Skocz do zawartości

Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, Nezumi said:

Mieli dodac niedlugo jakies sterowanie glosem wspomagane AI w stylu "opisz mi co chcesz zrobic". Jako ze mam nadzieje ze ten pomysl umarl to pewnie bedzie to glowna rzecz jaka dodadza w Mayi 2025 🤦‍♂️😭

Aaaaa no tak, coś mi się przypomina XD O ile to AI w Unity wygląda całkiem użytecznie nawet teraz to jeśli autodeska wprowadzi swoją ground breaking innowację ze sterowaniem głosem to tylko umocni swoją pozycję błazna i pajaca na rynku i da mi kolejny powód żeby robić następne pogardliwe memy 😄 No to czekamy na koniec marca żeby się przekonać co tam ponawymyślali a ja już zbieram potencjalnych kandydatów na memy 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem obejrzec co tam nowego w Unity ale jak zobaczylem ze to ma godzine to mi sie odniechcialo. Godzine to ja moge jakiegos podcastu ciekawego sluchac a nie kolesi o tym co tam dodali do softu.

To tak jeszcze wrzuce jak powinna wygladac prezentacja nowych rzeczy w sofcie wedlug mnie 😄 :

i tyle, 2-3 minuty i do domu a nie pierdolety przez poltorej godziny.
Michael Pavlovich wrzucil juz zwyczajowo kilka filmikow do ZB2024 jak ktos chce zerknac w wiekszym detalu co tam dodali:
https://www.youtube.com/@MichaelPavlovich/videos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi bo to nie trailer tylko prezentacja 🙂 keynote hudineigo trwał 2h 10min a hive z nieco dokładniejszym zarysowaneim nowości 6h 11 min 😉 ale mieli też 5,5 min sneak peak dla ludzi którzy i tak nie będą zainteresowani szczegółami ale chętnie zerkną za płot żeby zobaczyć czy trawa bardziej zielona i czy trzeba zzielenieć z zazdrości 🙂 

Dziwne, że nie zrobili jednego trailera z podsumowaniem nowośći. Ale majatakie dwa szybkie filmiki co tak nie za dużo pokazują w sumie 😛

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Destroyer said:

@Nezumi Twój ulubiony twórca anime dziewczynek wydał nowe narzędzie 🙂 

https://www.cgchannel.com/2023/11/sparseal-unveils-uniform/

Widzialem cos tam - nie mam tabletu to sie nie interesuje. Poniekad go szanuje. Robi to co chce, kiedy chce i sie nie oglada na reszte swiata. Ja mu wierze 100% kiedy mowi ze zrobil narzedzie jakiego zawsze chcial uzywac. SOBIE zrobil narzedzie do produkowania na tablecie mangowych laleczek teraz i szafa gra. Jak ludzie kupia to git, tylko na tym zyska. Byl przez chwile w tym calym blenderowym cyrku i wniosl wiecej zmian do sculptu niz caly ich dream team bylby w stanie przez lata. Ale kiedy narzedzie bylo juz wystarczajace do produkcji panienek to zaczal robic laleczki zamiast pracowac i go wypierdo.... znaczy sie "ruszyl szukac nowych okazji do rozwoju".
Teraz robi swoj soft do laleczek. Zaczal od retopo - najnudniejeszej pewnie czesci - a potem dodal narzedzia umozliwiajace tworzenie magowych ksiezniczek na tablecie. Jakbym mial obstawiac to w pewnym momencie jego soft osiagnie satysfakcjonujacy go poziom jesli chodzi o wykorzystanie go do tego jednego celu jaki zdaje sie w zyciu miec i updaty zwolnia znaczaco albo nawet ustana. Mangowe laleczki to jego idée fixe. Te narzedzia tworzy niejako przy okazji, ale sa one tylko srodkiem do celu. On nie chce produkowac coraz lepszej lopaty dla innych. Po prostu robi lopate ktora najlepiej mu sie kopie rowy. Jakas dziwna ta analogia mi wyszla wiec na tym poprzestane 😄

--------------

Jak porownuje nowa wersje Maxa do nowej wersji Mayi to chce mi sie plakac troszke... Syto jest w swiecie Maxa. Ale ludzie i tak od lat smedza ze max umiera 😄 Mimo ze to juz jest ktorys z rzedu update ktorego zazdroszcze maxowcom.

Edytowane przez Nezumi
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi pięknie podsumowane 😛 

A co do mayi i maxa to patrząc na samą listę nowości to max też szału nie robi w tym małym updacie ale i tak zdecydowanie lepiej niż w mayi bo tu dwa updaty tak w zasadzie nic znaczącego nie wniosły 🙂 Ale ta prezentacja jest niezła i pokazuje przykłady w sensowny sposób, szybkość modyfikatora conform jest imponująca. Boolean był lepszy niż w mayi choć i maya ostatnio podgoniła, ale w maxie jest jeszcze np wariable bevel/ chamfer czy jak to się nazywa i też wydaje się fajne, no i maja vbd też nie ma chyba jako ostatni soft do 3d. Podobno devsi mayi i maxa ze sobą nie gadają a tu w jednym i drugim retopo +30% wydajności 🙂 

Poprzednie wersje miały 3 updaty, 2020 nawet 4 (choć wszystkie były raczej słabe link) ale nie wiem czy i tym razem się pojawi trzeci bo poprzednio były w okolicy września i w grudniu a w marcu nowa wersja, teraz tak jakby nie ma za bardzo czasu wcisnąć kolejnego mniejszego updatu. No i trzeba pamiętać, że nie było też mayi 2021 więc może szykują coś super ekstra 😄 coś na miarę zakończenia rozwoju xsi czy updatu mudboxa 🙂 Za 4 miesiące się dowiemy ale ja to już od dłuższego czasu nie czekam z zapartym tchem na update bo już się nauczyłem, że ze strony mayi święta raczej nie przyjdą wcześniej 🙂 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
5 godzin temu, Destroyer napisał(a):

...więc może szykują coś super ekstra 😄 coś na miarę zakończenia rozwoju xsi czy updatu mudboxa 🙂 Za 4 miesiące się dowiemy ale ja to już od dłuższego czasu nie czekam z zapartym tchem na update bo już się nauczyłem, że ze strony mayi święta raczej nie przyjdą wcześniej 🙂 

 

Musi być jakiś finał 🙂. Obstawiam że ogłoszą że wycofują się z branży entertainment i narzędzi dla artystów i skupią się na tym co robili najlepiej zanim przyszli nabałaganić w tych softach. Możliwe że na koniec sprzedadzą te softy wszystkie wpiz..... by jeszcze się trochę wzbogacić. Może jakieś społeczności odkupią je na opensource. Maya i Max no cóż... po tylu latach grzebania w kodzie przez Autodesk, nikt nie będzie rozumiał jak je poukładać i naprawić, więc umrą śmiercią naturalną. Finał tego wszystkiego będzie taki że XSI przedwcześnie uśmiercony będzie najczystszy od kodu Autodeska więc w opensource szybko się rozwinie i stanie się mniejszym bratem goniącym Houdiniego. I tak to wszystko będzie się toczyć dalej... po prostu przyjdzie czas oświecenia. Wyjdziemy z tego średniowiecznego dołu w 3d 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gryzon Chciałbym to zobaczyć jak Autodesk odsprzedaje swoje IP. Ale to się nie wydarzy i za milion lat... Dlaczego? Bo trzymanie assetów nawet nierozwijanych programów jest dużo bardziej opłacalne (odpisanie podatku, fikcyjny rozwój wpisany w wydatki itd.) niż faktyczna mamona za jego odsprzedanie. Wiele np. marek gier siedzi w takim bagnie bo korposie wiedzą jak zarządzać finansami tak aby z "niczego" wykazać stratę i przez odpisać sobie podateczek. 

A co do ewentualnego odkupienia softów ,nawet przez crowdfundingową zbiórkę, jest niemożliwe, cena takiego softu przekroczyła by najśmielsze założenia i zażyczyli by sobie tyle co za produkcję  GTA V lub więcej. Jedyne co to odsprzedaż kolejnemu molochowi. 

Ale nie wiem, może widzę już tylko czarne chmury, a dzień też jakiś taki ponury i myśli mam również pochmurne co on 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi natomiast się marzy jakieś konkretne wskrzeszenie Modo -którego rozwój  ostatnimi czasy dosyć spowolnił....Coś tam niby optymalizują , zwiększają wydajność -zapowiadają wprowadzenie Sculptu w stylu Dynamesh w serii 17. Eh..Modo-moja stara miłość 3d -która nigdy nie rdzewieje.

 

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to w MARI 7 wchodzi baker z prawdziwego zdarzenia który wreszcie, wreszcie zwolni mnie z Substancea do tych celów. Oficjalne filmy i info pojawią się pewnie jak wyjdzie z publicznej bety. I to jest konkretne info które zachęciło mnie do odnowienia maintenance. 

https://www.cgchannel.com/2023/10/foundry-announces-mari-7-0/

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maya to cały czas dojna krowa i jest tak zapakowana w industry i obudowana dodatkowym softem, że autodesk może być spokojny jeszcze jakiś czas. No chyba, że Apex z houdinieog okaże się naprawdę dobry i zacznie się exodus a maja straci ostatni niezdobyty bastion ale to tak czy tak jeszcze lata i najwyżej będzie powoli podgryzana przez hudego i blendera. 

1 hour ago, operonxyz said:

Mi natomiast się marzy jakieś konkretne wskrzeszenie Modo -którego rozwój  ostatnimi czasy dosyć spowolnił....Coś tam niby optymalizują , zwiększają wydajność -zapowiadają wprowadzenie Sculptu w stylu Dynamesh w serii 17. Eh..Modo-moja stara miłość 3d -która nigdy nie rdzewieje.

Też kiedyś używałem pierwsze wersje i miło wspominam ale potem chcieli szybko zrobić pełnoprawny soft ze wszystkimi opcjami, wszystko po trochu, nic na poważnie i nie wiadomo dla kogo poza zwiększaniem ceny i równaniem do starych dużych softów. Szkoda bo był to fajny kawałek softu i swego czasu był na fali, anwet był używany przy produkcji filmu "po rozum do mrówek" a potem jakoś to wszystko się rozbiło o ścianę 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal Instaluje MODO 10... ale chyba już tylko z sentymentu 😄 bo ostatnio używałem go chyba z 7 lat temu. Ale miło jest sobie pooglądać tą ikonkę i wrócić mentalnie do czasów gdzie możliwości były jeszcze nieograniczone 🥲

21 godzin temu, operonxyz napisał(a):

Mi natomiast się marzy jakieś konkretne wskrzeszenie Modo -którego rozwój  ostatnimi czasy dosyć spowolnił....Coś tam niby optymalizują , zwiększają wydajność -zapowiadają wprowadzenie Sculptu w stylu Dynamesh w serii 17. Eh..Modo-moja stara miłość 3d -która nigdy nie rdzewieje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to wygląda trochę na chaotyczne ruchy próbujące ratować jakąś, być może mniej widoczną na zewnątrz, kiepską sytuację finansową. Czyli jak zwykle, hajs się musi zgadzać. Nikt do interesu dopłacać nie będzie. Czy to kwestia ogólnej sytuacji na rynku, czy kiepskiego zarządzania, czy obu tych kwestii... who knows.

Inna sprawa, że VFX to średnio rentowny rynek... wielkie studia filmowe wymuszają bardzo niskie marże a co za tym idzie wyciskanie pracowników, żeby nie powiedzieć niewolników... to też może być jakoś powiązane... no ale jak już pisałem who knows... ja tylko zgaduję dla zabawy.

Edit: pewnie z toolsów da się łatwiej i szybciej haj$iwo wycisnąć. A ludzie, to by pewnie zamiast zproduktywizować narzędzia, chcieli je poprawiać i w ogóle jeszcze pewnie dalej pisać nowe wersje, feature itd... a jak już dał nam przykład autodesk... to się przeca nie opłaca, wystarczy numerki zmieniać, a na to 250 osób nie potrzeba.

Edytowane przez kengi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest takie - co sie stanie z tymi wszystkimi addonami? Nic? Przestana istniec po tym jak powoli sie zdeaktualizuja? Czy beda je podtrzymywac przy zyciu sztucznie jak Autodesk Mudboxa, zmieniajac numerki? Odsprzedadza to komus? Durnowate to wszystko... Taki kaprys co ich kosztowal 1.6 miliarda dolarow.. Brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackson zarobił 1,6 miliarda $ i Wētā FX teraz zatrudni z powrotem swoich developerów(oby). Chyba, że jakiś inny gracz połasi się na to.

Edit: Chociaż weta ma w swojej historii przypadki sprzedaży swoich softów i wartości intelektualnej. Mudbox, Mari. Dziwi mnie to, dlaczego duże studia same nie dają dostępu do swoich narzędzi za $. Przecież i tak je muszą rozwijać i poszerzać ich możliwości a na to pieniądze zawsze się przydadzą.

Edytowane przez Skyrush
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skyrush Produktywizacja narzędzia to jest kolosalne przedsięwzięcie... to nie tak, że wrzucasz binarkę na stronkę i kosisz hajs... to co działa inhouse nie zadziała od razu u innych... trzeba dać jakiś support, obsłużyć hardwaru multum czy nawet  systemy operacyjne w większej ilości (inhouse można było nakazać/instalować po prostu linuxa jakiegoś redhata wersja X.egzotic.wetaonly., z libkami których nigdzie indziej nie ma, na licencjach z kosmosu) czy chociażby napisać dokumentację. To nie są wbrew pozorom trywialne rzeczy, bywa i tak że to większe przedsięwzięcie od toola samego. Tym zajmują się po wykupieniu firemki typu the foundry. Pixarowi chce się np. rendermana tak produktywizować, ale to nie jest to czego używają przy swoich filmach... bo tam jest jakiś wariant alfa.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kengi napisał:

@Skyrush Produktywizacja narzędzia to jest kolosalne przedsięwzięcie... to nie tak, że wrzucasz binarkę na stronkę i kosisz hajs... to co działa inhouse nie zadziała od razu u innych... trzeba dać jakiś support, obsłużyć hardwaru multum czy nawet  systemy operacyjne w większej ilości (inhouse można było nakazać/instalować po prostu linuxa jakiegoś redhata wersja X.egzotic.wetaonly., z libkami których nigdzie indziej nie ma, na licencjach z kosmosu) czy chociażby napisać dokumentację. To nie są wbrew pozorom trywialne rzeczy, bywa i tak że to większe przedsięwzięcie od toola samego. Tym zajmują się po wykupieniu firemki typu the foundry. Pixarowi chce się np. rendermana tak produktywizować, ale to nie jest to czego używają przy swoich filmach... bo tam jest jakiś wariant alfa.

kurde stary dokladnie tak 🙂 tak samo jak ludzie pytaja czemu cdp nie da red engina na rynek, zeby to zrobic musialby zatrudnic ludzi x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu ogłoszenia przejęcia Wety tools akce poszły na dno, a ostatnia próba wprowadzenia opłaty za każdą instalację aplikacji opartej na unity wizerunkowo bardzo zaszkodziło unity. Zawsze lubiłem Unity i kiedyś mocno preferowałem nad Unrealem ale teraz zbierają się nad nimi ciemne chmury gdy Unreal ciągle rośnie w siłę. Liczyłem, że z Wetą staną do walki jak równy z równym a tu póki co wydaje się, że to był gwóźdź do trumny a to bardzo źle wróży na przyszłość. Po części pewnie dlatego Unreal już nie będzie darmowy od 2024 dla projektów nie związanych z grami. Ale w jakiej formie to się jeszcze okaże, liczę że będą chargowali tylko duże firmy i produkcje a nie wyciskali freelacerów i biedaków 🙂

unity-1.jpg

https://www.fxguide.com/quicktakes/unity-software-with-a-company-reset-walks-away-from-film-vfx-and-the-weta-deal/

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, KLICEK said:

kurde stary dokladnie tak 🙂 tak samo jak ludzie pytaja czemu cdp nie da red engina na rynek, zeby to zrobic musialby zatrudnic ludzi x2

@KLICEK Niech wrzucą na githuba na GPLu, komunity rozwinie. Najlepiej od razu z assetami do wieśmina na CC0 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer Ta krzywa jest jest bardzo podobna do tej Disneya z ostatnich pieciu lat:

Screenshot2023-11-30112519.jpg.b2613be18198dc0eb50246c6035f34c2.jpg

Potem jak ludzie mowia "zobacz na duze firmy - przeciez one by nie pakowaly kasy w AI jakby nie mialo to sensu!" to mysle sobie wlasnie o takich mega inwestycjach. Moze ma, moze nie ma ale z cala, absolutna pewnoscia mozna powiedziec ze oni tez tego nie wiedza. Maja kase to inwestuja ale nie maja zadnych wyroczni zeby stwierdzic co sie uda a co nie.

----------------

Co by nie bylo podoba mi sie drama ostatnich dni - Musk mowiacy publicznie przy pelnej sali do tych co wycofali reklamy z X/Twittera "Go fuck yourself. Go. Fuck. Yourself." a pozniej jeszcze personalnie do CEO Disneya "Bob?"  😄

Nie jestem fanatycznym fanem Muska - nie przeszkadza mi ale nie naleze do fanow nazywajacych go "Space Daddy" itd. Nie mam tez konta na Twitterze bo mam za slaba psychike na przepychanki z teczowymi, alfabetowymi wariatami i w koncu bym sie zmienil w bohatera filmu Falling Down z Dauglasem. Ale w takich momentach ciezko mi go nie lubic. Powiedziec wprost, prosto w twarz tej bogatej tluszczy "go fuck yourself" to po prostu poezja. Pozniejsze rozkminy na prawde spoko (edytuje tego posta bop wysluchalem calosci). Tu linkuje do momentu jak ktos nie slyszal o tym jeszcze, ale polecam calosc.

 

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kengi napisał:

Produktywizacja narzędzia to jest kolosalne przedsięwzięcie

Oczywiście jest to dosyć duże przedsięwzięcie jednak myślę, że na dłuższą metę zaczęło by to na siebie zarabiać. Klasycznie rynek by zweryfikował.

6 godzin temu, kengi napisał:

trzeba dać jakiś support, obsłużyć hardwaru multum czy nawet  systemy operacyjne w większej ilości (inhouse można było nakazać/instalować po prostu linuxa jakiegoś redhata wersja X.egzotic.wetaonly., z libkami których nigdzie indziej nie ma, na licencjach z kosmosu) czy chociażby napisać dokumentację.

Support ważna sprawa, ale w przypadku autodesku, dla pojedynczego użytkownika to i tak zostaje forum, bo u nich zawsze działa 😉 więc tutaj mogło by być podobnie. Patrzę na to z perspektywy tego na najmniejszego trybu na dole hierarchii, nie wiem jaki jest rozkład na licencje indywidualne a te dla firm. Nie wiem nie znam się jakie biblioteki komercyjne są potrzebne do tego sypu softów, ale na pewno był by to dodatkowy koszt/problem do sprzedaży. System jak system, 3ds max jest tylko na windę może popularność linuxa by wzrosła 🙂 
Dokumentacja podejrzewam że jest tworzona dla nowych pracowników, którzy będą z tego programu korzystać.

6 godzin temu, kengi napisał:

Pixarowi chce się np. rendermana tak produktywizować, ale to nie jest to czego używają przy swoich filmach... bo tam jest jakiś wariant alfa.

Zgadza się, ale jednak udostępniają go do użytku komercyjnego, więc chyba coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie twierdzi, że tego się nie da zrobić, czy że to jest bez sensu. Chodzi o to tylko, że to nie jest trywialne i wymaga po prostu dużo więcej zasobów niż się może wydawać. Tak jak Klicek pisze... uproduktowienie red engine to praktycznie drugi zespół... widocznie się to nie kalkuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi No disney też nurkuje, jak wprowadzał disney+ to wszedzie dawał za darmo albo prawie za darmo żeby były liczby subskrypcji i dobrze to wyglądało a jak się kończą te umowy z dostawcami, pośrednikami i darmowe okresy to ilość zaczyna spadać 🙂 Dodatkowo te film z pierwszym gejem czy niebinarną postacą w aniamcji cg, kogo to obchodzi? bo jak nie masz sięczym pochwalić to chwalisz się diversity, kobietą u władzy/ reżyserką, poruszaniem ważnych spraw/ jak to w Polsce "misją" a potem jak nie pójdzie to zwalisz wszystko an toksycznych białych supermanckich patriarchalnych samcó co nie chcą iść do kina żeby zostać obrzuceni gównem i pouczani jak to są źli i powinni upaść na twarz i skomleć o przebaczenie 🙂 Podobnie z z ich filmami marvela, juztaka jest na odpierdol produkcja taśmowa z coraz gorszą jakością, że nawet fani już tym rzygają. I jeszcze ten ostatni "hit" the marvels co padł na pysk bo był o dziewczyneczkach i jak zwykle faceci obwinieni za to że nie zarobił 😛 No ale żeby zrobić film pod publiczność która to ogląda, a kobiety są w zdecydowanej mniejszości, to przecież nikt nie pomyślał bo najważniejsze jest pouczanie i przekaz swoich "wartości" 🙂 

Aż się Walt disnej chyba w "grobie" rozpuszcza z tego wszystkiego 😄 https://bigthink.com/the-future/cryonics-horror-stories/

Instead of recapturing the studio’s magic, “Wish” joins a long list of its underperforming 2023 tentpoles, such as “The Marvels,” “Indiana Jones and the Dial of Destiny,” “The Haunted Mansion,” and “Ant-Man and the Wasp: Quantumania.”

9 hours ago, Nezumi said:

Potem jak ludzie mowia "zobacz na duze firmy - przeciez one by nie pakowaly kasy w AI jakby nie mialo to sensu!" to mysle sobie wlasnie o takich mega inwestycjach. Moze ma, moze nie ma ale z cala, absolutna pewnoscia mozna powiedziec ze oni tez tego nie wiedza. Maja kase to inwestuja ale nie maja zadnych wyroczni zeby stwierdzic co sie uda a co nie.

Tak  ale nie mogą sobie też pozwolić na to żeby konkurencja miała dobre AI a oni nic, teraz to już nawet nie kwestia czy chcesz czy nie ale być albo nei być bo jak się komuś uda to ten bez ai szybko wyparuje 🙂 

Firmy pakują już nie miliony a miliardy w to AI

Quote

W Anthropic inwestuje Google. Inwestycja o wartości 2 miliardów USD, o której po raz pierwszy poinformował „Wall Street Journal”, została potwierdzona przez rzecznika giganta. Wcześniej, w lutym br., Google zainwestowało w firmę z rynku AI aż 400 milionów USD.

Z kolei zeszłym miesiącu lider handlu elektronicznego Amazon zobowiązał się do zainwestowania w projekt aż 4 miliardów USD

 

A co do Muska to też fanem nie jestem ale fajnie, że jest taki postrzeleniec który zamiesza czasem w tym zastalym szambie 🙂 Tak jak przejął twattera i bezdzietne lambadziary musiały wypierdalać bo im zamknął pomieszczenia do jogi, srogi, sauny, spania, pouczania i opierdalania 😄 I miał rozliczać z pracy a wtedy by nie było z czego bo z gówna bata nie ukręcisz 🙂

Teraz też fajnie, że tym dziadom powiedział, że nie będzie zastraszany pieniędzmi choć powiedzieć to jedno a robić to drugie, jak kasa się zacznie kończyć to każdemu pała zmięknie. Już byli głośni piewcy wolnej myśli którzy zostali zdmuchnięci z internetu bo się żydki co za tym wszystkim stoją dogadali i w ramach walki z "fake newsami" czy co tam sobie akurat umyślili usuwają sobie niewygodne osoby. 

No zawsze powtarzałem, że trzeba mieć takie zdrowe narcystyczne podejście do życia jak ten musk, piramida ważności każdego myślącego człowieka powinna wyglądać tak: ja, długo, długo dłuuuugo nic i dopiero reszta hołoty" 😄 Nawet jak jesteś zdołowany, gardzisz swoim życiem, jak myślisz czasem żeby je zakończyć to i tak wszyscy inny muszą być niżej w hierarchii tam gdzie ich miejsce 🙂 

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, Destroyer said:

choć powiedzieć to jedno a robić to drugie, jak kasa się zacznie kończyć to każdemu pała zmięknie.

On tam dalej mowi, ze jak nie wroca reklamowdawcy to platforma padnie po prostu. Ale fajnie to obraca bo mowi "i ludzie beda wiedziec czyja to wina" 😄 Posluchaj kawalatek dalej dobrze to rozgrywa. Bo Disney tez wielkiego zgrywa bossa ale juz ma problemy a jak sie okaze ze przez niego zamkna twattera to i lewaki i prawaki straca miejsce do obrzucania sie gownem i obie strony nie beda zachwycone. Lewactwo niby sie ucieszy a z drugiej strony gdzie pojda swoje gorzkie zale uprawiac? Tak ze Disney tez moze grac twardziela ale rureczka mu zmieknie jak jeszcze bardziej wk...wi general population. Jestem mega ciekawy co by bylo jakby zamkneli Twittera po prostu 🙂 Muskowi krzywda sie nie stanie, przezyje jakos na tych groszach co mu na koncie zostana 😉  Ale by sie dzialo 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie, co to by było, jeśli zamknęliby twittera! I jeszcze Disney wypuszcza klapę za klapą ;( Jak tak dalej pójdzie to nie będzie więcej superbohaterskich filmów,  Gwiezdnych Wojen i silnych, niezależnych they/them protagonistek o zdywersyfikowanej etniczności! Jeszcze brakuje tylko, żeby Meta utopiła 50 miliardów w jakimś poronionym metaversie!

3xa6c5.png.6e57d608201a8fda4c25c1522aa10d0c.png

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, SebastianSz said:

O nie, co to by było, jeśli zamknęliby twittera!

Chcial bym tego tak samo jak tego, zeby chociaz przez jeden dzien wszystkie komoreczki przestaly dzialac 😄

[edit]

Ciekawy przypadek zupelny - doslownie godziny po tym jak Musk pokazal bogaczom srodkowy palec wysyp w mediach informacji o tym, ze NAUKOWCY (bezimienni) odkryli, ze rakiety Muska robia w jonosferze "czerwone dziury" ktore "moga wlynac na komunikacje a nawet planete". Zadne inne rakiety nigdy nie wplywaly - tylko te Muska. Bo one sa takie specjalne, "muskowe"...

Oczywiscie na 100% sa to rzetelne informacje poprzedzone skrupulatnymi badaniami i nie maja zupelnie nic wspolnego z wypowiedziami Muska. Ot po prostu zbiega sie to NAUKOWE odkrycie w czasie z tym, co powiedzial tym bogaczom. Na pewno. Zupelnie nie widze jak mogloby byc inaczej.

Edytowane przez Nezumi
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Nezumi said:

Ciekawy przypadek zupelny - doslownie godziny po tym jak Musk pokazal bogaczom srodkowy palec wysyp w mediach informacji o tym, ze NAUKOWCY (bezimienni) odkryli, ze rakiety Muska robia w jonosferze "czerwone dziury" ktore "moga wlynac na komunikacje a nawet planete". Zadne inne rakiety nigdy nie wplywaly - tylko te Muska. Bo one sa takie specjalne, "muskowe"...

Oczywiscie na 100% sa to rzetelne informacje poprzedzone skrupulatnymi badaniami i nie maja zupelnie nic wspolnego z wypowiedziami Muska. Ot po prostu zbiega sie to NAUKOWE odkrycie w czasie z tym, co powiedzial tym bogaczom. Na pewno. Zupelnie nie widze jak mogloby byc inaczej.

MqixTuQ.jpg

😄

A tak serio to brzmi to trochę podejrzanie, tak jak przemysł wie o szkodliwości i uzależnianiu przez tytoń ale pod przysięgą przed kongresem wszyscy zgodnie zeznają że nic takiego nie ma a po latach wychodzi. Bardzo możliwe, że od dłuższego to wiadomo ale żeby nie hamować rozwoju przemilczano jak wiele innych spraw ale skoro teraz ktoś podskakuje to trzeba mu pokazać, że albo grasz z nami albo będziesz miał rzucane kłody pod nogi. 

Przy okazji ta "zielona rewolucja" co tak wszyscy na niej robią interesy i wyciskają pieniądz od zwykłego zjadacza chleba to też nie jest taka idealna i kolorowa jak ją na początku malują. Np ostatnio wyszło że w recyklingowanym plastiku jest masa toksyczynych forever chemicals https://www.theguardian.com/environment/2021/jul/09/toxic-forever-chemicals-plastic-food-containers 
https://www.theguardian.com/environment/2023/may/24/recycled-plastic-more-toxic-no-fix-pollution-greenpeace-warns
Inna sprawa, że ten recykling to też teoria a w praktyce maks 30% sortowanego plastiku jest przerabianych i też można to zrobić maksymalnie kilka razy. No ale trzeba walczyć ze śladem węglowym i czym tam jeszcze np zamawiając obudowę do iPhone z drugiego końca świata i tym samym ratując planetę 😄 
Gdzieś kiedyś czytałem, że redukując emisję co2 do zera w całym swoim przeciętnym życiu, zwykły człowiek jest w stanie zaoszczędzić tyle co2 ile jest emitowane przez ok 1 sekundę na naszej planecie 😛 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to o zieleninie to w kontekście jakiego wymiaru? Czy tak po prostu Światłofala tak ci się ze środowiskiem skojarzyła i potetryczeć sobie przyszedłeś? 😜

Apropo Światłofali, to geonodes jakoś takoś niedorobione się to wydają, wolne jakieś na tym filmiku, chyba mało ich na razie... i w sumie pokazali jakieś takie bardzo proste rzeczy z nich zrobione. Power feature to to jeszcze nie jest... więc to takie małe ruchy jakieś, drgawki dla mnie. Pytanie czy to spazmy przedśmiertne czy skurcze przedporodowe... zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, kengi said:

czy to spazmy przedśmiertne czy skurcze przedporodowe

XD piękne określenie 😄 No ale fakt nie wygląda to imponująco, sama prezentacja jest taka se, jakby na prędcke sklecona bo każdy soft wydaje teraz update więc oni nie chcieli być gorsi 🙂

A co do mojego posta to powinno być jasne, że to odniesienie do wedytowanego posta Nezumeigo wcześniej z rewelacjami, że rakiety muska niszczących planetę, które pojawiły się od razu po jego wywiadzie🙂 A to z kolei może, choć nie musi, być kolejnym przykładem dużej rozbieżności w tym co wie prosty lud a co wiedzą firmy, organizacje i instytucje i czym się nie dzielą w trosce o dobrostan psychiczny zapracowanego niewolnika 🙂 

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie sądziłem, że zrobią taki ruch. Nadal ich przewaga to global, a nie rynek lokalny. Max3D.pl też przynosi straty, reklamy w internecie umierają (regulacje, zgody). Użytkownicy nadal więcej czasu spędzają w social mediach.

Ciekawe czasy, ale i smutne. 

  • Sad 3
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić to te strony nie żyją już od dawna, teraz to będzie już oficjalnie. Jak kiedyś wchodziłem codziennie na dział maya i była tam masa dyskusji i wiedzy to teraz od dłuższego czasu to średnio z jeden post na miesiąc i często nawet bez odpowiedzi. Przejście na ten "nowoczesny" design forum który jest mniej czytelny ale bardziej przyjazny smartfonom tez był gwoździem do trumny bo był i nadal jest bardzo odrzucający tak jak na wielu innych stronach. 

3d total też próbowało się unowocześnić i ten design strony również był bardzie odpychający i mniej uporządkowany, jak kopia kopii generyczny landing page, designersko, nieczytelnie i już nie wiadomo co to miało być i dla kogo. 

Skoda, kawał historii ale nie odnaleźli się w nowym socialowym świecie. Czasem jeszcze mnie tam odsyłało jakieś wyszukiwanie problemu więc może być trudniej gdy forum zniknie z sieci 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Skyrush napisał(a):

CG Society oraz 3dtotal się zamykają. Ciekawe co się stanie z forum i z całą tą widzą tam zawartą, szkoda.

 

to samo co sie stalo z biblia wiedzy CGsociety. Mozna ja jeszcze przegladac w formie archiwum ale wiekszosc rzeczy jest niedostepna;( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adek napisał:

No nie sądziłem, że zrobią taki ruch. Nadal ich przewaga to global, a nie rynek lokalny. Max3D.pl też przynosi straty, reklamy w internecie umierają (regulacje, zgody). Użytkownicy nadal więcej czasu spędzają w social mediach.

Ciekawe czasy, ale i smutne. 

no teraz to chyba głównie discord przejął role forów. Tylko problemem jest nie zbyt czytelny format takiego servera. Ciekawy jestem jaki byłby koszt utrzymania tego forum w formie archiwum, bez możliwości zakładania dyskusji itd.
Jeszcze dodam, że gdzieś w 2024 si-community.com ma podobno się zamknąć. @gryzon pozwolę sobie oznaczyć bo widziałem, że szukałeś na FB licki do xsi, może tam ktoś Ci pomoże.

 

3 minuty temu, Kalberos napisał:

to samo co sie stalo z biblia wiedzy CGsociety. Mozna ja jeszcze przegladac w formie archiwum ale wiekszosc rzeczy jest niedostepna;( 

A to nie znam nawet tematu. a google nic nie znajduje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discord nie zastępuje forum. To taki nowoczesny IRC. Tam ciężko się wyszukuje, google tego nie indeksuje. Ciężko te treści znaleźć. Dostępne są dla zamkniętej grupy.

Natomiast naprawde sądziłem, że z treściami i zasięgiem "global" łatwiej to utrzymać. I łatwiej tez o sponsora - cokolwiek. 

Też znak naszych czasów bo ogólnie treści pisane już dawno są "passe". 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adek napisał:

Też znak naszych czasów bo ogólnie treści pisane już dawno są "passe". 

Trochę mnie to martwi i smuci, bo nasila się właśnie trend, gdzie coś co można wytłumaczyć jednym pisanym zdaniem, jest często rozwleczone do 10-cio minutowego filmu.

Po forach widać, że to raczej relikt przeszłości dla starych ludzi. Daleko nie szukając, tutaj też głównie udziela się grono sprzed lat. O świeżą krew trudno.

Pytanie tylko ile jeszcze @adek będzie chciał dokładać do rozrywki tetryków 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, blood_brother napisał:

Pytanie tylko ile jeszcze @adek będzie chciał dokładać do rozrywki tetryków 😛

Może patronite.. albo only fans! Co tydzień stream w bieliźnie i jacuzzi, codziennie fotki itp 😉
 

A serio to mógłbym się jakąś mikro sumką chętnie dzielić. Lepsze to forum niż jakiś terapeuta lub chat gpt XD 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obronie tych młodych co to niby wszystko niszczą to oni mają poważniejsze problemy niż wyszukiwanie uporządkowanych i zorganizowanych informacji na forach i możliwe otwieranie się na wrogą krytykę gdy boją się nawet zamawiać za siebie jedzenie 🙂 

https://nypost.com/2023/12/15/lifestyle/gen-z-suffers-from-menu-anxiety-when-dining-out-study/

 

https://www.businessinsider.com/remote-work-fueling-gen-z-job-anxiety-stress-mental-health-2023-12?IR=T

Edytowane przez Destroyer
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy koszt nie jest jakoś ogromny (bo wszystko się samodzielnie ogarnie) więc głównie - serwer, domena + koszt licencji silnika. Jak będzie problem to faktycznie coś się zrobi. Teraz najważniejszy dla mnie jest czas, którego jest mało, a to byłoby dodatkowe ogarnianie 🙂

@Destroyer Ja też tego nie neguję. Właśnie daleki jestem od oceniania. Wręcz to przyjmuje - tak jest i tego nie zmienimy. Do tego dochodzi lenistwo i dla wielu osób internet będzie zamknięty w obrębie kilku dużych firm. 

Z CGSociety trochę się dziwię decyzjom. Moim zdaniem dalej można to było jakoś utrzymać robiąć jakiś pivot czy nawet stając się drugim artstation. Równie dobrze mogli to komuś probówać sprzedać (może próbowali). 

Osobiście uważam, że faktycznie wiele decyzji wcześniej pod kątem zmiany formuły tego ich "forum" jakoś nie zachęcało.

Poszli w stronę ArtStation co działało, ale pewnie z dużym ruchem trudno było im to monetyzować. Kto miałby się tam reklamować. Tak samo jest tutaj. Z reklam czasami jest 1zł dziennie 😂 Trzeba mieć partnera, a w tej chwili - większość firm sprzedaje swoje softy samodzielnie - w sumie po co Autodeskowi, Adobe dzisiaj reklama - każdy, kto potrzebuje wie gdzie ma iść, ceny zostały wyrównane. Wiele osób kupuje bezpośrednio. Kiedyś jeszcze pośrednicy między soba mogli konkurować.

Znowu idąc w stronę ArtStation - pewnym zagrożeniem jest AI, które zalało te serwisy. Pojawia się dużo kontentu, który kosztuje (utrzymanie - chmura), a coraz ciężej monetyzować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności