Skocz do zawartości

Śmigłowiec Mi-24


Krzych

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

korzystając z większej ilości czasu, postanowiłem dokończyć projekt śmigłowca mi-24. Planuje go zrobić w barwach wojska polskiego i w jednolitym zielonym kamuflażu. Właściwie, cała zewnętrzna bryła jest skończona. Waham się jeszcze, co do wymodelowania wnętrza kabin lub na potrzeby wizualizacji zrobienia tylko atrapy w mniejszej rozdzielczości. Obecnie koncentruje się na shader-ach, które w większości będą proceduralne.

Nie jestem pewien, czy we właściwym miejscu publikuję pracę, trochę się tu pozmieniało od mojej ostatniej wizyty na forum.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.pngspacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

  • Like 13
  • Wow 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietny! Jedna tylko rzecz rzuca mi się w oczy (z punktu widzenia widza, bo nie znam sie na modelowaniu), to że opony trochę dziwnie sie deformują, jakby miały za dużo objętości tam gdzie sie wybrzuszaja po bokach. Oprócz tego bieżnik jest w tym miejscu perfekcyjnie prosty, co potęguje to wrażenie. No ale to mały szczegół, cały śmigłowiec jest pięknie zrobiony, a pomalowany na pewno będzie wyglądał zajebiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzychdetal 10/10, super robota, trudny model, taki organiczny bardzo, a jednocześnie mnóstwo elementów do zgrania. Teraz tylko nie popsuj sobie tego detalu shaderami/teksturami 🙂

2 godziny temu, EthicallyChallenged napisał:

Swietny! Jedna tylko rzecz rzuca mi się w oczy (z punktu widzenia widza, bo nie znam sie na modelowaniu), to że opony trochę dziwnie sie deformują, jakby miały za dużo objętości tam gdzie sie wybrzuszaja po bokach. Oprócz tego bieżnik jest w tym miejscu perfekcyjnie prosty, co potęguje to wrażenie. No ale to mały szczegół, cały śmigłowiec jest pięknie zrobiony, a pomalowany na pewno będzie wyglądał zajebiście.

@EthicallyChallengedz tymi oponami to masz rację, że coś nie siedzą do końca (drugi render) - to, że są płaskie i klapnięte przy gruncie jest ok, tak samo jak to, że poszerzają się na boki - to też jest ok, natomiast wydaje się, że jakby na nie spojrzeć w widoku z boku, to tam gdzie nie mają styku z gruntem powinny być jednak okrągłe bardziej po obwodzie, niż tak mocno eliptyczne.

MjA3NjEzYgsgUThZagFvHmMJbAMsWGFINBF0SGo1

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się jeśli chodzi o opony. Jakoś trudno było mi uchwycić ten efekt ugięcia się pod ciężarem. Akurat w tym modelu opon są kluczowe, bo oddają naprawdę dużą masę maszyny. Będę musiał jeszcze nad nimi popracować.

11 godzin temu, Destroyer napisał:

Kawał dobrego modelu! ile to ma poly? 🙂

Trudno powiedzieć precyzyjnie ile ma poli, używam wiele obiektów proxy i kontenerów, ale myślę, że między 40-50 mln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, alex3d napisał:

@Krzychdetal 10/10, super robota, trudny model, taki organiczny bardzo, a jednocześnie mnóstwo elementów do zgrania. Teraz tylko nie popsuj sobie tego detalu shaderami/teksturami 🙂

 

Zgadza się. Mi-24 ma nietypową konstrukcję jest niesymetryczny tj kabiny pilotów są przesunięte w lewą stronę od osi symetrii, a statecznik pionowy na prawą. Poza tym śmigłowiec jest lekko pochylony na prawą burtę. To wszystko stanowiło dodatkową trudność w modelowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kir4 napisał:

Przepiękna robota! Czekam na efekt finalny, sam @kliment woroszyłow by się nie powstydził takiego modelu. 

@Krzych masz jakąś stronkę z referencjami? Czy blueprint i zdjęcia, czy same zdjęcia? Props, i czekam na więcej, pozdro!:classic_cool:

W sieci dostępne są stronki ze zdjęciami (walkaround) np.primeportal. Ja w dużej mierze bazowałem na zdjęciach, które sam zrobiłem. Ma też ponad 20 książek i czasopism, ogólnie 25gb materiałów referencyjnych na pendrive. Oczywiście, podkładem były blueprinty, zarys bryły i linie podziału poszycia śmigłowca była wykonane według nich. Detale i elementy niewidoczne na rysunkach modelowałem ze zdjęć.

  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2020 o 07:18, Mike Mareen napisał:

Model powalający.Czegoś takiego jeszcze nie widziałem.Czy autor zamierza to gdzieś sprzedawać?

Dzięki. Jak dokończę, zastanowię się nad tym. Obawiam się jednak, że nikt by nie kupił, zbyt dużo pracy w niego włożyłem żeby sprzedawać za jakąś niewielką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2020 o 07:49, STRZYG napisał:

Sztosik. A tak mniej więcej to ile czasu Ci zeszło na to cudeńko?

Większą część modelu zrobiłem przez ostatni rok, wcześnie już miałem wymodelowaną belkę ogonową. Nie spieszyłem się, pracowałem w wolnych chwilach, po pracy, w weekendy. Trudno precyzyjnie powiedzieć ile godzin. Rendery nie do końca oddają ilość włożonej pracy. Nie widać na nich np. całych wnęk podwozia, czy elementów silnika.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności