Skocz do zawartości

Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

14 minutes ago, EthicallyChallenged said:

Artstation powinno mieć jakiś komisariat z oficerami z UN, NATO i WEF, którzy by pilnowali porządku, bo inaczej ta strona zamiast stać się twitterem, stanie się 8chanem.

No prawda potrzeba organizacji które mają realny wpływ na kształt świata i od razu bez chwili wahania reagują biegnąc z pomocą 🙂

https://9gag.com/gag/aQowRvK

RRCatwO.jpg

TnaRRob.jpg

aR7tcMl.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • Sad 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, gryzon napisał:

Maxa to rozwijają prężnie! 

....bo jest w nim co robić, a Maya ma już wszystko dlatego uboższe updatesy 🙂 

No fajnie, że poprawiają wydajność cały czas. Np. Ten "align" pivot to było wyczekanie że chocho, chociaż do tej pory to istniało tylko, że w formie skryptu np. "basachi-chan align". Retopo też niezły update. No i to okienko z autosavem fajny bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, KLICEK said:

no jak on nie ma korzeni indyjskich to ja nie wiem jak to mozliwe XD

Tak, ze to hiszpanski akcent jest 😏

Spoko maxik ma updaty. Pamietam jak wrozyli mu rychla smierc, pozniej mowili, ze jest przepisywany, jeszcze pozniej ze Autodesk pracuje nad jakims softem co ma byc fuzja maxa i mayi... I tak latka leca, max i maya jak byly tak sa, nowe rzeczy sa dodawane i karawana jedzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Nezumi napisał:

Tak, ze to hiszpanski akcent jest 😏

Spoko maxik ma updaty. Pamietam jak wrozyli mu rychla smierc, pozniej mowili, ze jest przepisywany, jeszcze pozniej ze Autodesk pracuje nad jakims softem co ma byc fuzja maxa i mayi... I tak latka leca, max i maya jak byly tak sa, nowe rzeczy sa dodawane i karawana jedzie dalej.

nie ma roznicy miedzy tym a "u łajt devil" XD 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Sebazx6r napisał:

Mnie to qrde dziwi jak po X latach w biznesie mozna byc fanboyem jakiego kolwiek softu... xD

Dla mnie to juz tylko preferencje.

No chyba ze w koncu przelamie sie na Houdiniego ruszyc... bo inne skoki w bok mnie nie interesuja.

Można, można. To jest właśnie wielka tajemnica wiary 😂

Musisz, to ostatni bastion. To moment w którym żadne narzędzie cię nie satysfakcjonuje i pozostaje święty gral Houdini. Zamieniasz się z wtedy z użytkownika w Doktora grafiki 3d.

Ja już zacząłem Houdiniego rozpracowywać ale czysto hobbystycznie. Z jednej strony nie wyobrażam sobie jak można w czymś takim szybko pracować, ale z drugiej strony uświadamiam sobie, że na tym sofcie można osiągnąć absolutnie wszystko jeśli tylko wiedza i wyobraźnia pozwala. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, gryzon said:

Z jednej strony nie wyobrażam sobie jak można w czymś takim szybko pracować

Bo się nie da 🙂 

2 hours ago, gryzon said:

na tym sofcie można osiągnąć absolutnie wszystko jeśli tylko wiedza i wyobraźnia pozwala. 

Ale czasem to tyle programowania i skryptowania, że czasem pewnie łatwiej by było napisać zupełnie oddzielne narzędzie pod konkretną potrzebę 🙂 

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma 🙂 Jak patrzę na gotowe narzędzia do blendera do wszystkiego to też chcę, np roślinność z biblioteką, drzewa z wbudowanym wiatrem, generatory wszystkiego i to często za jakieś grosze. Do houdiniego tego nie ma albo jest drogie a najczęściej musisz sobie to sam zrobić i jeszcze ta mentalonośc użytkowników houdiniego, że są lepsi wszystkioch i każdy soft to gówno a jak w nowych wersjach są narzędzia ułatwiające pracę dla nowych to się obrażają, że to nieprofesjonalne, że teraz nowi nie będą siemusieli uczyć zasad przez 5 lat i nie będą wiedzieli dlaczego cos się dzieje i jakie są historyczne podstawy tego narzędzia i obniża to ich prestiż 🙂 Czasem to takie fajnbojstwo i zadzieranie nosa, że nawet najbardziej aktywni blenderowacy przy nich wyglądają na skromnych 🙂

  • Haha 1
  • Wow 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyerciekawe jest to co piszesz o tym środowisku, bo ty już trochę w Houdinim siedzisz prawda? Jak długo już znasz to oprogramowanie? Ciekawi mnie też czy robisz na nim wszystkie swoje komercyjne projekty czy wykorzystujesz go do jakiś specyficznych zadań? Czy może jesteś tylko hobbystą Houdiniego, a nie Doktorem jak oddana mu część użytkowników w białych fartuchach z ołówkami na uchem 😄 haha Przepraszam, wyobraźnia zawsze mnie gdzieś daleko niesie 😄  

Ja to jak uczę się tego Houdiniego to analizuję jakieś proste tutoriale i próbuję zrozumieć jak używać klocków w danej sytuacji. To jest jednak za mało, tutaj trzeba mieć niezły analityczny mózg jak programista i znać te wszystkie klocki by sobie to fajnie układać 🙂 Nie zrażam się jednak bo jest w tym jakaś frajda dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gryzon kilka projektów w hudym zrobiłem ale ostatnio znowu odpadłem i cisnę w majce, gdy robisz animacje okien czy materacy bez efektów to houdini  będzie spowalniał, maja jest szybsza a bldenr byłby jeszcze lepszy bo choćby w viewporcie tj eevee byłby coś więcej widać i klientowi by się bardziej podobało 🙂 

I dokładnie tak houdini to środowisko bardziej programistyczne, możesz łączyć nody ale to jak wizualne programowanie które teraz jest już prawie wszędzie a jak przyjdzie co do czego to łątwiej zamiast łączyć drzewka wielu nodó napisać 10-20 linii kodu we wranglerze i mieć to samo ale dużo bardziej czytelne 🙂 Hudy to bardzo potężne narzędzie ale jak masz czas, nie nadaje się do szybkiego lookdevu, nie ma bibliotek modeli czy materiałów, nie ma konverterów, bridgów czy innych narzędzi które by ułatwiły pracę z przerzucaniem modeli z innych formatów, masę rzeczy trzeba tam robić trochę pod górę, to się powoli zmienia ale architektura jest taka a nie inna 🙂 To jest narzędzie dla większych grup ludzi i specyficznych potrzeb więc siłą rzeczy ciągnie się to jak pług za sobą, jak wiesz co robisz to dociągniesz i często w ogóle zrobisz to czego w innych się nie da ale jeśli chcesz robić to co można na spokojnie zrobić w mayi czy blenderze to trochę bez sensu w hudego się z tym pchać 🙂 

  • Like 1
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to rozumiem? Pierwszy update Zetki pod skrzydlami Maxona?

Nie moge sie doczekac obowiazkowych komentarzy (nie mowie o forum ale ogolnie):

- "mam nadzieje ze zmienia UI bo juz mialem zostac mistrzem rzezby ale UI jest bez sensu"

- "no, TERAZ to oficjalny koniec ZBrusha... Na pewno NIC nie dodali..."

- "Maxon teraz bedzie chcial $1000 za minute uzywania! ZOBACZYCIE!"

- "A ja sie nie musze przejmowac bo Blender jest i zawsze bedzie DARMOWY hehehe!"

😛

Kurde, jakies to glupie ale chyba zawsze bede myslal o nim jako o PIXOLOGIC Zbrush. Podobnie jak nigdy nie przestalem nazywac Softimage'a "XSI"... Zobaczymy.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszła Corona Renderer 8:
https://blog.corona-renderer.com/chaos-corona-8-released/

Trochę poprawek, ale generalnie nie ma szału (też na niego nie liczyłem). Jedynie cena oszalała, ale pewnie Chaos maczał w tym swoje paluchy. 

Wtedy byłby szał:

image.png.92693823bc491c1de6240a8568023a6a.png

EDIT: tak się zastanowiłem i gdyby dodali ten GPU to byłaby kanibalizacja Vray więc to tylko sfera marzeń. Druga sprawa to zaraz się okaże, że cena nie jest jakoś bardzo konkurencyjna w stosunku do Vray'a.

Edytowane przez triget
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nadal jest troszkę taniej niż Vray, ale już nie ma takiego szału, że Corona jest idealna w kategorii jakość/cena.

Nody teraz się dokupuje osobno (nie ma 3 na start jak do tej pory).

image.png.db1bb7a3d19c75a8c9fab3f5950410ca.png

Cena jest skandalicznie wysoka.

Edytowane przez triget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle teraz był wysyp wszystkiego, nowa wersja after effects, photoshopa, nuke, flame, hdr studio, jakaś beta marmoseta, axiom do hudego, cryengine nawet jak się okazuje żyje, niemal wszystko to wersje dziesiętne oprócz flame ale czytajać ilość nowości to tak jakby to była wersja dziesiętna 😛 
Co prawda nie można powiedzieć

5DKtc92.jpg

ale i tak powiem, żeby było wszystkim po równo i niesprawiedliwie 😄 

 

W ogóle używa ktoś tego aftera 2022 bo mnie krew zalewa jak próbuje i wracam do starczej wersji, starczej hehe bo sam jestem już starcem a przynajmniej się tak czuję tylko jakiejś fajnej laseczki u boku brakuje 🙂

https://community.adobe.com/t5/after-effects-discussions/very-slow-and-crashing-after-updating-to-2022-version/td-p/12491622

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"In the final days of Blue Sky Studios, a small team of artists came together to do one final shot. This shot is a farewell, a send-off on our own terms."

w końcu dorwał tego żołędzia xD

Edytowane przez Skyrush
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Destroyer napisał:

nowa wersja after effects, photoshopa, nuke, flame, hdr studio, jakaś beta marmoseta, axiom do hudego, cryengine nawet jak się okazuje żyje, niemal wszystko to wersje dziesiętne oprócz flame ale czytajać ilość nowości to tak jakby to była wersja dziesiętna 😛 

Zapomniałeś o blenderze...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5 dni odbędzie się 

Maxon Spring Even oraz to co chyba nie tylko mnie najbardziej interesuje – ZBrush Feature Presentation (bardziej chyba pasuje tutaj słowo "future")

  • Timezone: Europe/Warsaw
  • Date: Apr 20 2022
  • Time: 8:00 pm - 9:00 pm

https://pixologic.com/zbrushlive/events/maxon-spring-event-zbrush-feature-presentation/

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, KLICEK napisał:

POKA CENE ZA UPDATE XD

Ja już pasa zacisnąłem a do tego mam specjalną grubą mega świnkę skarbonkę i jak zbrush crashuje  wrzucam tam 5 zł.
Ile by nie krzyknęli, z samej świnki mam już na nową lickę i nowego rtxaXD

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, KLICEK said:

panie a jakbys jeszcze uzywal najf toola to jzu bys byl milionerem XD

Pewnie jak wszyscy PRO siedzisz na jakiejs antycznej wersji 😉 Nic sie nie wywala z nozem od dawna.
Znaczy wywala sie, ale nie wiecej niz przy normalnym uzywaniu 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Nezumi said:

Juz nie sledze Blendka

Ale to w niczym nie przeszkadza, wychodzi nowa wersją, rzucasz okiem na szybko, wylapujesz najmniej istotne dziadostwo, czepiasz się tego jak rekin kawałka mięcha gdy poczuje krew, piszesz, że dziadostwo i na poparcie wymieniasz tę rzecz żeby dodać sobie wiarygodności, że już wiesz wszystko, postujesz i po robocie. Ja tak zawsze robię i w 30% przypadków działa za każdym razem 🙂 Potem czekasz na kolejną wersję i rinse and repeat, it's not much but it's dishonest work 🙂 Nie mogę wszystkiego robić sam 😛

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DestroyerAle po co za kazda wersja szukac czegos nowego? Wystarczy poszukac raz czegos, co jest spartolone od lat i narzekasz na to samo. Szanse, ze to poprawia w nowej wersji sa znikome, bo oni nie chca byc normalni. Cos jak Kris Kross co nosili spodnie tylem do przodu.

Ale uwaga, musisz znalezc tak ze trzy rzeczy w oczywisty sposob kiepskie. I bardzo wazne - nie wypisujesz wszystkich rzeczy na raz. Zanecasz takiego Blenderowca, wymieniajac tylko jedna. I jak ktos cos odpowie - to wtedy mowisz "Nie tylko to! Caly ten Blender jest do dupy! Na przyklad (tutaj wstawiasz te dwie rzeczy pozostale) i inne nonsensy! Nie bede siedzial i wymienial wszystkiego bo czasu nie starczy!".
Szach i mat. 😉

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do spekulacji nt. Maxona i ZBrusha, fajnie jakby zintegrowali redshifta jakoś jak keyshota, tyle, że bez płatnego bridga. 

Grafika to sugeruje jak bum cyk cyk.

banner2-1.jpg

 

Keyshot nigdy mi nie przypadł do gustu ale bridge był cudowny. Jak redshift będzie działał na tej zasadzie to może może się skuszę.  Używa ktoś tutaj tego silinika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, michalo said:

Używa ktoś tutaj tego silinika? 

Ja używam od wczesnej alphy 🙂 Kiedyś byłem zachwyconym fanboyem teraz jestem zawiedzonym zrzędliwym starcem 🙂 silnik jest całkiem popularny ale garsteczka developerów już się maksymalnie rozwodniła na zbyt wiele dcc żeby updaty były zadowalające ale za to wprowadzili subskrypcje żeby kasa się zgadzała. Były rzeczy jak sdk którzy przy każdej konferencji zapowiadali i już 3 do 5 lat i jest, mówili, że coming soon to jest  🙂 ale taki toonshader to już nawet nie pamieam jak Panos czy ktoś inny obiecał, z 7 lat pewnie będzie i nadal nie ma 🙂 taka samo jak cuter palne czy inne nawet drobne pierdółki ale ostatnio zrobili wersję na omniversa, teraz czekać żeby śladami vraya zrobili też plugin do Unreal Engine i jakiegoś sketchupa 🙂 

Ogólnie silnik nie jest zły i jest całkiem szybki ale nie daje od razu ładnego obrazka jak octane bo trzeba wiedzieć co powyłączać i nie ma takiej plastyki jak arnold który do demonów szybkości nie należy. W after effects jest cinema 4d little więc mozę tutaj zrobią coś podobnego jakiś bridge to ubogiej wersji ciemny pod render. 
Bardzo logicznie będzie to połączyć do tego ich magicbullet do postpro i może być bardzo fajna opcja do szybkiego rednerowania rzeźb. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage cene nowych GPU to srednio mnie ta opcja mnie interesuje... Wciaz jestem zakochany moja mlodziencza miloscia w Mayi i Arnoldzie 🤭. Filmow nie renderuje, moge poczekac minute dluzej za to efekt jest miodzio. Bardziej mnie interesuja rzeczy w samej Zetce. I ceny. Mam nadzieje ze nie rusza polrocznej subskrypcji ale zobaczymy... Zapowiadaja tam jakas "super value" do pakietu tych wszystkich softow swoich ale Cinema mi potrzebna jest zerowo chocby za darmo dawali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, Nezumi said:

Biorac pod uwage cene nowych GPU to srednio mnie ta opcja mnie interesuje...

A tam 3080 w szczytowych momentahc kosztowało 12-14k nawet po 20k były w empiku i też zeszły szybko teraz za jakieś 4,5 można niemal od reki dostać a chwilowo pojawiały się za prawie równe 4k to już można powiedzieć, że gpu już można brać pod uwagę, sytuacja się normalizuję ale trzeba wyczuć moment bo w chinach lockdawn, spada produkcjach chipów i zaraz może być gorzej więc trzeba się decydować czy teraz czy czekamy może znowu z rok czy dwa 🙂 

48 minutes ago, Nezumi said:

Zapowiadaja tam jakas "super value" do pakietu tych wszystkich softow swoich ale Cinema mi potrzebna jest zerowo chocby za darmo dawali.

To tak jak w adobe, potrzebujesz photoshopa i after effcts to w sumie możesz kupić cały pakiet bo na to samo wychodzi więc masz to mistyczne value mimo, że nawet nie zainstalujesz pozostałych softów 🙂 Podobnie z samym redshiftem, oni pod jedną licencją dają plugin do każdego softu jaki redhsit obsługuje a nie sprzedają oddzielnie jak np vray, ale tak naprawdę ile osób renderuje na kilku softach? to też takie super value użyteczne dla 2% ludzi ale jest o czym pisać 🙂 Ja rendeurje głównie w mayi ale jak mam zryw i męczę hudiniengo to tam też cos zrobię czasem od początku do końca wiec powiedzmy, że mi się ta opcja przydaje czasem ale widziałem już masę komentarzy, że woleliby niższą cenę i jeden dcc bo inne pluginy potrzebne im nigdy do niczego a instalator prawie 700mb waży 🙂

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2022 o 09:21, Nezumi napisał:

Biorac pod uwage cene nowych GPU to srednio mnie ta opcja mnie interesuje... Wciaz jestem zakochany moja mlodziencza miloscia w Mayi i Arnoldzie 🤭. Filmow nie renderuje, moge poczekac minute dluzej za to efekt jest miodzio. Bardziej mnie interesuja rzeczy w samej Zetce. I ceny. Mam nadzieje ze nie rusza polrocznej subskrypcji ale zobaczymy... Zapowiadaja tam jakas "super value" do pakietu tych wszystkich softow swoich ale Cinema mi potrzebna jest zerowo chocby za darmo dawali.

Ja się obawiam, że jedyne co zobaczymy to jak przezajebiście można skakć miedzy cinemą a zb a redshiftem i jak to usprawiedliwi cenę 😉  ktoś w ogóle używa C4D (nazwy jakby ją jakiś janusz z pl wymyślił)? Bo redshifta tylko @Destroyer  XD 

 

1 godzinę temu, triget napisał:

3ds Max 2023 (idealnie się wpisuje w temat "Drobniejsze newsy" :

to już nie te czasy żeby się w osobnym wątku rozwodzić nt. updatu 😉 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, michalo said:

ktoś w ogóle używa C4D (nazwy jakby ją jakiś janusz z pl wymyślił)? Bo redshifta tylko @Destroyer  XD 

Redshifta to nawet blizard używał do renderowania cinematicków do overwatcha czy trailera hearthstone, scena creditowa z czarnej pantery też nim była renderowana 🙂 A cinema to jest szeroko używana w wszelkiej maści motion designie i dlatego maxon ma tyle kasy żeby kupować redshista, redgiant i zbrusha 

2 hours ago, triget said:

3ds Max 2023 (idealnie się wpisuje w temat "Drobniejsze newsy" :

A serwisy z newsami cg nawet się pokusiły żeby o mudboxie pisać, ze "nowa" wersja wyszła 😄 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Destroyer napisał:

Redshifta to nawet blizard używał do renderowania cinematicków do overwatcha czy trailera hearthstone, scena creditowa z czarnej pantery też nim była renderowana 🙂 A cinema to jest szeroko używana w wszelkiej maści motion designie i dlatego maxon ma tyle kasy żeby kupować redshista, redgiant i zbrusha 

A serwisy z newsami cg nawet się pokusiły żeby o mudboxie pisać, ze "nowa" wersja wyszła 😄 

Mudbox 2023 Release Notes
Welcome to Mudbox 2023. This release includes minor updates, including a new installer on Linux.

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, michalo napisał:

Mudbox 2023 Release Notes
Welcome to Mudbox 2023. This release includes minor updates, including a new installer on Linux.

 

 

Jak to zobaczyłem to parsknąłem śmiechem. Zapomnieli napisać o nowej ikonie programu! 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności