Zawartość dodana przez Mortom
- Fluffy
-
tkaniny
Daj sub-D razy 2 co najmniej. Bo teraz to masz śmiesznie małą rozdzielczość siatki i stąd tak kiepskie rezultaty. Sprawdź też czy obiekt ma wyzerowaną scalę (mniej lub więcej niż wartość 1, może prowadzić do nieprawidłowych rezultatów. Ustaw sobie jakiś preset jak nie znasz ustawień. W blenderze jest nad komplikowanie w tym temacie
-
Flames of Fafnir - okładka i ilustracje
@jameli Pamiętam, że chwile po przeczytaniu Trylogii polazłem do wioskowej księgarni i oznajmiłem że chce zdonejtować im 3 książki... Pani się ucieszyła... ale tylko do momentu kiedy oznajmiłem, że to Fantasy 😄 No ale nigdy więcej nie wróciłem do tej lektury. Może dobry audiobook zmienił by moje nastawienie... Samej fabuły już nawet szkieletowo nie pamiętam, coś tam Zawisza gadał o tym, że kiedy ludzi kupa to i rycerz dupa... to zapamiętałem... z reszty nic nie zostało w pamięci 😄
-
Flames of Fafnir - okładka i ilustracje
@jameli Trylogie Husycką czytałem milion lat temu i nawet była OK. Choć jakoś nigdy nie pałałem wielkim uczuciem do głównego bohatera który szwendał się od Sasa do lasa 😛 Choć miłe były te wstawki z historycznymi postaciami typu Zawisza Czarny. No ale może to też temu nigdy nie byłem fanem Trylogii z racji, że czytałem ją zaraz po odświeżeniu sobie Wieśka, więc byłem nastawiony na bohatera który nie boi się przylać hamstwu które go zaczepia 😛 No i potem wyszła ta "grecka tragedia" (wg. mnie OFC) w postaci "Sezonu Burz" gdzie biały cud chłopak, biega za mieczami jak burek po wsi za kawałkiem kiełbasy 😛 Aż boje się co tam Sapek wymyśli w nowym tomie 😛 Dla pewności poczekam na audiobooka z dobrą obsadą... bo czuje inaczej tego nie strawię 😄 Ale może się mylę... MOŻE! 😄 No ale jak ci się husyty podobają to luks... IMO warsztatowo do dobra opowieść 🙂 a jak dobrze przeczytana to walory lecą w górę o jakie parę oczek... Żałuję że np. Pan Zadura ostatnio tak mało książek czyta... bo wspaniale umi w głosy 🙂
-
Flames of Fafnir - okładka i ilustracje
@jameli to już arty jeszcze jak @Kalberos pracował w Lucky Duck? Czy to już era post Kalberowa? 😉 No ale fajnie maluny, mi się podoba! Smoki to takie fajne zwierzątka - palą świat i patrzą jak się pali 🙂 Czuję że jak by @Destroyer urodził się w świecie fantasy, to własnie jako smok 😉
-
Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc
@Nezumi hihi 🙂 Ale @Destroyer to pokojowa dusza.... Po za tym, że z jego ręki padł już nie jeden jeżyk, to jest jak do rany przyłóż 🙂 No chyba, że sie zdenerwuje, wtedy przybiera swoje alter ego z forumowego avatara 🙂 i sieje spustoszenie w wrażych szeregach nieprzyjaciela 🙂 Ale odkąd bywam na forum to żadnej srogiej wojny Destra pamiętam, choć nie wykluczam że takowa mogła mieć miejsce, @Oldman - pamiętamy! wróóć! 😉
-
Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc
Ryzykujesz @michalo 😉
-
Teczka 3D: Mortom
@Nezumi Ha zabawa była by co najmniej przednia! 😄 Do czasu aż pomiędzy mnie a tarczę z wycieraczki trafił by któryś pupili sąsiada/tki (kotki/pieski). A mam na swoim koncie już ów czyn karalny! Mama mi opowiadała, że gdy miałem 3-4 latka, to w przypływie dziecięcej miłości do malutkiego kurczątka tak mocno go ścisnąłem, że podobno wyszły biedaczysku oczka 😞Mama szybko zabrała przedmiot mojej przytłaczającej miłości i podłożyła misia... no ale kurczaczek poległ straszliwą śmiercią żołnierza! 😄 Już wtedy zapowiadałem się na niezłego psychola. Podobno psychopaci już w młodości ukatrupiają muchy czy tam pasikoniki... 😄 ja poszedłem od razu na głęboka wodę 😄 Pewnie dlatego tak lubię jeść drób obwinięty w panierkę czy też obgotowany i usmażony w selerze z żółtym serem 😄 Mam z gościem podobny Beaf! 😛 Trzeba się zgadać i kiedyś sprać go na kwaśnie jabłko. Daj znać kiedy będziesz się wybierał... chętnie dołączę do kolejki i go wybatożę za te wszystkie lata bezczynności!
-
Teczka 3D: Mortom
OK mam to! Wyobraźcie sobie taką scenę: Wychodzę rano z domku, smosiady jeszcze w domach ale lustrują co tam ten wariat znowu kombinuje. A więc wyłażę z rurą PCV z zawiniętym na niej sznurkiem, z krypto strzałami wykonanymi z pachołków drewnianych z przyklejonymi lotkami wykombinowanymi z ulubionej śniadaniowej podkładki w motyw kwiatkowy (rumiankowy!) i z takim siejącym postrach wśród lokalnej fauny sprzętem, ustawiam tarczę zrobioną z okrągłej wycieraczki schodowej przyklejonej na drewnianym stelażu! 😄 Czół bym się jak najprawdziwszy król Polski z Biedronki za 12 zł 😛 Mina sąsiadów... no to by było złoto! xD Szczególnie starszej pani która mieszka na wschód od mojego domu... Ona miała by prawdziwe igrzyska śmierci prosto z widokiem ze swojej kuchni! 😄 Chyba już po porady odnośnie komputerów/telefonów raczej by się nie zjawiła 😄
-
Teczka 3D: Mortom
@Destroyer Od lat o tym myślę aby się pobawić łukiem. Ale tylko "myślę" i na tym się kończy 😞 Może jak by sobie samemu zrobił.... hmm... to nawet fajnie by było. Poszukam tutków. Może będzie coś jak zrobić łuk z kija 😛 Leszczyny czy Lipy 🙂 Jakiś refleksyjny np. czy co to tam jeszcze w Diablo było 😛 No i wszystkie filmy post-apo uczą... koleś z łukiem/kuszą zawsze wymiata! Ergo: musze naumic się strzelać i robić łuki, bo jak już pirdyknie nasz cywilizacja to moje zakłady produkcyjne zarobią krocie w postaci skór zwierzęcych i hektolitry spirytu! - no bo co więcej od życia jeszcze trzeba?! 😉
-
Teczka 3D: Mortom
@Destroyer Daj znać czy przed wyjazdem zaopatrzyć się w jakiś zbroje przeciw nożownikom. Kiedyś w okolicy działało bractwo rycerskie, więc może jak bym podzwonił to udostępnili by jakąś kolczugę lub chodziarz zbroję pół-płytową 🙂 Choć ładnych parę lat nic o nich nie słychać więc albo się zwinęli albo przenieśli. Co do znęcania się na jeżykami, no cóż 😇 hobby jak hobby 😛 jak byłem młodszy to łaziłem po okolicy swojej matni i uzbrojony w kija siałem zniszczenie kosząc wszystkie wyższe chwasty jakie napotkałem. Potem spróbowałem szermierki, niestety tylko jednorazowo. Bo kolega rażony kijem podczas zaciekłej batalii ucierpiał i dostaliśmy bana na tego typu "zabawy" 😄 i tak skończyła sie moja kariera pojedynkowicza 😞 Potem zrobiliśmy sobie łuki z lipowych gałęzi i sialiśmy postrach strzałami wykonanymi z kurzych pór i prostych gałęzi. Niestety łuki szybko się niszczyły i zaprzestaliśmy też i łucznictwa 😄 good times, good times 🙂
-
Epic Games FAB Marketplace
no chyba to ostateczne wyjaśnia, że teoretycznie jak się doda do konta megaskany - te za free i płatne - będą one dostępne bezpłatnie po upływie 2024. Jeśli tak to miło, miło 🙂
-
Ilustracja hobbystyczna pana Michała
Jak dla mnie super rysuny!
-
Epic Games FAB Marketplace
@adek jak kupujesz to dodajesz do biblioteki bez konieczności ściągania. Ale tutaj z tego co widzę nie pisze nic o zakupie a o raczej dodaniu ascetów do konta. Sam zapis o końcu 2024 jest dla mnie nie jeansy. Bo można to rozumieć dwojako, tak że do końca 2024 będzie można je za darmo odebrać i mieć je już na zawsze LUB że można je dodać za darmo (do końca tego roku) i tylko do końca roku używać do woli. Tak jakby to było specjalnie nie doprecyzowane. Albo nie wiem... może zbyt bardzo stałem się podejrzliwy na starość 🙂
-
Epic Games FAB Marketplace
Wybacz, że tak głupio dopytuję, ale lubię mieć klarowną sytuację 🙂 Czy wg. ciebie to znaczy, że po 2024 licencja się zmieni i już po tej dacie będzie płatna i całe to dodanie do biblioteki FABa\quxela nic nie będzie znaczyło? Wiem, że nie pracujesz dla nich ale może się w tym lepiej orientujesz 🙂
-
Epic Games FAB Marketplace
@Destroyer popraw mnie jeśli się mylę ale Mixer chyba nie dostał aktualizacji od 2 lat - więc już go chyba uśmiercili. Po prostu ten "trup" jeszcze sie wszystkim przydaje 🙂 A co do FABa i Megaskanów... zapytam sie dla pewności bo może gdzieś jakiś kruczek czy cuś... mogę tego używać po za UE w jakimkolwiek programie za free... nawet bez uznania autorstwa na zasadach CC0? Nie wieże w dobroć i oddawania fury pieniędzy n poczet dobrej woli korporacji - choć by pisali że ratują dzieci w Afryce i znaleźli lekarstwo na raka.
-
3ds Max 2025.3
@Nezumi Nie no Blender ma GAME CHENGER co każdą wersję! To nie PR a FAKT! 😉 A tak serio, to fajnie to wygląda... przyznam, że RIG całkowicie oparty na nodach to poziom EXPERT - ale w tym dobrym słowa znaczeniu. Pewnie opanowanie tego typu systemu dało by niezły pieniądz i spore możliwości w parametrycznym RIGowaniu.
-
3ds Max 2025.3
Ciekawe czy zrezygnowali z opcji permanentnego monitoringu komputera na którym jest zainstalowany ich soft? 😄 Bardzo lubiłem te skanowania i bezpodstawne szperanie w moim systemie i przeszukiwanie wszystkich plików... Czułem się komuś potrzebny 😄 Przynajmniej "oficer" prowadzący miał za co wyżywić swoją rodzinę 😉
-
Teczka 3D: Mortom
@Destroyer Nom niestety wiele eksponatów stoi na wolnym powietrzu 😞 i niszczeje. Trochę mnie to smuci, no ale to muzeum finansowane z kieszeni podatnika, więc jest licho z mamoną. Przydały by się tam wiatki aby chociaż nie padał deszcz lub śnieg bezpośrednio na eksponaty. Ale z pustego nie nalejesz. I tak, wg. mojej wiedzy grafika ma się znaleźć w nowym hangarze 🙂 Pewno jakieś tam oficjele rządowi się zgromadzą i szumnie obwieszczą, że jakiś tam etap budowy ukończony i są radzi że udało IM się do tego doprowadzić (tymi rencami!) 😄 Miałem się 2 tygodnie temu tam wybrać z wujkiem ale pogoda była parszywa a sterczenie na deszczu w zimny dzień jest średnim pomysłem, a przynajmniej już w moim (podeszłym) wieku 😉 Może kiedyś sie zgadamy chociaż na jakiegoś gofra 😉 żeby zobaczyć soje gęby w realu, jak będziesz miał czas i chęci oczywiście 🙂 Poznać taką legendę jak ty z MAX3D to nie w kij dmuchał! 🙂
-
Nowe przepisy w USA zakazujące pułapek subskrypcyjnych
No to wspaniała ilustracja jak powstają te bajońskie majątki. Bez wazeliny prosto w d**ę klienta przysrywa się opłaty. I dlatego swego czasu czekałem aż świat zapłonie. Ale z biegiem czasu zredukowałem swoje oczekiwania i teraz mam nadzieję, że wybuchnie już tylko parę korporacji 😉 Miło mieć marzenia 😄
-
Ilustracje do projektu Awanturnik20
Jeny! Nie wiem, gdzie, nieweim kiedy ale pamiętam jak zobaczyłem tą graficzkę To było istnie iluminacyjne przeżycie! Może miałem z 10-12 latek... ale dokładnie ta grafika wryła mi się w beret jak żadna inna. Nie wiem czy to w jakiejś gazecie było... czy jak, ale jakie to jest DOBRE! No a że jeszcze rozneglizowana pani w bikini nawala jakąś magią a elf hakuje ten bankomat, no to już w ogóle rozwaliło mi kory... no bo jak elf magia i technologia?! 🙂 Piękne pracki przedstawiłeś @SebastianSz! Powiew dni które przeminęły, ale twórcy, jak widać, w tych grafikach przeżyją nasz chylący się ku upadkowi świat 🙂
- 33 odpowiedzi
-
- gamedev
- awanturnik20
- 2d
- ttrpg
-
Oznaczone tagami:
- Sculptober 2024
-
RWD-8 DWL
RWD-8 DWL mojej produkcji 🙂 dla Muzeum Lotnictwa w Krakowie 🙂 Maszyna z obrazka to RWD-8 DWL (Doświadczalne Warsztaty Lotnicze) - cywilna wersja, zakupiona przez dr. Michalika z Aeroklubu Krakowskiego. Była jeszcze wersja produkowana przez PWS (Podlaska Wytwórnia Samolotów) dla wojska. Panowie wojaki widząc osiągi RWD-8 powiedzieli, że DWL zrobili za dobry samolot i zażyczyli sobie pogorszenia aerodynamiki - to nie żart! Stąd, miedzy innymi, różnica w owiewce silnika i wywalonych zegarach na obu burtach samolotu. RWD-8 miała z milion podwersji, nawet jacyś wariaci wmontowali jej silnik gwiazdowy i szumnie nazwali Czarnym Piotrusiem 🙂 fantazja nie zna granic Jak by się ktoś szwendał w pobliżu Muzeum Lotnictwa w Krakowie w następnym tygodniu (podajże) to może będzie mógł sprawdzić za mnie jak prezentuje się na ścianie 🙂 w wymiarze 2,5 x 2,3m - każdy kurła nicik i por skóry pilota widać! 🙂 Fun Fact: wielu polskich pilotów którzy walczyli podczas II wojny światowej uczyło się latać właśnie na tym sprzęcie. Fun Fact 2 😉 Z tego co pamiętam to był najliczniej produkowany samolot w przedwojennej Polsce! Niestety zakłady DWL nie przetrwały wojny 😞 Fun Fact 3: Parę lat temu w Świdniku zrobili Latającą unowocześnioną "replikę" RWD-8. Niestety IMO silnik gwiazdowy szpeci nos samolotu.... żeby chociaż upodobnili sylwetkę do wspominanego Piotrusia to jeszcze bym siedział w miarę cicho. No i to sprężyste podwozie 😞 jakoś w replice RWD-5 udało się odwzorować dawnego ducha samolotu a tu gdzieś po drodze coś nie zagrało 😞 Ano ale i tak kawał dobrej roboty odwalili w tym TZLu!
-
Teczka 3D: Mortom
Pamiętacie jak wam bajałem o RWD-8 co musze robić zamiast Biesika? No to właśnie poszła do druku. Maszyna z obrazka to RWD-8 DWL (Doświadczalne Warsztaty Lotnicze) - cywilna wersja, zakupiona przez dr. Michalika z Aeroklubu Krakowskiego. Była jeszcze wersja produkowana przez PWS (Podlaska Wytwórnia Samolotów) dla wojska. Panowie wojaki widząc osiągi RWD-8 powiedzieli, że DWL zrobili za dobry samolot i zażyczyli sobie pogorszenia aerodynamiki samolotu - to nie żart! Stad miedzy innymi różnica w owiewce silnika i wywalonych zegarach na obu burtach samolotu. RWD-8 miała z milion podwersji, nawet jacyś wariaci wmontowali jej silnik gwiazdowy i szumnie nazwali Czarnym Piotrusiem 🙂 fantazja nie zna granic Jak by się ktoś szwendał w pobliżu Muzeum Lotnictwa w Krakowie w następnym tygodniu (podajże) to może będzie mógł sprawdzić za mnie jak prezentuje się na ścianie 🙂 w wymiarze 2,5 x 2,3m - każdy karła nicik i por skóry pilota widać! (Jakieś 20k x 17k px 😄) Dobrze, że nie renderuję już na moim GF 970, bo te 4GB VRAMu chyba by nie uciągnęły na raz takiego formatu 😄 W planach miałem więcej i lepiej ale ramy czasowe wykluczyły coś bardziej skomplikowanego 😞 ALE Posiedzi sobie na dysku to dojrzeje i wyskrobie odpowiednią scenę dla legendy przedwojennej awiacji. Fun Fact: wielu polskich pilotów którzy walczyli podczas II wojny światowej uczyło się latać właśnie na tym sprzęcie. Fun Fac 2 😉 Z tego co pamiętam to był najliczniej produkowany samolot w przedwojennej Polsce! Niestety zakłady DWL nie przetrwały wojny 😞 Fun Fac 3: Parę lat temu w Świdniku zrobili Latającą unowocześnioną "replikę" RWD-8. Niestety IMO silnik gwiazdowy szpeci nos samolotu.... żeby chociaż upodobnili sylwetkę do wspominanego Piotrusia to jeszcze bym siedział w miarę cicho. No i to sprężyste podwozie 😞 jakoś w replice RWD-5 udało się odwzorować dawnego ducha samolotu a tu gdzieś po drodze coś nie zagrało 😞 Ano ale i tak kawał dobrej roboty odwalili w tym TZLu!
- Mitsubishi A6M2 Reisen lub zwyczajowe "Zero"