Skocz do zawartości

Teczka 3D : Samochody


Akierek

Rekomendowane odpowiedzi

Ten mocap nie jest najszczęśliwszy do oceny siatki. Daj coś w połysku, wire i bez.

Lewy dolny róg obramowania szyby tylnej - masz tam trisa - jego krawędź przecina kierunek loopa i załamuje siatkę, zamiast wygładzać. Ogólnie tył daje dziwne refleksy.

 

Ogólnie, po tych wcześniejszych zrzutach, widać że przy subd, "kurczy" Ci się siatka i jest mniejsza niż oryginał - trzeba mieć to pod kontrolą i to sprawdzać co jakiś czas, zanim siatka będzie miała odpowiedną topologię i minimalne, równomiernie zagęszczenie. Dlatego tyle masz uwag, że coś jest niezgodne z oryginałem. Najpierw obrys bryły i topologia. Jak to się zgadza z referkami to lecisz z kolejnymi szczegółami. Teraz jak masz wszystko wymodelowane to ciężko Ci poprawiać ogólny kształt siatki.

Masz dobre referencje tej fury oprócz blueprintów?

Zrobiłeś postęp. Pomyśl czy nie obejrzeć dobrego tutoriala, może zwrócisz uwagę na coś nowego i znów podniesiesz skilla. Nawet na forum znajdziesz coś dobrego z czasów, gdzie ludzie jarali się grafiką i robili tutki. Mam wrażenie, że wielu z tych ludzi już nie robi grafiki i nie chodzi tylko o social media. Widać 3D też podlega modom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej. Z tego co widzę, są problemy z odbiciami tj. nie równo się odbija otoczenie (kolor zielony), są szpary (kolor czerwony) oraz jakaś dziwna nierówność (kolor żółty).

Na odbicia jest prosta metoda tj. modelowanie za pomocą shrinkwrap. Wtedy zrobisz idealne odbicia.

 

PS. Asfalt chyba jest "za duży", bo wygląda nie naturalnie. Możliwe, że trzeba go dopasować, albo zmienić materiał na inny.

hmm.png

Edytowane przez triget
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde otoczenie dobrze zrobione będzie fajnie wyglądać. Tak na prawdę mało to ważne, ważniejsze są dobre ciekawe ujęcia, dobre materiały, oświetlenie oraz spójność sesji.

Myślę że na razie odpuść sobie scene, na początek skup się na modelu, i materiałach. Model ma tak mocne rozbierznosci względem oryginalnych części że aż koli, ma takie przekłamania jak byś robił go z pamieci. Raz spojrzał na zdjęcie a potem cały dzień robił w ciemno. 

Skup się na dopracowaniu detali modelu jeszcze wiele można poprawić na plus.

Przykład, przód maski, nie mówiąc już o słupku A. 

ORKJSa0.jpg

Screenshot_20231101_102918_Opera.jpg

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@triget- ja uzywam shrinkwrapa, ale zapomnialem ze do podzialow elementow tez trzeba uzywac(bo tak to uzywalem do wycinania otworow tylko)

@maciek.m- ok, bede poprawial, na poczatek poprawilem maske, ale ze slupkiem nie wiem co jest nie tak...

Poprawilem grubosci blach, wyrownalem nierownosc na szybie, dodalem nowe opony, oraz poprawilem maske i grill a takze jesli chodzi o render zmienilem asfalt. a i dodalem siatki w zderzaku, jeszcze teraz musze zrobic prog i uchwyty na dachu i bedzie dobrze

AolSgx7.jpg

 

RyPb7E8.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @triget!

@Destroyer - przednia szyba to w ogole mi z ''obiegu wyszla'' bo dalem tam lopa przy slupku nie potrzebnie i teraz tam jest krzywo, ale to sie wyrowna. Jesli chodzi o tyl, to masz na mysli klosz za pewne? czy samo swiatlo, odbicie jakby? Bo klosz ma takie wybrzuszenia wlasnie, moze brakuje tam ostrzejszej krawedzi, ale to zaraz zobacze co tam nie gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie te światła wydają się za mało zdefiniowane i są jakby wklęśnięcia szczególnie na tej dłuższej wypukłej powierzchni i tam zaraz przy samym końcu.

Ciężko mi ocenić jak to wygląda w rzeczywistości bo na zdjęciach to gówno widać w tych odbiciach i załamaniach szkła 😛 

q7PEHC8.png

Audi-A5_Sportback-2017-1600-5e.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jest progres do poprzedniego modelu, siatka równomiernie rozłożona, widać ładne linie i uwypuklenia. Jednak dalej jest kilka niezgodności z oryginałem mniejszych i większych, i 2 miejsca które sie krzywią ale nie do poprawy na tym etapie, widać że źle była zrobiona tam baza. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek.m - ja wiem gdzie sie krzywi, widze te miejsca, ale tak jak mowisz nie uda mi sie ich poprawic na tej siatce juz, probowalem ale pokrzywilbym bardziej wiec zostawilem tak jak jest.

A tymaczasem robie dalej model, podobaja mi sie refleksy na boku auta, jestem zadowolony z tego ze model ogolnie nabiera dobrych ksztaltow i to ze nie ma jakichs ogromnych zafalowan.

 

h09UXTR.png

 

Oe4WHbw.png

 

K4b5BUJ.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbym zaczynac nowego watku/tematu wiec zapytam tu: Ogolnie napisala do mnie pewna babka z zagranicy, a konkretnie z holandii, ze podobaja jej sie moje prace na artstation. Zapytalem w jakim celu do mnie pisze. To odparla ze chciala by wykupic kilka prac z mojego portfolio. Ja na to ktore konkretnie chcialaby kupic i za ile? ona: pokaz mi prosze ktore bys chcial /mogl odsprzedac. Pierwszy raz ogolnie spotykam sie z taka sytuacja. Przegladlem jej profil i pracuje w jakiejs firmie od sztuk wizualnych. Tylko nie pokoi mnie to ze ma na profilu poruszony temat nft ( nie wiem o co w tym chodzi do konca, ale slyszalem ze to sciema jest jesli chodzi o ten sytem nft) i teraz pytanie mam do Was: Czy spotkaliscie sie juz z czym takim? Czy to nie jest zwykly scam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaVirr- no skoro tak piszesz, to bede uwazal. Laska ogolnie jest z indii, co juz mi wlaczylo lampke ostrzegawcza. poza tym:

Exceptional Female Investor Specializing In Breathtaking Portraits, 3D Arts And Character Models,

ten opis tez jest jakis dziwny,

Full-time Worker At Stichting ( tu nazwa firmy).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jeśli ktoś nie pisze do Ciebie z ofertą pracy tylko kupna dzieł sztuki (xD) to z miejsca możesz nie marnować czasu nawet na odpisywanie- osobiście czasem odpisuję by najpierw zrobić nadzieję dla scammera by później oznajmić, że jednak chce lepszej planety, jestem bogaty i ogólnie pieniądze mnie nie interesują, a swoje dzieła traktuje lepiej niż własne dzieci, których nie posiadam 😄

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, SebastianSz napisał(a):

Olej takie wiadomości, to spam/scam. NFT + jakieś no-name "firmy" ze z dupy stanowiskami co to niby kupią jakąkolwiek prackę to 100% bullshit.

Juz ją zablokowalem 😄

 

Nie wiem czy mozna sie tu tak reklamowac, ale zaryzykuję( jak cos to admin pokiwa palcem i usunę post 😄 )

 

Zapraszam na strone  https://www.facebook.com/profile.php?id=61554007905378. Jest to moja autorska strona, w ktorej umieszczam zdjecia modeli 3d oraz rendery wykonane w Blender 3D. Jestem artysta samochodowym i wykonuje modele samochodow od 8 lat.Wykonujac model 3d auta dbam przede wszystkim o jakosc tworzonego przeze mnie modelu a w pozniejszym etapie tworze obraz ktory ma przypominac badz byc realistyczny. Z checia podejme sie wspolpracy, jesli ktos potrzebowal by reklamy , modelu czy czegos w kierunku automotive. Pozdrawiam 😉
 
Ogolnie temat ktory ciagnie sie tu 8 lat dal mi duuzo fedbacku, ciekawych tipow, czy wskazowek, nawet uzasadnionej krytyki, z ktora ciezko mi bylo sie zmierzyc wczesniej. Teraz juz jest zupelnie inaczej, widze swoja bledy a takze widze swoj progress. Bede dalej sie rozwijal i sie nie poddam 😉 Dziekuje Wam wszystkim, ktorzy tu pisali i starali mi sie wbic do glowy pewne wazne wskazowki. Ciesze sie , ze nie daliscie mi ''spokoju'' 😄 To jak widac zaprocentowalo 😉 Pozdrawiam, i jak zwykle prosze o opinie na temat strony.
 
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam przypomina wnętrze A5, ale brakuje tu precyzji i takiej estetyki modelowania.
Co do precyzji to zobacz np. na te elementy - kratki nawiewów powinny być jednakowej szerokości lub delikatnie się zwężać ku prawej stronie a u ciebie się rozszerzają. To samo z szarą listwą pod nimi. Profil góry deski też zupełnie inny.

Co do estetyki - to popatrz np. na te nierówne szpary nad nawiewami, czy to jak jest pokrzywiona ta szara listwa pod nawiewami

grabilla.h51296.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pecet napisał(a):

Coś tam przypomina wnętrze A5, ale brakuje tu precyzji i takiej estetyki modelowania.
Co do precyzji to zobacz np. na te elementy - kratki nawiewów powinny być jednakowej szerokości lub delikatnie się zwężać ku prawej stronie a u ciebie się rozszerzają. To samo z szarą listwą pod nimi. Profil góry deski też zupełnie inny.

Co do estetyki - to popatrz np. na te nierówne szpary nad nawiewami, czy to jak jest pokrzywiona ta szara listwa pod nawiewami

grabilla.h51296.png

Dzięki za wskazanie niektorych bledow. Jestem swiadomy ze te szpary sa akurat mega krzywe, wiec bede je poprawial tak samo proporcje profilu gornej czesci deski. Ale dzieki za czujność i obserwacje oraz analize mojego modelu. To duzo dla mnie znaczy 🙂

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności