Skocz do zawartości

Dall-e, MidJourney etc. AI art a freelancerzy


Jacko1

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Nezumi said:

Pluginek do Mayi - wygeneruj sobie teksture. Nie wiem jak tam z jakoscia i nigdy nie pokazal naprawiania tego boku pustego, ale genialne rozwiazanie jak zawaliles deadlinea i chcesz pokazac ze cos masz jednak:

 

fuuu ck 🙂 nieźle to wygląda i bardzo szybko można robić integracje różnych pomysłów na tej samej bazie i pewnie z czasem będzie to lepsze niż sama projekcja z kamery i będzie wypełniało luki w uvałkach.

Pamiętam jak się malowało tekstury z ręki w 2d albo wyciągało ze zdjęć, usuwało cienie i odbicia i robiło dodatkowe mapy a używanie gotowców to było takim cheatowaniem. Teraz nikt się nie szczypie gdy bierze się gotowe substance, paczki mapek, procedurale, smart materiały i generatory a już za chwilę będzie generowanie z promptów i prowadzenie ai do celu podrzucając refki czy podmalowując kierunek w jakim ma iść i co najwyżej przejmując pałeczkę w kluczowych miejscach a resztę odwali program. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Destroyer said:

i pewnie z czasem będzie to lepsze niż sama projekcja z kamery i będzie wypełniało luki w uvałkach.

Powiem szczerze ze bylem w lekkim szoku. Oby tak bylo bo o ile samo rzezbienie mi sprawia przyjemnosc to teksturowanie tak srednio juz. Nadal to jest psycha ze nie sa to twoje pomyslytylko cos co podrzuca program, ale w tej calej "produkcji" to nie ma znaczenia. Po drugie nie wszystko jest pierwszoplanowym obiektem i mozna to zautomatyzowac. Po kolejne - tekstura powiedzmy betonu posprayowanego czy metalu tez nie musi byc jakos kurde z reki malowana bo to wszystko to samo. Tak ze za taka automatyzacja jestem jak najbardziej. Jakbym budowal dom to nie bede sam lepil i  wypalal kazdej cegly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2023 o 03:47, Destroyer napisał(a):

(...) a już za chwilę będzie generowanie z promptów i prowadzenie ai do celu podrzucając refki czy podmalowując kierunek w jakim ma iść i co najwyżej przejmując pałeczkę w kluczowych miejscach a resztę odwali program. 

przecież to od dawna wiadomo, że praca grafika to wystarczy kliknąć parę razy, a resztę komp sam robi 😄 hehe kolega kiedyś jak powiedział klientowi, że na poprawki trzeba mu cały dzień to klient oburzony: tak długo? przecież to program za was wszystko robi, ja to muszę mieć od ręki xD no to kolega skleił coś na odpierdol w godzinkę, to potem usłyszał od klienta, że jego 13 letnia córka lepiej by zrobiła xD a teraz proszę, jest ai, cyk jedno kliknięcie, projekt gotowy i hajs płynie. Żyć nie umierać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, reminoir napisał(a):

przecież to od dawna wiadomo, że praca grafika to wystarczy kliknąć parę razy, a resztę komp sam robi 😄 hehe kolega kiedyś jak powiedział klientowi, że na poprawki trzeba mu cały dzień to klient oburzony: tak długo? przecież to program za was wszystko robi, ja to muszę mieć od ręki xD no to kolega skleił coś na odpierdol w godzinkę, to potem usłyszał od klienta, że jego 13 letnia córka lepiej by zrobiła xD a teraz proszę, jest ai, cyk jedno kliknięcie, projekt gotowy i hajs płynie. Żyć nie umierać.

z jednej strony ciągle powstają narzędzia które potrafią czesciowo oszczedzac czas pracy grafika w stopniu lekkim lub znaczącym a z drugiej strony wraz z rosnącą automatyzacją pracy rosną wymagania w branzy, wiec mozna powiedziec ze zapierd**nie się nie zmieniło ilosciowo tylko stało sie inne , a to ze klienci mają na ten temat swoje wyobrażenie to jest mozna powiedziec temat rzeka 🤭, a jesli chodzi o AI to ten kij ma dwa końce, moze byc tak ze generatory AI w pewnych obszarach branży tak wpłyną na klientów ze standardem nie bedzie przesłanie kilku propozycji do klienta tylko kilkuset (choć słyszałem juz podobne przypadki jeszcze sprzed ery AI np w branży filmowej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, reminoir said:

przecież to od dawna wiadomo, że praca grafika to wystarczy kliknąć parę razy, a resztę komp sam robi 😄 hehe kolega kiedyś jak powiedział klientowi, że na poprawki trzeba mu cały dzień to klient oburzony: tak długo?

Miałem podobnie, rozmowa z seniorem a aflofarmu, maiłem wrażenie, że na głośnikach w większej grupie, mówi co do poprawy w animacji, mówię, że tak 2-3 godziny na poprawki a ona "Darek a nie możemy mieć tego natychmiast?" 😄 Aż siechciało rzucić Babo potrzebujesz 15 min żeby napisać meila z podsumowaniem rozmowy a nową wersję animacji chcesz natychmiast? 😄I to senior który przy dziesiątkach reklam pracował a nadal gówno się zna albo udaje głupa. 

I tka jak mówi @OldMan praca się upraszcza ale jednocześnie komplikuje bo o ile dużo rzeczy można zautomatyzować to poziom skomplikowania i ilość kontentu też rośnie a jeszcze nie ten moment co powiesz ai "zrób mnie obrazek" i już, też trzeba umieć i trochę się przeklikać żeby to miał ręce i nogi zwłaszcza jak masz konkretny kierunek a nie byle co do wrzucenia jako miniaturkę w "artykule" na onecie czy innym dziadostwie 🙂 

--

Dropbox dołącza do  wyśicgu AI, zwalnia 500 osób i idzie w ai, zresztą mam wrażenie, że dropbox jak vimeo swoje alta świetności ma za sobą więc muszą szukać nowych kierunków 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Destroyer napisał(a):

I tka jak mówi @OldMan praca się upraszcza ale jednocześnie komplikuje bo o ile dużo rzeczy można zautomatyzować to poziom skomplikowania i ilość kontentu też rośnie a jeszcze nie ten moment co powiesz ai "zrób mnie obrazek" i już, też trzeba umieć i trochę się przeklikać żeby to miał ręce i nogi zwłaszcza jak masz konkretny kierunek a nie byle co do wrzucenia jako miniaturkę w "artykule" na onecie czy innym dziadostwie 🙂 

niestety z AI jest teraz bardziej zabawa niz "praca" bo nawet jak przymkniemy oko na liczne babole i głupoty to ilosc fikołków jakie trzeba zrobic zeby dostac "mniej więcej" to co by sie chciało jest ogromna ("mniej więcej" to i tak jest bardzo naciągane słowo 😊)

Edytowane przez OldMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, OldMan said:

niestety z AI jest teraz bardziej zabawa niz "praca" bo nawet jak przymkniemy oko na liczne babole i głupoty to ilosc fikołków jakie trzeba zrobic zeby dostac "mniej więcej" to co by sie chciało jest ogromna 

Dokładnie dlatego póki co nie ma co się bać o naszą przyszłość 🙂 Ludzie którzy piszą malutkie artykuły czy zajmujący się transkrypcją są pierwsi do odstrzału a my musimy jeszcze poczekać trochę w kolejce 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Destroyer napisał(a):

Dokładnie dlatego póki co nie ma co się bać o naszą przyszłość 🙂 Ludzie którzy piszą malutkie artykuły czy zajmujący się transkrypcją są pierwsi do odstrzału a my musimy jeszcze poczekać trochę w kolejce 🙂 

moje zdanie jest takie ze gałęzie szeroko rozumianej branzy graficznej które robią bardziej konkretne rzeczy pod klienta (moze nie tyle wymagającego ) co mającego konkretne wytyczne - będą jeszcze długo niezagrożone

natomiast gałezie przemysłu o mniejszych wymaganiach (nie w sensie jakosciowym ale w sensie tresci, kompozycji , designu itd) mogą byc troche zagrożone (np okładki książek / plakaty / naklejki dla niektórych wydawnictw itp ) np:

zWnHodk.jpg

 

Edytowane przez OldMan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan dokładnie tak, generowanie randomowych zdjęć czy grafik z grubsza działa już teraz ale żeby zapanować projektem z konkretnym planem to jeszcze długo nie będzie to zautoamtyzowane jeśli w ogóle, pojedyncze narzędzia się oczywiście pojawia ale całego czy nawet części procesu nie zastąpią całkowicie tylko zmieni się trochę sposób pracy i tempo. 

Edytowane przez Destroyer
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Destroyer napisał(a):

@OldMan dokładnie tak, generowanie randomowych zdjęć czy grafik z grubsza działa już teraz ale żeby zapanować projektem z konkretnym planem to jeszcze długo nie będzie to zautoamtyzowane jeśli w ogóle, pojedyncze narzędzia się oczywiście pojawia ale całego czy nawet części procesu nie zastąpią całkowicie tylko zmieni się trochę sposób pracy i tempo. 

np nie da sie wygenerować sensownego obrazka w stylu "pole bitwy" w jednym przebiegu za pomocą dotychczasowych narzędzi AI bo wyjdą głupoty, takie sceny trzeba by klecić z mnóstwa oddzielnie wygenerowanych obrazków a i tak byłby problem jakby klient zaczął marudzić i cos tam sobie ustawiać (tego goscia z mieczem to bym chciał w bardziej dynamicznej pozie... itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Destroyer napisał(a):

Tak, nawet cośtak z pozoru dużo prostszego jak logo, możesz sobie wygenerować ale księgi znaku żeby miała ręce i nogi to tak jeszcze nie zrobisz jeśli w ogóle się da bez wyczucia, oka i doświadczenia które ciężko zamknąć w algorytmach  🙂 

ja mysle ze byc moze ktos musialby ktos wymyslic zupełnie inny silnik do generowania takich obrazków działający na innych zasadach niz np MJ czy SD zeby sprostac choc troche wymaganiom branży (czyli duzo wieksza kontrola) , moze byc tez tak ze takie silniki to kwestia bardzo odległa (z powodu jakis ograniczeń np technologicznych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Destroyer said:

logo, możesz sobie wygenerować ale księgi znaku żeby miała ręce i nogi to tak jeszcze nie zrobisz

Jakem Don Quixote, nie sadze, zeby wielbiciele wyplujek kiedykolwiek slyszeli o ksiadze znaku. Te sie raczej nie pojawiaja w przedziale cenowym "wujek, daj na kino, zrobie ci logo" 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Nezumi said:

Jakem Don Quixote, nie sadze, zeby wielbiciele wyplujek kiedykolwiek slyszeli o ksiadze znaku. Te sie raczej nie pojawiaja w przedziale cenowym "wujek, daj na kino, zrobie ci logo" 😆

No jak takie firmy jak The Futur co biorą 50-100K$ za "logo" to im nie zależy żeby programistów uczyć zawodu a programsty same nie zrozumiejo bo to programisty 😛 Zresztą teraz loga i nazyw firm idą ku uproszczeniom i coraz bardziej są do siebie podobne ale ktoś zawsze musi zapoczątkować nowy trend a AI bazuje na tym co jest więc w pewnym momencie będzie wszystko prawie takie samo gdyby tylko AI za tym stało 🙂 Tak jak kiedys zaczął się styl skeuomorphism i był wszędzie od apek, po systemy operacyjne po programy czy pluginy do photoshopa to potem się to przejadło i przyszedł czas na modern flat style, minimalzim i uproszczenia czasem aż do granic absurdu. Tak też narodził się styl korporacyjny alegria i został przyjęty i przemielony na wiele sposobów ale nadal jest rozpoznawalny i często można go spotkać z czy to na grafice paczkomatu czy w jakiejś ulotce czy reklamie. I zaraz ktoś zrobić oś nowego co też się przyjmie bo zawsze będzie potrzeba zmian. Najpierw jest nowość, potem jest standard, a na końcu wtórność i nuda i potrzeba czegoś nowego. A AI nada się do robienia takich standardów gdy już będzie miało dużo dobrego materiału wejściowego i raczej ciężko będzie wygenerować coś nowego co ma szanse się szerzej przyjąć. Ale mogę się też mylić, pożyjemy zobaczymy. Tzn kto pożyje ten zobaczy a kto nie to problem z głowy i niech mu ziemia lekką będzie 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skeuomorphism dobry jest 😄 Na tablecie mam ksiazki "poukladane" na wirtualnej "drewnianej" polce. A jak ksiazke otwieram to ma pozolkle strony i animacje obracanej kartki. 👍

Acha, a w RetroArch wlaczam czesto shader udajacy odksztalcenia i cienie starego monitora wypuklego.

A tak przy okazji - ludzie (paradoksalnie czesto zwolennicy wuplujek AI) mowia ze "wszystko juz bylo". Jednoczesnie mowia o postepie. Ktory to postep wyraza sie w kopiowaniu tego co bylo. Ale szybciej. Acha.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi Tak jak Realistic Paint Studio gdzie też wszystko jest stylizowane na prawdziwe 🙂 Ale jak były pluginy do photoshopa ze sliderami i guziczkami to to już bez sensu żeby udawały, że są wyciosane z drewna bo były nieczytelne i taka kobyła zajmowała pół ekranu a nic lepiej nie działała niż takie bez "profesjonalnych" efektów 🙂 

No jakieś widgety na pulpit też czasem były kozacko zaprojektowane, mało czytelne, wielkie na pół ekranu ale wyglądały fajnie 🙂 tak jak wizualizacje muzyki z Windows Media Player się oglądało za dzieciaka jak zahipnotyzowany 😄 

Z08gKU0.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi to jest ten legendarny liver king? Ten co zaklinał się, że jest naturalsem a swoją sylwetkę ma dzięki jedzeniu wątroby, surowego mięsa i oczywiście dyscyplinie, ćwiczeniom i suplementom które chyba sprzedawał ? A potem wyszło, że bierze tyle sterydów, że podciągnęli rurociąg bezpośrednio od producenta do jego domu bo się nie opłacało cysternami wozić 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

dokładnie tak, generowanie randomowych zdjęć czy grafik z grubsza działa już teraz ale żeby zapanować projektem z konkretnym planem to jeszcze długo nie będzie to zautoamtyzowane jeśli w ogóle, pojedyncze narzędzia się oczywiście pojawia ale całego czy nawet części procesu nie zastąpią całkowicie tylko zmieni się trochę sposób pracy i tempo. 

Może będzie służyć do renderingu na rysunku bądź bazie 3d (tak jak control net) ale później może wyjść na to, że zajmie to tyle samo czasu co namalowanie, żeby wszystko było tak jak grafik chce uzyskać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DestroyerNieee tam, to Juji, spoko koles. Bardziej znany z jakichs wyczynow sportowych typu podnoszenie sztangi w szpagacie czy robienie backflipow. Teraz glownie przygotowuje sie do kulturystycznych wystepow. Pomiedzy bardzo normalnymi wideo zdarzaja mu sie takie jak ponizej 😄

O tamtym co mowisz dowiedzialem sie pierwszy raz jak wyszedl jego scam na jaw. Ale tez nie urodzilem sie wczoraj zeby wierzyc w jakies "jem tylko swierszcze i miENsnie same rosnOM, wiec kupujcie moje swierszcze!".

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Destroyer said:

@Nezumi to jest ten legendarny liver king? Ten co zaklinał się, że jest naturalsem a swoją sylwetkę ma dzięki jedzeniu wątroby, surowego mięsa i oczywiście dyscyplinie, ćwiczeniom i suplementom które chyba sprzedawał ? A potem wyszło, że bierze tyle sterydów, że podciągnęli rurociąg bezpośrednio od producenta do jego domu bo się nie opłacało cysternami wozić 😄

Broda i masa Cię zmyliła, Jujimufu i Liver King to dwie różne osoby. Jeden jak i drugi to gwiazdy fitness, z czego ten pierwszy to anaboliczny akrobata bo oprócz wyglądu kulturysty kategorii open albo przynajmiej 212 trzaska szpagaty, salta, crossfitowe akrobacje itd. A Liver King wiadomo, natural paleo, u którego przypadkowo odkryto historię szprycowania na poziomie prosa IFBB. Jujimufu zresztą też jest na koksie, ale on się z tym chyba nie kryje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi @dm_ a to przepraszam Panowie, w istocie to nie on ale podobne gabaryty i broda 🙂 Chyba go kojarzę z jakichś filmików na 9gagu jak w różowej sukience baletnicy latał po siłowni czy gdzieś, robił salta, szpagaty i dźwigał ciężary 🙂

Ale to by świetnie pasowało do liverkinga, najpierw jakieś inspirujące pierdolety o drodze, wysiłku i że prac jest najważniejsza a nie dogra na skróty a potem wychodzi, że dlatego on wali sterydy aż para leci 😄 Jak te niektóre przegrywy z redpilla co mówią jak być prawdziwym mężczyzną, jak traktować kobiety, że facet jest nagrodą i królem a sami w życiu prywatnym są absolutnym przeciwieństwem tego co głoszą 🙂 Tak jak w większości politycy, duchowieństwo i influencerzy czyli Nihil novi sub sole nic nowego pod słońcem 🙂

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest dzikie: DraGAN: Interaktywna punktowa manipulacja obrazami przy użyciu sztucznej inteligencji. Daje to kontrolę nad ułożeniem, kształtem, ekspresją i układem obiektów na obrazach.

Czy to oznacza  koniec Photoshopa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądając internet widze ze AI małymi krokami zastepuje grafików tam gdzie "ma być cokolwiek" albo są po prostu niższe wymagania, albo klient marudny i sam nie wie czego chce to sie go zarzuci 500 wersjami i moze sobie coś wybierze (w przypadku niektórych klientów to sie wcale nie dziwie), jak to leciało? aha juz pamietam... "nie to ładne co ładne tylko co sie klientowi podoba". Przypomniało mi sie też jak ktoś niedawno napisał że zaraz  łatwiej/szybciej bedzie wygenerować zdjęcie stockowe z myslą o prezentacji w necie niż je znalezc . W nawiązaniu dwa randomowe przykłady na jakie trafiłem w necie.

 

2023-05-29_151048.jpg

2023-05-29_150623.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, OldMan said:

zaraz  łatwiej/szybciej bedzie wygenerować zdjęcie stockowe z myslą o prezentacji w necie niż je znalezc .

Już tak jest

https://petapixel.com/2023/05/24/client-asks-photographer-for-real-estate-photos-gets-ai-images-instead/

Gdy potrzebujesz czegoś naprawdę konkretnego to już/ jeszcze się nie da ale gdy ma być coś generycznego w jakimś temacie to będzie znacznie szybciej. 
Zresztą zdarzyło mi się pół dnia siedzieć i szukać stocków jakie chciałem a teraz jest szansa, że będzie to znacznie szybszy proces. Już można czuć delikatny niepokój choć kto ma robotę to chyba jeszcze jest ok gorzej z zatrudnieniem nowych ludzi gdy coraz mniejszą ilością osób mozna zrobić coś i szybciej i taniej i nawet nie potrzeba takich umiejętności jak jeszcze rok czy pół roku temu.  

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafiłem dziś przypadkiem na konto jednego goscia tzw. "twórcy" na freepiku

wrzucam jako ciekawostke

99,9% zawartosci jego sklepu to robota AI

ilosc prac to 23,4K 

ilość pobrań 1.40K

ponizej pare przykładowych stron z kolekcji tego płodnego artysty, gosc ma "takiego speeda" że mu sie juz nawet nie chce robić zadnych retuszy (koń na 1 obrazku z nadmiarową iloscią nóg) 🤭

 

 

 

BLENZE.jpg

BLENZE 2.jpg

BLENZE 3.jpg

BLENZE 4.jpg

Edytowane przez OldMan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak wygląda zarabianie na freepiku? czy przy takiej ilości pobrań jest to opłacalna hurtownia contentu czy nie bardzo? 🙂Ikonki z koroną czyli assety premium i chyba z darmowego konta nie można tego ściągnąć. Da się wyliczyć ile kasy natłukł na tej działalności? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Destroyer napisał(a):

Wie ktoś jak wygląda zarabianie na freepiku? czy przy takiej ilości pobrań jest to opłacalna hurtownia contentu czy nie bardzo? 🙂Ikonki z koroną czyli assety premium i chyba z darmowego konta nie można tego ściągnąć. Da się wyliczyć ile kasy natłukł na tej działalności? 

nigdy nie korzystałem z freepika ale musialem niedawno skorzystac (jako kupujący) , wiec wiem tylko jakie są koszta konta premium dla kupującego ale nie da sie z tego wywnioskować jakie są zyski. Od zysków trzeba odliczyć abonament dla MIDJOURNEY bo tego uzywał gosc i na tym sie najłatwiej generuje taki shit  (nie wiem czy gosc jedzie na zwykłym abonamencie premium czy biznes klasa) , moze sie ktos wypowie kto cos sprzedawał na freepiku. 

znalazłem taką dyskusje ale nie wiem na ile to aktualne informacje

https://www.microstockgroup.com/general-stock-discussion/changes-to-calculation-of-earnings-freepik/

Edytowane przez OldMan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze pierwszy etap czyli zarabianie na AI mamy jak widać w tym momencie

patrząc na takie obrazki jak ten ponizej

6.jpg

widze że wielu illustratorów robiących ilustracje do takich ksiązeczek dla dzieci bedzie musiało sobie poszukac nowej pracy

następny etap jaki widze oczyma wyobrazni (na przykładzie książek z bajkami ) to etap w którym wydawnictwa zorientują sie ze nie muszą w ogole płacic "grafikom" ani "prompterom" tylko same posadzą sobie goscia na jakims marnym etacie i bedzie stukał w kąkuter i generował obrazki do takich ksiązeczek.

Edytowane przez OldMan
  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle ksiazeczka ma jakas fabule a nie losowe zwierzatka. Zwierzatka w ksiazce cos robia, pojawiaja sie te same, antropomorficzne, w swoich ubrankach robiace konkretne rzeczy. Ilustrowalem jedna ksiazeczke dla dzieci gdzie byl wilk, ktory szedl w przebraniu prosiaczka na urodziny swinek - kupowal stroj prosiaczka najpierw. Jeden byl za maly, drugi za duzy, trzeci w sam raz - kazdy mial ilustracje do tego. Wilk w zbyt ciasnym stroju, zbyt luznym i w koncu w pasujacym, ale tak, zeby bylko widac ze to przebranie troche. Pozniej szedl na urodziny gdzie masa zwierzatek sie bawila. W koncu w zabawie odpadl mu swinski ogonek i wszyscy zobaczyli wilczy ogon. Najpierw sie przestraszyli ale pozniej wilk sciagnal maske i placzac wyznal ze po prostu chcial sie bawic ze wszystkimi i nie chcial zeby sie go bali. Wszyscy rozesmiali sie radosnie a ksiazeczka konczy sie scena jak wilk pomaga zdmuchnac swieczki i dmucha tak silnie ze krem z tortu laduje na pyszczkach zebranych wokol zwierzatek.
Zilustruj mi to to uwierze, ze AI zabierze prace ilustratorom bajek dla dzieci. Powinno byc szybko, w koncu AI takie madre i lepsze od czlowieka.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Nezumi napisał(a):

Zwykle ksiazeczka ma jakas fabule a nie losowe zwierzatka. Zwierzatka w ksiazce cos robia, pojawiaja sie te same, antropomorficzne, w swoich ubrankach robiace konkretne rzeczy. Ilustrowalem jedna ksiazeczke dla dzieci gdzie byl wilk, ktory szedl w przebraniu prosiaczka na urodziny swinek - kupowal stroj prosiaczka najpierw. Jeden byl za maly, drugi za duzy, trzeci w sam raz - kazdy mial ilustracje do tego. Wilk w zbyt ciasnym stroju, zbyt luznym i w koncu w pasujacym, ale tak, zeby bylko widac ze to przebranie troche. Pozniej szedl na urodziny gdzie masa zwierzatek sie bawila. W koncu w zabawie odpadl mu swinski ogonek i wszyscy zobaczyli wilczy ogon. Najpierw sie przestraszyli ale pozniej wilk sciagnal maske i placzac wyznal ze po prostu chcial sie bawic ze wszystkimi i nie chcial zeby sie go bali. Wszyscy rozesmiali sie radosnie a ksiazeczka konczy sie scena jak wilk pomaga zdmuchnac swieczki i dmucha tak silnie ze krem z tortu laduje na pyszczkach zebranych wokol zwierzatek.
Zilustruj mi to to uwierze, ze AI zabierze prace ilustratorom bajek dla dzieci. Powinno byc szybko, w koncu AI takie madre i lepsze od czlowieka.

oboje wiemy jakie ograniczenia ma AI, ale oboje też wiemy ze są rozne ksiązeczki dla dzieci, są np ksiązeczki gdzie na kazdej ze stron (lub co którejś) jest jedna ilustracja z innymi postaciami i np jeden wierszyk albo opowieść. Takie ksiązeczki bez problemu mozna zilustrować za pomocą AI.

Edytowane przez OldMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi bo ty zawsze od razu z ambitnymi zadaniami wyskakujesz i pewnie się nie da, choć nie wiem czy jakby ktoś się uparł to by nie zrobił bo nie śledzę tematu. Ale są książeczki mniej ambitne np

pupy-ogonki-i-kuperki-b-iext105856073.jpg

i tutaj scenariusza nie potrzeba tylko prosta ilustracja i już bardziej wymagający opis z którym z kolei ai sobie też pewnie nie poradzi :

Już jakiś czas temu jakiś chłopek zrobił książkę dla dzieci za pomocą ai i nawet nie przejmował się babolcami 🙂

https://time.com/6240569/ai-childrens-book-alice-and-sparkle-artists-unhappy/

Ale żeby nawet taką książkę złożyć to i tak trzeba trochę przysiąść do roboty i się pomęczyć.
Szybko to by można było zrobić kolorowankę czy album z obrazkami z jakimś przewodnim tematem ale tam to raczej kokosów nie ma choć w sumie to też nie wiem bo zupełnie nie znam rynku 🙂

Ale jak znam życie to już takie rzeczy ktoś produkuje z AI i cicho siedzi więc pewnie i tak się o tym nie dowiemy.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są sposoby żeby utrzymać względnie spójny wygląd postaci. Da się np. dotrenować model w Stable Diffusion na wybranych obrazach. W artykułach wymieniane są różne metody: textual inversion, dreambooth, hypernetwork, LoRA.

Chociaż sam tego nie próbowałem, to wiem że w ten sposób ludzie robią na przykład komiksy. Ten od "Stelfie" wytrenował swoją postać na fikcyjnym modelu 3d jak pisze z Character Creatora używając metody dreambooth. Dzięki temu może generować dowolną ilość obrazów a twarz zawsze będzie wyglądać tak samo.

Ciekawe czy dobrze by to działało z kreskówkowymi postaciami.

Edytowane przez Tvaroog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, daje przyklad realnego projektu z realnym scenariuszem ktory dostalem. Nie uwazam tego za ambitny projekt. Zanim bym wytrybil jak wycwiczyc model ktory mniej wiecej wypluje koslawe obrazki do takiej bajki to dawno je narysuje.
A ze sa projekty ktore mozna opedzic AI - jasne ze sa. Gownianych projektow jest pelno, tylko nie wiem czy powinno sie mowic, ze "ilustratorzy traca prace" jesli wielka technologia przyszlosci lezy i kwiczy przy prostej historyjce dla dzieci.

Z tym spojnym wygladem to tez wyglada mi na zart. Mam za spojny wyglad uznac kobiete z rozna dlugoscia wlosow na kazym obrazku? I w roznych ubraniach? I z roznymi gadzetami? Albo kolesia, ktory ma raz przedzialek z lewej a drugi raz z prawej strony, raz ma podgolone wlosy z boku a na innym kadrze nie ma i w ogole ma rozne fryzury za kazdym obrazkiem? Bo ma brode i okulary na kazdym obrazku to juz jest spojne?
Czy tez znowu mam przyjac ze kiedys tam cos tam nastapi i bedzie lepiej i jeszcze zobacze? I juz dzis mam bic poklony przed tymi gownianymi rezultatami?

Te wszystkie AI twarze maja bardzo powazne problemy. Raz ze sa totalnie generyczne. Bo sa miksem wielu roznych twarzy i nie maja zadnego charakteru. Kiedys, jeszcze zanim sie pojawilo psudo AI takie eksperymenty robili zeby znalezc kanon urody na przyklad. I nakladali na siebie zdjecia wielu roznych, powszechnie uznanych za ladne, kobiet i wychodzila taka ladna lalka bez charakteru wlasnie - taka niby ladna ale sztuczna twarz. Tu jest podobnie. Druga sprawa - te postaci niemal nie maja mimiki, zadnego wyrazu. Zwykle gapia sie "w kamere", poza jest dretwa na maksa, z serii "siedze", "stoje" a za szczyt mimiki mozna uznac przylepiony usmiech. Przy czym smieja sie tylko usta po oczy juz nie. Oczy sa raz wieksze, raz mniejsze - ja pierdykam im bardziej sie przyjrzec tym "spojnym" wygladom generowanym tym bardziej sie robi smutno.

Bierzesz komiks takiego Boguslawa Polcha czy Grzegorza Rosinskiego albo Jerzego Wroblewskiego i masz wizualna uczte. Potem patrzysz ta te wypociny AI i masz:

 

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj koleś wygenerował w Midjourney postać w różnych pozach wpisując w prompcie "multiple poses and expressions". Nie jest to do końca spójny zestaw, pewnie lepsze efekty by uzyskał z ręcznie robionym. Potem to pociął na pojedyncze obrazki i użył jako bazę do generowania kolejnych ilustracji w innych pozach.

 

Edytowane przez Tvaroog
  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super wyglada. Te dwie dziewczynki z samego konca co zblizenie zrobil: blink na tych zabich oczach sugeruje ze swiatlo pada z obu stron, ta po lewej jest zupelnie inaczej cieniowana jak ta po prawej, po lewej ma dluzsza spodniczke od kurtki a ta po prawej na odwrot, kurtki znacznie sie roznia od siebie - inne zapiecia, kaptur inaczej pod szyja... Ta po prawej ma zamiast kieszeni kropke... 
Bardzo fajne do takich zabaw "znajdz czym sie roznia te dwa obrazki".

No ale juz sie nie czepiam bo sie AI poplacze jeszcze. Jak widze ludzie po prostu chca wierzyc w to AI.

Najsmieszniejsze jest ze zawsze pojawia sie ten "Kowalski", ktoremu mozna byle gowno wcisnac i to ma byc argument za AI - no to pelna zgoda, jesli aspirowal ktos do robienia gownianej roboty, za gowniane pieniadze dla gownianych klientow to AI stanowi powazne zagrozenie. Zupelnie jak wczesniej Hindusi i gotowe obrazki sciagane z netu.

Edytowane przez Nezumi
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności