Skocz do zawartości

Co ćwiczycie ?


Hindus

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie co ćwiczycie ? ja interesuje się od 1.5 martial art'em - miałem spytać już wcześniej tylko zastanawiałem sie czy to dobre miejsce ;) może ktoś cośik trenuje tutaj ?

 

 

edit co by postów nie nabijac ;)

 

inni cos trenują ?

sartr - sparing :] ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Karate tradycyjne za małolata

Ostatnio Jiu-Jitsu - piękna sprawa, bardzo podoba mi się ta sztuka walki.

Bardzo efektowna i efektywna sztuka walki, można obezwładnić przeciwnika nie robiąc mu krzywdy, bardzo chciałbym poznać ja na tyle aby móc zastosować do obrony na mieście.

.....narazie to jak nadchodzą problemy to w zasadzie używam nóg - znaczy się albo mix karate i takewondo ( nie widziałem osoby która by wstała po bezpośrednim trafieniu butem w ryj) , albo się ewakuuję z zagrożonej strefy :D .

 

edit:

Ktoś coś wspominał o sparingu ? :D

oczywiście używanie nóg i dźwigni dozwolone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ejj nie no już jak coś to praktycznie na nogi + czasami ręce ;) kakrotto13 szpagat to podstawa :] osobiście teraz po roku mi kazali pracowac nad dzwigaczami także nie ma wyjścia :/ ale ogólnie bardzo pozytywnie jestem nastawiony - widział ktoś filmy teamryouko albo timpasa ? mój nie dościgniny wzór to ashley beck - ten to dopiero wymiata - tak widziałem na foum dużo osób interesuje się skateboardingiem ale nie ma jak to po ciężkim treningu walnąc sie na pysk i do łóżka :]

 

Razor długo już dziergasz jiu-jitsu ? ja martialem - połączone style + weaponary(narazie tylko z kijem bo wyżęj nie dają - ale w chacie próbuje i inne) tak z 1.5 - masz jakies osiągnięcia/udziały ?

 

Może ktoś cos z capoeiry łapie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razor długo już dziergasz jiu-jitsu ? ja martialem - połączone style + weaponary(narazie tylko z kijem bo wyżęj nie dają - ale w chacie próbuje i inne) tak z 1.5 - masz jakies osiągnięcia/udziały ?

Jiu-Jitsu to niecałe pół roku dopiero.

I idzie mi powoli bo ja zdecydownie mam zbyt duże nawyki z udeżeniowych stylów, Jiu-Jitsu to dźwignie i walka w parterze i przyznam że ciężko mi jest nauczyć się efektywnie to wykorzystywać. Łatwo jest mi zaplanować w ułamku sekundy całą serię udeżeń, blokad i kopnięć kończących, a obmyślenie dźwigni i taktyki na sprowadzenie walki do parteru zajmuje mi zdecydowanie za dużo czas.

 

btw. oprócz martial-arts to jeszcze jeżdżę konno, pływam na żaglówkach, biegam, jeżdżę na rowerze, trochę strzelałem kiedyś, no i co najważniejsze nie zaniedbuję codziennego treningu mięśnia piwnego :D

 

 

EDIT:

 

@Tweety -> pływałem na Kadetach, Omegach, 420, 470 i czymś jeszcze ale pamiętam tylko że nazywaliśmy to "misiek" - taka tłusta locha kabinowa.

A gdzie ? Jeziora Drawskie i Sławskie

 

Mam patent ale też żadko pływam - najlepszą akcję to miałem jak ja taki kozak że mam patent zabrałem znajomych na żaglówkę (2 lata przerwy miałem wżeglowaniu) i przy wietrze 5' próbowałem wyjść z portu bez opuszczonego miecza :D

...do dziś nie wiem jak ja to zrobiłem że nie utopiłem tej łódki :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe moze nie trenowalem ale duuzo jezdzilem na rowerze, gralem w piłke, i w ogole sie ruszalem

w roku akademickim raz w tygodniu chodze na basen

poza tym chodze do lodowki i do biedronki po jogurt brzoskwiniowy (brzoskwinka rulez, chociaz truskawa tez dobra :P )

generalnie strasznie sie spasłem...heheh nie bede straszył ile waze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czytajac wasze wypowiedzic dochodze do wniosku, ze z wami nie jest strach isc gdzies ulica. Taka grupa z takimi skillami nakopie kazdym lysym, skinom itp xD

 

Ja trenowalem 3 lata karate kyokushinkai kan [6 kyu, zolty pas], ale musialem zaprzestac. Teraz rower, wymachiwanie kijkiem ;],kick-boxing z kumplami, siaka no i moze od przyszlego roku kendo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sami widzieliscie, ze gdyby nie trzymala mnie polowa forumowiczow, to bym goscia rozszarpał ;) nie ma to tamto.

 

w przyszlym semestrze mam miec taekwondo czy inne aikido na wf-ie, wiec moze sie jakos poruszam. a tak to rekreacyjnie bieganie na biezni pod domem, czasm jakas piłe sie pokopie chyżym butem :P

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knysha - ta, jasne... wystarczy ze sobie przypomne jak na ostatnim zlocie we wrocku spotkalismy dwoch jakichs "niemilych panow" i mnie prawie rzucili na pobliskie auto, a Badyla zaczeli dusic :]

 

Hmmm no to cos tutaj nie zagralo? Bronic sie nie umiecie :)? No panowie... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leander.. no nie rozbudzaj tu w ludziaoch dzikiej wyobrazni

 

Od lat uprawiam wspinaczke sportowa, co prawda ostatnio przerwalem ale znowu sie za to zabieram. Pamietam kiedys stawy w palcach mi nie wytrzymywaly jak wisialem na 2 palcach wsadzonych w szczeline. Dalem spokoj..ale czas minal i znowu trzeba by to ruszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja trenuje biegi na dlugich dystansach, kolo domu mam piekny las i duzo gorek po ktorych biegam moj czas na 10km to 43.30 w takim terenie.

 

pozatym czesto gram w pilke chca mnie wziasc do skladu jako obronce do ligi szostek

wiec bede mial nastepne treningi

 

ogolnie uwarzam sport do zdrowie i tego sie trzymam

 

pozdr.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności