Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pressenter krzesełko jak krzesełko, plastikowe z metalowymi nogami ;) a o co chodzi?

 

Na forum o grafice 3d... w dziale z renderami testowymi... chciałem znaleźć sklep, który toto sprzedaje, i narobić na to krzesełko jak krzesełko...

 

nie jestem pewien w 100% ale to chyba Selinunte 530 od Alias

 

 

No to nie to dokłądnie, ale dzięki, już wymodelowałem "na oko". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trawka dodana w PS ale o tym już pisałem wyżej. Co do światła to HDRI + direct dosyć podkręcone. Dużo zależy od samej HDR'ki aby wyszła kolorystyka taka jak się chce. Renderowane w Vray jego kamerą. Abberacja w PS. Renderu prosto z maxa nie pokażę bo zostało wszystko w pracy.

 

Maqs - świetnie wyszło. Na jakim sofcie i jaka jest teraz szybkość samego indigo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maqs - świetnie wyszło. Na jakim sofcie i jaka jest teraz szybkość samego indigo?

Blender oczywiscie.

Obecnie, śmiem sadzić ze szybkość porównywalna do komercyjnych odpowiedników, Ono dodał lampy na warstwach wiec można zmieniać sile, kolor każdej z lampy w czasie renderu, Lux render tez ma taka możliwość, ale w porównaniu do indyka jest bardzo wolny mowa tu o mlt, bo lux oferuje rowniez final gathering i photonmaping, ale do tego najlepszy jest nowy yafek (yafaray), jak wypelnie umowe od chaos group to wzuce tez jakies testy z nowej bety v-ray for maya, juz nie moge sie doczekac:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neiraa: no całkiem przyjemne tylko brakuje mi jakiegoś środowiska, to światło jakoś tak pada w jedno miejsce i szybko zanika, nie rozchodzi się zbytnio. Nie wiem jak to w mentalu działa, ale te narożniki po prawej troszkę jakby niedoświetlone. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo..dzięki Panowie! Myślalam, że mnie zjedziecie za to, bo to scena mocno experymentalna ;]

Jest ostro i dość kolorowo, ale nie zmieniałam tego celowo, bo jakoś mi się podoba.

 

Press działa też w mentalu, ale tu kierowałam się niedoświetloną referką i nie wzmacniałam ambientu.

 

HC dzięki =] Twoje uznanie to dla mnie dużo.

 

ps. to Wy tacy mili może na dzień kobiet? o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trybal jak chcesz zeby bylo ladnie to utworz ręcznie jedną srednią gałązke i liście podczepiaj zeby na siebie nie nachodziły. Potem podczepiaj do głównego i najwyżej ffd modyfikuj. Scatterem ciezko takie drzewko zrobic zeby ładnie wyglądało.

 

już finał chyba :

 

cam2zue.jpg

 

century.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dziarsko Kub@, podoba mi się szkło na przegrodach. podziel się ustawieniami (długo Ci się liczyło takie jedno ujęcie?)

 

nie podoba mi się jedynie że 2 palmy są prawie czarne (przez brak doświetlenia) co chyba nie powinno mieć miejsca przy takiej powierzchni szkła na dachu (tak sobie gdybam tylko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychowaty - ładna czyściutka łazienka

Kub@ - świetnie. ciemne palmy też bardzo dobrze wyglądają

 

A tu mój teścik oświetlenia choć widząc wasze prace nie wiem czy pasuje go wrzucać. Brak jeszcze kilku materiałów i odbić w szybach.

rend6test.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tores bardzo fajnie chociaż pnącza wydają sie wyblakłe. Co do coemnej palmy, tam po prostu juz jest cień rzucany z góry przez wieżowiec. Oto zdjęcie referencyjne.

Ujecie renderowalo sie ok 16 godzin w 1200x800. Troche za wysoko ustawiłem

 

ref2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz luknąć na tego tutka bo oni robią zarąbistą trawkę i jak widać też dodają bajerki w photoshopie. Niestety na razie nie rozpracowałem jeszcze ich metody. A co zdjęć trawy to rzeczywiście mam ich pokaźną kolekcję więc nie trudno coś dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności