Skocz do zawartości

Wiz: Quick interiors in Mental Ray


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Klient pojawił się w zeszły wtorek i na dzisiejszy poniedziałek zażyczył sobie zestawu vizek do katalogów.

Główny motyw - obrazy dostarczone przez klienta (http://www.artgeist.pl), ilość vizek 10 (te same wnętrza różne obrazki i kąty kamery), wielkość 1500x1000 px.

 

Obrazy pochodzą od firmy http://www.artgeist.pl - największego sprzedawcy obrazów ozdobnych w sieci.

 

max.jpg

 

max2.jpg

 

 

Wiem, że design nie zachwyca ale to strasznie ciasny deadline :/

I do tego takie "bardzo wyraźne" ukierunkowanie "Jakiś pokoik i jakieś takie nowoczesne biuro". Design na kartce w tramwaju linii 3 (tam się fajnie myśli) :]

 

Całość zajęła mi równo 6 dni. 1 dzień na modelling pomieszczeń i ustawianie świateł. 2-3 dni na testy materiałów i GI, reszta to renderingi testowe i finalne.

 

Czas około 4-5 h na obrazek, puszczane sekwencyjnie jeden po drugim. Batch render to fajna rzecz :)

 

 

Wielkie dzięki dla pionix'a za texturkę kafli na ścianę i SWRSC za zwrócenie kiedyś uwagi na BSP w MR:)

 

 

 

Pozdrawiam

 

[edit]

i proszę się nie śmiać z paneli na szafkach, zabrakło mi dobrego drewna a klientowi się spodobało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rozkręcasz się panie tweety, jak dla mnie rewelka. Jedyne czego bym się mógł czepić to jednak zbyt przejarane okna, wiem że ekspozycja, ale odciągają uwagę od obrazów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzisz: no cóż zrobić, ale vizkę z biurem pociągnę do końca. podoba mi się więc zrobię day and night in office :]

 

Vorek: dzięki :) wiesz, że to moje zboczenie z tymi oknami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sand: dzięki :)

pikSar: dzięki :)

Darken: roślinka wzięta z jakieś stronki z free modelami. nie wygląda najlepiej ale nic innego nie miałem pod ręką.

SWRSC: jasne :) photonki: 200tys, energy światła na 80000, decay na 1,8

hcpiter3d: ściana to pomysł pionix'a , drzewko takie jest specjalnie, poduszki są wypierdziane przez właściciela :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypaśne renderki :)

jeno w pierwszym chyba pomajstrowałbym przy tej "roślince" a w drugim przy poduszkach

Co do przejaranych okien to mnie się podobają - nadają realu - jak dla mnie oczywiście :)

 

Jeżeli oświetlałeś to photonami...ach co ja bym dał żeby zobaczyć ustawienia FG i photonów..... ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

render1: przejarany, brak materialu na krzaczkach po lewej (albo jest max standard), brak scianki w szafce pod biurkiem (widac przez nia sciane), obrazy za bardzo odbijaja swiatlo.

 

render2: przejarany, bez tych sztucznych poduszek byloby lepiej, talerz jak z papieru

 

na obydwu bodobaja mi sie materialy, biorac pod uwage czas jaki miales to bardzo przyzwoicie.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pionix: dzięki :) prześle ci ustawienia na PM ;)

t0m3k: brak materiału na krzaczku celowo (i tak nie będzie widać na katalogu). obrazy to wydruk cyfrowy na płótnie Encad NovaJet pokryte matowym werniksem. metalowe elementy nie są przezroczyste - to chrom odbijający ścianę (w przyszłości zmienię na brushed meta - efekt zniknie).

 

co do przejarania - zależy na jakim monitorze oglądasz - w preview wydruku na CMYK wyglądało na OK. dzięki za rozbudowaną opinię :)

 

nielot: dzięki zią :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche draznia elementy przy krawedziach kadrow..np ta poduszka..trzeba bylo dodac podlogi kawalek jeszcze przed nia.. albo ja sciac w polowie wogole czy cos..podobnie naroznik szafki w pierwsyzm kadrze..i nie wiem czy to nie moj wyswietlacz nienajlepszy, ale strasznie zdesatruowane sa renderki

no ale generalnie to ladnie oczywiscie ;)

 

pzdr.

 

edit: 6 dni to chyba jednak nie tak malo na dwa wnetrza :).. chyba ze miales co innego do roboty tez w tym czasie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydruk cyfrowy na płótnie Encad NovaJet pokryte matowym werniksem
nic mi to nie mowi ale i tak za bardzo sie blyszczy :P

 

ogladam na MacG5 z profilem kolorow Apple Studio Display na LCD Macintosh'a ale moge powiedziec ze dosc czesto to co widze jest inne od tego co wychodzi w drukarni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekG: w sumie nie wiem czy to mało czy dużo. lubię usiąść nad wizką i ja powoli sobie dopracowywać. trochę na wariackich papierach to było robione, stąd tyle niedociągnięć :)

 

SWRSC: no właśnie tak jak widzisz. gamma była na 2.2 a decay na 1,8. Log. Exp. Contr.: 49/68/1500

 

t0m3k: hehe, czyżby długie wspomnienia z preprocessingu kolorów na ploter czy offset? :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predator: w pierwszej jest jedno światełko mrAreaOmni za oknem. dookoła sphere z output z gradientem (niebiesko - biały).

 

ustawienia mrAreaOmni

Multipl: na 2,

decay na Inv. Square.

Area Cylindrical na 380cm na 220

Energy: 50tys

GI: 100tys

Decay: 1,8

 

FG na low (Rays per FG: 250)

 

GI: patrz światła

Sampling Quality: 1/16 Mitchell

BSP: 10/80

 

Gamma: 2.2 i Log. Exp. Contr.: 50/72/1500

 

---

 

w drugim: 4 razy mrAreaOmni (dookoła sphere z output z gradientem (niebiesko - żółto - biały).

 

Multipl: 0,5

decay na Inv. Square.

Area Cylindrical na 170cm na 80

 

mrAreaSpot:

Multipl: na 5 (kolor lekko żółty)

decay na Inv. Square.

Area Disc: 10cm

Energy: 80tys

GI: 200tys

Decay: 1,8

 

FG na medium (Rays per FG: 400)

 

GI: patrz światła

Sampling Quality: 1/16 Mitchell

BSP: 10/40

 

 

Gamma: 2.2 i Log. Exp. Contr.: 49/68/1500

 

ot wsio co ja zdiełał :)

 

 

Reanimator: dzięki :) strone projektował MaxWeber... Może dlatego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW, super renderki, materiały i... wszystko super!!! :)

PS szkoda, że nie mr sun i mr sky :)

PS2 jak ustawiłeś gamme na 2.2, bo to chyba nie ta z viewportu... ?

PS3 to drewno na 1 renderze to arch & design?? Pliss, powiedz jka ustawiłeś BRDF ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimator: heh.. no cóż, ponoć ta strona to na jakiś konkurs czy coś... ale sądząc po ich ostatnich problemach to chyba coraz większe takie klocki popełniają :]

 

mrkrzysiek: a dzięki, dzięki :) butelki też mi się podobają :]

 

maciekG: pewnie można się wyrobić w krótszym czasie ale taki szybki to nie jestem :)

 

patry: dzięki :) mrsun&sky? a po co?

gamma w opcjach maxa: SWRSC kiedyś o tym pisał w wątku o naturalnym błekitnym świetle Pinero.

 

tak drewno to arch&design (jak wszystko oprócz krzaczka i sufitu). BRDF domyśly z preset wood. bawiłem się tylko rozmyciem odbić.

 

vv3k70r: tak tam są panele (patrz pierwszy post) :] zboczeńca przyjmuję jako komplement :D

 

piotrek: dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

wizka bardzo przyjemna, ma swój klimat a i obrazy fajnie się komponują. Takie proste a cieszy. Jedynie może ten krzak na pierwszym ujęciu jest jakiś taki dziwny ale to tylko moje zdanie

 

Pozdrawiam

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predator: no problem :)

 

Mario: dzięki za opinię :) nie kryję, że właśnie na takich opiniach mi najwięcej zależy. krzaczka już praktycznie nie ma :) w wersji nocnej zniknie na pewno.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe. i tak oto chveti wszedł na jasną ścieżkę życia :]

 

ogólnie to mam prośbę: jeśli macie jakiekolwiek referencje oświetlenia interiorów ale w nocy to postujcie tutaj albo ślijcie mi na PM.

gównie chodzi mi o referencje kolorystyki i natężenia światła w scenie. o ile do jasnych dziennych interiorów tego jest pełno o tyle do nocnych jakoś nie mogę nic fajnego znaleźć.

interesuje mnie zwłaszcza oświetlenie jarzeniowe i halogenowe ale innym też nie pogardzę.

 

Z góry dzięki za odzew i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze coraz bardziej zaczyna mi sie podobac ten Mental. Szkodatylko, ze taki wolny:(

Praca bardzo ladna oprocz paru szczegulow ,ktore opisali juz inni.

Jeśli chodzi o oświetlenie nocne to sam wiesz Tweety- google czynią cuda (chyba to nie bylo zlosliwe co?:)

NIe wiem czy dokladnie o to ci chodzilo ale łap.

http://www.geranio.net/interior-night.jpg

http://www.cabosanlucasvillas.net/images/casa_alcini/web/super/casa_Alcini_interior_night.jpg

http://static.flickr.com/48/163081930_bc35f94371.jpg

http://www1.istockphoto.com/file_thumbview_approve/440497/2/istockphoto_440497_interior.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przylaczam sie do achow i ochow, nawet design podoba mi sie wymyslony w tramwaju, sam bym nic lepszego nie wymyslil ( moze dlatego ze u mnie nie ma tramwai ;)), bardzo podoba mi sie drewno na 1 renderze, no i butelki na drugim sa super. Ktos napisal ze wyglada jak Vray, nie rozumiem w ogole takich stwierdzen. Podziwiam was panowie od MR ze potraficie w takim stopniu opanowac to narzedzie i tworzyc takie rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edtyr11: dzięki za referki :) na google szukałem i mam sporą część tego co znalazłem ale zawsze ktoś ma coś czego ja nie mam :]

 

Pionix: dzięki za super linka! miałem Ci wysłać ustawienia MRaya na PM ale w końcu je umieściłem w tym poście:

http://www.max3d.pl/forum/showpost.php?p=498102&postcount=28

jak chcesz to moge Ci wysłać screeny

 

Pawelkos: dzięki :) nie ważne jest narzędzie, ważne jest to co robisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweety no nie spodziewalem sie niczego innego po Tobie;-) mowie o wizce.

Taka typowo Twoja. Lubie tego typu wnetrza, moze nie do mieszkania bo sa za zimne ale wizualnie sa swietne.

POzdrawiam.

 

edit: BTW na pierwszym renderze po prawej to biale (scianki, okna?) to wlasnie co to jest?

Przepierzenia z transparentnym materialem, okienka czy jakies inne zrodlo swiatla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) to białe to okna w jasny dzień. widoku za oknem nie ma celowo: w fotografii pomiar światła skierowany na fronty szafek daje takie przepalenia od okna jako najjaśniejszego punktu w całym pomieszczeniu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności