Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość Egoon88

Witam.Wiem że to może nie ten wątek,ale myślę że nie ma potrzeby zakładać nowego; więc piszę tutaj ponieważ mam mały problem podczas renderowania(max 2009(64)+vray sp2). A mianowicie podczas renderu prawie pod koniec wywala mi bląd w vray i zamyka się max i nici z obrazka. w vray zdąży jeszcze wyskoczyć informacja: unhandled exception error: region.. i coś tam dalej. Nie wiem co mam zrobic ani czego to może być przyczyna. Mój konfig sprzętu to i7 3g ramu; geforce260gtx system operacyjny 64bit. Bardzo proszę o pomoc, może ktoś z was już spotkał się z takim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duna - skąd ja znam ten zestaw ...

Egoon88 - sprobuj zrobic screenshota i przeczytaj. Możliwe, że w scenie jest jakis skopany model - u mnie kiedys notorycznie rozwalalo jeden z detali kamienicy i podobny wykop mialem (kamieniczka miala ok.20mln poly)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolitic - szum przeszkadza (Czasem daje fajny efekt, ale mi w tym wypadku akurat przeszkadza).

 

tnx, szum bo taki szybki render na slabych ustwieniach

 

a tu mam jeszcze autoportret V2, nad ktorym pracuje, jeszcze duzo do zrobienia ale idzie ok na razie, walcze z owlosieniem

 

46071228.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Egoon88

Dzięki za wskazówki. Ale chyba znalazłem w czym tkwił problem.Najprawdopodobniej to przez antyvirusa(kaspersky) po jego wyłączeniu wszystko zaczęło pykać i nawet mógłbym rzec ze teraz render robi się znacznie szybciej. Jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt muszę im kingsajz zrobić ze starego ujęcia ludki są. dużo jeszcze nauki przede mną, ale chyba nie jest najgorzej.

powoli zamierzam się przesiąść na lepsiajszy silnik(staram się go ogarnąć), a narazie mentalowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafik3d, jest lepiej ale nadal jak dla mnie brakuje soczystości w trawie... taka blada jakaś... ale to tylko moje odczucie.

bolitic zajebiaszcza praca!!!! fota, bez kitu fota!!! w czym to robione i czym renderzone ? pozamiatałeś ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturprx2: dzieki :], w 3ds max, zbrush i mentalrayu renderzone, tyle ze wyglada jak fota bo tekstura z foty jest i jeszcze nie usunalem owolosienia z tekstury (w tym rzes), chce zeby to bylo w pelni 3D, ale dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafik3d: jest lepiej, ale

- niebo do poprawy (niebieskie chmury!)

- ludzie skalą nie pasują dalej (ale to już Ci napisali)

- drzewa na horyzoncie mocno nie dają rady (psują ujęcie, wstaw jakieś normalne w photoshopie będzie lepiej to wyglądało)

- zieleń jakaś dziwna nadal (za bardzo niebieska - tzn drzewa)

 

Ale idzie co raz lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafik3d: jest lepiej, ale

- niebo do poprawy (niebieskie chmury!)

- ludzie skalą nie pasują dalej (ale to już Ci napisali)

- drzewa na horyzoncie mocno nie dają rady (psują ujęcie, wstaw jakieś normalne w photoshopie będzie lepiej to wyglądało)

- zieleń jakaś dziwna nadal (za bardzo niebieska - tzn drzewa)

 

Ale idzie co raz lepiej :)

To ja jeszcze dodam złą skale aut, audi q7 jest niższe od smarta za drzewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bo to z referki zdjęcia, ja tylko podmieniłem podłogę (ona jest gwiazdą tej produkcji, musiała być jednolicie oświetlona) a reszte musiałem przedstawić jak najbardziej zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturprx2: spoko niedlugo pokaze model.

 

Loki - super trawa i material desek tez niczego sobie, fajne

 

Ja taki final mojej mordy daje, juz kiedys dawalem swoj portret daltego daje tylko tutaj, mysle ze owosienie jest lepsze niz kiedys robilem.

 

selfportraitfinal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC- biała sofa nie wiem co tam robi. Nie pasuje.

 

Znacie jakiś hosting fotek gdzie nie ma kompresji? na imageshack strasznie mi psuje render

Edytowane przez !Ewert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bo to z referki zdjęcia, ja tylko podmieniłem podłogę (ona jest gwiazdą tej produkcji, musiała być jednolicie oświetlona) a reszte musiałem przedstawić jak najbardziej zbliżone.

 

A daj Ty jednolity kolorem kamień na scianie z kominkiem zamiast tej wojny malych, brzydkich kamyczkow. Potestuj z ciemnym lub odwrotnie, białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. gorzej będzie jak SWRSC uslyszy wtedy: "no nie, co Pan zrobił, tak trudno było ku... zmienić tylko podłogę" "..." "jak to lepiej ??!! ja zamawiam i ja mam ku... racje !!!!" - rozni klienci bywają :/ Ogólnie to spoko, jeśli klient jest rozgarnięty to zauważy, że kamień za bardzo przyciąga uwagę bo podłoga jest dosyć neutralna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no macie racje, zmieni się trochę tekstura podłogi, także przy okazji zrobię drobniejszy ten kamień i mniej wyróżniający. Sofa zostaje biała z tego co wiem, tylko troszkę zniekształceń chcą na niej.

 

Jeszcze jeden speed. Również z konceptu dostarczonego przez klienta:

 

lapatorc2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!Ewert - lepiej, lepiej ale męczy mnie trochę ustawienie kamery. Takie ani na wprost ani jakoś z boku;)

SWRSC - góry powinny być chyba wyżej ale pewnie chciałeś żeby w oknie się zmieściły ;) Nie za bardzo te płytki odbijają? Tak jakoś nienaturalnie to wygląda.

Fajnie wyszedł dywan.

 

Robione na podstawie refki. Jeszcze nieukończone.

03766d61d638c1dc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzut by sie przydal. ale napewno da sie to ogarnąc ;]

a ta k przy okazji zapytam szanowne grono... pracuje ktoś na tym nowym maxie 2011 ? Jakie odczucia, bo ja mam jak narazie raczej kiepskie. Głównie chodzi mi o zamulanie kompa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no to jest strasznie przykre ;] da sie zmienic? na ten oldskulowy - kwadratowy :D

zamulenie to chodzilo mi ze na 2010 dalo rade jeszcze pracowac np na 2uch maxach otwarych, jeden renderzył bez jednego rdzenia a drugi modelował na jednym... teraz jest z tym gorzej... niby rdzenie pogaszone ale inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cos interesujacego uda Wam sie stworzyc w tak paskudnym wnętrzu, wklej koniecznie ;)

 

Heh, niestety nie :D Zmienią się tylko fotele i zostanie dodany detal na kanapie.

 

Pionix - tak, chciałem, żeby się zmieściły w oknach :) A co do płytek, to takie właśnie są. Dostaje zawsze te płytki fizycznie od producenta, żeby odwzorować fakturę i połyskliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić wizke katalogową, dlatego taki wzorek w takim miejscu, dlatego nie ma kabli, dlatego stanowisko pracy jest tyłem do wejścia. itd.

To nie wizka zleceniowa, to ja sam coś kombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modeling na szybko, studio nie pasuje, mydelniczka FUJ! ;/ modelowanie wanny i armaturki łącznie 40 min

wannal.jpg

 

 

EDIT: SWRSC, a płytki? Jestem ciekaw, jaki to jest sposób, w który powstają na Twoich wizualizacjach. Czy są modelowane, czy tekstura nałożona na geometrię podłoża?

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

soryyy że w tym dziale ale tu najwięcej ludzi renderuje :]

problem:

2 komputery połączone i przy renderingu na bucketach sa rożnice kolorów itp ??

gdzieś na forum był poruszany ten temat ale za choleree nie moge znaleść tak mi się przynajmniej wydaje że to widziłem

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności