Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, ze jestem tutaj nowy - serdecznie witam wszystkich uzytkownikow :)

 

Mam nastepujacy problem - zakupilem jakis czas temu tablet Wacoma Graphire4 Classic. Przez pare tygodni go nie uzywalem, teraz postanowilem nieco porysowac, a tu niemila niespodzianka - tablet dziala tak, jakby przez caly czas byl wcisniety i przytrzymany lewy klawisz myszki. A tym samym - nie bardzo da sie cokolwiek zrobic. Czy ktos z Was orientuje sie w czym moze byc problem i jak temu zaradzic (sam przycisk na piorku, odpowiadajacy za LKM nie jest bynajmniej "zapadniety" i dziala niby normalnie)?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Anl : tablet działa tak...że wysyłany jest sygnał o dużej częstotliwości od tabliczki do piórka... następnie piórko "oddaje" sygnał dzięki samoindukcji (dzięki samoindukcji zasilony jest mikro chip.. i dzięki temu piórko nie ma baterii) (sygnał „oddawany” ulega zmianie przez przyciski i "rysik" ) do tabliczki która wszystko interpretuje i przekłada nam na ekran.

 

tajemnica tkwi w piórku... niby głupi długopis z dwoma przyciskami... ale od niego zależy czy rysuje w danym momencie czy tylko "lata po pulpicie" .

to właśnie jego mała biała ruchoma końcówka (ktoś raz pisał że lata mu końcówka i uznał to za wadę Oo ) ustala siłę nacisku (zobaczcie ..tablet się nie ugina ,).

twój problem może być związany właśnie z tą białą końcówką.. może ktoś ci ją wbił na siłę ... albo skleił ;) zobacz...

 

 

Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem volito2 . i mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem...

Jeżeli zaczynasz zabawę ... to volito2 zaspakaja w 100% ... A6 w niczym nie przeszkadza...a w razie zakupu kiedyś tam większego intuosa ;) możesz volito sprzedać tracąc naprawdę nie wiele

 

(mam nadzieję że nie wypisałem steku bzdur. Nie czytałem nic o tabletach.. moja teoria opiera się na moich obserwacjach i znajomości elektroniki )

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie, co sądzicie o wydaniu kasy na tablet „PENTAGRAM Titan”? Wydaje się być dość ciekawą pozycją, duża przestrzeń robocza (A4), niezłe parametry. Jedyne co mnie powstrzymuje przed zamówieniem to informacja na http://www.mmv.pl o rozdzielczości owego modelu równej 2000lpi… Tak O’pen XXL miał wyższą, bo 3048 lpi…

Nie wiem co o tym myśleć. Proszę mi nie sugerować zakupu WACOM GRAPHIRE 4 (a tym bardziej INTUOS3) bo moje fundusze są BARDZO mocno ograniczone i max (w dodatku nie do końca pewny) to 500zł :(

 

Proszę o odpowiedź, najlepiej z uzasadnieniem :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shadar_logoth: sugeruję zakup Volito2. Stary miej litość, 22 strony wątku i nakażdej stronie po kilka razy jest powtarzane, że to co Pentargam pisze w specyfikacją to nie jest lista faktów a lista życzeń firmy. Żal patrzeć jak liczby piorą ludziom mózgi. Ten Pentagram XXL nie mał 3048lpi tylko 48lpi (kup, sprawdź, wróć i przyznaj mi rację).

Jak widzisz w spisie opcji producent nie zamieścił bardzo ważnej rzeczy - dostajesz razem z tym talbetem opcję przeskakiwania, łamania linii, problemów z czułością i kapryśne sterowniki (dzisiaj sobie działamy a jutro nie).

Rozmiar? ROFLMAOLOL mówiąc krótko. Każdy jeden, co tabletu (czytaj Wacoma) w życiu nie testował, nawija o rozmiarze. A6 wystarczy Ci na początek w zupełności. Naucz się posługiwać tabletem i sam oceń czy przejść na A5 czy A4 (a może i A6 będzie tym co najlepiej się sprawdza - różnie to bywa).

W kwestii podsumowania. Nie wiem jaki jest ten nowy Titan ale dopóki nie zobaczę testów zrobionych przez kogoś, kto na codzień używa Wacom'a, nie mam na jego temat zdania - zalecam jedynie ostrożność.

Co do starszych Pentagramów, moje Volito ma parametry teoretycznie gorsze a w rzeczywistości miażdży to tanie badziewie różnicą kilkudziesięciu klas.

Pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Remedy.

 

nie denerwuj się, czytałem trochę ten wątek i zdaje sobie sprawę że Pentagram XXL to badziewie, miałem po prostu nadzieję że ktoś miał już okazję przetestować owego Titana i może coś na jego temat powiedzieć. Jakość wykonania, komfort pracy itp.

A6 na początek? Niestety nie mogę się zgodzić :/ robiłem chwilkę na A6 i jest po prostu za mały :( A5 było by już całkiem ok, ale niestety cena 800zł jest dla mnie na chwile obecną nie osiągalna :/

 

Mimo wszystko dzięki za odpowiedź z uzasadnieniem! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, teraz to mnie zjechałeś… Może artysta to ja nie jestem ale coś tam namalować to jeszcze potrafię… Słoneczko i jakieś tam ptaszki :D (pyzatym nigdzie nie napisałem że nie potrafię malować)

Co do formatu A6 chodziło mi o to że nie pracuje mi się na nim komfortowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym czy potrafisz malowac / rysowac powinni osadzic obserwatorzy Twoich prac, a nie Ty...

 

 

a co do tabletu - ni epracowalo Ci sie komfortowo bo sobie wmowiles ze A6 jest za maly. Ja jak kupowalem tablet to myslalem ze a5 jest male (bo przeciez pentagram daje tansze a4, nie ? ) - teraz jest dla mnie wrecz za duze. Naucz sie obslugiwac tablet, a pozniej ew. narzekaj na rozmiar.

 

 

wlasciwie, to moze zrobimy liste z przedzialami cenowymi i zaleceniami jak inwestowac dana gotowke ? Walkowanie non-stop tego samego nie ma sensu -_- (Remedy, moze sie w koncu za to wezmiemy? :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Drakula,

 

też nie napisałem że potrafię malować. Po prostu nie wypowiadam się na ten temat, bo to nie miejsce na to, nie prawdaż?

 

Naucz sie obslugiwac tablet…

 

A kto mówi że to mój pierwszy tablet i że nie umiem się nim posługiwać? Wcześniej miałem kontakt z Pentagram’em XXL i zgadzam się że do „rewelacji” to on nie należy, ale dało się za jego pomocą stworzyć co nieco…

 

Ja po prostu zadałem pytanie czy ktoś miał kontakt z Pentagram’em Titan. Jest to nowy model i może okazać się dość ciekawą opcją, niestety na necie nic nie mogę o nim znaleźć…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już postanowione… Wacom :)

Chyba się szarpnę (i wezmę na raty) Graphire4 XL i tak się zastanawiam czym się różni Classic od Studio? Jedyne co zauważyłem to inne oprogramowanie… (wiem że ktoś się już o to pytał ale chyba nie było odpowiedzie…).

 

No to dziś i jutro rajd po sklepach (bo od cholery ich w tym Rzeszowie…) w poszukiwaniu najtańszego Wacom’a. *hura*

 

Aaa, jeszcze jedno... White Edition czy nie? :) Mam czarny komputerek... może tak dla kontrastu? :) *ale się ciesze, jak małe dziecko*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie napisałem że potrafię malować.

 

nie?

 

 

coś tam namalować to jeszcze potrafię

 

 

------

 

A kto mówi że to mój pierwszy tablet i że nie umiem się nim posługiwać? Wcześniej miałem kontakt z Pentagram’em XXL ...

 

 

no to nie miales stycznosci z tabletem...

 

 

----

 

 

Deus: już prawie mam.

 

 

od czerwca to mowisz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miała być jakaś konstruktywna odpowiedź? Bo jeśli tak to jakaś nie udana jest… Prosiłem o odpowiedź na temat tabletu a Ty się czepiasz tego czy potrafię malować czy nie :/

 

coś tam namalować to jeszcze potrafię

Coś w znaczenie że wystarcza na moje potrzeby (jest to subiektywna opinia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanko... Czy WACOM Graphire4 Classic XL A5 jest oferowany z myszką? Bo na stronie http://www.tabletywacom.pl/products/graphire/graphire_spec.htm w specyfikacji myszka nie jest zaznaczona. Natomiast na stronie http://sklep.vobis.pl/produktinfo.aspx?symbol=884079 jest informacja o myszce w zestawie... ale oczywiście na dole stronki jest piękny tekścik

Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają uchybień lub błędów, które nie mogą jednak być podstawą do roszczeń. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Więc może to być też, 'przypadkowy' błąd...

 

Wie ktoś coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanko... Czy WACOM Graphire4 Classic XL A5 jest oferowany z myszką? Bo na stronie http://www.tabletywacom.pl/products/graphire/graphire_spec.htm w specyfikacji myszka nie jest zaznaczona. Natomiast na stronie http://sklep.vobis.pl/produktinfo.aspx?symbol=884079 jest informacja o myszce w zestawie... ale oczywiście na dole stronki jest piękny tekścik Więc może to być też, 'przypadkowy' błąd...

 

Wie ktoś coś na ten temat?

 

Z tego co mi wiadomo to myszka nie wchodzi w zestaw. Natomiast prawdopodobnie można ją dokupić jako opcję - chociaż zastanawiam się poco.

Tu masz dane z Abitech'a Linka oraz ze strony WACOMA LINKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kupiłam sobie dziś tablet Wacom Volito 2

Miałam takie same jak prawie wszyscy obawy:

-Czy nie za mały będzie ten format A6.

Ale muszę przyznać że mi spokojnie wystarcza i na razie większy byłby mi zbędny. Z resztą na większy kasy nie mam i może to i dobrze bo na początek Volito 2 to świetny wybór. Nie zmarnujecie kasy ani nie rozczarujecie się. Naprawdę polecam. Wszak liczy się jakoś a nie wielkość;).

Ponieważ to mój pierwszy tablet dopiero się przyzwyczajam do "używania go". ^_^ Polecam wszytskim niezdecydowanym. Mam dosyć stary komp i stary procesor mimo tego Volito 2 szybko mi sie zainstalowalo i nie mam problemów z kreśleniem nim w photoshopie. Jestem bardzo zadowolona:D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tortur: czujesz potrzebę przesiadki na większy format? Dobrze się zastanów zanim wydasz pieniądze (niemałe). Pogadaj z kengim, on Ci powie jak się pracuje na A4. Jeżeli masz panoramiczny monitor, to najlogiczniejszym posunięciem byłoby kupienie tabletu w takim właśnie formacie, jak zauważył maciekG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam takie dziwne pytanie ale nie znalazłem w sieci odpowiedzi na nie.

Czym się różni ten model Volito2:http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_24/towar_karta_33700/WACOM_Volito2_CTF-420_G-EN.html

od tego modelu

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_24/towar_karta_13990/WACOM_Volito2_USB.html

 

Akurat jestem na kupnie tego tabletu ale nie wiem czym się różnią te dwie oferty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to zwykła magazynowa pomyłka - przyszła nowa dostawa, z nową ceną, wpisali inną nazwę a stara jeszcze została. Zapytaj Wacom'a - nie ma różnych wersji Volito 2, są jedynie różne wyposażenia (jedne są z myszką, inne bez).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tortur raczej nie, rozmiar tabletu jaki potrzebujesz jest zależny od tego co za jego pomocą robisz ;) Jak rysujesz długą kreskę, to się może zdarzyć że Ci miejsca braknie... Ale to zarówno może się zdarzyć korzystając z monitora 17" jak i 24". Mając większy monitor możesz pracować na większym powiększeniu i tyle, nie będziesz się pieprzył z przesuwaniem obrazu, zwijaniem, np. warstw czy innych dupereli. Oczywiście to jest tylko moje gdybanie bo niestety sam meczę się na 17" Trinitron (i nie zanosi się na zmianę)...

 

Na stonce Wacoma pisze że tablety Wide są dostosowane do monitorów panoramicznych (czyli 16:10 albo 16:9).

 

@tweety hehe bywa :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka ostatnich wypowiedzi (ta kwestia pojawia się zresztą co jakiś czas) zmotywowało mnie to małego wyjaśnienia. Poniżej przedstawiam 2 rysunki, które wyjaśnią niektórym jak działa tablet, i dlaczego A6 czy nawt A70 (gdyby istniał) nie jest za mały:

 

tabletrm7.th.jpg

 

oraz

 

tablet1tj8.th.jpg

 

Mała uwaga: sytuacja przestawiona na rysunku dotyczy ustawień domyślnych tabletu (czyli cała powierzchnia robocza tabletu = cała powierzchnia monitora - czy ktoś ustawia to inaczej?).

 

To powinno uciąć wypowiedzi typu: "Jak rysujesz długą kreskę, to się może zdarzyć że Ci miejsca braknie..." ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Remedy

Jak rysujesz długą kreskę, to się może zdarzyć że Ci miejsca braknie...

 

Może byś tak jeszcze dołożył kolejne zdanie?

Ale to zarówno może się zdarzyć korzystając z monitora 17" jak i 24"

Nie chodziło mi o brak miejsca nie na tablecie, tylko na ekranie ^^

 

A co do rysunków, fajny pomysł ale nie potrzebny. Wystarczy wejść do ‘Panel sterowania’ – ‘Pen Tablet’ i w zakładce ‘Pen’ przy ‘Tracking’ wejść w Details i jest to samo :)

 

A z tym że taka sytuacja nie istnieje nie mogę się zgodzić, bo ktoś może mieć ustawione ‘Mouse Mode’ i taka sytuacja może (i nawet na pewno) się zdarzy… ale teraz to się czepiam tylko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie ostatnio zaopatrzylem w Graphire4, mam 21 calowy mnit i sie wlasnei zastanawiam jak by sie pracowalo na A4....przeceiz to zajeździc sie mozna łapskiem!!tu wystarczy delikatnie ruszac rączką i juz są kreseczki!:)Faaaajjjjny jest! oplacalo sie wydac to 400...gumka ROX!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shadar_logoth: wiem, że próbowałeś coś wytłumaczyć w tym poście, ale mimo usilnych starań nie wiem o co chodzi. :P Nie zabraknie miejsca na żadnym moniotrze i to Twoje zdanie nic nie zmienia w tej kwestii.

Tablet w mouse mode? Tablet nie jest do tego żeby być myszą a już na pewno nie podczas rysowania. Mouse mode jest do nawigowania w systemie podczas prezentacji (czasem mysz jest za daleko :P). Więc mi tu nie wydziwiaj. :P

Możesz rysować kilometrową linię i nigdy nie zabraknie miejsca. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że może zabraknąć miejsca na ekranie, no i już ;P

 

Np. pracujesz w PSD i masz dokument 3000x2000 px, a twój ekran wyświetla 1024x768, przy wyświetlaniu okna na 100% może się tak zdarzyć że zabraknie Ci miejsca i nie zrobisz odpowiednia długiej linii… wiem że to trochę naciągane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się niegdyś jakimś pentagramem po czym stwierdziłem, że tablety to tragedia i nie chce mieć ze ścierwem nic wspólnego. Od kilku tygodni jestem zadowolonym posiadaczem intuosa 3. Okazuje się, że w tego rodzaju sprzęcie firma ma OGROMNE znaczenie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności