Skocz do zawartości

3dsmax 2020.2


deshu

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka drobnostek dla tych, którzy są zmuszeni do dalszego korzystania z Maxa - z rożnych powodów.
Sceptycyzm w kwestii rozwoju softów AD jak zwykle się sprawdza, jednak, mimo to, warto przejrzeć artykuł:

https://area.autodesk.com/blogs/the-3ds-max-blog/3ds-max-20202-and-public-road-map/?src=social&fbclid=IwAR1T4I9ThmVyNDn4nChMKBNcnzb4bY-4T1tD1z63MsTiZlpOu4UP78CZshQ

 



 

3dsmax2020.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy czasu zdecydowanie bardziej preferowałbym flamewary sprzed lat gdy wychodziła nowa wersja jakiegoś softu i ludzie przekrzykiwali się co ich soft może a czego nie, była jakaś duma z narzędzia które się używa, nowa wersja to zawsze były emocje jakby święta przyszły wcześniej a teraz to wygląda tak depresyjnie

O zobacz nowa wersja mojego ulubionego programu, yey!

alzV5LnD_700w_0.jpg.5292bbf91367647c4363af5543ba31e1.jpg

Mój też został zakutalizowany, ale fajne nowe opcje, nie mogę się doczekać żeby ich używać

a5jwrJ0J_700w_0.jpg.2f27db6fc2ab46007a01e457e4aee78c.jpg

 

Ale jesteśmy rozpieszczani, uśmiech nie znika mi z twarzy

aR77lXpK_700w_0.thumb.jpg.e8884f2dc5e0792d70e11dae56cf7d07.jpg

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Destroyer napisał:

preferowałbym flamewary sprzed lat gdy wychodziła nowa wersja jakiegoś softu i ludzie przekrzykiwali się co ich soft może a czego nie,

dalej tak jest.. aczkolwiek na polu walki został tylko Blender VS Houdini. Autodesk niestety poddał się walkowerem 😄

Edytowane przez Maciek Jutrzenka
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejsc na stol, nasrac i wachac swoje odchody.... Brawo

Soft się "poddal", ale zlosliwcy nadal go kopią. Nie interesuje mnie ten soft, nie używam go, ale będę się pastwil!

Nie szkoda wam klawiatury i czasu na takie machanie szabelka? Jeżeli chcesz podbudować swoje ego, wrzuc cos zajebistego, wszyscy chętnie obejrza jaki jesteś zdolny.

Ps. Dziekuje za niusa, ja sobie chętnie obejrzałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Traitor napisał:

Wejsc na stol, nasrac i wachac swoje odchody.... Brawo

Soft się "poddal", ale zlosliwcy nadal go kopią. Nie interesuje mnie ten soft, nie używam go, ale będę się pastwil!

Nie szkoda wam klawiatury i czasu na takie machanie szabelka? Jeżeli chcesz podbudować swoje ego, wrzuc cos zajebistego, wszyscy chętnie obejrza jaki jesteś zdolny.

Ps. Dziekuje za niusa, ja sobie chętnie obejrzałem.

Oj traitor post był chumorystyczny :P w odpowiedzi do Destroyera. który stwierdził że mu brakuje softowych wojenek :D Sam bym używał pewnie 3dsmaxa jak bym siedział w archwizie. i tym podobnych dziedzinach bo prawdę mówiąc no jet to jeden z lepszyc tooli do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KLICEK featured this temat

Najzabawniejsze jest to ze w watkach o maksie nawiecej udzielaja sie osoby ktore w ogole go nie uzywaja i najwiecej na niego hejtuja takze 😂 I jakims dziwnym trafem w wiekszosci przypadkow sa to uzytkownicy blendera 😜. I zeby nie bylo, bardzo kibicuje blenderowi i podoba mi sie to jak sie rozwija, ale jego spolecznosc ma chyba jakis kompleks ze w kazdym watku autodesku musza wykrzykiwac jaki to blender jest lepszy🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. uwielbiam komentować nie 3dmaxa tylko Autodesk 🙂 Skorzystam z tej opcji.🙂

Gdyby w tej firmie naprawdę pracowali artyści lub ludzie którzy z artystami mają kontakt to takie programy jak 3dmax czy Maya, Mudbox znacząco by się rozwinęły a soft taki jak Softimage XSI dalej był by używany w wielu studiach a nie został skasowany lub rozkładany na kawałki (bifrost). W obecnych czasach czyli po przejęciu przez garniturowców mają jeden wspólny mianownik, są zaniedbywane lub sztucznie rozwijane poprzez nieumiejętną implementację coraz nowych wtyczek, z kolei problemy, bugi są wciąż pomijane. 

Myślę że Blenderowcy nie mają kompleksów, to po prostu społeczność która tworzy coś w opozycji do monopolistycznych i korporacyjnych zapędów. (open source)

Ja to widze tak, jeśli w organiźmie jest rak, to muszą też być przeciwciała które spróbują z nim walczyć 🙂 Kto zwycięży? Ja mam nadzieję że nie ci garniturowcy.....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z kim walczy ta opozycyjność na naszym rodzimym forum? Z użytkownikami? Panowie z Autodesku na 100% nie wchodzą tutaj, i nie czytają tych obelg .

Ja również uważam, ze tego typu "zagrywki" to po prostu jakiś kompleks użytkownika Blendera. Bo chciałby używać, ale nie stać? Nie wiem.  
Mamy demokracje, każdy używa tego co mu pasuje. Bojowki Blenderowcow są po prostu nielogiczne. Jest Internet,  XXI wiek, nie potrzebujemy posiłkować się tajemną wiedzą wprost z podziemia, by uzmyslowic sobie, ze na świecie są także inne programy - i to za darmo sic!

Panowie, Blenderowcy... wiemy, ze wasz soft jest w kopytko, ponieważ również mamy Internet, Jednak pozwólcie nam używać tego co nam odpowiada. Troszkę tolerancji.
Posty z żalami na temat 3dsmax najlepiej wysyłać bezpośrednio do producenta nielubianego  oprogramowania. To będzie dla Was bardziej skuteczne, niż obecna odwieczna akcja prowokacja na forum publicznym.

Dziękuję, miłego dnia

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Traitor, nie wzbudza to we mnie emocji, ale w kwestii prawdy to jest w tym hipokryzja, z jeden strony narzekasz na poziom forum, a z drugiej sam się zachowujesz podobnie. Uważam się za blenderowca, choć nie jest to jedyny soft, którego używam/używałem. Blenderowcy to znacznie szersza grupa niż tę parę osób, które wdają się w takie głupie dyskusje na max3d.pl blender vs max vs maya itd. Kieruj swoje pretensje (nawet jak słuszne) bardziej personalnie. Przed Blenderem jeszcze daleka droga, także nie trzeba się stresować, że jest lepszy od maxa itd. 

 

 @gryzon słusznie prawisz. Brakuje konkurencji. Takie projekty jak XSI, Lightwave, Naiad  Arnold...albo zostały wchłoniete przez monopol albo nie były w stanie z nim dalej konkurować i odpadły na jakimś etapie rozwoju. To już w XIX wieku było lepsze prawo antymonopolowe niż dzisiaj. Jest ktoś kogo można jeszcze podkupić? Byłoby więcej nowości, chociaż przez moment.

Edytowane przez alex3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blenderowcy czy houdiniowcy czesto komentują pod newsami autodesku dlatego że niestety dalej często trzeba pracować z kimś kto siedzi na maxie albo na mayce.. i zaczynaja się schody... albo kiedy w pracy muszą pracować np na maxie, a wdomu siedzą na blendku czy houdinim.. dlatego ci ludzie tak dużo komentują bo zaznali innych softów... Ja osobiście nie znam osoby.. która po poznaniu Houdiniego lub Blendera.. dalej była by happy z 3dsmaxa. no chyba że ograniczymy 3dsmaxa do klepania archwizek na modelach z evermotion kupionyc na torrencie.

Po za tym kurde ty to traktujesz.. jak by to było niewiem officialne oświadczenie czy co... kiedy 99% ludzi po prostu już ma z tego beke.. Mój mega dobry kumpel który całe życie siedzi w maxie sam sie zemną śmieje z 3dsmaxa i sam go ciśnie :D Trochę więcej luzu i dystansu jiz.... 

I żeby nie było że blenderowcy tylko oh i ah nad swoim softem.. Na developerskich forach blender dostaje od uzytkownikow katorżnicze zjebki za nawet takie sprawy że ta ikonka jest o 1 px zabardzo w prawo :D


Kontakt z autodeskiem? Nie dziękuje. mialem przyjemność być w becie fusion 360.. + patrząc ile lat wiszą ficzer requesty... na forum autodesku... just nope.


Btw co do tego filmiku z mesh editem.. no niestety To jest jedna z pięt blendera. edytowanie single obiektu o dużej ilości poly. tu jest topic na temat tego. https://developer.blender.org/T57936

Edytowane przez Maciek Jutrzenka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, alex3d napisał:

@Traitor, nie wzbudza to we mnie emocji, ale w kwestii prawdy to jest w tym hipokryzja, z jeden strony narzekasz na poziom forum, a z drugiej sam się zachowujesz podobnie. Uważam się za blenderowca, choć nie jest to jedyny soft, którego używam/używałem. Blenderowcy to znacznie szersza grupa niż tę parę osób, które wdają się w takie głupie dyskusje na max3d.pl blender vs max vs maya itd. Kieruj swoje pretensje (nawet jak słuszne) bardziej personalnie. Przed Blenderem jeszcze daleka droga, także nie trzeba się stresować, że jest lepszy od maxa itd. 

Po prostu wylozylem kawe na lawe, ponieważ problem istnieje od wielu lat i nic się w tej kwestii nie zmienilo. Ja nie wchodzę na forum innych softow i nie wytykam jak dziecko w przedszkolu, ze misio ma zeza.  Niektórzy powinni zdac sobie sprawe ile maja lat, i powinni w końcu z tego wydoroslec. Jest to już po prostu slabe.

Edytowane przez Traitor
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traitor ale z całym szacunkiem chyba raczysz żartować. Z jakiej racji użytkowników softu X.. nie może wypowiedzieć się na temat softu Y? Chyba że tobie jest tu już totalnie obojętne i co dostaniesz to spoko. i nie masz żadnych wymagań, i ktoś ci psuje utopie. ja to przynajmniej trochę tak odbieram. + znowu jest najazd na mnie a ja nic złego nawet nie powiedziałem w tym topicu na temat 3dsmaxa. jedynie skomentowałem post destroyera który napisał że mu brakuje wojenek to zażartowałem że autodesk się wycofał.  A ciebie to jakby uraziło czy co no nie rozumiem, dlaczego z wielu ludźmi którzy używają maxa' czy innych softów normalnie można pogadać co jest beznadziejne w tych softach.. a tutaj zawsze jest jakiś ból dupy.

To jak już macie mi przylepić łatkę że narzekam na 3dsmaxa to lel:

To nie jest tak że 3dsmax jest za darmo i jest niszową aplikacją.. jest od masę kupy czasu, i też nie kosztuje w cale tak mało.. A Problemy są dalej nie rozwiązane. więc za co oni biorą te pieniądze.. aczkolwiek tegoroczna wersja przyniosła kilka naprawdę fajnych usprawnień no ale still... co było przez te wszystkie ostatnie lata.

nie po to człowiek kupuje soft za kilka tyś żeby potem kupować, 10 razy tyle pluginów bo okazuje się że goły soft do niczego się nie nadaje..

I też c'mon "wojenki, wojny" no błagam... wyszła nowa wersja to się o niej gada... i nie istotne jest kto czego używa.. bo każdy ma prawo powiedzieć co myśli o nowej wersji..

mówisz że piszą ludzie którzy nawet nie używają czy nie interesują się... Kurde no ale.. 3dsmax to nie jest pan kazik za rogiem o którym nikt nie słyszał, to jest legendarny soft w świecie 3D... i kurde każdy kto siedzi w tym, i wychodzi nowa wersja mimo że ma ją totalnie w dupie.. to spojrzy i zobaczy co tam nowego dali a nóż jest coś zajebistego.

Mówisz żeby dorosnąć.. no właśnie.. do dyskusji na temat softów.. a nie obrażać się że ktoś napisał coś negatywnego.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie, siejecie propagande z tym śmiesznym blenderem i tyle. Az sie odechciewa cos pisac czy czytac wątki o softach. Nie interesuja mnie opinie ludzi którzy kompletnie nie znają softu o którym piszą. NIe interesuje mnie tez soft o wydajnosci Atari 65.  i tu nie ściemniaj że masz problemy wspólpracując z maxowcami, bo to raczej blender jest i zawsze był dziwactwem. Próbujecie kreowac jakąs swoją rzeczywistośc, Goebelsy blundera:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha

No powiem szczerze, ilość komentarzy mnie pozytywnie zaskoczyła - nowy max3d zdał egzamin!
Nawet tęskniłem na tymi kłótniami. Tylko że teraz nie ma czasu ich czytać 😕

Wracając do sedna sprawy - jeżeli faktycznie viewport od 2020.2 nie będzie miał problemu z interpretacją g-buffera (przenikające się powierzchnie), to wyłożyłbym na ten update ze swojej kieszeni 500zł. Na szczęście nie muszę, kto inny płaci😛


 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą rzecz pisze Pan Dylan Neill w drugim komentarzu:

"Whats slowing Houdini down is the normal re-calucation. If you add a normal node before the bend, set it to points, crank the angle up to 180. Then turn off "Recompute affected normals" and "Preserve normal length" in the bend node then you should get similar performance to Max. I go from 5fps to 18fps with the same model. Not so obvious I know, thats Houdini for you. Maybe Max is doing something similar under the hood or maybe normal recalculation is done on the GPU or something."

Prawdopodobnie w większości softów udało by się to samo gdyby mieć możliwość kontroli nad tymi obliczeniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gryzon napisał:

Ciekawą rzecz pisze Pan Dylan Neill w drugim komentarzu:

"Whats slowing Houdini down is the normal re-calucation. If you add a normal node before the bend, set it to points, crank the angle up to 180. Then turn off "Recompute affected normals" and "Preserve normal length" in the bend node then you should get similar performance to Max. I go from 5fps to 18fps with the same model. Not so obvious I know, thats Houdini for you. Maybe Max is doing something similar under the hood or maybe normal recalculation is done on the GPU or something."

Prawdopodobnie w większości softów udało by się to samo gdyby mieć możliwość kontroli nad tymi obliczeniami. 

sądząc po dalszym ciągu to chyba nie do końca :

Whats slowing Houdini down is the normal re-calucation. If you add a normal node before the bend, set it to points, crank the angle up to 180. Then turn off "Recompute affected normals" and "Preserve normal length" in the bend node then you should get similar performance to Max. I go from 5fps to 18fps with the same model. Not so obvious I know, thats Houdini for you. Maybe Max is doing something similar under the hood or maybe normal recalculation is done on the GPU or something.
 
Thanks for the tips! Doing so indeed speed up a little. With this It oscillates between 5 and 6 fps on my machine (Im on a laptop). Max still gets 2X more performance.
 
Należy być wdzięcznym Autodeskowi, pokazują innym developerom drogę...
 
😉
 
Edytowane przez Arturborubar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności