Skocz do zawartości

scena3d:Rzeźba: Ostatnie tchnienie aureliusza


Rekomendowane odpowiedzi

to pracka powstała przed Węszycielem..

(moja figurką z gliny http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=15788 )

... w związku z narastającą falą zainteresowania tradycyjna metodą modelowania, pozwoliłem sobie zamieścić aureliusza, zachęcam do rzezbienia wszystkich trzydowców;P

pozdrawiam

krytyka jak zawsze mile widziana:)

 

I znowu podziękowania za foty dla Przemka J. pozdro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Swietne te Twoje modele :) -ja dolaczam do namowy by 3deowcy sobie porzezbili :)...i zamieszczam cosik, co spode moich rak wyszlo :) gumka chlebowa to byla chyba-a ogolnie taki sponton speedzik przy pivvq :) daawno juz sprasowane, jeno fotki sie ostaly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurt heretic-zbrush jest dobrym programem do ćwiczeń, tak jak aparat cyfrowy do pierwszych próbnych zdjęć .jednak myśle że efekt i satysfakcja oraz terapeutyczny wpływ rzeźbienia dają mi większą radoche:).

dla mnie programy 3D to czarna magia:P

pozdro

h4sh-poprawna?na czym opierasz swój osąd?:)

jeśli chodzi o referencje to w przypadku weszyciela korzystałem z własnych szkiców a mój pies mi pomagał jako model,przy kwestiach anatomicznych;)

natomiast Marek Aureliusz ...tu korzystałem z szkiców mistrza Leonarda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tu już zaczynają się schody.. o ile za poprzerdni model Ciępochwaliłem.. ten już wypada gorzej... skupiłes sie na detalach, a całość ne była jeszcze zbyt dobrą podstawą na położenie szczegółów... takie jest moje zdanie.. rozumiem ze nie było Twoim zamiarem anatomiczne podejście jednak troszke to psuje całość.. to tyle..

ale i tak masz ode mnie plusa za samo bawienie sie tradycyjnym modelowaniem.. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sith_Lord-anatomiczne podejście było moim zamiarem, jednak tworzywo to ma pewne

właściwości które odkryłem dopiero po zastygnięciu figurki.chodzi mi tu o fakt że podczas krótkiego czasu zastygania nie wolno za zadne skarby w ogóle dotykać się do niego. niepotrzebnie trzymałem ją w rękach w trakcie schnięcia i właśnie wtedy figurka się odkształciła(twarz się wklęsła;) ) po za tym nalezy pamiętać o właściwym umieszczeniu środka ciężkości w przypadku takiej figurki(bez drucianego szkieletu),

co również wpłynęło, choć tu już w mniejszym stopniu na odkształcenie.

Mam świadomośc błędów które popełniam i nie zamierzam ich powtarzać

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk briowy jest niepoprawny, stosunek podbrodka do szerokosci szczeki tez. Jest tego wiecej.

 

wiem, wiem... "nie od razu Kraków zbudowano";)

przydałyby mi się te lekcje... :(

jednak mimo wszystko sa tomało istotne dla mnie niuanse.

głowa ta w rzeczywistosci nigdy nie istniala więc i wymiary ma nierealne;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności