Skocz do zawartości

W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2019 edition


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • KLICEK pinned this temat

W końcu, z niecierpliwością czekałem na this weekend. Z tego co widziałem na gameplayach to zapowiada się całkiem fajnie i może być miłą odmianą od Battlefielda.

Tak w ogóle to polecam poniższą stronkę, można wyhaczyć wiele promocji na różne gry i sprzęt 🙂

https://lowcygier.pl/

PS. Do końca września można przetestować za darmo usługę Uplay Plus, gdzie można zagrać w takie gry jak Ghost Recon: Wildlands, Assassins Creed: Origins, Far Cry 5 czy Anno 1800. Tylko pamiętajcie, żeby anulować przed końcem miesiąca subskrypcję, jak nie chcecie, żeby wam pociągnęło z karty opłatę za październik 😉

https://uplay.ubisoft.com/pl-PL

Edytowane przez Loozack
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! pierwowzór był moją pierwszą sieciową grą w którą się wciągnąłem. Pamiętam jak raz żona mnie przyłapała o 4 nad ranem jak rąbałem w CoD'a... Później już starałem się pilnować 😉

Edytowane przez makak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pykałem z braciakiem w Battletoads z NES'a 🙂 Świetna gra i zabawa dla dwóch graczy. Specjalnie dla Nes i Snesa kupiłem sobie pady z nintendo, hehe.

No i w Goal 3 też pykneliśmy. Jakoś nie załapałem sterowania w tej10-minutowej sesji i moje akcje kończyły się zwykle czołganiem jak dżdżownica po ziemi 😏

Próbowaliśmy też z żoną grać w contre, ale jakoś nie przypadło jej do gustu..

 

Szczerze mówiąc, dawno się tak nie bawiłem.Te stare gry mają coś w sobie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, KLICEK napisał:

aaaa i dzisiaj pokaze the last of us 2 🙂  o 22 chyba 😄

 

https://www.gamespot.com/articles/watch-last-of-us-2-state-of-play-start-time-what-t/1100-6470025/

Jaram się tym 😄 Co prawda graczem nie jestem i patrze na to bardziej ze strony artystycznej (troche jak na film), ale ile razy przesłuchałem soundtrack, oglądałem koncepty, cutscenki i cały gameplay to tego nie zlicze, pięknie zbudowany świat i emocjonalny klimat 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Loozack napisał:

Muszę w końcu kupić PS4 Pro... damn.

No mnie skłania do tego ffvii... Z tego wszystkiego trochę pograłem w klasyczną 7-kę. Nawet fajnie się pykało ale dosyć szybko odstawiłem. Za dużo czasu wymaga, którego nie mam. Wolę pyknąć w jakiegoś arkada, nawet z lat 90-tych 😉

Chociaż mam też Injustice i od dzisiaj Marvel vs Capcom 3 które na pewno umilą mi chwile jak mam wyłączyć kompa w nocy po ostrym zbrushowaniu 😉 Dziwne jak to organizm się ożywia przy takiej rozrywce. Pracując, oczy mi się kleją po paru h a przy grze mógłbym ciągnąc całe noce.

Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grało się w mont and blade z 10 lat temu, pamiętam jak w domu studenckim tłukłem do późna w nocy, kolega przyszedł i z troską w głosie powiedział destro ty już może idź spać, powiedziałem że ma rację, umyłem zęby, zamknąłem drzwi, wrzuciłem ręcznik w szczelinę pod nimi i upchnąłem chusteczkę w dziurkę od klucza żeby nie było widać światła na korytarzu i grałem dalej 🙂 teraz nie wiem czy chcę znowu do tego wracać 😛 

 

ao52qYw_460swp.jpg.5a1fd4d7ff12c440c5e9ccb54e773468.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście nie mogę grać w obecne gry bo wszystko wydaje mi się dużo gorsze.. za swojego czasu grałem w GTA:SA przez internet czyli SA:MP... zresztą grałem dosyć srogo byłem w top 3 clanie w polsce miałem też własny server etc.. no wsiąkłem na dobre... no i ostatnio byłem u znajomego i on że chodź pogramy w GTA nowe przez neta bo jest takie super... (moje ostatnie GTA to było w sumie GTA:SA...)  w GTA:4 to tam trochę popykałem ale u znajomego..  no i odpala tą grę... ja tak patrze.. ty co tak mało ludzi na serwerze.. a on jak mało pełen serwer 30 osób.. ja tak patrze i no wybuchłem śmiechem... za czasów SA:MP to były serwery po 200 osób.. ba! nawet niektóre były po 500 osób online.. to była jazda... np wyścig albo nawalanka 100 osób kontra 100 osób  xD a ten się jara że 30 osób online jest... Już nie chce mi się rozpisywać jak bardzo nudny gameplay w porównaniu do tego co było...

no ale tak wyygląda... postęp w grach.. więc ja osobiśćie nie dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW, namówiłeś mnie @KLICEK na kolejną apkę z grami 😉

Będzie na później!

Obecnie nachrzaniam w The Division 2, a wcześniej trochę w ESO bo mega wciąga także rekreacyjnie bez pośpiechu na 1-2h sobie wpadam co jakiś czas.

Jestem też zagorzałym fanem Path of Exile, które mega pochłonęło ilość wolnego czasu dlatego wywaliłem przed nowym sezonem bo trzeba też trochę pożyć i pomalować 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę polecić Divinity Orginal Sin 2. Trochę już ma, ale jest to chyba pierwsza gra, którą przeszedłem 3,5 razy 🙂 Mój top jeśli chodzi o RPGi. Jestem ciekaw Baldursów w ich wykonaniu. Samemu się nie załapałem na 1 i 2, bo akurat wtedy miałem przerwę od grania (btw, wróciłem przez Wiedźmina 1, którego dostałem na urodziny od żony ;)). Inna sprawa, że teraz mam plan grania tylko gry z kategorii: Cyberpunk, GTA kolejne, właśnie Baldurs Gate no i Ori 2 (poprzednik to mój top platformerów ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, adek napisał:

Nie jestem na bieżąco, ale ta sama ekipa pracuje przy drugiej części co przy pierwszej? (chodzi mi też o wiadomo kogo, mieliśmy mocną reprezentację Polski tutaj) 🙂

Adku, w gejdevie praktycznie co 2 lata wymienia sie zespol ktory pracuje nad gra AAA. Sorry ale prawda jest taka ze to jest taki zapierdziel, ze ludzie pekaja bardzo szybko 🙂 Wiec odpowiedz brzmi, nie. Raczej 10% calej ekipy zostalo, reszta to nowi ludzie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... rozumiem i nie rozumiem. CDProjekt jest więc jakimś wyjątkiem? 

Zdaje się, że Marek Okoń pracował nad pierwszą cześcią w większości też zdalnie. Trochę szkoda bo dużo rzeczy się pojawiało zakulisowych 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KLICEK napisał:

Adku, w gejdevie praktycznie co 2 lata wymienia sie zespol ktory pracuje nad gra AAA. Sorry ale prawda jest taka ze to jest taki zapierdziel, ze ludzie pekaja bardzo szybko 🙂 Wiec odpowiedz brzmi, nie. Raczej 10% calej ekipy zostalo, reszta to nowi ludzie 🙂

Ale tzn, że co? Trafiają do wariatkowa? Zmieniają branżę? Czy odpoczywają przy innej produkcji AAA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadra też się wymienia? To w sumie mnie ciekawiło, że Wieśki trzymały poziom (oczywiście 1 i 2 miały swoje bolączki) a to mimo dużej rotacji ludzi. Ale coś musi to spinać, że gry mimo takich roszad trzymają poziom. Choć jak pomyśle o Bioware, to nie którym to nie wychodzi 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w IT jest podobnie. Tutaj też znaczenie ma czas, w tej chwili jest boom na programistów i ci nie chcą siedzieć w jednej firmie, probują różnych rzeczy, praca zdalna, inna firma. Znam kilku właścicieli i sytuacja jest normalna. Oceniają to w porządku i właśnie mówią, że co roku jest ok. 10-15% rotacji, ale wiedzą o tym, ludzie się nudzą, mogą zmienić, nawet nie chodzi o pieniądze. Tylko tutaj ważne jest, aby wcześniej informowali o tym. 

Dużo też zależy od zespołów, managerów pod jakich się podlega i to chyba najczęstsza przyczyna zmiany. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, makak said:

Ale coś musi to spinać, że gry mimo takich roszad trzymają poziom

Tu akurat mogę się wypowiedzieć, bo byłem odpowiedzialny za to przy małym projekcie (budżet kilka mln dolarów). Odpowiadałem za kluczową kwestię czyli prowadenie całego projektu - projektowanie pipeline, zarządzanie, budowanie i prowadzenie zespołu wg. wytycznych. Na koniec art directing.

Poziom trzyma się zarządzaniem i pipelinem. Projektujesz zespół tak, by pracował jak montownia. Jedna osoba nie może mieć kluczowego wpływu na styl. Dzieki temu możesz wymienić artystów czy nawet art directora, a nadal wszystko wygląda bardzo podobnie. Paradoksalnie - przy duzych produkcjach - na wysoką jakość artystyczną większy wpływ ma management niż najzdolniejszy nawet artysta.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, olaf napisał:

Tu akurat mogę się wypowiedzieć, bo byłem odpowiedzialny za to przy małym projekcie (budżet kilka mln dolarów). Odpowiadałem za kluczową kwestię czyli prowadenie całego projektu - projektowanie pipeline, zarządzanie, budowanie i prowadzenie zespołu wg. wytycznych. Na koniec art directing.

Poziom trzyma się zarządzaniem i pipelinem. Projektujesz zespół tak, by pracował jak montownia. Jedna osoba nie może mieć kluczowego wpływu na styl. Dzieki temu możesz wymienić artystów czy nawet art directora, a nadal wszystko wygląda bardzo podobnie. Paradoksalnie - przy duzych produkcjach - na wysoką jakość artystyczną większy wpływ ma management niż najzdolniejszy nawet artysta.

To tak jak są animatorzy rysujący kluczowe klatki i ci "mniejsi" który robią in-between-y.  Simple as that 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurła, aleeee 😉

Zawsze się zastanawiam do kogo kierują takie reklamy. Mina zaskoczonego gościa, że ma jednak suchą rękę, bo ta woda byłą tak realistyczna, prawie mnie przekonała.

Poza tym ja, żebym tego swobodnie używał musiał bym chyba schować się w piwnicy żeby nikt mnie nie widział.

 

Czekam aż medium będzie taki jak zbrush, to wtedy kupuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

medium nigdy nie bedzie jak zbrush 🙂 medium jest z zalozenia lepszym softem, otwartym, nie ma ograniczen takie jakie ma zbrush. Jestem sam na sam ze swoja rzezba. Takze, ja to bym nie czekal, bo nie bardzo jest na co 🙂

Jezeli myslisz o tym ze medium bedzie produkcyjny, to sie nie doczekasz 😛

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, michalo said:

To tak jak są animatorzy rysujący kluczowe klatki i ci "mniejsi" który robią in-between-y.  Simple as that 🙂

To dużo bardziej skomplikowane niż podział zadań na seniorów i juniorów. Zresztą management inaczej zarabia nie bez powodu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety większość głośnych gier AAA w dzisiejszych czasach to sklep dla makrotransakcji albo grindowanie, od dłuższego czasu prawie nie gram w takie gry tylko głównie w dobre indyki 🙂 Rak z mobilek coraz bardziej przechodzi na konsole i piece, nowy cod będzie miał przez rok ekskluzywny tylko dla ps4 tryb rozgrywki i makrotranskacje nie tylko kosmetyczne, także tego 🙂

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego dla mnie najlepszą grą ever. będzie SA:MP multiplayer zrobiony przez społęczność do GTA:SA.. nie kontrolowany przez rockstara w żaden sposób. każdy robił co chciał i jak chciał serwery były też po stronie użytkowników. 😄 i było to najlepsze multi ever. Zabawa typu battle royal.. była jedną z popularnych mini gier.. na serwerach... xD tak dla przykładu... i dania skali. ludzie dosłownie pisali mapy game mody etc.. możliwości były nie ograniczone.

Edytowane przez Maciek Jutrzenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności