piret : Dziękuję bardzo, postaram się w krótce wrzucić coś nowego ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki wam obu ;)

 

Troche różnych ćwiczonek.

 

fYKpb.jpg

 

No i następny wip. Próbuję swoich sił na character forge z tą piratką. Tym razem, trochę inaczej zaczęłam pracę niż za zwyczaj i staram sie bardziej przemyśleć początek ( anatomie, kompozycję, walorek ) tak aby ominąc tyle ile sie da póżniejsze poprawki jak to niestety generalnie bywa. Już się obawiam momentu kiedy będę musiała przejść z waloru na kolor :/ No ale trudno, jakoś będzie :D

 

40rIm.jpg

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Już się obawiam momentu kiedy będę musiała przejść z waloru na kolor :/

 

Nie każdemu służy taki "porządek" tworzenia, mi osobiście lepiej pasuje malowanie w kolorze od początku, a w trakcie - korygowanie skali tonalnej poprzez umieszczanie na samej górze warstwy 'Saturation', całej zapełnionej na czarno. Taki patent od Feng Zhu.., a poza tym to jak już Mallow zauważył - szkice mają moc ;)

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy