Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Holy crap... Świerszczu ja mam tylko jedno pytanie: jaki Ty dajesz sampling gloss na te płytki na przykład, czy też na to drewno pod podciągiem, i ile Ci się to renderzyło, w jakiej rozdziałce, i na jakim sprzęcie?

 

Bardzo mi się podoba, może poza lampą nad stołem w kuchni, która wygląda jak zwykły biały vraylightmtl. Super.

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wnętrza akurat liczyło się stosunkowo długo, bo w scenie jest około 16 maxowych fotometryków z area shadow, które znacznie spowalniają renderowanie.

 

5000px na szerokość,

i7 4,25Ghz 12 GB ram,

5h 29min

 

sampling płytek: 16

sampling dech: 8

LC + IRR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC: Cegła wyszła bardzo płasko i kiepska tekstura. Jak na wizke dla producenta płytek to kadr bardzo wysoko i bardzo dużo się dzieje co pochłania całą uwagę. Wizka sama w sobie bardzo ładna.

 

PS. Ta szafka pod ścianką z cegły to twoja twórczość czy jakaś konkretna kolekcja mebli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC: piękna smakowita praca, jestem ciekaw, płytki układałeś czy tekstura na plane'a ?

 

Zmiany zaaranżowane z propozycji indian'a i z własnej inwencji - test render. :)

Jak wam sie podobać ?

renderv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSc, super robota, technicznie naprawdę masta:), chodź takie malutkie uwagi mam..IRO na dzbanku po prawej jak i lewej z duże..Mało naturalnie..Lampe w kuchni przejarałęś:), i te lampki miedzy belkami mogłeś sobie odpuścić. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC- super, tylko ta cegła płaska.

Pres- fajnie się na to patrzy, ale dla mnie pomieszałeś oświetlenie. Niby jest dzienne a światło daje mocny cień za drzwiami. coś jest nie tak z dofem.

arturprx2- fajne. Ale ja bym tak to widział. Lampa nad stolikiem kawowym wisi w powietrzu.

110yp.jpg

Jak coś to wywale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajebiaszcze press ;]

Ewert spoko, taki efekt dal mi w pierwszym auto kolor chyba

Razer, swiecone raczej niczym magicznym... vraysky w enviromencie a w oknach vraylajty.

zgred, dzieki projekt jeszcze nie skonczony pare rzeczy do ogarnięcia ale juz bliżej niż dalej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, fajno że się podoba. Pewnie pokażę w FW, ale to dopiero pierwsza część, jeszcze kuchnia, spiżarnia, hall, i gabinet. ;)

 

Sz.

 

Edit:/ Ah! Tak sebx, to vray.

Edytowane przez pressenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie prezenterze nie PSuj!! Pierwszy wymiata ;] wyrabiasz sie, niezle kadrowanie

-spytam tylko co to jest na scianie... a'la jakaś mozaika kamienna? I gdzie tam jest CO przewidziane ?

Razer, lwf'a nie uzywam, kamerka ma 20mm, przesłone 8, winety odchaczone, balans bieli natural, migawke 150, czyłość 200. CM-Exponential-1,1,1. IRR+LC. Wiecej grzechów nie pamietam :P

baronek fajne to to ale nie za duże winiety ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ścianie znajdzie się łupek-okładzina z bazaltu czarnego, tylko nie chciałem już dispa liczyć, bo przez dywany, których nie vraymeshowałem, zżera ona 6,5GB ramu. ;)

 

Ogrzewanie znajdzie się we wnękach pod oknami:

 

dsc054211.jpg

 

zasłoniętymi takimi dechami, jak poniżej widać w prawym dolnym rogu:

 

4.jpg

 

Oznaczone czerwonym:

 

a28ga2403.jpg

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przez taką dechę będzie grzało? Powątpiewam, miałem zrobioną prowizorkę z kartonu ustawionego w podobny sposób to wydajność grzejnika spadła przynajmniej o połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, ta decha tutaj jest jeszcze nie dopracowana. W wersji finalnej będzie to albo kratka z drewna, znaczy poziome szczebelki, albo coś w tym stylu, ale mniejsze, gdzie listwa ozdobna będzie oddalona od samej dechy o jakąś odległość, tworząc szczelinę. Jeszcze nie mamy tego dopracowanego, dopiero przy końcu projektu rozważymy tą kwestię, głównie również dlatego, że istnieje opcja pozostawienia tej części niezabudowanej, jeśli tylko uda nam się znaleźć jakieś godne pokazania grzejniki. Do wykonania jeszcze pozostały biuro, kuchnia, spiżarnia i toaleta dla gości, także dopiero wtedy to zapewne będzie rozwiązywane.

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajno, że się podoba. :)

 

Kurcze strasznie duże wnętrze jak na takie małe grzejniczki prawdę mówiąc. Wracając do wizualki to naprawde fajnie. Ale bez PSa. :)

 

Hmm, no tam tych grzejniczków dziesięc jest, do tego dojdzie jeszcze kominek w gabinecie... powinno być git. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter czemu nie ogrzewanie podłogowe skoro nie chcesz pokazywać grzejników?

 

No i można poszukać grzejników z takim panelem drewnianym już w standardzie (we Wrocławiu w Galeri Domar widziałem coś podobnego, ale niestety producenta nie pamiętam :/)

 

Tores - brzydko się kostka tiluje na chodniku. Ludzie nie tacy straszni poza tym małym czerwonym i tą parą po lewej stronie (bym ich w ogóle wywalił). Ci na dalszym planie całkiem fajnie.

 

Fajne drzewa - o to też można powiedzieć :)

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teścior bez futerka i z futerkiem (Indian znów nieprzytomny :p hehe) dla niego te 2 renderki

 

Szader skóry długo męczyłem ;/ co rusz myślałem że to nie tak i zmienialem ustawienia... Tak do wczorajszej północy i od dzisiaj rana

 

outputb.jpg

 

furw.jpg

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter czemu nie ogrzewanie podłogowe skoro nie chcesz pokazywać grzejników?

 

No i można poszukać grzejników z takim panelem drewnianym już w standardzie (we Wrocławiu w Galeri Domar widziałem coś podobnego, ale niestety producenta nie pamiętam :/)

 

Troszkę się jednak boję ogrzewania podłogowego pod drewnianą podłogą, a co do kaloryferów to nie wiedziałem o takich, ale już znalazłem. Dzięki za tipa, na pewno się przyda. :)

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pod drewnianą to raczej nie zdało by egzaminu kompletnie - ale zamiast drewnianej podłogi z pełnej deski można wybrać deskę trójwarstwową klejoną.

 

Jak się ostatnio (ponad rok temu) tym interesowałem, importer zapewniał że nie ma problemu z montażem ogrzewania podłogowego pod taką deską - ale tu głowy nie dam, trzeba by sprawdzić jak to funkcjonuje (deska jest cienka bo tylko 11 mm z czego 3mm drewno egzotyczne), podobno nie rozeschnie się - ale jak mówisz najbezpieczniejsza opcja to dobry grzejnik z płytą jakąś ozdobną.

 

Czekam niecierpliwie na nowe obrazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności