Skocz do zawartości

Wiz: Budynek biurowy - exterior


Neb

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów. Jestem co prawda zalogowany na forum od dłuższego czasu, jednak jest to pierwsza moja praca, którą tutaj wystawiam ( wcześniej puszczałem ogłoszenia w dziale "dam pracę" :) ). Przechodząc do rzeczy: modelowanie Modo, Cinema 4D, rendering Fryrender. Cała scena to 3D, za wyjątkiem postaci i dwóch kotów, które byłe dodane w postprodukcji. Ramka fotografii wielkoformatowej pochodzi z własnych zbiorów i jest dodana dla urozmaicenia sobie życia, bez większego przesłania :) Dziękuję za odwiedziny.

 

 

office2.jpg

 

officec.jpg

 

office4.jpg

 

Pozdr

Neb ( Jastki )

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Świetne. Melancholijny klimat mi się podoba. Kotki długo nie pożyją w okolicy tej autostrady z takim beztroskim podejściem. :) Tylko te pasy wyglądają jak odcięte od reszty. Pozatym na budynku bump wygląda jakby wziąć teksturę dla czegoś mniejszego i ją powięszyć. Jakiś nieostry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe przyjęcie, komentarze i odwiedziny :)

pressenter - droga tej wizualizacji na szczęście wiedzie od architekta do inwestora. Architekt dał mi całkowicie wolną rękę i jest zadowolony z końcowego efektu. Ja ze swojej strony cieszę się, że udało mi się urzeczywistnić ideę "kill a blue sky" :) Thx!

Arrius - miau! ;)

adam_m - budynek był modelowany na etapie koncepcji. Praktycznie to monolityczna bryła z betonu z dodatkowo ukrytą stolarką za szkłem. Największy kłopot był właśnie z rozrzeźbieniem ascetycznej bryły.

MaGuu - tak to będzie Lublin, ul. Związkowa :)

Maestro101 - dzięki, tak, kotki na ulicy wprowadzają element napięcia :) Tekstury troszkę mogą sprawiać wrażenie nieostrych przez narzuconą, postprodukcyjną aberrację. Plik teksur dla 4 elewacji to blisko 300 Mb psd.

Loki - wizka jest renderowana Fryrenderem. Do mgły, czy atmosfery używam wyrenderowanego kanału Z z odpowiednio ostawionym zakresem. To daje b.dobrą kontrolę nad tego typu elementami w postprodukcji.

pionix, kliment - dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jahred6 - dzięki wielkie! Tak w wizce z psem puściłem nieco za agresywne chmury.

polka dot - pies jest kupiony. Nie bardzo miałem czas uganiać się za psami z aparatem. Kłopot był taki, że wymyśliłem sobie "mocnego" czarnego psa. Dodatkowo światło jest bardzo kierunkowe i był kłopot ze znalezieniem odpowiedniego zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie :)

Budynek faktycznie będzie nosił tak silne ślady zużycia od nowości? Chodzi mi o brudy na betonie, obgryzione narożniki itp. Trochę to jest przesadzone moim zdaniem, jeśli to natomiast zamysł projektanta to moim zdaniem chybiony.

Koty ownują!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Architektura w zgodzie z naturą ; ) ? Nie wiem dlaczego ale przez te zwierzęta dookoła które cię obserwują zapewne tworzy się pewien niepokój na ilustracjach. Kobieta trzyma parasolke bez wyraznego powodu. Drzewa nie posiadają liści mimo iż wszystko dookoła jest zielone. Ulica wygląda na nieco zaniedbaną podobnie jak lekko pozdzierane budynki. Całość wyglada jak z jakiegoś modernistycznego koszmaru. Nie wydaje mi sie by tak niepokojące ukazanie architektury mogło zdobyć powodzenie.... Temat wymaga ukazania miejsca wygodnego do pracy w tej sytuacji pojawienie sie tych drutów i ptaków, kotów, psów jest totalnie zbedne. Jeżeli tematem byłoby nowoczesne schronisko w którym zwierzęta nie siedzą w klatkach lecz pozwala im sie na przebywanie dłuzszy czas w środowisku pozwalającym na swobodny ruch wtedy byłoby ok. technicznie jest ok! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za nowe komentarze! Ogólnie jak ze wszystkim filozofii można stworzyć wiele. Wizek tych nie należy oceniać jak standardowe wizualizacje. Tutaj założeniem były od razu przerysowania ( beton, specyficzny klimat ). Wizki na pewno w przypadku skierowania ich do publikacji, będą lekko zmodyfikowane - pewnie koty sobie pójdą. Teraz zrobiłem coś takiego, potem zrobię coś zupełnie innego, grunt to się nie powtarzać i łamać konwencje :)

Morphe - dzięki, późno bo w imieniu firmy udziela się tutaj niejaki remanent. Lepiej późno niż wcale :)

norden - postać ma parasol bo to po deszczu pora jest :) niesprecyzowanie pór roku celowe. To ogólnie taka "Alicja w krainie czarów", nie można tego wszystkiego brać dosłownie, mnie praca przy tych wizkach bawiła, a nie męczyła i o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polka dot - a tak, moja pomyłka w opisie. Przepraszam jeśli jeszcze kogoś wprowadziłem w błąd. Ptaki na drutach też z fotki są. Te dwie wizki występowały jako oddzielne wątki w innych częściach internetu. Tą drugą z psem dorzuciłem w ostatniej chwili i stąd pomyłka w opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simonhc - thx!

Boomcha - trawa to 3d, kilka różnych obiektów zmienionych na proxy, którymi zmalowałem ręcznie z kolei malowany na displace model terenu. Potem użycie pluga "paint on surface" pod C4D i już. Mgiełka to ustawienia renderingu Fryrendera oraz potem dodatkowo zabiegi w photoshopie z pomocą kanału Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Kub@ :) Fryrender jest dużo szybszy niż to się powszechnie uważa. Trzeba jednak go opanować ( jest to dużo prostsze niż np. opanowanie Vraya ) i po poprawnym ustawieniu sceny, materiałów renderuje dosyć szybko. Exterior w rozdziałce 3400 pix dłuższy bok liczy się nockę na q6600. Jeśli jest dużo szkła, stref zacienionych to najlepiej nastawić dwa rendery i je połączyć w jeden czysty render. Na i7 920 liczy pięknie praktycznie każdy exterior w ciągu nocy. Schody się zaczynają przy wizkach wnętrz oraz widokach nocnych. Tego typu wizki staramy się ustawić na weekend. Dodać należy, że każdy render po wyliczeniu można dowolnie modyfikować w kwestii świateł. Jeden z projektów ustawiłem tak, że w jednym renderze uzyskałem exterior w wersji dziennej i nocnej :) Algorytmy renderu Maxwella i Fryrendera dają takie możliwości. Praca we Frayu to przyjemność, kilka programów w życiu już przerobiłem, ale pierwszy raz spotkałem się z tak przemyślanym i stabilnym softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie świetne wizki.

1wsza lepsza - a kotki Rozwalają !!

 

A jak dajesz sobie radę z FRYrenderem? mi jakoś brakuje takiego Maxwell studio, natomiast mając Maxwell studio to robi się już podwójna zabawa... No i te czasy renderu... To zabija. Vray exterior można już porządny render z 3d plantami i trwką otrzymać w 30 min, w rozdziałce, którą podałeś.

 

A i congrats za MODO - bardzo przyjemy i intuicyjny programik, internal render nawet niezły... a poraz pierwszy się stykam, żeby ktoś go u nas używał...

 

Pozdro

Edytowane przez KRUChY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki KRUChY :) Tak jak pisałem wcześniej Fryrender to najlepszy program na jakim do tej pory pracowałem. Gdy się go pozna, praca idzie naprawdę szybko. Czasy renderów ok, są dłuższe ( zwłaszcza interiory ) niż w bardziej popularnych rendererach, ale efekty są tego warte. Edytor materiałów jest wspaniały i nieporównywalnie bardziej intuicyjny i skuteczny niż "fejkujący" edytor Vraya, Modo i inne, które tylko podrabiają efekty fizyczne. Szybkość przetwarzania dużych scen 3d jest znakomita. Umówmy się, że do Fryrendera lub Maxwella można zasiadać najbidniej na Q6600, choć moim zdaniem i7 920 daje dopiero komfort pracy. Środowisko pracy to 64bity ze względu na wymóg ilości pamięci. Liczenie Fryrenderem wymaga pewnej logistyki, ze względu na wspomniany czas renderów, ale klienci, którzy zamawiają rendery liczone w 30 min na ogół nie mają budżetów, którymi opłaca się Vraya czy też Fraya :) Kupując Fraya dostajesz dodatkowo dwie licencje na nody sieciowe, a z taką gromadką można już co nieco wyliczyć. Reasumując nie taki diabeł straszny :) Modo to znakomity modeler o beznadziejnej stabilności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne rzeczy. Ktos tu trafnie zaznaczyl, ze moze byc problem z charakterem, tzn nie zacheci kogos do np wynajecia tego na firme;) jest mrocznie, surowo, brudno. Dzieki temu klimat bardzo wyrazisty i oddzialuje. Pamietam, ze mialem kiedys wiele problemow z takim podejsciem do plastyki i utknalem w poetyce typowej dla asp, duzo brudow i niedopowiedzen jednak komercyjnie ciezko taki styl przemycic.

Moja narzeczona z kolei ma taki czysty styl w fotografii, stockowo-ilustracyjny...glupio sie czasem czuje przy niej nie odnajdujac sie do konca w takiej komercyjnej, czysciutkiej stylistyce.

Zawsze mialem z tym problemy i robilem darkness ku..wa;)

Byc moze u Ciebie to kryterium "komercyjne" pominales w pelni swiadomie, dzieki temu niewatpliwie wyszedl obrazek dla mnie duzo ciekawszy od wiekszosci zwyczajnych wizualizacji.

Gratuluje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Paweł za komentarz. Faktycznie taka stylistyka nie ma łatwego życia :) Tutaj była okazja i zielone światło dla dowolnego opracowania wizualizacji i skorzystałem z tego skwapliwie :P Inwestor odniósł sukces z tą wizualizacją nawet za granicą, więc chyba jest ok. Będę jeszcze wykonywał w najbliższym czasie wersję z blachą na elewacji, wersję bardziej elegancką. A tak wogóle to nie ma to jak czasem zrobiś "darkness" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności