Skocz do zawartości

AI i technologie przyszłości


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Destroyer napisał(a):

https://openai.com/index/hello-gpt-4o/

thumbailsy widać chłop też generuje w podobnym stylu 

F2qJO5R.png

 

Jak kiedyś nawet z zaciekawianiem oglądałem ten kanał (Two Minute Papers) tak ostatnio nie wytrzymuje nawet 5 sekund odtwarzania. Nie wiem, awers do tego tematu? Gościa? Czy jednego i drugiego 🙂 

Podobne mam też nastawienie ostatnio do hura optymizmu amerykańskiego i ich literatury... kiedyś mi to nie przeszkadzało, a dzisiaj uwiera mnie jak kamyk w bucie. 

 

P.S.
Ciekaw jestem jakim cudem GPT pomylił Łyska z moim ulubionym egzorcystą amatorem 🤔

 

Edytowane przez Mortom
  • Haha 1
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Nezumi said:

No stary, ja go nie moge sluchac po prostu.

 Ja już przywykłem i jest mi wszystko jedno. Tak jak tutki do hudineigo robione przez hindusa też trzeba było przemęczyć aż zaskoczyło i przestało przeszkadzać ale trzeba przetrwać próg bólu gdy krew leci z uszu, ma się drgawki i pianę na ustach 🙂 

4 minutes ago, Mortom said:

Jak kiedyś nawet z zaciekawianiem oglądałem ten kanał (Two Minute Papers) tak ostatnio nie wytrzymuje nawet 5 sekund odtwarzania. Nie wiem, awers do tego tematu? Gościa? Czy jednego i drugiego 🙂 

Wiele można mu zarzucić, od maniery mówienia , po typowo youtuberowy przesadny entuzjazm po ględzenie głupot 🙂 Np pierdylard razy powtarza, że jest naukowcem od raytracingu i jak tylko pokażą jakąś nową technologię z tym związaną czy nawet denosingiem rednerów to mówi, że rewolucja kurła bo bez tego to zajmowało dni nawet, dni! Jakby był rok 98 i nie było już 30 innych filmików na jego kanale przedstawiajacych technologie co robią to w podobnym czy minimalnie mniejszym czasie, czy komercyjnych rednerów z wbudowanym denosem 🙂 Ale wtedy nie można by było bić piany i się cieszyć, że jest rewolucja która zmieni świat na zawsze, 20 w tym tygodniu. 

Inna sprawa, że on często mówi o badaniach, testach naukowców, technologiach z sigraph czy innych eksperymentach które w olbrzymiej większości nigdy nie trafiły albo nigdy nie trafią do dostępnych komercyjnych rozwiązań więc trochę nie wiadomo po co to oglądać bo równie dobrze można sobie samemu pomarzyć co by było gdyby i jak wtedy by nam się łatwiej żyło i pracowało 🙂 

No i jeszcze to że zawsze zaczyna od podkreślenie że jest uczonym tak jak ta baba co zatrzymała samolot bo ją wyczytali tylko z imienia i nazwiska a nie z tytuły doktora ale to nie przez zadufanie w sobie i przerośnięte ego, nie to nie tak 🙂 Tak jakby naukowiec nie mógł gadać głupot albo ktoś z wykształceniem wyższym nie mógł być kompletnym głąbem i to nawet uczciwie zdając a nie kupując tytuł w koelgium tumanum 🙂 

No i sposób mówienia, dziwne pauzy, nawet 10 min malowania zachwytu, bardzo specyficzny sposób mówienia, np "and" prawie zawsze tak nisko "aaaand" i ton jakby mówił do dziecka bo on taki mondry jak ksionżka i to taka lepsza, gruba, z wyższej półki 🙂 

Tak to jest jak się uczysz obcego języka i nie dostajesz po łapach od razu jak coś robisz źle i nabierasz złych nawyków i maniery mówienia której nie da się słuchać bez uszczerbku na zdrowiu 🙂

Zresztą ja czasem słuchałem czy oglądałem kanały na youtubie bo ktoś fajnie mówił i dobrze się słuchało a nie bo mnie coś interesowało o czym mówi a po przeciwnej stronie spektrum coś mnie interesuje ale słuchać się nie da i trzeba cierpieć katusze zęby wyrwać odrobinę wiedzy 🙂 

Jakiś czas temu ktoś mi napisał na youtubie, że dobrze się słucha mojego głosu i ta osoba obejrzała cały filmik mimo, że nie nawet nie używa unreala 😄 Czyli nie jest ze mną tak źle 🙂 

gSNDG6e.png

 

50 minutes ago, Mortom said:

Podobne mam też nastawienie ostatnio do hura optymizmu amerykańskiego i ich literatury... kiedyś mi to nie przeszkadzało, a dzisiaj uwiera mnie jak kamyk w bucie. 

gratulancje 😉 nie słuchaj dalej po 5 sekundach bo takie średnie i nie warto 🙂 

 

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Czuje juz zmeczenie tematem "AI". Fajnie sie ponabijac i tak dalej ale nic nie robimy tylko ejaj i ejaj. Czas odpoczac od tego bo mozna dostac kuku na muniu 😄 

Teraz wszyscy beda gadac z telefonami i komputerami...

Podejrzalem wczoraj rozne chaty na koncie pracowym chatgpt i ludzie doslownie rozmawiaja z tym... Na przyklad wygenerowalo obrazek i koles chcial jeszcze jeden. Zamiast nacisnac przycisk ze chcesz jeszcze raz wygenerowac to koles pisze "Bardzo dobrze, ale czy moglbys jeszcze jeden wygenerowac?".. Komplementuje program komputerowy i pyta czy ewentualnie moglby jeszcze jeden zrobic obrazek... Zalamalem sie. Inny chat zaczynal sie od "Pamietasz jak rozmawialismy o...". Nie pamietal 😄 

Na prawde zgroza ogarnia.

Ludzie zachowuja sie jak jakies plemie co zaglada z tylu telewizora szukajac wejscia ktoredy te male ludziki wchodza do srodka. Jakas tragedia. Nie liczy sie ze nie mamy prawdziwego AI - ludzie zostali przekonani do tego ze mamy. Na reklamie tego tam 4o koles sie pyta telefonu "na podstawie tego co widzisz, jak sadzisz, co robie teraz?"

K.....wa, gadasz z telefonem. I cieszysz sie ze cie pochwalil...

Za duzo jak dla mnie tego obcowania ze skretynieniem. Dam sobie spokoj z komentowaniem tego do czasu az terminator zapuka do moich drzwi. Setnie sie ubawilem w tym watku, dzieki wszystkim. Ale mi sie temat przejadl i podchodzi mi juz do gardla codzienne "a wiecie co dzis ejaj?".

Nie wiem i juz nie chce wiedziec.

tenor-2068822476.gif.69f17b9b6e6923d664fc2c3bbbbcfd4a.gif

Edytowane przez Nezumi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@Nezumi racja za duża intensywność w tym wątku i to męczy choć i tak tematy wędrują w każdym kierunku tylko nie w tym w którym mialy z założenia ale można odpocząć i przejąć inne wątki w razie potrzeby 🙂

Aż sprawdziłem z ciekawości ile używałem tego czata gpt i nie jest tego dużo, w kwietniu i maju 2 zapytania. Kilka razy się przydał ale dałbym sobie radę i bez. Jeszcze kilak razy coś na bingu robiłem i nawet na skypie ale tam nie ma historii i w każdym miejscu dział inaczej.
Wątek założyłem żeby śledzić technologie które mogą sią przydać w pracy i być świadomym jak się wszystko zmienia ale poza samym początkiem to w zasadzie nic się w tym temacie nie podziało i skończyło się nad wzajemnym przekonywanie obu storn jak jest i jak będzie oraz filozoficznym rozmyślaniem 🙂 Było trochę śmiechu i kreatywnego działania ale chyba za dużo uwagi to pochłania a nic produktywnego z tego nie wynika poza poczuciem, że jeszcze nie jest źle i jeszcze Polska nie zginęła 🙂 Nawet adek w newsach też głównie o AI pisze i obrazki generuje i jak tak dalej będzie to będzie trzeb serwis przemianować na maxAI.pl 🙂 

Chyba masz racje trzeba się w końcu oderwać od tego tematu, zerwać z nawykiem, wyjść na zewnątrz, dotknąć trawy i zrobić coś pożytecznego dla odmiany 🙂 

VLgu4sD.png

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla testu kazałem napisać chatowi 4o prosty skrypt do zbrusha i o dziwo działa. Wcześniej w 3.5 nigdy mi nie działały takie skrypty a teraz jest prawie ok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 4o jest dużo lepszy od 3.5. Szczególnie w programowaniu będzie to widoczne. Natomiast nadal jest trochę gorszy od najnowszego 4. 
Natomiast w więszkości przypadków czy nawet programowaniu może być to niezauważalne. Więc polecam 4o.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dobra jeszcze sprawdziłem czy copilot od MS jest na gpt3.5 czy 4

774x493.png

ZnZDM8v.png

1Xi1K5u.png

😉

W sypie podsuwają sugestie żeby zachęcić do zrobienia czegoś, to wczoraj kliknąłem jedną i taki był efekt

 7Wxlt1q.png

h32lBV5.png

Co jest do jasnej ciasnej? Coś im się kiełbasi może przez aktualizacje albo ludzie tak się rzucili na noawe, że nie mają mocy przerobowych 

ale jest jednak historia tylko doczytuje się z opóźnieniem, widać, że same wartościowe rzeczy robiłem 🙂 

AmjAEuQ.png

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Szukając swojej starej rekalmy akurat natrafiłem na coś co rzuciło mi się w oczy, reklama AI na oficjalnym kanale Adamed. Ogląda ktoś tutaj  TV i i czy takie coś leci w telewizji czy to zrobili do internetu? Jest kupsztal ale pewnie za ułamek ceny, pierwsze ujęcia nawet spoko ale czuć jakby to była animacja 2,5d z after effects a na zbliżeniach pływająca kupa.
Pracowałem kiedyś dla nich przy kilku projektach to może jak będzie jeszcze okazja to spróbuję podpytać co to za gówno i kto to wymyślił

 

Oczywiście komentarze wyłączony a łapki w większości negatywne 

7C461P6.png

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Po premierze gpt 4 i gemini 1.5 już za bardzo nie ma się z czego śmiać przy tych modelach ai 

ale za to można się jeszcze pośmiać z zezłoszczonego kota którego robot nieumiejętnie wygłaskał 🙂 

A za 10 tys$ można kupić robotycznego psa z miotaczem ognia

Chiny planują masową produkcję robotów w 2025

https://www.businessinsider.com/china-plans-mass-production-humanoid-robots-within-two-years-2023-11?IR=T

I firm produkujących roboty wywala jak przy hypie na AI, jakby wszyscy nagle doznali olśnienia i roboty robią 🙂 

https://www.livescience.com/technology/robotics/chinese-scientists-build-H1-worlds-fastest-humanoid-robot-but-its-not-going-to-win-any-sprints-just-yet

https://interestingengineering.com/innovation/apollo-join-mercedes-benz-assembly-line

 

Robot z AI dyrektorem generalnym 

https://filarybiznesu.pl/innowacje/robot-wyposazony-w-ai-zostal-dyrektorem-generalnym-znanej-firmy/a22686

 

Wydaje się, że na kolejnym froncie dzieją się duże zmiany ale to czas pokaże na ile to jest realny postęp a na ile rozdmuchiwanie hypu bardziej pod inwestorów i czy zaraz roboty wyją na ulice czy jeszcze potrzeba z 10 lat. 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nieco filozując sobie - jaki w sumie jest cel takiego humanoidalnego robota, poza byciem cool?

Człowiek ma taką, a nie inną budowę bo była optymalna do przetrwania w warunkach w jakich homo sapiens żyło przez tysiąclecia. Robot nie musi walczyć o przetrwanie i jego budowa może być punktowo dostosowana do funkcji jaką ma pełnić, szczególnie gdy możliwe jest również dostosowanie środowiska pod tą funkcję. Jak koła - w naturze niepraktyczne, w sztucznych warunkach biją na głowę kończyny.

Rozumiem, że samodzielny robot musiałby się odnaleźć w świecie zbudowanym pod potrzeby człowieka, więc mozna taka budowę uargumentować, że musi potrafić za klamkę chwycić, szafkę otworzyć czy po schodach wejść.

Ale ciężko mi sobie wyobrazić praktyczne zastosowanie takiego sprzętu - jak drogie coś takiego musiałoby być, skoro głupi smartfon potrafi kosztować pensję. Ten robopies, Spot, od Boston Dynamics kosztuje 75000$, a to tylko pokraczne nosidełko do kamery w porównaniu z Atlasem czy podobnymi. Więc co i gdzie te wielofunkcyjne roboty miałyby robić, żeby były warte tych pieniędzy? Zdaję sobie sprawę, że to co pokazują to raczej demonstracja technologii, bo chociaż chodzący robot do niczego się nie przydaje, to samo rozkminienie technologii symulującej ludzki sposób poruszania się to spore osiągnięcie. Ale wyspecjalizowane roboty, nieobarczone "halucynacjami" AI istnieją w przemyśle od dziesięcioleci i faktycznie działają, więc o jakiej rewolucji mowa?

Te gadki o tym, jak wszędzie będą roboty to bajki w najbliższych dekadach, i wątpię, żeby powtórzyło się zaskoczenie z AI, bo problemy tych robotów są raczej związane z hardwarem i kosztami jego produkcji i eksploatacji. Szczególnie, że nikt nie wspomina o kwestii baterii tych autonomicznych robotów - Spot (chyba najbliższa obecnie rzecz tym robotom z fantazji) chodzi 90 minut i ładuje się godzinę. A to tylko mały wypierdek. 

2 hours ago, Destroyer said:

Pff amatorzy, ja konsultuję swoje decyzje z aksamitkami w ogródku i jeszcze mnie nie zawiodły. Szach mat, kochane pieniomszki przyslijcie inwestorzy!

BTW, znalazłem zdjęcie z zebrania rady nadzorczej tejże firmy:

a5fk5dg6yflz.webp.2d4e08dd44b128bec46c8978b155a658.webp

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, SebastianSz said:

jaki w sumie jest cel takiego humanoidalnego robota,

35 minutes ago, SebastianSz said:

Rozumiem, że samodzielny robot musiałby się odnaleźć w świecie zbudowanym pod potrzeby człowieka, więc mozna taka budowę uargumentować, że musi potrafić za klamkę chwycić, szafkę otworzyć czy po schodach wejść.

Dokładnie, ma się odnaleźć w świecie który był przystosowany pod ludzi. Można zrobić bardziej wyspecjalizowanego robota np z młotem czy wiertarką ale humanoidalny może chwycić wiertarkę, młot, czy odkurzacz który już jest i jest przystosowany dla humanoidalnego operatora pracującego w humanoidalnej przestrzeni 🙂 Dzięki temu będzie bardziej uniwersalny i może wejść niemal z miejsca do roboty na zakładzie pracy, przynajmniej w teorii gdy nie będzie wolną pokraką działającą godzinę na baterii 🙂 

Pamiętam jak od lat boston dynamics robił te roboty i jak to wolno szło, zawsze było to ciekawostką a teraz chyba przez to wirtualne uczenie nagle masa firm wystrzeliła z robotami i teraz tego jest dużo jak startupów do ai czy wcześniej nft 🙂  

Cena tego od tesli ma być w okolicy 20 tys $ a ten w jednym filmiku powyżej 16 tys. To w sumie przy pracy dajmy na to spawacza zwróci się w miesiąc robiąc na 3 zmiany 🙂 przy założeniu powiedzmy 80% wydajności człowieka i ciągłej pracy czyli np mając drugiego robota który chodzi i baterie wymienia albo ładowanie po kablu jeśli praca na to pozwala. 

Pamiętam jak na rynek wchodziły roboty koszące trawniki to takie gównieko też kosztowało ze 30 tys zł i więcej, mozna było samochód za to kupić a teraz w lidlu za 1500 zł 🙂 Są i takie za 20k ale ceny poleciały a pewnie wszystko podobnie dziadowe 😛 No ale jacyś klienci się wtedy znaleźli więc i na robot do domu się znajdą nawet jeśli miałby pracować niezdarnie i wolno jak dwulatek to i tak będzie się czym pochwalić 🙂 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer

Nie chce mi się wierzyć w te zapewnienia cenowe. Musk dużo mówi i mało z tego się sprawdza.

Być może (a raczej na pewno) się nie znam, ale serio sprzęt tak precyzyjny i zaawansowany jak autonomiczny robot będący w stanie wykonywać względnie ryzykowną i precyzyjną pracę w naturalnym, nieustandaryzowanym środowisku w cenie używanej Toyoty? Nie wierzę, patrząc na koszty realnego sprzętu wykonującego podobne prace w znacznie mniej wymagających warunkach.

No właśnie - robot koszący trawnik to w gruncie rzeczy tylko przesuwający się po płaskiej powierzchni samochodzik. Przy takiej pracy spawacza liczba czynników jakie sprzęt musi uwzględnić jest absolutnie nieporównywalna, nie mówiąc już o konsekwencjach błędów. I o to mi trochę chodzi - precyzja jaka byłaby wymagana od takiego robota nie jest osiągalna za te pieniądze. I to wszystko po to, żeby trzymać wiertarkę?

Nie będzie uniwersalnych robotów, tak jak nie ma powszechnych uniwersalnych pojazdów, które latają, jeżdża i pływają (a też takie wizje roztaczali w latach 50. czy 60.), bo to nie ma sensu. Praktyczniej jest mieć wsypecjalizowane sprzęty zależnie od potrzeb, bo tak jest lepiej, taniej i bezpieczniej.

  • Like 2
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@SebastianSz Generalnie mam podobne zdanie, też nie wierzę w te ceny choć to pewnie ceny od* za podstawową wersję która rozwali drzwi próbując wejść a porem od razu jej bateria padnie i stanie w ogniu🙂 Za precyzyjne wersje byłoby więcej z np czujnikami w palcach jak gdzieś pokazywali jak delikatnie układa jajka a ten zwykły jak ten Unitree to ma 3 metalowe palce i orzechy włoskie zgniata na miazgę 🙂 o precyzji nie ma tu mowy. Worki z cementem móglby nosić z taką precyzją tylko one chyba mają mały udźwig, w jednym filmiku było 10funtów, 5 kg 😄Astribot 10kg  to lekkie paczki na magazynie co najwyżej 🙂 Trochę to przypomina większą wersję robotów dla dzieci a nie wizję z filmu si-fi więc i cena nie powinna być aż tak kolosalna. 

Te roboty nie są specjalnie precyzyjne, tzn większość z nich, i trailery są starannie wyreżyserowane z cięciami czyli pewnie i z tą autonomią bym się nie zapędzał za bardzo 🙂 Zabawki disnaya co były też na konferencji nvidi już coś tam robią i pokazują jakieś emocje ale to zabawki i poza łażeniem i machaniem "uszami" są mało pomocne 🙂 Choć w parku mają robota spidermana co sobie skacze tj jest wystrzeliwany z procy, zrobi kilka póz w powietrzu i spada na siatkę 🙂 Tego psa od boston dynamic miała amerykańska armia testować do noszenia ciężkiego sprzętu a czy to gdzieś działa poza testami nie wiem. 

Póki co chyba to bardziej działa na wyobraźnie, humanoidalny niewolnik który odsunie kanapę i sprzątnie paprochy, ugotuje obiad, wyniesie śmieci, wyszoruje kible, przekopie ogródek, skosi trawę, zrobi masaż, napali w piecu, ubije świnie i zrobi kaszankę 😄 Choć po prezentacjach to jeszcze trochę mu brakuje do nawet podstawowych zadań a co dopiero takich ale takie marzenia o przyszłości przyciągają zainteresowanie i ludzi i inwestorów. A czy i kiedy to zacznie realnie działać i być wydajne nie sposób powiedzieć, może za 2 może za 20 lat. 

 

A po drugiej stornie Re-manualizacja. Ludzie ponownie przejmują zadania robotów bo managerowie się za bardzo pośpieszyli z tą robotyką a do tego ludzie ufają bardziej robotom niż managerom 😄 

https://forsal.pl/praca/aktualnosci/artykuly/8536348,re-manualizacja-ludzie-ponownie-przejmuja-zadania-robotow.html

Edytowane przez Destroyer
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SebastianSz ale serio co chwila czytam na stronach gospodarczo finansowych, że brakuje tysięcy ludzi do pracy tyle, że za takie pieniądze to się ludziom zwyczajnie nie chce i wolą na zasiłku albo innej pracy poszukać 🙂Idziesz na sezon do smażalni ryb nad morze czy do hotelu, jeździsz kombajnem w żniwa uwalisz się po same łokcie ale to i tak praca sezonowa i trzeba szukać potem czegoś innego. I wtedy taki uniwersalny robot mógłby łazić od roboty do roboty a szkolenie całej rzeszy podobnych robotów to wgranie oprogramowania a nie jak ludzików każdego z osobna trzeba szkolić 🙂 
Ale to i tak bardzo mocne wybieganie w przyszłość i strefę marzeń której możemy nie dożyć 🙂
To czego już dożyliśmy to subskrypcja na odgrzewane siedzenia w samochodzie, zdalne blokowanie pociągów polskiej firmy jeśli serwisuje je firma zewnętrzna czy rolnicze maszyny które są blokowane gdy ktoś próbuje je sam naprawić a nie autoryzowany serwis 🙂 what a time to be alive! 🙂 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś pomiędzy zerem a pięcioma milionami dolarów za godzinę znajduje się ta magiczna liczba, od której nagle wszystkim się chce pracować. Chirurgowie i celebryci rzucają robotę i biegną rozrzucać gnój, rozwozić pizze i kopać rowy bo więcej zarobią. Od tego pułapu możnaby zacząć, a potem kombinować, ile by można obniżyć utrzymując pożądaną popularność. Ale korposzczury i politycy (nierzadko jest to jedno i to samo) zamiast szukać złotego środka w tych widełkach wolą sprowadzać masowo niewolników i jęczeć że nikomu się nie chce pracować, przemilczawszy niewygodny detal, że nikomu się nie chce pracować dla bandy wrednych, żeby nie rzec sadystycznych nieprzyjemniaczków, nad zadaniami które są wybitnie nieatrakcyjne, żeby nie rzec szkodliwe dla ludzkości i obraźliwe dla natury, w zamian za życie w warunkach gorszych niż miał chłop pańszczyźniany a czasami małpa w zoo.

Ja też mógłbym wkroczyć do salonu Bugatti z garścią wymiętych dwudziestozłotówek i jęczeć a kwilić, że "nikt nie chce sprzedawać samochodów". Byłaby to druga strona tej samej monety.

1cbeb2_00ec728646d543198a6263c783ff3273~mv2.png

  • Haha 1
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem sie nie odzywac w tym watku juz ale zbyt prowokujace dyskusje tu prowadzicie 😄 

Nie umieja zrobic auta samojezdzacego, poruszajacego sie w zroznicowanym ale jednak ograniczonym do drog ekosystemie, robiacego zasadniczo jedna rzecz - przemieszczanie sie po sieci drog bez wjezdzania w innych znajdujacych sie na tej drodze.

Jednoczesnie mowia, ze robia robota humanoidalnego, ktory nie tylko bedzie mogl poruszac sie wszedzie jak czlowiek (nieskonczenie bardziej skomplikowane srodowisko od "zamknietego" ekosystemu ograniczonego do drog) ale tez  robic wszystko to co czlowiek, tak? Nie wazne, ze kazda z rzeczy ktore czlowiek robi - powiedzmy spawanie - to jest osobny, bardzo skomplikowany problem z ogromna liczba zmiennych i roznych sytuacji do wziecia pod uwage.

Nie umieja zrobic czegos co robi jedna rzecz zatem zrobia cos co bedzie w stanie robic tych rzeczy wiele.

No oczywiscie ze tak. Musk powiedzial, inwestorzy dali kase, zobaczysz za piec lat!

Ludzie to jest kurna stado pelikanow co lykaja wszystko.

2 hours ago, SebastianSz said:

zapierdalać będą Meksykanie

Manuel.gif.1a170ceb82dd1a33b9ae0f88aa9952fd.gif

 

  • Haha 3
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to "Nobody wants to work" i tyle 😛

Ale nie ma co się martwić, J̶̲̌Ú̵͓Ž̸̺ ̷̛͔Z̷͚̋A̵͙̒ ̷̼̋5̸͉͛ ̷̳͒L̵͎̇A̵͕̕T̴̗͑ zamiast hydraulika przyjdzie warty 15 mln$ robot z obstawą 3 smutnych ochroniarzy i zespołem nadzorujących inżynierów, żeby odetkać rurę zapchaną papierową słomką 😄 

No chyba, że będziemy srać już tylko w turbonowoczesnym, zeroemisyjnym (no chyba, że grochówka była na obiad) inteligentnym outdoor WC o rustykalnym, drewnianym wykończeniu, wentylacją w kształcie serduszka i z wbudowanym kompostownikiem.

6 minutes ago, Nezumi said:

 

Manuel.gif.1a170ceb82dd1a33b9ae0f88aa9952fd.gif

 

 

ezgif-2-5bcd8014c6.gif.ce0cfeee41eaa2667d8084a6c947e3ae.gif

  • Haha 2
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Nezumi said:

Nie umieja zrobic czegos co robi jedna rzecz zatem zrobia cos co bedzie w stanie robic tych rzeczy wiele.

No a jak?

Jack of all trades, master of none 😉

 

Łatwiej robić wszystko byle jak niż jedną rzecz porządnie 😄 ile osób zdawało prawo jazdy po 20 razy i nie zdało a chodzić jakoś tam potrafią i karmić ich nikt nie musi, czyli widać łatwiejsze to jest do zrobienia 😄 

  • kekw 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

 z bardziej pociesznych rzeczy robot jeżdżący na rowerze 😄

Dlaczego nie robot z kółkami bardziej wyspecjalizowany? Bo tak 😉 

Pewnie już firmy dostarczające jedzenie robią testy żeby zastąpić swoich kurierów i może w końcu zaczną przynosić pierwsze zyski bo z tego co się orientuję to tylko dzięki pieniądzom inwestorom i giełdy są w stanie się utrzymać bo na siebie nie zarabiają. Tak samo jak te firmy od rowerów czy hulajnóg, szybko pompują, szybko zalewają ulice swoimi gratami i szybko się zwijają bo cały czas jest nowa konkurencja i nikt koniec końców nie jest na plusie a gdy inwestorzy się wycofują to koniec gry. Ogólnie to chyba masa firm a w szczególności startupów wszelakich tak działa, coś tam robimy a może kiedyś zaczniemy na siebie zarabiać ale nie wiadomo kiedy, jak i czy w ogóle - inwestorzy rzucają góry pieniędzy na ten śmiały i innowacyjny biznesplan bo a nóż tym razem akurat się uda 😄

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Nezumi napisał:

Mialem sie nie odzywac w tym watku juz ale zbyt prowokujace dyskusje tu prowadzicie

Jak pisałeś, że idziesz i nie wracasz, a robiłeś to blisko nowych rewelacji i świeżego hypeu z SV, to chciałem napisać "do zobaczenia za tydzień", ale się powstrzymałem bo się bałem, że zabrzmi wrednie 😄 

  • kekw 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, EthicallyChallenged said:

Jak pisałeś, że idziesz i nie wracasz, a robiłeś to blisko nowych rewelacji i świeżego hypeu z SV, to chciałem napisać "do zobaczenia za tydzień", ale się powstrzymałem bo się bałem, że zabrzmi wrednie 😄 

Ale o AI miał nie mówić a tu teraz o robotach się rozchodzi, teraz już można 😄

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Destroyer napisał:

Ale o AI miał nie mówić a tu teraz o robotach się rozchodzi, teraz już można 😄

Nezumi, możesz wrócić, roboty przyszły 🤣

W dniu 15.05.2024 o 03:50, Nezumi napisał:

Za duzo jak dla mnie tego obcowania ze skretynieniem. Dam sobie spokoj z komentowaniem tego do czasu az terminator zapuka do moich drzwi.

 

  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fascynacja tym kulawym pseudo AI i usilne wciskanie tego systemu wypluwajacego bledy przypomina mi to:

533910-155870.thumb.jpg.551da43eee50fe7105173b50de22d5aa.jpg

Ludzie chca wierzyc ze mamy AI ktore niezwykle szybko sie rozwija. Racjonalna dyskusja na temat "AI" nie istnieje w zasadzie. Jak w Rejsie - jest tylko aplauz i zaakceptowanie. A ze to wszystko dziurawe, pelne bledow, ograniczone, udawane? Niewazne! Wpychac gdzie sie da!

No przeciez to jest kurna zalosne:

https://www.theverge.com/2024/5/24/24164119/google-ai-overview-mistakes-search-race-openai

 

Edytowane przez Nezumi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności