Skocz do zawartości

AI tests


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, KLICEK napisał:

troche z zazdrosci zrobilem swoj statatek, musialem sie grubo nameczyc, nie to co ci leniwi gornicy 😉 

image.thumb.jpeg.500ce2fd66feaa461b8debe9cba2a3ce.jpeg

OSZ TY ŁAJDAKU!
HALOOOO LUDZIE, KRADNOOO, MÓJ ODBYT PALIIII AŁAAAA

Wiesz, że w ramach tej mojej nowelki, która nie istnieje chciałem zrobić ten statek jako "organiczny", który z biegiem czasu się zmienia? Co prawda nie sądziłem, że AI sobie tak dobrze nawet z tym poradzi, ale.... no kozacko wygląda 😄 
A tak swoją drogą, może nie ma to sensu:
image.png.c391d8513a683231b6db4fa3c0ab0d74.png

Ale ilustracyjnie wygląda cudnie 😮 

  • Like 1
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KLICEK napisał:

no tez zwrocilem uwage na ten elemt 😄 w ogole o tym wlasnie mowie, ze czaasem podsunie to zajebisty pomysl 😄

ale co to właściwie jest? 

 

2 minuty temu, KLICEK napisał:

sluchaj wiecej niz 30% jest zmienione, ten model jest OFICJALNIE MOJ!!!!11111 zara wlatuje na artstacjon

ja właśnie skońćzyłem pobierać twoją artstację i zaczynam pracować nad tymi obrazami do mojej. Stay tuneddddd braci ai artyści. 

  • Like 1
  • kekw 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michalo napisał:

ale co to właściwie jest? 

 

ja właśnie skońćzyłem pobierać twoją artstację i zaczynam pracować nad tymi obrazami do mojej. Stay tuneddddd braci ai artyści. 

wyglada jak jak jakis element mechaniczny- silnik polaczony z metalowym zaglem 😄 ktory uzywa oczywiscie wiatru, lub go generuje dlatego z boku ma przelotki 😄 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RaVirr napisał:

Jak dla mnie to taki steampunkowy żagiel wyszedł, ale jeśli chodzi o formę to jest cudowny, to znaczy wspaniały 😮 
Nie dość, że 30% to jeszcze chmury dodane- to już w ogóle dyskwalifikuje mnie do jakichkolwiek roszczeń 😞

chmury to jeszcze nic, zamiast wody dodal podloge z drewna! teraz to juz mozesz zapomniec oczym kolwiek zwiazanym z tym modelem

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, zaraz lecę z renderem na morzu i sprawdzę co się stanie po przejechaniu przez AI 😮

Teraz, KLICEK napisał:

chmury to jeszcze nic, zamiast wody dodal podloge z drewna! teraz to juz mozesz zapomniec oczym kolwiek zwiazanym z tym modelem

A na jednym nawet ma kółka do jeżdżenia po tej podłodze xD

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany dobra, narobiłem się więc proszę o ocenkę!!!!11
Podzieliłem przeróbki na 3 kategorie 
1. Normalne

image.thumb.jpeg.ffc782dd805239deff22c87c94a3246b.jpeg

2. Średnie:

image.thumb.jpeg.8333909e5af4887e21dff777f67bc16f.jpeg

3. Odlot:

image.thumb.jpeg.2936d05176569205cd1c48c92a7c57cc.jpeg

No i co teraz powiecie, kto się bardziej napracował?? ? Nawet kategorie porobiłem!

Jeśli chodzi o moich faworytów to z katalogu Średnie 3 pierwsze mają świetne elementy i chyba postaram się zaadaptować część do siebie.
Szkoda, że najfajniejsze rzeczy wypadają na przełomie Średnich i Odlotu.
Ten tutaj jest chyba mój ulubiony:
image.png.6d7583e0293eeea04a97350900538e9d.png

  • Like 3
  • bogactwo 1
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie dla mnie. Lepiej iść do kasyna, większa szansa na trafienie. Natomiast technologicznie jest to fascynujące. Jakieś porobiłem testy w stylu obrazów olejnych w Dall-e z edycją zaznaczenia. Przeszukałem wyniki obiektywem google i nawet nic podobnego nie wyszukuje.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele z nich to "znajdz 5 szczegolow jakimi roznia sie te obrazki" ale koncowe spoko. Bardzo Souls-like 😄 Ostatni najbardziej mi pasuje z tym przegietym naramiennikiem.

Mam plan - bede raz chwalil a raz ganil AI. Obojetnie czy sie przyjmie czy nie bede mogl powiedziec ze "mialem racje" 😄

 

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
  • kekw 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nezumi napisał:

Wiele z nich to "znajdz 5 szczegolow jakimi roznia sie te obrazki" ale koncowe spoko. Bardzo Souls-like 😄 Ostatni najbardziej mi pasuje z tym przegietym naramiennikiem.

Mam plan - bede raz chwalil a raz ganil AI. Obojetnie czy sie przyjmie czy nie bede mogl powiedziec ze "mialem racje" 😄

 

generalnie jest tak, ze jak znajduje jakis kierunek ktory jest spoko i mi sie podoba to go "lockuje" i pozwalam tylko na delikatne zmiany w shapie 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, SebastianSz napisał:

Z jednej strony trochę mnie martwi tak wysoka jakość efektów z AI, ale z drugiej tak bardzo nienawidzę robić pierdyliarda iteracji tego samego pomysłu... Jak rzyć, panie premierze???

Korzystać Panie i się nie rozczulać 🙂 
Tak samo nie lubię robić tysiąca iteracji z jednego conceptu, a jak ma mnie w tym wyręczyć AI (a naprawdę dało fenomenalne pomysły do dalszej obróbki tam wcześniej) to dlaczego z tego nie korzystać? 😄 Wciąż możemy biadolić na moralną stronę tego wszystkiego, ale to odrębny temat imo 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się chwilkę, ale nie rozumiem jakim cudem uzyskujecie fajnie rezultaty wrzucając jakieś foto do tego narzędzia. Chciałbym wrzucić jakiś concept i uzyskać:

1. zwiększenie rozdzielczości (póki co przy wszystkich próbach rezutlaty były tragiczne. Obrazek miał plamy itd)

2. jakieś inne rzuty, ew. jakieś inne rozwiązania tego rysunku (tak jak @KLICEK prezentuje w tym temacie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, triget napisał:

Pobawiłem się chwilkę, ale nie rozumiem jakim cudem uzyskujecie fajnie rezultaty wrzucając jakieś foto do tego narzędzia. Chciałbym wrzucić jakiś concept i uzyskać:

1. zwiększenie rozdzielczości (póki co przy wszystkich próbach rezutlaty były tragiczne. Obrazek miał plamy itd)

2. jakieś inne rzuty, ew. jakieś inne rozwiązania tego rysunku (tak jak @KLICEK prezentuje w tym temacie)

 

Upscale chyba za bardzo nie działa, a co do ustawień to na pierwszej stronie Klicu dał mini tutorial w którą stronę kręcić 😄 Przy ostatnich obrazkach miałem pierwszy suwak w granicach 9-13, a drugi od 0.2-0.4 i całkiem nieźle to szło. Przy kolejnych iteracjach robiłem coraz mniejszy denoise.

Kolejny obrazek, posklejany z kilku różnych, dodałem też chmury ze zdjęcia oraz przekleiłem japę z oryginalnej pracy. Chyba pomyślę o remasterze tej pracy zgodnie z tą "refką" 😄 

Baza:
image.jpeg.da3682714a7cf764aca80435b439f90d.jpeg

Wyplute:
image.jpeg.06aea1877c1050d6fe1ee3f43ffb0ad0.jpeg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z którego AI najlepiej korzystać? Jakiś czas temu próbowałem trochę Midjourney (na darmowym koncie, czyli mam tam chyba te 25 obrazków na miesiąc). Wy z tego co widzę po UI używacie czegoś innego? Co to jest ? Stable Diffusion?  I w którym AI można generować obrazki za free bez dokupowania kredytów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Araiel napisał:

Panowie, z którego AI najlepiej korzystać? Jakiś czas temu próbowałem trochę Midjourney (na darmowym koncie, czyli mam tam chyba te 25 obrazków na miesiąc). Wy z tego co widzę po UI używacie czegoś innego? Co to jest ? Stable Diffusion?  I w którym AI można generować obrazki za free bez dokupowania kredytów?

jeśli o mnie chodzi to tak, Stable Diffusion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, EthicallyChallenged napisał:

wrzuciłem wygenerowane obrazki (stopniowo zmieniałem prompty i parametry) jako klatki animacji, dołożyłem ramkę itp i takie coś mam.

Korzystałeś z Frazety? Jakoś z nim mi się to kojarzy? Może te kolory?  Bo raczej nie kształty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, EthicallyChallenged napisał:

wrzuciłem wygenerowane obrazki (stopniowo zmieniałem prompty i parametry) jako klatki animacji, dołożyłem ramkę itp i takie coś mam.

Wybacz za moją ignorancje... ale jak robi się taką animkę? 😄 samo przejście jest chyba generowane skryptem, no bo chyba nie waliłeś ręcznie 3k obrazków w promcie? 😛 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mortom napisał:

Wybacz za moją ignorancje... ale jak robi się taką animkę? 😄 samo przejście jest chyba generowane skryptem, no bo chyba nie waliłeś ręcznie 3k obrazków w promcie? 😛 

3k? Nie. Ręcznie? Jak najbardziej 😄 Generowałem po 4 na raz, czasami zmieniałem rzeczy w prompcie, czasami wrzucaałem jeden z wygenerowanych obrazków jako wyjściowy, szybko się uzbierało na te 10 sekund w 24 fps.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, EthicallyChallenged napisał:

3k? Nie. Ręcznie? Jak najbardziej 😄 Generowałem po 4 na raz, czasami zmieniałem rzeczy w prompcie, czasami wrzucaałem jeden z wygenerowanych obrazków jako wyjściowy, szybko się uzbierało na te 10 sekund w 24 fps.

pewnie wpisal "ze mlodej w starom babe AI pls" i gotowe 😄 a teraz kozaczy w necie 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

customowe modele obliczeniowe , takie jak w tym przypadku F222

https://rentry.org/sdmodels#zeipher-f222-female-nude-better-anatomy

dają duzo lepsze efekty w konkretnej dziedzinie niz modele ogólne które "umiejo" wszystko po trochu, wczorajsze efekty zabawy 

pozostałe prace pod linkiem

https://imgur.com/a/TDlKnO2

00451-2780341182-highly detailed photography, spring, portrait of beautiful blonde woman standing in a park, ((top and miniskirt)), perfect face,.png

00463-2432456067-highly detailed photography, spring, portrait of beautiful blonde woman standing in a park, ((top and miniskirt)), perfect face,.png

Edytowane przez OldMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Destroyer napisał(a):

Damn z tym to mozla only fans już zakładać 😛 na komorce nie widzę żadnych problemów z obrazkiem 

problemy oczywiscie występują ale nieco rzadziej niz w przypadku modelów uniwersalnych , wybrałem te które miały ich najmniej 😅

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van Gogh style (Loving Vincent) dreambooth model (wrzucamy do katalogu z innymi modelami SD)

dyskusja tutaj

download tutaj

autor pisze w opisie

Van Gogh Dyfuzja
v2 - poprawiony i działający

Jest to dopracowany stabilny model dyfuzji (oparty na v1.5) wytrenowany na zrzutach ekranu z filmu Loving Vincent. Użyj tokena "lvngvncnt" na POCZĄTKU swoich podpowiedzi, aby użyć tego stylu (np. "lvngvncnt, beautiful woman at sunset"). Ten model działa najlepiej z próbnikiem Eulera (NIE Euler_a).

Pobierz plik ckpt z zakładki "files and versions" do folderu stable diffusion models w wybranym web-ui.

Jeśli masz zbyt wiele żółtych twarzy lub nie podoba Ci się silny niebieski bias, po prostu umieść je w "negatywnej podpowiedzi" (np. "Yellow face, blue").

 

316240730.jpg

Edytowane przez OldMan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Min-Illust-Background-Diffusion - nowy model dla Stable Diffusion zaprojektowany do generowania różnego rodzaju tła/widoków

download

Autor pisze w opisie:

Ten precyzyjnie dostrojony model Stable Diffusion v1.5 był trenowany przez 2250 iteracji przy wielkości partii 4, na wybranych pracach artystycznych autorstwa Sin Jong Huna. Trening został przeprowadzony przy użyciu ShivamShrirao/diffusers z pełną precyzją, stratą prior-preservation, cechą train-text-encoder oraz nowym 1.5 MSE VAE z Stability AI. W sumie użyto stąd 4120 obrazów regularności / klasy. Obrazy regularyzacji zostały wygenerowane przy użyciu podpowiedzi "artwork style", 50 kroków DDIM i CFG o wartości 7.

Użyj tokenów "sjh style" w swoich podpowiedziach, aby uzyskać efekt. Zauważ, że efekt ten występuje również z dużo mniejszą siłą na podpowiedziach kierujących wyjście w stronę konkretnych stylów artystycznych.

Model ten prawdopodobnie nie będzie dobrze radził sobie z generowaniem portretów i pokrewnych zadań, ponieważ dane treningowe składały się głównie z krajobrazów.

 

 

315.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności