Skocz do zawartości

Mortom

Members
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Mortom

  1. Ehhh..... kochane czasy kiedy bez internetu mordowało sie gry do spodu. Do dzisiaj mam przebłyski z Quaka 2 i znam chyba początkowe mapy lepiej niż najbliższe miasto😄 Albo jak mordowałem demo Marathona 2 z płytki CD Action - jeszcze tej fajnej czarnej 🙂 te dźwięki z pistoletu i tego okrągłego karabinu zabiorę ze sobą do grobu 😄 O Doomach, Kozakach, KKND, MDK i wielu wielu innych pisać nie będę bo lista była by długa 🙂 Internet wszystko popsuł! Serio. Nagle nastał głód nowości... komunikacji z innymi osobnikami swojego pokolenia i dostawałem PTSD z chatów na wp.pl xD
  2. Mortom odpowiedział jameli → na temat → Galeria
    ja to pamiętam raczej tak: pamiętam, że kiedyś można było tu dostać porządny wpi***l od starych wyjadaczy 😉 No ale stary jestem i może mi sie coś miesza w pamięci 😉 Od siebie starego niewyjadacza 😉 dodam że trochę płasko ci te kadry wychodzą... przydało by się zróżnicować światłocień. No ale na takie tematy to niech jepiej pany od 2D się wypowiedzą 🙂
  3. Mortom odpowiedział 11termi → na temat → Galeria
    No fakt trochę ciemno.... można mieć takie założenie ale do ciemnych renderów miło mieć kontrę w postaci jasnego światła. A tu jest mrok... jak by to była szopka na wystawę szopek ALE dla antychrysta 😉 Mimo tego model wygląda spoko i chętnie zobaczyłbym w realu, jak masz 🙂 Takie from vision to reality 🙂
  4. Czy te obrazy widziały jakiegoś artyste? Fuck! śmierdzi mi to czystym AI.. paczcie na głowę chłopa i ręce pani
  5. Tak się robi przewały finansowe na rządowym szczeblu 🙂 Ciekawe ile komisja do spraw kontaktu ze studiem zainkasowała. Czuje że więcej niż cały budżet animacji. Co do tego TWORU to gry dzisiaj znacznie lepiej wyglądają. I dlaczego znowu maltretują Quo Vadis? Nie lepiej było by jakiś urywek z Ogniem i Mieczem na wysokim poziomie zilustrować? Albo coś mniej znanego ale równie ciekawego? 😞
  6. Uwielbiam takie klimaty! Supero modelo! 🙂 Dawaj Clay-a z filmowem rimlightem aby jeszcze wypopodziwiać go w pełnej białej krasie 🙂
  7. Mortom odpowiedział SebastianSz → na temat → Galeria
    @SebastianSzCo tu pisać, miszczunio jesteś! Poproszę jeszcze na priva kontakt do pani z siekierotarą i w sumie tyle 😉 CYMESIK! Zazdroszczę skilla!
  8. Mortom odpowiedział Akierek → na temat → Galeria
    Coś ci sie normalka na lusterkach wywaliła... albo smooth grupa nie działa bo widać geometrię siatki na odblasku. Ogólnie fajne renderki i modelik 👍 @blood_brother ma rację balans bieli nieco nie gra, pomajstrowałbym też z czernią bo również nie siedzi z otoczeniem. Nie jest źle ale można nad tym jeszcze popracować w przyszłości 🙂 Najsłabiej wyszło ujęcie ze srebrnym Porszakiem.... światło wygląda jak by było z innej bajki niż otoczenie. Ale może po prostu masz za dużą różnicę w gammie HDRki (tej od GI) w porównaniu z tą która wyświetla się na obrazku. Proponował bym ci też zmiksować HDRkę z realną geometrią... pomieszaj wymodelowaną ulice i roślinki z bitmapą... będzie wymagało to nieco pracy ale otoczenie lepiej zblenduje ci się z samochodem. P.S. Rendery robione w Polsce... widać, już rejestracje zajumakli! 😉
  9. My tu simichy chichy a tymczasem w Adobe:
  10. Mortom odpowiedział KLICEK → na temat → Galeria
  11. @Nezumi Dzięki brachu 🙂 Wiem, że jesteś uczulony na Blendera więc przypomnę, że pomarańczowy diaboł nie trzyma cyclesa na wyłączność w swoich obślizgłych łapskach. Oto strona do kompilacji silnika na innego diaboła windowsa (o ile go używasz) https://github.com/metalex201/Cycles-standalone-windows-build Ale jak używasz Redshifta czy V-raya lub innego Octana to czas renderu klatki srodze cię zasmuci 😄 szczególnie w skomplikowanych scenach z tysiącami obiektów. O idiotycznych błędach "Presistent Data" nawet nie będę się rozpisywał... potrafią nieźle człowiekowi skomplikować render animacji 😄 Oczywiście nikt nie reaguje na zgłaszanie błędu bo trzeba robić nowe geonody dla wariatów którzy skorzystają z tego 5 razy w ciągu życia 😄 No i to ładniej wygląda w newsie niż bug fixy z litanią na 10 stron 😄 Sam trzymam się cyclesa bo mam masę prceduralek i trochę uławiają życie a na odtwarzanie ich w innych silnikach szkoda mi czasu 😄 i brakuje trochę wiedzy o nich.
  12. No fakt... ta wersja z suchym pokładem to bardziej jest test... bo pokład lotniskowca jest przeskalowany w górę... i to mocno. Dopiero w mokrej wersji wielkość zgadza się w miarę z oryginałem. I tak zgadzam się tekstura pokładu jest niska jakościowo. Jedynie co zrobiłem to podbiłem rozdziałkę albedo w gigapixleu i "wyczarowałem" bumpa w drzewku shaderu. Miedzy innymi stąd ten mokry pokład... ale też po to aby fajniej wyglądało 🙂 Ale kręciołek to tylko zabawa w showcase modelu Zeróweczki, bo na serio to cały pokład dostałby więcej detalu w 3D i lepszą tekturę. Ale tego nie wyczaruje w pół dnia z doskoku wieczorkiem 🙂 A nie zamierzałem siedzieć nad scenką wiele godzin 🙂 Wycisnąłem z tego tyle ile się dało w niskim budżecie roboczogodzinowym 🙂
  13. @SebastianSz mam nadzieję, że jak już będziesz sławny i bogaty będę mógł przynajmniej powiedzieć podobną kwestię na twój temat:
  14. Jak pan Masełko! 🙂 Tez bym chętnie zobaczył parę tuszy maestra @SebastianSz 🙂
  15. Superanckie 🙂 Super, że film ma własny styl i nie kopiuje utartych wizualnych schematów z Holjudu 🙂👍 Z komiksu pamiętam tylko pilotkę Entomologię... ciekawe czemu? 😉 Parę zeszytów widziałem chyba jak miałem z 6 czy 7 lat 🙂 Bo moja ciocia pracowała w miejskiej bibliotece i przynosiła ciekawostki z wielkiego świata 🙂 Trzymam kciuki za sukces. Oby się udało spopularyzować nico naszą niszową popkulturę z tamtych lat 🦕
  16. Mortom odpowiedział revrite → na temat → Work in progress (WIP)
    Piękna ręczna robótka panie!
  17. Dzięki Potrze 🙂 Umarłbyś za śmiechu jak byś zobaczył drzewko shadera tej szyby 😄 Przy okazji dodałem jeszcze deszczową opcje kręcioła 🙂
  18. Wg. opisu w książce pilot (Hamada) po srogiej bitwie z śmigłowcem Sikorskiego leży postrzelony w ramionach pięknej niewiasty - tak że nie jest tak źle 🙂
  19. Taka wariacja na temat Zeróweczki 😉 Zaznaczam, że model lotniskowca nie jest mój. Ja tylko podbiłem texture bo była ohydnie niska i dodałem światełka dla "efektu" 🙂 Fragment muzyki pochodzi z filmu Tora! Tora! Tora! - katowanego przeze mnie na VHSie za młodości 🙂 EDIT: Dodaję wersje 2 kręciołka - w mokrym słowiańskim stylu 😉
  20. Mortom odpowiedział Mortom → na temat → Galeria
    @michalo nie dość, że tak potrafisz, to jeszcze robisz jakieś 10x lepiej ode mnie! Twoje rzeźby w ZB to cudeńka! 🙂
  21. Mortom odpowiedział Mortom → na temat → Work in progress (WIP)
    @michalo 😄
  22. DSF 230 to niemiecki szybowiec desantowo-zaopatrzeniowy. Okładka do książki dla Mortons Publishing.
  23. Samolot opracował inż. Jirō Horikoshi - jeśli macie Netflixa to jest tam świetne Anime Miyazakiego właśnie o nim "Zrywa się wiatr". Świetna historia przepięknie ukazana Japonia z tamtych lat. Obrazek powstał do zilustrowania sceny z książki pt. "Aviation Girls"
  24. Mortom odpowiedział michalo → na temat → Galeria
    Miszczostwo! Co tu więcej pisać!
  25. Mortom odpowiedział michalo → na temat → Galeria
    Uwielbiam te twoje "Figureczki" 🙂 Cudeńko!

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.