Skocz do zawartości

Speed Modelling, modeling 3D, modele testowe.


Salvator

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam!

bardzo niedawno (jakieś 3 dni temu) "odkryłem" zbrusha i się w nim teraz próbuję bawić :)

jestem totalnie początkujący.

oto efekty 2 godzin pracy - po oglądnięciu tutoriali Klicka (dzięki!!) :)

 

speed1.jpg

 

mam kilka pytań. jak "lokalnie" zagęścić siatkę? np. popatrzcie na górną wargę - przydałoby mi się tam więcej poly. jak to zrobić?

poza tym, czy ma może ktoś naprawde łopatologicznie napisany tutorial dotyczący UVałek? nie mogę tego pojąć do końca ;)

i jeszcze jedno pytanko - gdy daję na rendering "best" pojawiają się bardzo nieładne cienie - już lepsze są z opcji "preview". gdzie można to ustawić? już kombinowałem troche, ale z miernym efektem..

dzięki z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej męcze głowy, a raczej twarze ... mam mało czasu ale każdą wolną chwilę poświęcam twarzom ... chyba mi lepiej już idzie?

 

 

RENDER2.jpg

 

Jest jeszcze wiele błędów ale w porównaniu do poprzedniej twarzy jest chyba znacznie lepiej ^^ ... trochę siatkę spitoliłem przy brodzie ... mam wieli problem z modelowaniem uszów i przy nich padan :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj modelować wszystko po kolei, a nie na raz. Gdy poćwiczysz to modelowanie wszystkiego na raz nie będzie takie trudne.

 

 

Ja modeluje po kolei! ;] ... w pewnym momencie mówie sobie "oko jest dobre" i lece dalej ...

 

 

Nikt nie powiedział, że ma mi na początku wychodzić ... to, że za dobre oko uznam oko słabych lotów to jest to TYLKO moja wewnętrzna samoocena ... innymi słowy jak na mój poziom to sądze, że oko jest dobre ... kolejnym razem zrobie lepsze ... ale sam zdaję sobie sprawę, że twarz jest słaba i to mnie wzmaga by modelować kolejne ... ja tylko zwyczajnie nie mam czasu na modelowanie dla siebie, dla nauki ...

 

 

Resumując to moja najlepsza twarz i ja się tym szczyce ... jednak sam wiem, że jest niskich lotów i jeśli ktoś z grona max3d powie, że to jest pełne błędów czy coś w tym stylu - nie będę mógł zaprzeczyć ...

 

 

Ja mam nadzieję, że kiedyś wymodeluje twarz i ktoś napisze gdy ją zobaczy, że jesy super, ładna, dobra ... itd. ...

 

 

Ahhh... idę kurna spać ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, chciałem tylko podsunąć pomysł. Mam na myśli to że przed tym jak zabierzesz się za coś innego masz już opanowaną poprzednią rzecz np. oko w tym przypadku. Moim zdaniem dużo lepiej jest zrobić 1 rzecz perfekcyjnie niż wszystkie dość średnie. Mam nadzieję, że z pracy na prace wyniki będą wyraźnie widoczne. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, chciałem tylko podsunąć pomysł. Mam na myśli to że przed tym jak zabierzesz się za coś innego masz już opanowaną poprzednią rzecz np. oko w tym przypadku. Moim zdaniem dużo lepiej jest zrobić 1 rzecz perfekcyjnie niż wszystkie dość średnie. Mam nadzieję, że z pracy na prace wyniki będą wyraźnie widoczne. Pozdrawiam

 

Ależ masz rację ... ale wszystko zalezy od podejścia ... owszem mogę modelować najpierw oczy, aż mi wyjdą ... potem nosy, usta itd.

 

Jednak modelowanie tych elementów nie nauczy mnie budowy siatki całej twarzy ... widzisz jak ma moja twarzy zrypaną brodę? Zmaściłem tam siatkę na maxa ... moim celem nie jest tylko wymodelowanie człowieka (zaczynając od twarzy) ... pragnę mieć twarz stworzoną do morphowania, a wtym przypadku siateczka musi być dopieszczona ... dla kogoś kto zaczyna nie jest łatwo, zwłaszcza, że z zawodu modeluje przedmioty ... dla tego nie wiem czy modelowanie wszystkiego osobnie nie zwiększyłoby czasu mojej edukacji.

 

 

Dobra ... ale to nie jest dział "Huter uczy się modelować człowieka", więc już o mnie tak nie gadajmy :) ... choć przyznam się, że za jakiś czas stworze temat o takim przeznaczeniu ... a co! Znawcy modelowania ludzi mnie nie raz opitolą widząc jak maszcze ciałka ale przy okazji coś doradzą :-) ...

 

 

A teraz Ciiiiiiiiiiii... dawać kolejne speedy x] ... najlepiej głów + siatka ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huter-->

siatka sie nie przejmuj, zawsze mozesz zrobic "retopologie" tzw po skonczeniu modelu masz np. siatke do kitu robisz tak, szukasz na necie super extra hiper siateczki i na jej podstawie robisz swoja (tak zrobilem kiedys swoj model, zmienilem siatke o 360stopni) z tym ze pamietaj abys uwaznie rysowal nowa topologie aby sie nauczyc robic bez retopologi siatki :) z czasem sie nauczysz robic super extra hiper siateczki :)

jesli chodzi o to czy lepiej modelwoac cala glowe czy "czesci" to hmmmmm zalezy od czlowieka, ja sie ucze tak--> jak mam ochote zmodelowac usta to siedze nad nimi z 1h az osiagne zamierzony efekt najczesciej zwiazany z referk, pozniej dorabiam rerszte to zwykle konczy sie zabawa gora 1h i daje sobie spokoj i tak w kolko pozniej zacyznam od ok czy nosa. z tym ze takie cos nie nauczy robic policzkow i krztaltu glowy co jest w glowach baaaaaaardzo wazne od nich zalezy tez bardzo duzo.

wiec w skrocie mowiac zalezy jak ci wygodniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michlord

RYBA Z GŁĘBIN :P

Półtorej godziny - nie chce mi sie tego już dalej męczyć.

a751bcff832562fa.jpg

Przez tego blendera strasznie gubię sie z noramlnymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak :D ... kostki za chude, palce do poprawy, kształt stopy taki seee, źle rozłożona grubość łydki, przed kolanem noga powinna być grubsza, poza tym jakieś takie krzywe ;d. Ot co mała krytyka :D [ w żadnym stopniu nie chce Cię obrazić, chcę tylko abyś szybciej się uczył, ot co takie rady ] ;] pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak :D ... kostki za chude, palce do poprawy, kształt stopy taki seee, źle rozłożona grubość łydki, przed kolanem noga powinna być grubsza, poza tym jakieś takie krzywe ;d. Ot co mała krytyka :D [ w żadnym stopniu nie chce Cię obrazić, chcę tylko abyś szybciej się uczył, ot co takie rady ] ;] pozdrawiam.

 

Szczerze mówiąc ignoruje to co powyzej stopy ;P ... a to dla tego, że mam zwyczaj najpierw wymodelować ogólną bryłę, a potem ją "atakować" detalami ... przecie nogi nawet kolan nie mają, a raczej rzepki ... w ogóle nie widać by były jakieś mięśnie czy tłuszcz ;P ... zła grubość łytki? Ale model nie ma łytki x] ... co do grubości i krzywizn od taki blueprint :-)

 

Konrkretnie chciałem wsadzić tutaj tylko stopę ale mnie poniosło ... ze speeda postanowiłem wymodelować więcej ... co do stopek może je poprawię ale aż mnie ciągnie by iść dalej :-) ... kurdę to jest jak narkotyk ... kocham polygony :*

 

w żadnym stopniu nie chce Cię obrazić, chcę tylko abyś szybciej się uczył, ot co takie rady

 

Nie jestem dzieckiem, który zaczyna się puszyć i dąsać jak ktoś powie: "to jest do ..." o ile krytyka jest słuszna

 

To kurna moje pierwsze stopa wymodelowane ZA PIERWSZYM RAZEM ... kurna niech mi ktoś powie, że mój poziom się nie rozwija, a poproszę o adres i się przejadę ;P - zart ...

 

Kurcze/.. dumny z siebie jestem ... ale zdaję sobie sprawę z błędów, więc sobie nie myślcie, że jestem zaślepiony swoimi sukcesami i postępami :) ... czuje się jak nowicjusz ... tyle lat z maxem, ale pierwszy raz modeluje tego typu obiekt.

 

Chyba dalsze pracę nad modelem będę pisał w WIP'ie ... bo to już nie będzie speed ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni łazi za mną uśmiechnięta ryba...

Jakieś 1,5-2h, w srodku dlugi wypad na miasto, więc nie pamietam dokładnie.

rybka02.jpg

rybka02-wire.jpg

 

kusilo mnie żeby to sprobowac jeszcze a mudboxie podkiereszować... ale nie bede robił temu narzędziu złej reklamy za pomocą braku umiejętności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty bierzesz jak za tobą takie ryby chodzą :D ?

zmień dilera :P

 

Dodam, że ryba jawi mi się w kolorach pomarańczowo zielonych... jak dalej będzie chodzić to zrobie jej tekstury...

 

A tym Lepperem to mnie rozmontowałeś na dobranoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności