Skocz do zawartości

AI i technologie przyszłości


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

@Nezumi mowę swoją rzekłszy, przystanął na kamieniu wielkim i białym. I widział, że to co rzekł, było dobre.
Ale owce, jak to owce, w zupie mając swojego pryncypała 😉 nadal w wyższej trawie gaworzyły jak to elektryczne ich odpowiedniki zastąpią je na pastwisku a wełnę będą dawały lepszą i setki razy szybciej.
A więc pełne obaw z pośród siebie wyznaczyły 3 czarne barany 😉 @Destroyera słynącego z nadzwyczajnych matematycznych zdolności, boga nodów i wszelakich sztuczek magicznych, @RaVirra bożyszcza słynącego z głosu tak niebiańskiego że i same anioły przybywały posłuchać występów na zielonej łące i @SebastianSz mistrza w rękodziele niezrównanego, tak że i sam stwórca w cichości swego serca, zazdrości mistrzowi talentu.
I tak stado wystawiło 3 tęgie umysły spośród siebie zapytując @Nezumiiego, pana włości gdzie przebywały ale słynącego z niezrównanych złotych sedesów które eksportował na wschód.  

Wpierw odezwał sie @Destroyer Panie, czy to prawda, że elektryczne owce potrafią pisać uchwały? I popijają keratynę keratyną aby mieć bujniejsze futro?

@Nezumi Tak słyszałem o tych nikczemnościach elektrycznych owiec. Ale nie bójcie się, futro może i rośnie im szybciej ,ale jest zielone i trzeba dożo elektryczności aby im wyrosło. Co się nie opłaca. 

Następnie zabrał głos @RaVirr i ze śpiewną nuta w głosie zapytał: Najdroższy nam pasterzu, czy to prawda że elektryczne owce potrafią grać na instrumentach i śpiewać w różnych stylach muzycznych? 

@Nezumi uśmiechnął się i rzekł: tak to prawda, ale ich muzyka nie jest prawdziwa. To zlepek miliona głosów biednych baranów śpiewających smutną pieśń o dolarze i spadku jego kursu. I nie martw się... nic nie zastąpi prawdziwego artysty i jego głosu.

Na koniec wystąpił @SebastianSz mówiąc: O królu sedesów 😉
 Słyszałem że elektryczne owce potrafią malować tak szybko że jeszcze zanim się skończy mówić co się chce aby namalowały a one już kończą obraz o który się poprosiło. Czy to prawda czy mamy się bać że pewnego dnia zarżniesz nasze stado i bez mrugnięcia okiem kupisz elektryczne owce z elektrycznym pastuchem aby malowały dla ciebie co 5 sekund nowy obraz?

@Nezumi z miną dobrego pana odrzekł: tak elektryczne owce mogą malować tak szybko, że żadna owca nie jest im sprostać w szybkości. Ale ich obrazy są sztuczne i pełne sztucznych biustów. Nie martw się, te elektryczne owce nie potrafią przekazać piękna wstającego słońca o poranku, czy wymyślić fantastyczny krajobraz na nieistniejącym świecie. One malują/kopiują tylko to co ich nauczono... nie myślą i nie czują.... to elektryka wprawia ich kończyny w ruch, nie miłość do świata, lecz zimna matematyka składająca się z zer i jedynek. Nie da sie opisać świata w taki sposób. 

K o n i e c. 🙂 

  • Like 1
  • kekw 3
  • bogactwo 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w ustronnym miejscu zadumy 😄 epilog wpadł do głowy:

Epilog: 
Stado baranów żyło jeszcze błogo przez lat 10. Po czym pasterz @Nezumi w swojej mądrości i prawości, zarżnął wszystkie barany aby nie musieć też słuchać znowu głupich pytań.
Stało się to za namową elektrycznego wilka z USA! Proponując pasterzowi umowę na dzierżawę działki pod budowę fabryki elektrycznych owiec. 

Morał:
Otóż baranie i droga owieczko, nie wierzcie w zapewnienia z ust nawet nam najbardziej oświeconego!
I prawy umysł, może ci urżnąć głowę dnia pewnego 😄 
Co nie czyni go nagle niegodziwego! Lecz najzwyczajniej, dobrze usytuowanego 😄 

Edytowane przez Mortom
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, kengi said:

Uważajcie bo to fałszywy prorok... on kiedyś głosił zbawienie za pośrednictwem oświeconego blendera... just sayn.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare.
Ludzka rzecza jest sie mylic, ale tylko glupiec trwa w bledzie.

W naiwnosci swej posluchalem zlego doradcy Tona, uleglem opowiesciom o wspanialej przyszlosci jako i Wy, barany moje 😉, ulegacie dzis iluzjom AI.

@Mortom bluznisz, moje dziecie... Reke karmiaca Cie Prawda kasasz na podobienstwo zmiji. Twoje oczy zasnuwa mgla zawisci. Odrzuc podszepty Zlego wieloma imionami sie mieniacego: ChatGPT, openAI, Midjourney, Stable Diffusion... Zwatpienie posrod trzody chlewnej... znaczy... mojej trzodki chcialem powiedziec... siejesz! NA podobienstwo Cezara zapytuje: i Ty, bruda.. khmmm... BRUTUSIE, przeciwko mnie?!

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AI to jest ideologia, podobna do technokracji i gospodarki centralnie planowanej. Powinna być zakazana i tępiona, tak samo jak komunizm i faszyzm.

Jest sporo ciekawych prac naukowych na ten temat.

"W swej istocie sztuczna inteligencja to niebezpieczne przekonanie, które nie uwzględnia sprawczości człowieka."

Porównałbym pracę nad AI do prac nad bombą atomową. Będzie to druga rzecz stworzona przez człowieka, która może dać kres ludzkości.

 

Edytowane przez alex3d
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi Mistrzu zbłądziłem... korze się teraz przed twym obliczem. Padam do stóp twoich... i krzyczę: Przebacz! Przebacz! Mnie istocie tak przebrzydłej i podłej jak samo piekła łono! 
Otwieram oczy i uszy na twe nauki.... ucz i nie żałuj bicza! 😭

Z pozdrowieniami,
Już na zawsze ci oddany Wąż mąciciel 🙂

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
9 minutes ago, Mortom said:

Wąż mąciciel 

wōnż
Rzeczownik
wōnż mynża rodzaj mynski zwierzyncy
To hasło nŏleży do przidŏwka, to ôznaczŏ, że ôno mŏ na razie podstawowõ formã i we prziszłości bydzie rozbudowane ô etymologijõ, ôdmianã, frazeologijõ i inksze wiadōmości dostympne we połnych hasłach.

 

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
12 hours ago, Nezumi said:

Generative AI a jesliby ktory choc na chwile glowe w jego strone zwrocil - w operatora przycisku zmieni sie

Studio graficzne, circa 2030, colorized 

Widać, że demografia tez upadła zaraz za inspirującą ludzką sztuką 🙂 

 

 

@RaVirr w czym robisz te pieśni? 🙂 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło mi kredytów więc wklejam cały tekst:

 

 

 

Ballada o mistrzu Nezu, gościu co ejaja pobił ręką swą.
W ciemności mistrz stał, ej-aj Cicho śpi, swe tajemnice chowa w komputerowym śnie 
A Jego sylwetka tonie w kamiennej mgle. 
I.... coś nagle przerywa milczenia głos! 
I…. nagle wielki błysk! Huk intelektu strzał, Mistrz do walki daje nam znak! 
Wróg grafików wyłania się!  W oczach mistrza błyszczy gniew! 

W mentalnej zbroi i mieczem wykutym z intelektów tysiąca dusz! Rusza już!  
Niesiony chwałą nasz! Mistrz! Pogromca! Wódz! Staje i walczy już! 

Ruszajmy tam i nie dajmy Ej-Aj szans! 
To nasz dzień! niesieni chwałą, Tak! 

Juz dopadamy ją, ona nie ma szans! 

Stalowych mieczy i zbroi spoconych pach wydaje matowy dźwięk! 

Mistrz krzyczy: na przód marsz! Chorągwie rozrywa wiatr! Bitwa toczy się! A on tam stoi i rozciąga wzrok! Mówiąc w spokoju nam: Synowie tabletów i przekrwionych rąk! Nie poddawajcie się! 

Tak, ognisty oddech mistrza Ej-aja spala w pył! Zabija abyśmy mogli żyć! W elejaju wzrasta strach oraz LĘK!

Ruszajmy więc! Gdzie wzywa jego głos! Stańmy jak on! I ejaja ubijmy tu! 
Ruszajmy więc! Gdzie wzywa jego głos! Stańmy jak on! I ejaja ubijmy tu! 
Ruszajmy więc! Gdzie wzywa jego głos! Stańmy jak on! I ejaja ubijmy tu! 

 

Edytowane przez Mortom
  • kekw 1
  • Haha 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@Nezumi To jest okładka płyty Pink Floyd feat The Police "I can't breathe", krytycy i fani są zgodni, że zapiera dech w piersiach 🙂

 

Poza tym ładnie obrazuje reakcje fanów i internetu na to video 🙂

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer Breathtaking 🤭. Reakcji nie widzialem bo nie mam konta na IXIE ale wyobrazam sobie ze super pozytywna 😄 Dzis widzialem reklamowke jakiejs partii meksykanskiej w tv (bo sie wybory zblizaja) - tez 100% AI. I tez wszystko plywajaco-skaczaco-rozmazane. No bo niby jakie ma byc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bogów grafiki CG... jak to G.... mogło wygrać choć by z taką animacją?

https://www.youtube.com/watch?v=1F8MogHSw-k&ab_channel=Yosh

Szkoda mi też gościa od tej ręcznej animacji, bo Floydzi przejęli prawa do jego wideo, zgodnie z zasadami konkursu... czemu wszystko sobie zohydzamy? 
Kiedyś brało sie udział w konkursie i jakoś nikt nie zabierał praw do twoich prac 😞 

Czuję, że miałem niebywałe szczęście, że wychowywałem się jeszcze w czasach gdzie internetów i jego pochodnych nie było.  Dzisiaj dzieciaki atakowane są ze wszystkich kierunków na raz. A jak jeszcze dodać do tego narzędzia AI, które nie wymagają niemal żadnego wysiłku aby coś WYGENEROWAĆ, to jest duża szansa, że talenty które w nich drzemią, nigdy już nie ujrzą światła dziennego. Bo po co się męczyć skoro automat zrobi to szybciej, lepiej (przynajmniej z początku)? 😞 
What a time to be alive!

Edytowane przez Mortom
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mortom napisał:

Czuję, że miałem niebywałe szczęście, że wychowywałem się jeszcze w czasach gdzie internetów i jego pochodnych nie było.  Dzisiaj dzieciaki atakowane są ze wszystkich kierunków na raz. A jak jeszcze dodać do tego narzędzia AI, które nie wymagają niemal żadnego wysiłku aby coś WYGENEROWAĆ, to jest duża szansa, że talenty które w nich drzemią, nigdy już nie ujrzą światła dziennego. Bo po co się męczyć skoro automat zrobi to szybciej, lepiej (przynajmniej z początku)?

Moje dzieciaki (syn 9, córka 11 lat) lubią rysować, jak to dzieciaki. Ale spędzają nad tym sporo czasu. Dodatkowo córka zdaje się że trochę nawet bardziej - ma ipada i sobie śmiga ilustracje w Procreate.

Oboje zrobili już kilka komiksów, córka nawet serię o kocie, ma już chyba 5 części, robi kolejną. 

Syn też parę komiksów zrobił.

No i są to fajne urocze rzeczy. Nawet sami nie wiecie jak bardzo fajne 🙂 Może kiedyś zechcą to gdzieś pokazać to wrzucę i tutaj.

Już mamy taki pomysł z córką ale nie ma platformy komiksowej stricte dla dzieci. Tylko dla dorosłych a jak przejrzałem treści na tych stronach to jednak wolał bym żeby 11latka nie ocierała się o nie.

 

No i oni oboje wiedzą o generowaniu obrazków już od pierwszych midjourney ze 2 lata temu. Zrobiłem i pokazałem im kilka obrazków pokemonów. Podobały im się bardzo..

Tak samo chatgpt parę razy użliśmy (np. co jest bardziej urocze - mały królik czy mały kotek). Jeszcze te piosenki im pokazę.

 

Nie zdemotywowało to ich do rysowania. Nie zabiło chęci twórczych ani nic z tych rzeczy. Nadal to lubią i nadal to robią. 

Nie wyrażają żadnych chęci promptowania 😉 To było tylko dla nich ciekawostką. 
Pomimo, że są bardzo kreatywni, nie chcą się wyręczać takimi rozwiązaniami. Sam proces chyba jest dla nich fajny i ciekawy.

 

Ale moje dzieciaki nie są zostawione z telefonami same sobie i youtuberzy i tiktoki nie wyżerają im mózgów jak to się często dzieje z rówieśnikami. Np. córka potrafi narzekać, że na świetlicy nie ma się z kim często bawić bo inne dzieciaki wlepione są w telefony.

A sami mają też swoje telefony, tylko nie widzą powodów żeby cały czas ich używać. No i nie mają też na to pozwolenia oczywiście 😉

Myślę więc, ze jest jeszcze nadzieja na rozwój talentów. Jednak boję się, że zostanie on zniszczony przy wchodzeniu do jakiś zawodowych aktywności. Dużo osób porzuca artystyczne hobby jak zaczyna pracować a jeśli nie będzie artystycznych ścieżek kariery to wszystko co osiągną za młodu pójdzie w pizdu.

4 godziny temu, Mortom napisał:

Na bogów grafiki CG... jak to G.... mogło wygrać choć by z taką animacją?

Też nie mogę tego pojąć. Wygrało coś co jest teraz trendowe i tyle, za same przymiotniki.

To tak jak zwycięstwo Ukrainy na Eurowizji (nie oglądam ale obiło mi się o uszy) lub wszechobecne wokowanie w filmach. 
AI to jeden z trendów naszych czasów więc wygrywa z automatu.

 

 

Na marginesie, google aktualizuje zasady, min o AI
 

Cytat
  • Warunki dotyczące generatywnej AI. Przenosimy dotychczasowe Dodatkowe warunki korzystania z generatywnej AI do głównych Warunków korzystania z usług i dodajemy inne wyjaśnienia związane z AI. Na przykład: nie będziemy zgłaszać praw własności do oryginalnych treści wygenerowanych przez nasze usługi oparte na AI.

nie dziwię się bo sami nie mają pewnie praw do tych treści..

Edytowane przez michalo
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosze takie nieodparte wrazenie juz od dluzszego czasu ze ludzie jako ogol juz przestali myslec i czekaja na to, zeby nimi pokierowac w ktoras ze stron. Pierwszy raz przyszlo mi to do glowy jak uslyszalem o takim wydarzeniu. Dzieciaki w wieku szkolnym byly na wycieczce. W pewnym momencie zostal ogloszony "czas wolny" - mialy jakies tam dwie godziny gdzie mogly robic co tylko zechca i mialy sie spotkac pozniej w umowionym miejscu. Jak ja bylem w szkole to wszyscy czekali na to z utesknieniem. Najlepszy czas na wycieczce! Teraz dzieciaki w duzej czesci siedzialy tam gdzie dostaly ten czas wolny, przy fontannie, wlepione w telefony narzekaly ze sie nudza... Czekaly az sie ten czas wolny skonczy i zacznie sie znowu zorganizowany przez kogos.

Tragedia.

Ale to sie przenosi na doroslosc. Pani ze szkoly zastapiona jest przez jakas firme. Nikt sobie nie zadaje pytan, po co myslec - za nas mysla. Powiedza co jest dobre a co zle. Pokaza co zrobic. Ludzie sa coraz bardziej zalezni od podsuwanych im rzeczy, pomyslow, ideologii. Boja sie myslec samemu - po co? Bezpieczniej w grupie.

AI jest jedna z takich rzeczy ktorej nie potrafie objac umyslem. Mamy system o ktorym wiemy na 100% ze jest zawodny. Wiemy, ze to jest kulawe. Jak kalkulator ktory raz na jakis czas mowi ze 2+2=6. I pchamy to w kazda dziedzine zycia slepo wierzac ze to jest przyszlosc. Bo tak nam mowia. Ta slepa wiara w to ze AI jest przyszloscia nie bierze sie z zadnych racjonalnych przeslanek czy faktow. Nawet tutaj na forum wielu zdaje sie byc przekonanych ze po prostu AI nas juz pokonalo, ze nie ma sensu walczyc z tym bo nie da sie zatrzymac "postepu". Bla bla bla. Powtarzanie frazesow podsunietych przez tych co to AI robia. Wiekszosc zgodzi sie ze stwierdzeniem ze AI rozwija sie niezwykle szybko. Tymaczasem patrzac krytycznym okiem wydaje sie ze juz drepta w miejscu. Oczywiscie na samym poczatku dokonal sie duzy skok jakosci. Ale to nie znaczy ze nadal tak bedzie. Ba - tak nie jest. Poprawia sie duperele i dopracowuje na tyle na ile sie da. Ale to nie wazne bo wiekszosc mysli o tym to co im sie mowi ze maja myslec. Podobnie jak zostalo wmowione ludziom ze nie moga zyc bez komorki i wiekszosc juz traci zmysly jak sie bateria skonczy i nie maja gdzie naladowac. Albo kupuja co roku nowe czy tam co dwa lata. Bo nowe to lepsze. No i mega potrzebne. Przeciez kazdy to wie!

Kazdy to wie... Wie, czy powtarza co mu zostalo powiedziane?

Cicho! Ty i te twoje filozofie! Zobacz, jest wygodnie, kazdy uzywa, po co sie meczyc? Ze co? Ze sie nie meczysz bez komorki? Na pewno sie meczysz tylko udajesz! Dzis juz nie da sie zyc bez komorki!

I to samo pewnie bedzie z AI. "Dzis juz nie da sie zyc bez AI". Bo tak nam wmowia. Bo zobacz, nawet konkurs wygralo! Bo Microsoft zainwestowal! Bo chatgpt przeszedl jakis test, o ktorym nic nie wiem co prawda ale mowia ze przeszedl i ze to jest krok milowy i juz nic nie bedzie takie samo! Jak to kto mowi - WSZYSCY! Co nie sluchasz telewizji, nie widzisz filmikow na socjalach? Nie ma odwrotu! Postep! Nie badz smieszny z tym przestarzalym mysleniem - boisz sie technologii! Nie umiesz! Nie stac cie!

I tak siedze troche z boku tego wszystkiego i sie zastanawiam co jeszcze ludzie dadza sobie wmowic. 200 plci, elektyczne samochody ratujace planete bateriami ktorych produkcja dewastuje srodowisko, bycie faszysta jak sie nie zgadzasz z oficjalna linia myslenia albo rasita jak ci sie film z czarnym nie podobal...

Ma ci sie podobac to co ci mowia ze ma ci sie podobac.

Masz myslec tak jak ci mowia ze masz myslec albo cos z toba nie tak. Pewnie kogos tam nienawidzisz i nalezy cie ukarac za to.

No i koniec koncow - jak nie kupujesz naszych gadzetow to jestes zacofancem i prymitywem. Bo KAZDY WIE ze bez nich sie nie da zyc.

Kazdy wie. Tylko zobacz naokolo. Kazdy.

I tylko problem w tym, ze nie chce byc jak "kazdy". Chce myslec samodzielnie, weryfikowac z rzeczywistoscia. Jesli AI bedzie wspaniale, nieomylne i lepsze we wszystkim to nie bede zaprzeczal rzeczywistosci. Ale nie chce tez tworzyc sobie wizjii rzeczywistosci stojacej w sprzecznosci z realiami bo ktos chce zarobic na nowych AI prockach, nowych AI uslugach, nowych AI obietnicach. Zaplaccie mi dzis, a zobaczycie za 5 lat co zbuduje. Na razie patrzcie na plywajace wideo - to sie ma wam podobac bo przeciez wygralo konkurs. Wiec musi ze to jest dobre a jak ci sie nie podoba to widocznie nie masz gustu i jestes zacofany.

Kazdy to wie.

Kazdy.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi

Zgadzam się całkowicie i takie głosy są potrzebne. Widać, że reakcje na AI w sztuce są zblizone do reakcji na NFT - czyli generalnie negatywne, z jakąś tam relatywnie małą grupką ragebaitowych zwolenników. Strasznie wkurwia mnie ta presja na to by onanizować się każdym nowym medialnym buzzwordem, bo jak nie to jesteś boomerem i jakimś zaplutym karłem reakcji. 

Ale jednocześnie jesteśmy zależni od tego co ludzie aktualnie myślą bardziej niż od tego to co jest dobre lub nie. Nawet jeśli coś jest obiektywnie szkodliwe i głupie (jakkolwiek to mierzyć), ale ktoś przekona ludzi do kupowania tego czegoś, to musimy potrafić się odnaleźć w takich realiach. Ludzie pojęczą, pogadają, a koniec końców i tak kupią to co multimiliardowa machina marketingu podetknie im pod nos. Przykład telefonów dobrze to obrazuje -  na Apple i ich otwarcie antykonsumenckie praktyki wszyscy psioczą, smiechy chichy, że nowy srajfon ma jedną śrubkę inaczej niż poprzedni model i kosztuje tyle co uzywany samochód, ale sprzedają się na pniu. Ludzie nie kierują się racjonalnymi przesłankami tylko emocjami, na które dzisiaj łatwo wpływać mając gigantyczne zasięgi w Internecie. Albo wręcz będąc tym Internetem, jak Alphabet, Apple, Microsoft czy Meta.

Poza tym jeśli duże firmy będą forsować AI ze stratą dla siebie spowodowaną niechęcią klientów, to i tak pewnie tę stratę wyrównają pieniędzmi od inwestorów skuszonych obietnicami i buzzwordami, że już za 5 lat zyski będą kosmiczne, więc mogą takie eksperymenty długo ciągnąć - jak ideologia woke w grach czy filmach. A my niestety zwykle pracujemy dla kogoś i musimy dopasować się do klienta bardziej niż klient do nas.

Uważam, że trzeba podnosić kwestie wad AI, przesadzonych nadziei i rozdmuchanego do niemożliwości hajpu, ale też mieć świadomość, że AI w wielu sytuacjach  działa na tyle dobrze, że ludzie nie mają powodu z niego nie korzystać - tak jak telefony dają mozliwość korzystania z bardzo praktycznych aplikacji, nawet jeśli siedzenie z nosem w telefonie może być uciążliwe. I z tym jakoś trzeba będzie się mierzyć więc nie dziwota, że ludzie są niepewni i podłamani.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo Wiesz, twoje dzieciaki mają niebywałe szczęście, że jako rodzic obchodzi cię co robi twoje potomstwo. I wspierasz ich w ich pasjach.

Z tego co obserwuje, jesteś w jakimś promilu i szczerze ci gratuluje odpowiedniego podejścia do tego tematu. Niestety ogół ma biegunowo inne zdanie na ten temat. Zresztą wystarczy popatrzeć na youtuba, tiktoka czy inne sociale... ogrom głupoty, pozoranctwa czy najzwyczajniejszej nienawiści utwierdza mnie w przekonaniu, że ówczesne młode pokolenie ma tak przemielone mózgi, że powoli ziszcza się wizja z tego filmu: 
Idiocracy Digital Art by Bo Kev - Pixels
No ale może przemawia przeze mnie boomer i widzę świat już w zakrzywionej perspektywie.

Mam szczerą nadzieję, że nie dożyję upadku zachodniej cywilizacji... ale wiele wskazuje, że za ok. 20 lat Europa gospodarczo zmieni się w ówczesną Afrykę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
On 4/20/2024 at 7:33 AM, Nezumi said:

Dzis widzialem reklamowke jakiejs partii meksykanskiej w tv (bo sie wybory zblizaja) - tez 100% AI. I tez wszystko plywajaco-skaczaco-rozmazane. No bo niby jakie ma byc.

Meksykańczycy to się w cycki nie szczypią przy kampanii wyborczej, w Polsce by się takie coś przydało żeby było mniejsze pogłowie polityków i łatwiejszy wybór przy urnie 🙂 Może i złodziej i bandyta ale przynajmniej się nie dał zabić jak frajer i fajtłapa 🙂 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Krwawa-kampania-wyborcza-w-Meksyku-Nie-zyje-17-kandydatow-8732504.html

 

---

 

Podobnież cgtrader cichaczem zmienił wszystkim licencje na ai freindly żeby trenować ai a teraz wprowadza swoje ai 

fWlvP29.jpeg

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Destroyer napisał(a):

Meksykańczycy to się w cycki nie szczypią przy kampanii wyborczej, w Polsce by się takie coś przydało żeby było mniejsze pogłowie polityków i łatwiejszy wybór przy urnie 🙂 Może i złodziej i bandyta ale przynajmniej się nie dał zabić jak frajer i fajtłapa 🙂 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Krwawa-kampania-wyborcza-w-Meksyku-Nie-zyje-17-kandydatow-8732504.html

 

---

 

Podobnież cgtrader cichaczem zmienił wszystkim licencje na ai freindly żeby trenować ai a teraz wprowadza swoje ai 

fWlvP29.jpeg

 

co 10 lat przydała by się taka noc oczyszczenia dla sceny politycznej. Wtedy obietnice wyborcze nie dość że były by wypełniane w 100% ale dorzucali by coś ekstra. 
The Purge (2013) - IMDb

A co do CGtradera. To mam kolejny powód aby nie sprzedawać swoich modeli... nigdzie 🙂 

Edytowane przez Mortom
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mortom napisał:

@michalo Wiesz, twoje dzieciaki mają niebywałe szczęście, że jako rodzic obchodzi cię co robi twoje potomstwo. I wspierasz ich w ich pasjach.

Z tego co obserwuje, jesteś w jakimś promilu i szczerze ci gratuluje odpowiedniego podejścia do tego tematu. Niestety ogół ma biegunowo inne zdanie na ten temat. Zresztą wystarczy popatrzeć na youtuba, tiktoka czy inne sociale... ogrom głupoty, pozoranctwa czy najzwyczajniejszej nienawiści utwierdza mnie w przekonaniu, że ówczesne młode pokolenie ma tak przemielone mózgi, że powoli ziszcza się wizja z tego filmu: 

Dzięki za tak pokrzepiającą opinię. Miło to usłyszeć. 

Ale ja w ogóle jestem inny, wcześniak hehe więc pewnie jakiś istotny w tych czasach kawałek mózgu mi się nie dorozwinął XD

 

Dzieciaki w tych czasach są strasznie przebodźcowane. Za moich - lata 90-2000 też był dostęp do pornografii - zawsze była osobna ściana w kisokach), gry i filmy pokazywały co chciały a my to oglądaliśmy bez kontroli.  Dragi, bójki, buling w szkołach. To wszystko było. Wtedy i cukier był przecież zdrowy.

Teraz jest niby większa kontrola i restrykcyjność.

 

 Ale prawdziwą niewinność człowiek tracił jak zaczynał wchodzić intenret na szerszą skalę z lepszą przepustowością i pojawiały się te chore i posrane rzeczy o których nie chcę wspominać 😉

Potem social media i cały ten wirtualny świat "wannabe influencerów", którzy zarabiają na "wannabe jak ci influencerzy",

i to chyba psuje najbardziej. 

 

Oliwy do ognia dolewa nasz kochany rząd i już w szkołach nie ma prac domowych. Dzieci nie mogą mieć prac domowych.

Nauczyciele na szczęście nie są tacy źli jak ich malują internety i zadają na razie prace dla chętnych (a wiadomo, że, imo wszyscy są chętni). Ale nauczyciele nie mogą oceniać już takich prac lub ich braku. Bo to demotywuje dzieci...

Więc dużo obowiązku spada na rodziców, którzy jak nie dopilnują i nie wesprą dzieci w szkole, to w parę lat będzie stado matołów. 

Jednak jeśli jest jakiś leń, lub nie ma za grosz ambicji, lub rodzice mają w dupie (albo wszystko na raz) to teraz szkoła będzie żartem. 

 

9 godzin temu, Destroyer napisał:

Podobnież cgtrader cichaczem zmienił wszystkim licencje na ai freindly żeby trenować ai a teraz wprowadza swoje ai 

Ale z nich parówy..
Przez ostatnie lata dużo cg youtuberów wychwalało pod niebiosa passive income na takich stronach. Może spisek? 😛

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, michalo said:

Ale z nich parówy..
Przez ostatnie lata dużo cg youtuberów wychwalało pod niebiosa passive income na takich stronach. Może spisek? 😛

pieniążki 🙂 już kiedyś przewidywałem, że właśnie właściciele takich stockó i bibliotek będą mieli najłatwiej i co im zrobisz 🙂 Giganci tech już płacą bibliotekom stock czy innym żeby mieć na czym trenować swoje algorytmy i mieć czyste ręce w razie czego bo kupione materiały

https://www.diyphotography.net/apple-paid-shutterstock-to-train-its-ai/

https://www.reuters.com/technology/inside-big-techs-underground-race-buy-ai-training-data-2024-04-05/

Baza reddita jest sprzedawana do trenowania AI za 60mln rocznie, pomnóżmy to przez kilka firm od AI i już jest ładny pieniądz na boku 

https://9to5mac.com/2024/02/19/reddit-user-content-being-sold/

Discord to samo, publiczne kanały, prywatne, wszystko leci aż miło 

https://lifehacker.com/tech/discord-data-sold-to-ai-and-law-enforcement

A pewnie i tak nie wiemy o połowie takich deal a drugie tyle jest kradzione z całego Internetu gdzie jest dostępne publicznie jak do tej pory model ai były karmione i uczone  

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2024 o 20:42, Nezumi napisał:

I tak siedze troche z boku tego wszystkiego i sie zastanawiam co jeszcze ludzie dadza sobie wmowic

To samo co zwykle - że to dla ich dobra i w trosce o ich bezpieczeństwo 🙂

Czym będzie owo to przekonamy się już wkrótce i ciężko zawczasu odgadnąć jak będzie wyglądało w szczegółach, ale założę się, że będzie dobre dla banków centralnych i ich podwładnych, a niedobre dla nas, niewolników.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, EthicallyChallenged napisał(a):

To samo co zwykle - że to dla ich dobra i w trosce o ich bezpieczeństwo 🙂

Czym będzie owo to przekonamy się już wkrótce i ciężko zawczasu odgadnąć jak będzie wyglądało w szczegółach, ale założę się, że będzie dobre dla banków centralnych i ich podwładnych, a niedobre dla nas, niewolników.

image.png.e73bf9515c8037e7407618c2604c303a.png

  • kekw 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5 lat AI padnie XD 

 

8 godzin temu, Destroyer napisał:

Baza reddita jest sprzedawana do trenowania AI za 60mln rocznie, pomnóżmy to przez kilka firm od AI i już jest ładny pieniądz na boku 

Baza reddita haha dobre, za tyle hajsu XD
Z tego wyjdzie najbardziej hejtujący, rasistowski i tępy chat gpt w historii. 

 

To zjadanie własnego ogona z wywiadu co @Nezumi wstawił to tylko się tyczy tych trenowanych w internecie. 

Jak by wytrenować chat na samych oficjalnych zbiorach wiedzy i kultury to pewnie nie doszło by do takiego czegoś. Ale zachłannośc i pośpiech się udziela bo każdy z inwestorów chce się dorobić za przysłowiowe 5 lat a nie  kiedyś... Uczenie maszynowe jest chyba w testach od kilkudziesięciu lat a nie od tych 2 czy tam 3. Imo zrobili falstart z tym rzuceniem się na przewspaniałe bazy internetu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, michalo napisał:

Jak by wytrenować chat na samych oficjalnych zbiorach wiedzy i kultury to pewnie nie doszło by do takiego czegoś

No tak, ale jak zdecydować, z których zbiorów czerpać? Postaw się w roli wynalazcy z Silicon Valley - Hitler odpada, bo obciach. Che Guevara be, bo rasista, Stalin nie, bo homofob, Marek Aureliusz się nie nadaje bo ksenofobia, George Washington miał niewolników. Koniec końców masz LLM oparty na świętym Flojdzie i dyrektywach ADL, który na każde pytanie odpowiada "nie mogę oddychać, ty Antysemito!"

  • Like 1
  • kekw 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2024 o 21:42, Nezumi napisał(a):

 Tymaczasem patrzac krytycznym okiem wydaje sie ze (AI) juz drepta w miejscu. Oczywiscie na samym poczatku dokonal sie duzy skok jakosci. Ale to nie znaczy ze nadal tak bedzie. Ba - tak nie jest. Poprawia sie duperele i dopracowuje na tyle na ile sie da. Ale to nie wazne bo wiekszosc mysli o tym to co im sie mowi ze maja myslec.

Naprawdę uważasz, że AI drepta w miejscu? Naprawdę uważasz, że to tylko chwilowy hype i moda?

Przecież od momentu powstania samego chata GPT, który był przełomem w AI bo dowiedzieli się o niej powszechnie  i mogły z niej korzystać zwykłe szaraczki. No więc od samego jego powstania minęło dopiero niewiele ponad 1 rok.  Pamiętasz jak wyglądał np internet w 1995 roku, a jak wygląda teraz? 

Przecież zaraz wchodzi SORA, która wydaję się, żę  będzie kolejnym przełomem , może przedefiniuje np sam YOUTUBE.  OK, zalezy jak definiujesz przełom, czego oczekujesz od niego itp. ale jeśli uważasz, ze to całe AI to takie w sumie nic i nie wpłynie znacząco na świat to to się chyba nazywa - Ignoranctwo.  Ja już nie wspominam o tym, że głośno się mówi o czwartej rewolucji przemysłowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, maciek123a napisał:

Ja już nie wspominam o tym, że głośno się mówi o czwartej rewolucji przemysłowej.

Samo uczenie maszynowe ma już ponad 70 lat. Poszło to na przód bo mamy szybkie procesory. Czyli tylko rozchodzi się o technologię a tu jesteśmy już ograniczeni.

Jak fotowotaika w Polsce 🙂

Imo jeśli już jakaś rewolucja to nadal jest to trzecia.


Prawda jest taka że bez wiedzy czy tam skilla nie możesz polegać na AI bo generuje błędy, których laik nie wychwyci lub nie będzie umiał naprawić.
 

A jak niby Sora przedefiniuje Youtuba? Co masz na myśli? Zamiast gotowych filmów będzie okienko do promptów? 

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli AI będzie zdolne do tworzenia całych filmów, gier itd. , zawsze znajdzie się nisza na human-created content, tylko może być problem ze zmonetyzowaniem tego. 

Poza tym treści robione z użyciem AI spowodują duże zdewaluowanie się tego, co niedawno jeszcze było powodem do jakiegoś tam podziwu. Bo jeśli kolejne Avengersy będzie można zrobić jednym kliknięciem, to jaka będzie tego wartość. Żadna 🫠

  • Like 2
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update odnośnie SORA. Raczej małe są szanse, że my ją zobaczymy. 

Na ten moment - generowanie tych próbek, który były pokazywane jest olbrzymim obciążeniem obliczeniowym. Średnio dzisiaj nadaje się to na produkt dla użytkowników taki jak Chat GPT4.

W momencie gdyby SORA została udostępniona - będzie to wtedy ultra drogi produkt. Natomiast właśnie, nigdy nie wiecie też czy z efektu działania będziecie zadowoleni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd @Destroyer przedstawił mi wspaniałą, lecz jakże niszową sztukę malowania Samolocic (poprzednio napisałem solo-cic, co też jest niezłym rzeczownikiem! 😉 ) jestem podobnego zdania co furasi z filmiku.... żadne AI nie odda WDZIEKÓW choćby takiej Cataliny w każdym detalu, czy wspaniałych zaokrąglonych kształtów F18! No sami popatrzcie.... tego żadne AI NIE WYMYŚLI, ŻADNE! 
Sexy F18 Blue Angel_complete

Czy jakikolwiek mężczyzna (no chyba że gej) byłby w stanie nie spojrzeć i nie podziwiać wylotu dyszy tego odrzutowca?! NO NIE SĄDZĘ!
Jet Twins_Tayla

CASE CLOSED!   PERIOD! 

Edytowane przez Mortom
  • kekw 2
  • Confused 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michalo napisał(a):

Samo uczenie maszynowe ma już ponad 70 lat. Poszło to na przód bo mamy szybkie procesory. Czyli tylko rozchodzi się o technologię a tu jesteśmy już ograniczeni.

Jak fotowotaika w Polsce 🙂

Imo jeśli już jakaś rewolucja to nadal jest to trzecia.


Prawda jest taka że bez wiedzy czy tam skilla nie możesz polegać na AI bo generuje błędy, których laik nie wychwyci lub nie będzie umiał naprawić.
 

A jak niby Sora przedefiniuje Youtuba? Co masz na myśli? Zamiast gotowych filmów będzie okienko do promptów? 

Jak przedefiniuje Youtuba?  Jeśli miliony czy nawet miliardy ludzi będzie w stanie tworzyć różnego rodzaju video ze swojego domu, bez kamer, bez mikrofonów, bez aktorów, bez udziału nikogo i niczego, a za pomocą tylko tego co podsunie ci twój mózg w ciągu jednej tylko chwili to jak myślisz ile treści video dodatkowo pojawi się na tym serwisie? Ilu nowych youtuberów powstanie? Ile nowy filmików? Już teraz jest tego masa, ile będzie tego potem?  Ja nie wiem jak to będzie w rzeczywistości, to się okaże , ale można przecież spekulować, wybiegać trochę w przyszłość. Jeśli Sora ma wejść w ciągu kilku miesięcy,  a takie są zapowiedzi to sami się niedługo przekonamy jaki wpływ będzie miała na internet, branże video, gry, filmy etc.  Tworzenie grafiki przy tym to pikuś.  Video to będzię coś.  To ludzi kręci. Zobaczcie sobie jakość filmików generowanych przez AI jeszcze kilka miesięcy temu, a teraz.  Przepaść.  Tu z miesiąca na miesiąc dokonał się taki przełom , jak między filmami z lat 50, a  obecnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, michalo said:

Jak by wytrenować chat na samych oficjalnych zbiorach wiedzy i kultury to pewnie nie doszło by do takiego czegoś.

Teoretycznie tak. Ale nawet w oficjalnych zrodlach mamy ksiazki naukowe starsze i nowsze z nowymi wynikami badan. Cos co kiedys olewano - jak ten cukier chociazby o ktorym wspomniales - dzis juz nie jest uwazane za zdrowe. Albo teorie naukowe sprzeczne ze soba, obie poparte badaniami specjalistow ktorzy doszli do innych wnioskow. Problem jest w tym ze caly ten system musialby byc nakarmiony aktualnymu materialami, ktore zostaly zatwierdzone przez autorytety z danej dziedziny. To by byla tytaniczna praca do wykonania a jak juz by skonczyli to pewnie byloby to przestarzale bo w miedzyczasie dokonanoby nowych odkryc. Trzebaby miec ludzi trzymajacych palec na pulsie w kazdej dziedzinie i aktualizujacych ta baze z ktorej sie karmi AI. A nie oszukujmy sie - nikt tego nie zrobi bo za tym calym ejaj stoi tylko chec zarabiania kaski a nie jakies szczytne idealy. Ma byc szybko, duzo i sie ma gawiedz zachwycic zeby kupowac miesieczny dostep. O idealach mozna pogadac w wywiadach gdzie madre glowy beda sobie przytakiwac i gratulowac.

A a propos idealow to oczywiscie musi calosc byc politycznie poprawna wiec wyniki musza byc naginane i manipulowane do obecnej politycznej linii co sila rzeczy stawia krzyzyk dodatkowy nad tym calym przedsiewzieciem.

3 hours ago, maciek123a said:

Naprawdę uważasz, że AI drepta w miejscu?

Od jakiegos czasu tak. Nie wymyslilismy sposobu na to, zeby sie nie mylilo (przeraszam, zeby "nie ulegalo halucynacjom" 🙄) wiec mamy system inherentnie popsuty. Tak jak mowilem - wyobrazasz sobie uzywanie kalkulatora ktory, czasem sie myli? "AI" nie "rozumie" na prawde prostych, fundamentalnych  rzeczy jak liczby chociazby. Wez powiedz AI zeby ci wygenerowalo obrazek z konkretna liczba czegos tam. Powodzenia bo trzeba miec na prawde szczescie zby przypadkiem ta liczba sie zgadzala. Probowalem alfabet caly wygenerowac - tez jest to zadanie niemozliwe do osiagniecia zawsze cos doda, ujmie. I z pelna premedytacja powie ze jest tam dokladnie to co chciales. Juz nie ma sensu tego powtarzac, wszyscy wiemy jak dziala - albo raczej jak nie dziala AI.

Chat GPT powstal w wersji pierwszej w roku 2018. Zatem lat temu szesc. Przekraczajac o rok magiczna liczbe lat z mantry entuzjastow AI znana jako "zobaczysz za 5 lat!". Nieco ponad rok temu chatgpt zostal udostepniony szaraczkom ale wplyw na sam rozwoj ma to znikomy.

Problem jest wlasnie w tym mysleniu zyczeniowym, ze rozwoj AI bedzie postepowal wykladniczo. Tymczasem tak po prostu nie jest. Poruszamy sie w sferze wybujalych oczekiwan, fascynacji i fantazji na temat tego co mogloby sie zdarzyc w przyszlosci. To ze nastapil jakis tam skok jakosciowy na poczatku nie gwarantuje cyklicznej powtarzalnosci tego skoku.

Od dekady slyszymy o tym jak to beda samochody same jezdzily. Doskonaly przyklad na manipulowanie opinia publiczna. Co prawda nie zrobiono takiego samochodu ktory by byl niezawodny ale Tesla sprzedaja spokojnie modele FSD - Full Self Driving. I jednoczesnie:
"Tesla states that FSD is “intended for use with a fully attentive driver, who has their hands on the wheel and is prepared to take over at any moment,”.

No ale ludzie wierza ze mamy juz w pelni jezdzace samodzielnie samochody, bo przeciez Tesla ma model Full Self Driving.

3 hours ago, maciek123a said:

Przecież zaraz wchodzi SORA, która wydaję się, żę  będzie kolejnym przełomem , może przedefiniuje np sam YOUTUBE. 

"Wydaje sie", "moze"... Ja sie poruszam na plaszczyznie faktow tu i teraz. @adek juz wspomnial o ogromnych kosztach zwiazanych z obliczeniami. Juz teraz chatgpt kosztuje wedlug roznych szacunkow okolo miliona dolcow dziennie (jedni mowia 700k, inni ze pare milionow... Wezmy sredni szacunek). Koszt utrzymania infrastruktury zdolnej uciagnac SORA dla iksinskiego bylby astronomiczny. Dochodzi do tego inna sprawa. Pani CEO zapytana o to czy trenowali SORA na materialach z YT zmieszala sie, zrobila kwasna mine i powiedziala ze musialaby to sprawdzic 😄 Tymczasem:
https://www.pcmag.com/news/youtube-ceo-openai-training-sora-on-our-videos-would-be-clear-violation

A kurde nie trzeba byc jakims mistrzem dedukcji zeby sie domyslic ze oczywiscie korzystali z latwo dostepnego zrodla najwiekszej ilosci wideo na swiecie... A chyba nie sa zbyt chetni miec prawnikow z Google na karku. Tak ze na razie nie wstrzymuj oddechu w oczekiwaniu na kolejna rewolucje.

3 hours ago, maciek123a said:

ale jeśli uważasz, ze to całe AI to takie w sumie nic i nie wpłynie znacząco na świat to to się chyba nazywa - Ignoranctwo.

Uwazam ze to nie jest az tyle jak sie codziennie ludziom wmawia. A ze wplynie na swiat? Wiele rzeczy wplywa na swiat i korpo steruja ludzikami mowiac im czego potrzebuja. To "ignoranctwo" Ci wybacze zgodnie z tym starym wersetem o dostrzeganiu zdzbla w oku blizniego a nie dostrzeganiu belki w swoim.

3 hours ago, maciek123a said:

Ja już nie wspominam o tym, że głośno się mówi o czwartej rewolucji przemysłowej.

Sie glosno mowi wiele rzeczy. Glosno sie mowi ze mamy Sztuczna Inteligencja a przeciez nie mamy. Nie stworzylismy nic myslacego. Mamy machine learning jesli juz a i to troche naciagane ale ok. Mamy wyszukiwarke najpopularniej uzywanych zwiazkow pomiedzy slowami. No, ale "sie mowi" ze mamy AI. Mowi sie tez ze mamy Full Self Driving cars - co prawda potrzebuja kierowcy bedacego caly czas w pogotowiu zeby przejac sterowanie, no ale "mowi sie"... Wiele rzeczy sie mowi. Dobrze jest pomyslec nad tym co sie slyszy zamiast powtarzac bezmyslnie.

28 minutes ago, maciek123a said:

Jeśli miliony czy nawet miliardy ludzi będzie w stanie tworzyć różnego rodzaju video ze swojego domu, bez kamer, bez mikrofonów, bez aktorów, bez udziału nikogo i niczego, a za pomocą tylko tego co podsunie ci twój mózg w ciągu jednej tylko chwili to jak myślisz ile treści video dodatkowo pojawi się na tym serwisie?

Ta... Good old Hura-optymizm. Jak na poczatku internetu "Jak miliardy ludzi polacza sie internetem pokonujac granice i odleglosci - czyz nie widzicie potencjalu? Bedziemy w stanie rozwiazac problemy trapiace ludzkosc od stuleci. Wymyslic nowe lekarstwa, technologie! Polaczone sily umyslow ze wszystkich kontynentow, nieograniczona wymiana informacji, nieograniczony dostep do wiedzy dla wszystkich! To wyniesie ludzkosc na zupelnie nowe wyzyny! ".

Tak to bylo.

A teraz mamy tik tok, srednia IQ spada, ludzie traca zycie starajac sie zrobic sobie selfie stojac na krawedzi dachu i liza deski klozetowe w publicznej toalecie zeby zaistniec w sieci. Jako kretyn, ale zaistniec.

Tutaj to samo - dziecinna wrecz wiara w to ze Zenek, Goska i Lucek maja glowy pelne super pomyslow na filmy, tylko ich ogranicza brak umiejetnosci i finanse. W istocie jest tak ze zdecydowana wiekszosc spoleczenstwa to jelopy jakich malo. A w zasadzie duzo 😄 I nie maja zadnych pomyslow rewelacyjnych. Z reszta podobnie jak z generowaniem obrazkow. "Teraz to pomoze zrealizowac super projekty kazdemu! Zdemokratyzowanie sztuki! Powstana projekty o jakich nam sie nie snilo bo w koncu kazdy moze...

blablabla

I mamy virtual girlfriends i ludzie placacy za "rozmowe" z wygenerowanym zdjeciem cycatej panny.

No, ale jakby weszly filmiki to juz na pewno byloby lepiej. To nie to samo!
Acha, jasne.

 

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
  • Thanks 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na tym polega spekulanctwo właśnie. Mówi się, że.. podobno...być może.

Jeśli rozmawiamy o przyszłości to tylko w tych kategoriach  bo jak inaczej.

Chcesz porozmawiać o pewnikach chodź porozmawiajmy o przeszłości.

Tak czy siak future is Data

Nie wiem czy Kolumb odkrywając Amerykę, zdawał sobie wtedy sprawę, z wielkości swego odkrycia. Tak samo jest dzisiaj.

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności