Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Cos nie mgoe sie dogadac z dachowka, inny kolor w Me a inny wychodzi na renderze co mozna z tym zrobic ? :(

 

Wywal swiatla :) Dla wszystkiego co nie-dachowka daj kolor mega czarny :) dla wszystkiego co dachowka daj mega bialy self-illumination, przerenderuj scanlinem, zapisz i daj jako maska do photoshopa i baw sie kolorami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcezsniej uzywalem psd-menagera, ale teraz juz nie uzywam.. zycie bylo prostrze;) renderowalo odrazu do warst w photoshopie do psd. em... no tka mozna oczywicie w shopie, ale ja jestem roztargniony, robie zmiany podsylam probne rendery klientowi jemu sie kolory podobaja,potem zapominam jak to przerabialemi - kasza :D. Pozatym chcialbym jednak jak najwiecej robic w 3d.. a z tymi kolorkami czasem kupa, ale glownie dotyczy to odcieni czerwonych. daje czewony wychodzi pomarancz, daje bordo wychodzi cos tam, no chyba ze jestem daltonista :D i sam nie wime co mam w ME a co wychodzi.. no nic :). Co do badyli, no to moje przerobione kapke z onyxa, sklejone z 2 drzew. a co do swiatla, o to test w sumie colorcorreta, i tam sobie zkorygowalem sky troche, hue i saturation, em generlanie ustawienia nie sa jakesi "dziwne" ja sie przyzwyczailem do reinharda... .. kiedys juz opisywalem ustawienia, - sun turb. na 4 tutaj mam chyba(albo 3?) a sky na 6, ale przy colorcorrekcie to chyba to cale turbidity sky'a traci znaczenie? bo mozna sobie porkecic jak sie chce? tak mi sie zdaje.

 

pressenter: nie przesadzaj ;) ja poprostu czesciej cos daje... niz Ci co sa lepsi i tak ci sie zdaje ze guru hehe. Jak kiedys uda mi sie zrobci cos naprawde dobrego w 3d, niekoniecznie typowa wizke arch, to wtedy bedziesz mogl tak moooze powiedec.... puki co raczkuje ;) bo nie dokonca to kontruluje mysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphe: właśnie tak myślałem o tym, bo zauważyłem że wszyscy tutaj od exteriorów mają już wypracowane schematy, wszystko to już w zasadzie produkcja, a u Ciebie każdy ext ma swój klimat, ale fakt, pomyliłem się, jeszcze arch515. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionix tobie trzeba aparat zabrac tak nie mozna :]

jak zwykle w..... ehhh

wrzuc czasmi puste sciany z swiatlami i nastawami ;] tka zeby podpatzrec jak ty dzielasz ze nie robisz fot :] SZacunek

ps

moze kiedys video tutek na temat tych legendarnych juz zaslon bys zrobil tych z wczesniejszych vizek

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pionix: wyjdź! Wpędzasz nas w kompleksy. :/

 

A to chyba nie zasłony tylko roletki? Jedno co Ci trzeba przyznć: światło jak światło, każdy w końcu dojdzie do właściwych nastawów, ale materiały to masz opanowane do perfekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ściemniacie chłopaki :p

Wrzucę potem pusta scenkę ze światłem to sobie oblukacie.

Co do tej zasłonki to kuracze może zrobię wreszcie jakiegoś tutka...tylko czasu jakoś ciągle brak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hcpiter - dla refleksów dałem VRaySky tylko ze z intensity multiplier 0,5 a ten co oświetla scenę ma 1.

JunioR - eeee przy tych Waszych finiszach ostatnich to nie chcę blado wypaść ;P

SWRSC - przegięcie i to jakie ładne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC moglbys wrzucic na inny serwer bo mi imageshack nie dziala:( a chcialbym ujrzec to cudo

 

za jakiś czas wszystkie panoramy pokażą się w galerii jako finished, umieszczę również wersje QTVR w docelowej 8000x4000 rozdzielczości.

 

Jak wszyscy z trawą to wszyscy:

 

promaxku7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że panele na szafie, to jeszcze kamera krzywo. :P Ale fakt, u mnie też się nie zlewa.

 

No, sam tak krytykuję to teraz wy możecie po mnie pojechać.

 

Edit: A tak, wiem, zaponiałem text na badylach.

 

Edit: A, jeszcze jako ciekawostka i przestroga. ;) Początkowo w scenie postanowiłem wykorzystać roślinność tak, jak była ona stworzona w oryginale, a jest tam troszkę tego, ponieważ nigdy nie używał tła w postaci bitmapy. Chociaż sprzętu najgorszego nie mam to jednak trudno to ciągnął, a plik z budynkiem zajmował 500MB. Po eksporcie badyli do proxy plik zmniejszył się do 149MB. xD

 

8tyl2copynt7.jpg

 

8przod2copylt0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności