Skocz do zawartości

Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Destroyer napisał(a):

W Affinity kują żelazo póki gorące 😄 Kilka osób w złości na adobe pewnie kupi z rozpędu 🙂 425 chyba więcej płaciłem za upgrade z poprzednich wersji do uniwersalnej licencji 2.0

Jak bedzie trzeba to sie pojdzie w ta strone 😄   

uq7uqazli4t61.webp

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ladnie po bandzie leci Adobe 😄 Ciag dalszy dramy - zmienili cos niby, ale... tak na prawde nic nie zmienili. Tak jak koles mowi w filmiku - wystarczylo dodac linie mowiaca "nie bedziemy uzywac waszych prac do treningu AI".

Osobiscie mam spokoj na Affinity, wszysto czego potrzebuje jest. Dodatkowo Affinity ma na prawde ciekawy silnik pedzli jak ktos lubi malowac. Ale Krita do malowania jest na prawde spoko. Czy Paintstorm Studio za grosze. Alternatyw - dobrych - do digital paintingu jest od metra. A cala reszte "photoshopowania" zalatwia Affinity.

Gorzej z zastapieniem takiego Substance Paintera... Jedyna alternatywa jaka widze jest niedawno wydany InstaMAT Studio (ktory mozna miec legalnie za darmo). Nie jestem specem od teksturowania, dopiero kilka prostych rzeczy poteksturowalem w InstaMAT ale dziala spoko. Nie mam porownania niestety z Painterem.

Adobe juz od jakiegos czasu, jak mowia Slazacy, "wali w dekiel" (odbija 😄 ). Usmialem sie jak wprowadzili to, ze mozesz placic troche taniej ale jak zerwiesz umowe z nimi, to musisz kare zaplacic 😄 A ludzie uzywaja i tak bo przyzwyczajenie i mysla ze gdzie indziej nie ma tego samego i cos straca jak sie przesiada.

Goraco polecam Affinity. Photo robi robote, a Designer - mimo, ze niby ma mniej opcji od Illustratora - miazdzy Adobe wygoda pracy i plynnoscia. Jak sobie kupicie dwojke to jej mozecie uzywac w nieskonczonosc w zasadzie i nie trzeba updatow robic do trojki jak wam nie bedzie pasowac. Ale przy ich cenach - jesli sie utrzymaja - nawet to nie jest zaden problem.

@Destroyer Bylo troche drozej chyba ale kurna wszystko jest drozej i to nie zawsze troche. Mleko kosztuje u nas wiecej niz piwo, jajka dwa razy tak drogie jak jeszcze niedawno byly, to samo chleb itd. Koszt zycia w ostatnich latach podskoczyl ogolnie. Wiec i oni maja koszty wieksze. Troche tak jest ze jak idziemy do spozywczaka i nam mowia ze podrozalo cos, to westchniemy, pokrecimy glowa i kupimy. Ale jak soft jest troche drozszy to zaraz "zlodzieje panie! Jak oni tak moga! Piec lat temu bylo taniej! W dupach im sie poprzewracalo!" 😉 Nie mowie ze Ty tak robisz tylko ogolnie zauwazam takie postrzeganie firm robiacych soft.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Nezumi said:

@Destroyer Bylo troche drozej chyba ale kurna wszystko jest drozej i to nie zawsze troche. Mleko kosztuje u nas wiecej niz piwo, jajka dwa razy tak drogie jak jeszcze niedawno byly, to samo chleb itd. Koszt zycia w ostatnich latach podskoczyl ogolnie. Wiec i oni maja koszty wieksze. Troche tak jest ze jak idziemy do spozywczaka i nam mowia ze podrozalo cos, to westchniemy, pokrecimy glowa i kupimy. Ale jak soft jest troche drozszy to zaraz "zlodzieje panie! Jak oni tak moga! Piec lat temu bylo taniej! W dupach im sie poprzewracalo!" 😉 Nie mowie ze Ty tak robisz tylko ogolnie zauwazam takie postrzeganie firm robiacych soft.

No ale ja pisałem, że chyba drożej było wcześniej za upgrade niż teraz kupić całość jako nową licencję 😛 Czyli trend odwrotny, ekonomiczny nobel, chwalmy Pana! 😄 

37DpX9e.jpeg

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer Achaaaa... 😉 Ja sie przyzwyczailem do jojczenia bo na forum Affinity sie udzielam. Po wykupieniu przez Canve ludzie taki cyrk tam odstawili ze szok. Najsmieszniajsze bylo jak jakis koles powiedzial, ze ma znajomych programistow w Indiach i jak sie wszyscy zrzuca to sobie napisza wlasne Affinity 🤣 Pare postow mi skasowali za niezgodnosc z regulaminem. Nie czytalem regulaminu ale widocznie jest punkt o nienasmiewaniu sie z kretynow..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Nezumi said:

Najsmieszniajsze bylo jak jakis koles powiedzial, ze ma znajomych programistow w Indiach i jak sie wszyscy zrzuca to sobie napisza wlasne Affinity 🤣

A tak zmieniając całkiem temat, myśl zupełnie niezwiązana.

Chłopaki robimy MMO? Pomysł jest taki, że będą tam gołe baby tylko pod ubraniami i tam będą sobie biegały i takie tam rzeczy różne. Obiecuję udział w zyskach i stratach 🙂 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze wroce na sekundke do tematu zanim rzuce sie na robienie MMA... Znaczy... MMO 😉 

Ktos w komentarzach pod filmikiem o promocji Affinity napisal:

"Just upgraded my 1.0 suite to 2.0 universal license, I got another 25% discount on top of the 50% one (only $62.24 USD altogether), definitely a steal."

Wiec jak ktos jeszcze nie zrobil update'a z wersji pierwszej do dwojki to to chyba najlepszy moment, jesli faktycznie sie sumuja promocje. 75% off i tak niskiej ceny..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Nezumi said:

zanim rzuce sie na robienie MMA

hmm brzmi intersująco, mów dalej 🙂

giphy.gif

 

12 minutes ago, Nezumi said:

"Just upgraded my 1.0 suite to 2.0 universal license, I got another 25% discount on top of the 50% one (only $62.24 USD altogether), definitely a steal."

eh mogłem rok poczekać i tak z nowych funkcji chyba nic nie użyłem ale program ładniejszy i wygląda bardziej profesjonalnie, robi wrażenie na cywilach 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Nezumi napisał(a):

"Just upgraded my 1.0 suite to 2.0 universal license, I got another 25% discount on top of the 50% one (only $62.24 USD altogether), definitely a steal."

Właśnie sprawdziłem u siebie i za aktualizację z jedynki chcą obecnie 318 zł. Pomyślę, może się skuszę, bo w sumie z Designera często korzystam, a i Publisher by się czasami przydał. Co do Photo to nie wiem czy zrezygnuję z Photoshopa, bo mam do niego kilka fajnych pluginów, których nie ma w sofcie od Affinity. Ale 318 zł to mało więc bardzo możliwe, że kupię update 😄 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Araiel said:

bo mam do niego kilka fajnych pluginów, których nie ma w sofcie od Affinity

Sprawdz czy dzialaja w Affinity bo sa pluginy do photoshopa ktore normalnie dzialaja w Photo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo W Affinity Photo brakuje mi tyciuńkiej malutkiej rzeczy, live filtrów na smart obiektach. W chwili kiedy będę mógł wrócić wytweekować filtr w każdej chwili na danej warstwie wywalam Photoshopa CS6 i nawet sie nie oglądam wstecz!
Czekam na ten ficher od początku kiedy zakupiłem v1 i wer2. Mimo wszystko destrukcyjne nakładanie filtrów jest dużym minusem pracowania w Affinity. Mam nadzieję, że wreszcie dodadzą taki workflow, bo tylko to trzyma mnie przy leciwym CS6. No ale to tak tylko sobie narzekam 🙂 Afiinity gurom... Adobe niech płonie! AMEN! 🙂 

 

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Mortom said:

@DestroyerNik collection od googla 🙂 W Shopie działa to na zasadzie, że można sobie ten filtr dopasować po fakcie.  W Affinity jest jednorazowa destrukcyjna aplikacja tego filtra 😞  

No to trzeba było tak od razu że to o plugin chodzi 🙂 to w takim razie zażalenia do Nik-a trzeba słać żeby poprawili 🙂     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer 🙂 tylko, że to nie plugin decyduje o tym, że jest destruktywny 🙂 A Affinity który nie ma opcji live filtra. Szukałem odpowiedzi na forum Affinity. I nie tylko ja czekam na ta opcję. Ale nadal cisza w tej kwestii 😐  

Edit:
W Affinity poszli drogą... dajmy im predefiniowane filtry live i będzie. A mimo wszystko... w Shopie - jak jeszcze rozwijali sensownie swój soft - poszli drogą gdzie nie ważne jaki filtr aplikujesz... czy to z puli ich wbudowanych filtrów czy plugina... zawsze sobie wrócisz i poruszasz suwaczkami 🙂 
Różnica jest subtelna ale dla mnie kluczowa 🙂 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer znaczy mi się wydaje, że @Mortom tutaj mówi o tym, że w Photoshopie jak masz smart objects to filtry układają się warstwowo i możesz je sobie po fakcie włączać/wyłączać i ponownie edytować ustawienia według uznania, mam rację?

A ja patrzyłem na swój plugin i Retouch4Me (D&B i Heal) można okrężnie zainstalować w Affinity. Jak dzisiaj opłacę rachunki, kupię ciuchy na wesele i opłacę hotel na Pyrkon, to zobaczę czy jeszcze mnie stać na upgrade - żeby potem nie było, że muszę przez najbliższe dni jeść chleb z wodą albo najtańsze parówki z mięsa bez mięsa 😛 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Araiel said:

@Destroyer znaczy mi się wydaje, że @Mortom tutaj mówi o tym, że w Photoshopie jak masz smart objects to filtry układają się warstwowo i możesz je sobie po fakcie włączać/wyłączać i ponownie edytować ustawienia według uznania, mam rację?

to samo możesz w affinity 🙂 ale Mortomowi chodziło i plugin od Nik a z tym nie mam doświadczenia 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w Photo brakuje rotacji obrazu. Trochę sobie rysuje  dla przyjemności i to chyba jedyne czego mi brak.

Chciałbym też żeby designer miał jakieś narzędzie do wektoryzacji obrazków a póki co trzeba się inkscapem posiłkować. 

 

No i nadal mi potrafi bez sensu wywalić program. Tak samo było w 1, w trakcie zwykłego mazania ołóweczkiem. 

Na szczęśćie zdarza się to rzadko i czasem nawet backup jest 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, michalo said:

Nie. Takiego dynamicznego jak w Kricie, gdzie obracasz cały widok

No to to jest to - alt+scroll w myszce i obracasz caly canvas. Nie jest tak wygodnie jak w Kricie bo tam jest na piorku ale ogolnie jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michalo napisał(a):

Chciałbym też żeby designer miał jakieś narzędzie do wektoryzacji obrazków a póki co trzeba się inkscapem posiłkować. 

O, dokładnie. To jedyna funkcja w Designerze, której mi właśnie brakuje. I też w razie potrzeby, tak samo jak Ty, wspomagam się Inkscapem. Trochę wkurzające takie przeskakiwanie z programu do programu, ale i tak lepsze niż bulenie co miesiąc kasy Adobe za Illustratora 😄 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adek
This odpowiedź was recognized by adek!

Destroyer was awarded the badge 'Great Support' and 5 points.

Tylko musisz to włączyć w opcjach bo standardowo nie ma. No i przydałoby się dodatkowe opcje do tego np czułość albo tak wygodnei jak w shopie.

Ctrl+Alt+Scroll daje większą szybkość obrotu niż bez ctrl który jest do bardziej precyzyjnego obracania 🙂 

Na plus to obracasz canvas względem pozycji kursora a w szopie jako całość od środka. 

Dobra w Photoshopie obraca względem okna dokumentu ale można sam obrazek przesunąć i wtedy będzie się obracało np względem rogu czy innej części, counterintuitive 🙂 

3y49jC4.png

Edytowane przez Destroyer
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany i Panewki, gdyby kogoś to interesowało, to używam pakietu affinity od paru lat. Są funkcje w PS które są bardziej intuicyjne, ale brak subskrypcji i szpiegowania w affinity sprawia, że jest to strata, której nie odczuwam 🙂 

Do affinity Photo jest masa pluginów i dodatków, tylko trzeba głebiej szukać w internetach. Dużo tego jest na gumroadzie.

Jeśli komuś to pomoże, to tu macie stronkę z masą darmowych resourców - http://changingminds.org/disciplines/photography/affinity_photo/resources/resources.htm
 

Jeśli chodzi o pędzle, swatche i inne , to polecam szukać u niezależnych twórców, którzy bardzo często tworzą swatche i pędzle do procreate. Zazwyczaj wrzucają w jednym miejscu stuff do PS, Affinity i Procreate, np ten tutaj - https://frankentoonstudio.com/product-category/digital_products/affinity_brushes/

 

Zdrówka życzę 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś lubi klimaty Blade Runner'a (wersja pierwsza) plus grafiki Syd'a Mead'a , to znalazłem 3 pliki PDF  w których są jego prace i koncepty, nie wiedziałem o istnieniu tych publikacji. Znam kolekcję Sentury i parę innych ale tych 3 nie znałem:

https://www.disneydocs.net/concepts-syd-mead

https://www.disneydocs.net/innovation-syd-mead

https://www.disneydocs.net/projections-syd-mead

Ogólnie na tej stronie DisneyDocs jest wiele bardzo ciekawych publikacji, futuryzm w wersji Disney czyli co chcieli zbudować ale poszło tylko do szuflady 🙂

pozdrawiam

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności