Skocz do zawartości

Speed Modelling, modeling 3D, modele testowe.


Salvator

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam pytanko, używaliście takiego programu jak TeamViewer ? można by było sie kiedyś zgadać i sobie pooglądać jak to tam komu sie modeluje ;> Blue-Berry moze nie jestem ekspertem ale wydaje mi sie ze używasz za dużych pędzli, brakuje w tym modelu szczegółów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vision - Fajniutka kierowniczka ale Ci się displace mapka rozjeżdża jak nogi starej....... :D

Popracuj jeszcze nad mapowaniem. A wszyscy wiemy że efekt będzie powalający ;)

Pokaż siateczkę bo ciekaw jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kolejne postępy w moim pugu - zaznaczcie gdzie są jakieś nierówności. jest to mój tak właściwie 2 model samochodu w 3dsmaxie, także nie bijcie za mocno :) (wipa nie chcę zakładać bo już umieściłem tam 2 samochody i ich nie skończyłem;) ). światła z przodu zacząłem robić, z tyłu tylko ta szybka tak na szybko zrobiona, żeby to jakoś wyglądało. felgi też nie skończone, chciałem raczej zobaczyć jak wygląda karoseria na kołach. i muszę powiedzieć że jestem całkiem ustatysfakcjonowany ;)

62038430ei7.th.jpg

85986384yv5.th.jpg

34034207zi5.th.jpg

88095465by8.th.jpg

44429168dn1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52967659ch2.jpg

 

http://img177.imageshack.us/img177/8182/52967659ch2.jpg

 

Taki speedzik po powrocie z Łodzi. Testuję nową metode modelowania głowy o nazwie - Moja nowa metoda modelowania głowy z box'a 1x1. Jak to pięknie brzmi xF

 

Jest kilka niedoróbek, ale to test metody, i się sprawdziła, pewnie doświadczony grafik ( czyt. Gomez, wrzecionek, Klicek(?) i inni wymiatacze ) z tej metody wyjęli by 100%. Myślę, że zrobię tutka jak sam ją opanuje, dla uświadomienia:

Bryła Głowy - 1min - 4min.

Oczy - 1-2min

Nos - 2-4min.

Usta - 1-3min.

Uszy - nie wiem xF

Czyli możemy wymamłać głowę w 7,5 minuty, ale to na pewno da rade dobry grafik, a nie taki zielony ja ;]

 

PS Wymodelowanie samej głowy zajęło mi chyba około 15-stu minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tak taka lampke sobie smignalem... Narazie sie ucze wiec to zostawiam... materialow nie bedzie bo jeszcze nie umiem zrobic dobrych... moze kiedys... teraz dlubie kolejne tutki:)

pozdro

 

lampkaom0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Arti_ czas jest ważny bo to speed modeling ale efekt też powinien być na jakimś przyzwoitym poziomie więc poświeć na model 2 godziny i zrób go dobrze a nie 15 minut i źle

The MiM jak już robisz render to zrób taki na którym będzie można go zobaczyć i oceni _Arti_ ciebie też to się tyczy dałeś duży obrazek a jedna połowa to ciemna plama a druga to siatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Arti_ czas jest ważny bo to speed modeling ale efekt też powinien być na jakimś przyzwoitym poziomie więc poświeć na model 2 godziny i zrób go dobrze a nie 15 minut i źle

The MiM jak już robisz render to zrób taki na którym będzie można go zobaczyć i oceni _Arti_ ciebie też to się tyczy dałeś duży obrazek a jedna połowa to ciemna plama a druga to siatka

 

Masz rację, ale ja trenuję nową metodę, więc wiesz, jeszcze długo mi do profesjonalizmu ^^'

 

Edit@

 

Tak lepiej?

 

75223335eh5.jpg

 

http://img443.imageshack.us/img443/8499/75223335eh5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki t0m3k!

 

Siatka Pena:

wirebestln2.jpg

 

Każda z części jest oddzielnym obiektem, tak aby można było pena otwierać i zamykać.

 

 

 

Proszę o krytykę , jako żem początkujący :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrkrzysiek nad tym z guziczkami to może jakieś 5h nad palmphonem raczej krócej ale z zegarkiem nie modeliłem więc to takie troche mało precyzyjne :)

modeliłem w modo oczywiście :)

 

ten palmfon to QtekS100 a ten zwykły fon z guziczkami to qtek8310 ;)

natknąłem się na niezłe fotki tych fonów i pomyslałem że sobie je modelne :) chciałem sprawdzić czy dam radę :)

 

i wersja bez smootha prawie się nie różni :D

 

zzzzzzwn9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t0m3k e tam kto by to oglądał :P i musiałbym się starać a tak to mogę modelować grać w szachy i oglądać film jednocześnie

 

a najbardziej to mi nie pasi to że wyplówanie filmiku po nagraniu zajmuje 3 razy tyle czsu co samo nagrywanie, kto ma na to czas:) już za stary jestem na to, nie te lata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, thread nam umiera! róbcie coś :)

 

to ja tak na ożywienie: jak poprawić siatkę w tym modelu, żeby było dobrze? bo mam niejasne przeczucie, że teraz nie jest... niby 100% quadów, ale topologia mi nie pasuje... wszelkie porady ogólne dot. modelu są również mile widziane.

 

siatkaqf0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka GerL@nt od czegoś trzeba zacząć, spróbuj tą głowę upodobnić do ludzkiej korzystając z referek a potem popracuj nad topologią siatki. Jest na forum wątek z siatkami chyba ttaaddeekk go założył więc możesz podpatrzyć jak inni sobie porodzili z siatka głowy. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

Mój pierwszy speed (ok 30min). Jestem lamerem w ZBrushu, nie znam sie kompletnie na tym, takie cus tylko wykleiłem:

glowatl8.jpg

gowa2xd8.jpg

gowa3ad7.jpg

 

Mogę o cos zapytac? jak zrobic baze w Zbrushu? Czy z tego modelu moge zrobic baze? jak? Prosze o odpowiedz

 

Pozdrawiam,

Ciastuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności