Skocz do zawartości

W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Mortom napisał:

@Nezumi A wiesz że zapodałeś mi myśl... spróbuje się w chellendżu i zrobię sobie funart projekt - Diablo 1 Intro reimagination! 😄 
Do zobaczenia już za 4 lata ;D 

Strona z Patronitem startuje jutro! Chętnych zapraszam do wpłacania 😄  

Nie śmiej się. Znasz Final Fantasy IX Memoria Project?

Final Fantasy IX: Memoria Project (ffix-memoria.com)
MemoriaWIP-min.gif?format=750w

Diablos 1 też by był niezły sztos. Nawet większy niż FF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no ja się nie śmieje! Ja zrobię ten remaster. Poprostu realistycznie podchodzę do terminu ukończenia projektu 🙂 od jutra zaczynam! Fakt nie jestem wymiataczem i efekt może być nawet gorszy od pierwowzoru... Ale na wszystkie moce piekła, nieba i nefelimów, I will accomplish this! 

  • Wow 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, EthicallyChallenged said:

Ooo, fajnie. A grałeś w to może w tej wersji 1.0? Są jakieś nowe bronie/poziomy w porównaniu z wersją z zeszłego roku?

Grałem ale tylko chwilę więc dużo nie zdążyłem zobaczyć a i też zupełnie nie pamiętam ile i jakich broni było kiedyś w EA 😛 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mortom napisał:

Ej no ja się nie śmieje! Ja zrobię ten remaster. Poprostu realistycznie podchodzę do terminu ukończenia projektu 🙂 od jutra zaczynam! Fakt nie jestem wymiataczem i efekt może być nawet gorszy od pierwowzoru... Ale na wszystkie moce piekła, nieba i nefelimów, I will accomplish this! 

No to sorry, że wziąłem to za żart. Trzymam kciuki i nie zaszkodzi jakiś wątek na forum - chociaż np. ja jak pokazuje czasem wipa, to często tracę po tym zapał do dalszej pracy 😉 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, michalo said:

ja jak pokazuje czasem wipa, to często tracę po tym zapał do dalszej pracy

Ta. Dlatego ja NICZEGO nie pokazuje 🤣 W nowym roku planuje zrobic COS co nie bedzie dla klientow, cos mojego co moze uda sie spieniezyc na tyle zebym mogl porzucic freelance. Nastepny krok w usamodzielnieniu.

A za Diablosa animke trzymam kciuki! Powodzenia @Mortom!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadow of the Tomb Raider - zwracam honor, bo pisałem, że słyszałem, że to przeciętniak - a właśnie pogrywam, bo przypomniałem sobie, że kiedyś przytuliłem jak epic za free rozdawał - i przyznaje, że bardzo przyzwoity tytuł. Zdecydowanie bardziej mi się podoba niż 2 część. Ogólnie spokojniejsza od 1, przynajmniej na tyle ile pograłem na razie. Ale całkiem ładna, trochę zagadek, eksploracji. Dialogi z mniej ważnymi npc ssą, więc przestałem rozmawiać jak nie muszę 😄 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaVirrNo, spoko sie zapowiada. Kotowaty koles z lukiem fajnie wyglada. Juz slysze znane z Chivalry "Kill the archers!" 😄

Moonscars nie dla mnie - jakos takie platformowe zabawy mi nie wychodza bo nie uzywam kontrolera. Klawiatura i myszka Masterrace 😄 Ale wizualnie miodzik.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Nezumi napisał:

Moonscars nie dla mnie - jakos takie platformowe zabawy mi nie wychodza bo nie uzywam kontrolera. Klawiatura i myszka Masterrace 😄 Ale wizualnie miodzik

to mam co dla ciebie za free na gogu

Master of Magic Classic

 

93c2a3aee8f29c58f35aef9f5b4f962d489870cc

 

 

Side news - google canceluje stadie 😉

Edytowane przez michalo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, michalo napisał:

"czy opcja budowy postaci wydaje się być niewykluczająca" "tak? nie?"

Szanuję wszystkich ludzi, bez względu na to z kim, czy czym, się utożsamiają, ale to co się dzieje teraz w branży gier, w sumie to w ogólnie rozrywkowej, w kontekście "byle kogokolwiek nie urazić i by nie poczuł się wykluczony" to jest k**** jakiś dramat.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, blood_brother napisał:

Szanuję wszystkich ludzi, bez względu na to z kim, czy czym, się utożsamiają, ale to co się dzieje teraz w branży gier, w sumie to w ogólnie rozrywkowej, w kontekście "byle kogokolwiek nie urazić i by nie poczuł się wykluczony" to jest k**** jakiś dramat.

No dokładnie. To już przybrało formę groteski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, michalo said:

to mam co dla ciebie za free na gogu

Dzieki za pamiec - zebralem przed chwila 🙂

Co do CP zas to bym chcial jeszcze mozliwa odpowiedz "to pytanie wydaje mi sie absurdalne", ale pewnie nie ma takiej... Chore to juz jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, michalo said:

No dokładnie. To już przybrało formę groteski. 

Gdy robi się katering dla ludzi z zaburzeniami psychicznymi, narcyzmami i wiecznymi ofiarami bo na tym mogą dużo ugrać to tak to wygląda a wzór idzie od samej góry i to wygląda jak planowane działanie żeby ludzi bardziej podzielić i skłócić bo nic tak nie pomaga okradać biedotę gdy się miedzy sobą kotłują bez opamiętania 🙂 W polskim chlewiku tez od zawsze jest narracja my i oni bo skłócone i mocno spolaryzowane społeczeństwo łatwiej kontrolować. 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer Metoda stara jak sam "cywilizowany" człowiek 😄 - divide et impera (dziel i rządź) 

52 minuty temu, michalo napisał:

Kurdeee szkoda, że skrena nie zrobiłem.

Na epicu dostałem takie pytanie do cyberpunka - "czy opcja budowy postaci wydaje się być niewykluczająca" "tak? nie?"
błhahahaha o jej.. 

A jak ktoś się urodził z 2 pisiorami? To co wtedy? Może sie poczuć wykluczony, bo jeden pisior to za mało i nie będzie już tak immersyjnie jak w prawdziwości 😄 

Osobiście nigdy nie potrzebowałem aby coś musiało mnie "reprezentować" w grze czy filmie / serialu. Zawsze wolałem jak wychodził bohater z krwi i kości wymyślony przez twórców danego dzieła a ja "przezywałem" JEGO przygody.
No ale jestem zwykłym białym heteroseksualnym "mężczyzną", więc gdzie nie popatrzę 👀 tam chylą czoła przed moją dominacją 🪓☠️ kulturowo-rasową 😄 A dyskryminacja, to tylko słowo które przeczytałem kiedyś w słowniku i nic dla mnie nie znaczy 😉 

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mortom napisał:

Osobiście nigdy nie potrzebowałem aby coś musiało mnie "reprezentować" w grze czy filmie / serialu. Zawsze wolałem jak wychodził bohater z krwi i kości wymyślony przez twórców danego dzieła a ja "przezywałem" JEGO przygody.
No ale jestem zwykłym białym heteroseksualnym "mężczyzną", więc gdzie nie popatrzę 👀 tam chylą czoła przed moją dominacją 🪓☠️ kulturowo-rasową 😄 A dyskryminacja, to tylko słowo które przeczytałem kiedyś w słowniku i nic dla mnie nie znaczy

Dokładnie tak. Takie uszczęśliwianie na siłę.

 

Chociaż z drugiej strony.. ja zawsze się cieszę jak - ktoś w jakiejś historii jest z  PL (np Lucy w Edgerunners, albo Lidka w Tekken 7 - i to akurat 2 kobitki, bez koka. facetów chyba nie ma).

Cieszę się trochę, na sekundę, jak usłyszę słowo "Sochaczew" (moje miasto) w jakiś newsach, jak ktoś ma takie samo nazwisko,  albo jest gdzieś wspomniane o cg, grach...

Także rozumiem, że ci "wykluczeni" też chcą takich smaczków.. ale pewnie tacy zwykli "wykluczeni" co mają życie to nie jest ich główna ambicja.

 

 

Edytowane przez michalo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, michalo napisał:

Chociaż z drugiej strony.. ja zawsze się cieszę jak - ktoś w jakiejś historii jest z  PL (np Lucy w Edgerunners, albo Lidka w Tekken 7 - i to akurat 2 kobitki, bez koka. facetów chyba nie ma).

Cieszę się trochę, na sekundę, jak usłyszę słowo "Sochaczew" (moje miasto) w jakiś newsach, jak ktoś ma takie samo nazwisko,  albo jest gdzieś wspomniane o cg, grach...

Także rozumiem, że ci "wykluczeni" też chcą takich smaczków.. ale pewnie tacy zwykli "wykluczeni" co mają życie to nie jest ich główna ambicja.

 

 

Mam tak samo i jak tego nie ma, to nie rwie z siebie szat i nie wdziewam stroju samuraja aby wyjść na ulice i ciachać ludziom facjaty, bo "ktoś" nie wziął mojej "wyjątkowej" osobowości pod uwagę! 🙂 Chyba nikt normalny tak nie robi - chyba 😄 
I oczywiście kumam że w jakimś stopniu i ci "inni" chcą się widzieć się w dziełach kultury.
Tylko tu idzie o to, że to już nie jest opcja a wymóg, co czyni to wszystko wymieszanym do konsystencji głupoty. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie teraz w Kenia duszny most 😉 Gra bardziej kierowana dla dzieci ale bardzo fajna, zdecydowanie nie souls like game 🙂 bardzo ładna graficznie, trochę zagadek, trochęsekcji platformowych, ekslopracji i co najważniejsze zbiera się takie czarne stworki  i można je ubierać w urocze kapelutki, można z nich zrboićgrzybka, biedroneczkę, dać różową kokardeczke na łebek i mieć całą gromadkę czarnych paprochów z wielkimi oczkami które za nami wszędzie chodzą i siedzą w każdym zakamarku w jakim się znajdziemy. Fajny styl postaci, ładnie zrealizowane cinematicki, nie jestem w stanie określić czy jeszcze są prerenderowane na assetach z gry czy już na silniku ale wyglądają bardzo dobrze.  Myślę, że na najniższym poziomie to chyba nawet 4 letnie dziecko może sobie poradzić, co najwyżej w kilku zagadkach utknie jeśli mają takie same zasady jak na wyższych poziomach trudności. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Destroyer napisał:

Gram sobie teraz w Kenia duszny most 😉 Gra bardziej kierowana dla dzieci ale bardzo fajna, zdecydowanie nie souls like game 🙂 bardzo ładna graficznie, trochę zagadek, trochęsekcji platformowych, ekslopracji i co najważniejsze zbiera się takie czarne stworki  i można je ubierać w urocze kapelutki, można z nich zrboićgrzybka, biedroneczkę, dać różową kokardeczke na łebek i mieć całą gromadkę czarnych paprochów z wielkimi oczkami które za nami wszędzie chodzą i siedzą w każdym zakamarku w jakim się znajdziemy. Fajny styl postaci, ładnie zrealizowane cinematicki, nie jestem w stanie określić czy jeszcze są prerenderowane na assetach z gry czy już na silniku ale wyglądają bardzo dobrze.  Myślę, że na najniższym poziomie to chyba nawet 4 letnie dziecko może sobie poradzić, co najwyżej w kilku zagadkach utknie jeśli mają takie same zasady jak na wyższych poziomach trudności. 

 

nie no, 4-letnie dziecko nie ogarnie pada 😉 Kiedyś podsunąłem dzieciakom taką jednagrę, że generalnie się tam lata swoją postacią po otwartym świecie z miejsca na miejsce i ni chu chu nie mogli sobie poradzić z jednoczesym poruszaniem się i obracaniem kamery.

Tak samo parę lat później w  pokemon sword i tak samop teraz w lego world 😉 

także ten... 

Chociaż jak idzeicak gra po parę godz. dziennie codziennie to pewnie ogarnie w końcu. Moja córka 9-lat ma problemy w tym lego world. A syn kumpla - też 9 podobno pyka sobie w Horizon na ps-e. 

 

No ale wracając do gry, też ją bardzo lubię. Wizualnie piękna i gra się przyjemnie. Tylko noob ze mnie bo dotarłem do jednego bossa, co tam się zjeżdża ze skał, potem jakieś małpy rozwala na drzewach a na końcu wyłazi boss... i nie mogę go pokonać 😕 

dla mnie każda gra to souls-like..

 

A najtrudniejszy to chyba mega-man 😉 Kiedyś w czasach pegasusa ostro grałem. 

Teraz czasem żeby się sfrustrować gram w XI. Kto to wymyślił? Nie mogę żadnego bossa pokonać 😛
To gorsze niż cuphead.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Nie trzeba RTXa żeby ładną grę wyprodukować?! SZOK i NIEDOWIERZANIE!
surprised-italian-spiderman.gif

To chyba coś FOR ME, często czuje się jak 4 latek i nie lepiej też radze sobie w życiu niż takowy. Tak więc myślę sobie🤔, że to może gra z poziomem trudności dostosowanym do mnie! 👶
 

computer-baby_5166945_GIFSoup.com_.gif.aa72d64ac18ef5f26c5ec1d1f2294f9f.gif

Czy twoja "recezja" oznacza że dajesz "złotą końcówkę WACOMa"? Znaczy się znak dobrej jakości Destroyera. 🏅

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, michalo said:

nie no, 4-letnie dziecko nie ogarnie pada

No może z tym 4 latkiem to trochę przesadziłem, choć teraz dzieciaki co od urodzenia na tabletkch i smartphonach wychowane to mają dużo większe umiejętności niż nasze pokolenie 🙂 

Kenę już ograłem i jednak z czasem robi się już dość wymagająca i pod względem walki i sekcji platformowych więc nie do końca do takich małych dzieciaczków 😛 

45 minutes ago, Mortom said:

Czy twoja "recezja" oznacza że dajesz "złotą końcówkę WACOMa"? Znaczy się znak dobrej jakości Destroyera. 🏅

Gra jest bardzo fajna, wizualnie śliczna, trochę aktywności pobocznych, prosta ale ładnie opowiedziana historia i całkiem responsywna postać. Nie jest może aż tak dopracowana jak assainy ze wspinaniem się po wszystkim i lekkością poruszania ale niewiele brakuje i nie ma zgrzytów. Nie trafiłem też na żaden błąd i tylko dwa razy trochę zwolniłem tempo, raz zagadka mnie przytrzymała a drugi raz nie do końca wiedziałem gdzie iść przez chwilę :

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzienx Destro - dodane do wishlisty. Teraz czekam na wyprzedaż 🙂 
TAK! jesem cebulakiem🧅. No ale co poradzę. Znając siebie i tak zagram w to za jakieś 2 lata.
Teraz przyssałem do Fenix Rising i już 50h wbite - a przechodzę to chyba z 4 miechy 😄 A jeszcze milion gier zakupionych w bibliotece czeka na "odkopanie" 😄  

Jak tak patrzę na życie to widzę to:
1024px-Video_game_health_bar.svg.png

I tak! dokładnie tyle mam lat 😄 ale setki chyba nie dożyję xD
200.gif

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mortom napisał:

TAK! jesem cebulakiem🧅. No ale co poradzę. Znając siebie i tak zagram w to za jakieś 2 lata.

Tu jest dobra stronka dla takich cebulaków jak ty (raczej my hehe bo ja też)

(4) Game deals - Find PC games on sale - GG.deals

 

Możesz zrobić wishliste i alarmy. Straciłem kupę hajsu na okazje życia w które i tak nie gram 😉 

Edytowane przez michalo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, michalo napisał:

nie no, 4-letnie dziecko nie ogarnie pada 😉 

Ogarnie. Mój 4 latek sam przechodzi już niektóre misje w Toy Story 3 na PC padem od Xboxa, a na PS2 potrafi mnie ograć w Burnouta na Takedowny. 

 

Żałuje że im nie zrobiłem oddzielnego konta Steam bo wstyd pokazać swój profil.

xkDjzvL.png

Edytowane przez stormwind
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, stormwind napisał:

Ogarnie. Mój 4 latek sam przechodzi już niektóre misje w Toy Story 3 na PC padem od Xboxa, a na PS2 potrafi mnie ograć w Burnouta na Takedowny. 

No to nieźle. Moim muszę nakazać "no rusz tą kamerą do cholery" 😉 żeby  zmieniły sobie widok. 

Ale braciak nie ogarniał grania w god of war na ps4, bo pierwszy raz padem grał.

Ja sporo grałem ale celować w fps nie potrafię. Upośledzonie to.

 

A mnie dzieciaki w swoim szaleńczym naparzaniu w guzik czasem ogrywają w DB Fighterz 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, stormwind napisał:

Na początku mu przyklejałem postity ze strzałkami na WSAD, żeby się jakiś głupich nawyków grania kursorami nie wyuczył.

b0cd39c29f8e20732e375f2fc717ea67.gifZabawne jak to się potoczyło. Kiedyś granie na strzałkach było znane, lubiane a nawet wymagane w towarzystwie 😉 Dzisiaj grając na strzałkach można popełnić niezłe faux-pas 😉 no chyba że w samochodówkę, to jeszcze chyba ujdzie 😉 No ale przyznam że na WASD lepiej sie gra np. w strzelanki 🙂 ale za to na padziku milej się mi się klepie TTP itd. 🙂 Ciekawe jak to ewoluuje? Czy od razu małe usb 5.1 w głowę do kompa? Czy może jakiś wygodny kask "odbierający" sterowanie?
Cyberpunk czy Bioshock? 😜 Czerwony czy niebieski nijnja? Tyle pytań... ciekawe czy dożyje ewolucji 😛 

 

38 minut temu, michalo napisał:

Ja sporo grałem ale celować w fps nie potrafię. Upośledzonie to.

Kiedyś zagrywałem się w Killzona 2 na PS3 - z początku było źle... ba tragicznie nawet. Ale po tygodniu nawet zdążało mi się nieźle fragować... ech co to za dobre czasy były 😄 

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę w Scorn, boże jakie to jest niemożebnie nudne, pół godziny robienia puzelków, łażenia bez celu nudzenia się i mam dość. Grafika taka trochę przestarzałą, wszystko organiczne ale suche i plastikowe i jeszcze ta autoamtyczna ekspozycja, oglądasz korytarz z oddali jest cały lekko oświetlony ale jak podjedziesz do tego miejsca to robi się ciemno w połączeniu z wygaszaniem części ekranu microledów robi się paskudnie i męcząco gdy co chwila tak się dzieje. Design wygląda ciekawie ale to bardzo szybko przestaje fascynować i równie szybko zaczyna wiać nudą i mozolnym dreptaniem, nawet nie doszedłem do części gdzie można walczyć i postrzelać i już chyba nie wrócę do gry 🙂 Czyli gra jest jeszcze bardziej nudna niż byłą na trailerach 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma gamepassa to może wypróbować bo są osoby którym się podoba, na stemie oceny mieszane ale dużo narzeka na długość, walktrough na youtubie to niecałe 3 godziny rozgrywki i ja zakończyłem grę tuż przed zdobyciem tej jakby broni ale jak popatrzyłem na rozgrywkę dalej to jakoś wiele nie straciłem 🙂 Dla mnie też nie było to ani straszne ani obrzydliwe ot takei ciekawe kształty, dużo detalu, dużo formy mało treści i nie poczułem grozy tylko znużenie i na siłę robienie wszystkie niby bardzo obcego a jednocześnie zagadki bardzo proste i nużąco mozolne 🙂 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mowa o Diablo to tylko 1 i 2 - sentyment i emocje jakie budziły w swoich czasach

Dzisiaj zagrywam Path of Exile - ale raczej casualowo, nie jestem typem gracza co maxuje i bije rekordy. Dynamika i fun z robienia rzezi jest przeogromny.

Disco Elysium - gram w to drugi raz... znakomita... dosłownie wszystko, oprawa, muzyka, dialogi, głosy, historia, klimat

Dragon Ball Z: Kakarot - sentyment do serialowej serii i komiksów, ale gra się świetnie. Dla mnie to takie połączenie Mugena i DB Snes z bardzo fajną oprawą graficzną. Niedługo ma być update do konsoli nowej generacji więc z zabijaniem Buu jeszcze poczekam 😉

Czekam na Stalkera 2, Hogwart Legacy i Diablo 4

 

Co do Scorna wydaje mi się fascynujący, lubię takie dziwne rzeczy, ale podejrzewam, że trzeba mieć odpowiedni nastrój i potrzebę na takiego typu grę więc kiedyś ogram.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj premiera Plague Tale Requiem w passie. Ograłem pierwszy rozdział i wiem, że przejdę tą grę do końca  bo takie narracyjne gry z mocnymi bohaterami i fabułą to chyba mój ulubiony rodzaj i strasznie mnie to wciąga.

Samouczek bardzo fajny i subtelny a potem rzut na głęboką wodę.  

Pierwszą część ograłem z przyjemnością i fajnie wrócić do tych bohaterów.  Oczywiście gram po francusku, angielki dub nadal kulawy.

Z mechaniki na razie poznałem tylko walkę i ukrywanie się/skradanie - działa tak samo, inteligencja przeciwników jak.. wszędzie..

Za to są fajniejsze sceny ubijania.

Szczurków podobno ma być więcej. 

Polecam i zapraszam, średniowieczna Francja przepiękna. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio to ogrywałam w sumie z 4 gry (nie najnowsze, ale serio fajne):

- Omori (z 40-60h zmarnowane, gameplay bardzo fajny, ale scenariusz jakby pisała osoba edgy i skrajnie niedojrzała)
- Rain world (Nie jestem wstanie powiedzieć jak bardzo kocham tą grę)
- Find love or die trying - mniej niszczenia ściany, ale też taki doki doki vibe ze względu na mroczny lore i śmierć dookoła : D Jak dla mnie ideolo.
- Terraria (nie trzeba tłumaczyć) polecam 😛

Ogólnie niechętnie podchodzę do gier 3D - gram w nie tylko gdy są  to gry rts, moba, strategie lub horrory, innych kijem nie ruszam, bo mam w nich skill jak roczne dziecko w chodzeniu (nie liczę gier na vr, bo mogłabym grać w Super Hota etatowo xd).

Jak macie jakieś 2D tytuły, to chętnie przygarnę. 

Edytowane przez anya_desdein
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie skonczylem Cannon Fodder na Amidze 😛 Nie bylo latwo - normalne savy nie jakis tam save state'y 😄

(Tak NA PRAWDE wyglada screen po skonczeniu giery 😄 WARTO BYLO katowac sie przez 24 misje. Tutaj macie za free to dzielo)

image.thumb.png.3e912d0ae8d5b8f38a294e52265ee2e7.png

Edytowane przez Nezumi
  • Like 3
  • bogactwo 1
  • Wow 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, anya_desdein said:

Jak macie jakieś 2D tytuły, to chętnie przygarnę. 

Jak lubiusz wyzwania to Ori i Ori2, piękna gry ale wymagajaće, jedynka chyba po updacie definite edition ma poziom trudności i jest bardziej grywalna 🙂
Do tego hollow knight, też wymagająca ale baardzo bardzo dopieszczona i satysfakcjonująca gra. 
Dead cells jest świetne, Sundered: Eldritch Edition, Bastion, Transistor,  SteamWorld Heist, Graveyard Keeper, w Retro City Rampage też mam ładnych kilka godzin nastukane 🙂 Pid bardzo ładna platformówka, Craft The World, Stardew Valley, Guacamelee! 1i 2 , Unepic, Shantae cała seria, Mushroom 11, SteamWorld Dig 1 i 2, Banner saga i Ash of Gods: Redemption, Moonlighter, Plague Inc, Chroma Squad, CrossCode, Pool Panic, Rampage Knights - to polecam w coopie, Brigador, Guild of Dungeoneering, Slay the Spire, Okhlos: Omega, Rakuen, Broken Age, Hotline miami, i Mr Shifty, bardzo satysfakcjonujące choć czasem trudne 🙂 Caveblazers, Cat Quest 🙂  Kingdom Rush, Deep Sky Derelicts, Zombie Night Terror, Trine cała seria, Holy Potatoes, Knights of Pen and Paper, Yoku's Island Express, Ronin, Dex, Kingdom: New Lands, Seasons after Fall graficznie trochę przypomina ori ale nie pamiętam żeby było takie trudne 🙂 Time Recoilm, Super Meat Boy, Spelunky, FEZ, Broforce doskonała gra 😄 ,  Pony Island, Streets of Rogue, Wandersong, Hue, Owlboy, JYDGE, Song of the Deep, Figment, Rocketbirds: Hardboiled Chicken, SYNTHETIK, The Binding of Isaac, STASIS, Zombie Vikings bardzo fajne w coopie, Hyper Light Drifter, Rogue Legacy, Splasher, Dust: An Elysian Tail

Dobra więcej mi się już nie chce pisać, ale tak z grubsza to gry 2D w których mam 15h+ na steamie i są warte polecenia, bardzo różne gatunki więc na pewno coś wybierzesz 🙂 Nie liczyłem nic co ogrywałem na xboxie, gogu, epicku, humblu, uplayu, orginie, Itch.io i co tam jeszcze było a już nawet nie mogę sobie przypomnieć nazw tych platform i drm free 😉
Pewnie byłoby jeszcze drugie tyle 🙂

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, wujek_kane said:

@Nezumi podobno wersja amigowa ma lepszą muzykę niż ta na pc. Są jeszcze jakieś powody dla których warto się zainteresować tą wersją?

Tak na prawde wszystko ma lepsze bo grafa tez jest nieco lepsza. Ale jednym z glownych powodow moze byc to, ze pecetowa wersja jest nieco szybsza (wersja z GOGa). Nie wiem czy to przez to, ze to starenki tytul i na nowych sprzetach tak chodzi... Moze. Giera jest juz bardzo trudna jak przechodzisz normalnie. Na emulatorze smiga pieknie, giera daje mase przyjemnosci, nic sie nie zestarzala. Wersja na PC frustruje przez ta szybkosc, nie tak byla pomyslana przez tworcow.

Mam doslownie setki gier nowszych a wciaz sie bawie doskonale ogrywajac takie tytuly, ktorych wczesniej z jakiegos powodu nie przeszedlem albo przeszedlem tak dawno ze juz nie pamietam. Ostatnio gram poza Chivalry2 niemal wylacznie w giery na Amidze 😄 . A jeszcze odkrylem ile dobrych rzeczy jest na SNESa - nigdy nie mialem konsoli a teraz emulatory umozliwiaja odkrycie tych tytulow na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2022 o 13:11, Rotcore napisał:

Disco Elysium - gram w to drugi raz... znakomita... dosłownie wszystko, oprawa, muzyka, dialogi, głosy, historia, klimat

Właśnie przeszedłem i faktycznie gra jest znakomita 🙂 Dużo humoru, świetne dialogi. Faktycznie coś świeżego w growym świecie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności