Skocz do zawartości

Paths of Hate - kolejna produkcja Platige Image


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Po półrocznej przerwie, od wyprodukowania "Wielkiej Ucieczki" (www.greatescapefilm.com), Damian Nenow, student Animacji i Filmowych Efektów Specjalnych PWSFTviT w Łodzi, przystąpił do prac nad swoim kolejnym krótkometrażowym filmem animowanym pt. "Paths of Hate", tym razem realizowanym na potrzeby kina.

 

Już teraz pod adresem www.pathsofhate.com można obejżeć pierwszy zwiastun promujący ten film. Z końcem tego roku pojawi się strona internetowa w całości poświęcona tej produkcji.

 

Istotą filmu jest połączenie komiksowej stylistyki z patetyczną ścieżką dźwiękową, nawiązującą do klasycznych form filmowych z poczatku ubiegłego stulecia. W przypadku filmu "Paths of Hate" zastosowanie charakterystycznej plastyki komiksu wydało się reżyserowi właściwym środkiem pozyskania osobliwej w swoim charakterze narracji. Kompozytorem ścieżki dźwiękowej do filmu jest Tobiasz Staniszewski.

 

"Paths of Hate" to film o tym, iż człowiek każdego dnia nieprzytomnie podąża w stronę samodestrukcji, unicestwienia i ślepej zawziętości pozostawiając za sobą kolejne krwawe ślady, ścieżki nienawiści.

 

Ukończenie "Paths of Hate" zaplanowano na wiosnę 2007 rok. Obieg festiwalowy zostanie zaingurowany zgłoszeniem filmu na jeden z prestiżowych międzynarodowych festiwali filmowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Swietnie!

 

Czy ktos uchyli rabka tajemnicy jak cos takiego sie robi? Mowie o kreskowkowym stylu - nie uwierze, ze kazda klatke rysowano, czy jest jais dobry plugin 3d do robienia czegos takiego, czy to moze tekstury tego typu wystarcza? Jestem laikiem jesli chodzi o animacje, wiec wybaczcie glupie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bad Moon

Bez rewelacji moim zdaniem, brazil + After Effects + kilka modeli.

Ten trailer w zasadzie pokazuje, skrawek terenu z choinkami i latające nad nim samoloty, przejechane jakimis filtrami, nic poza tym. Mogła by to być dobra reklamówka renderera, bądź jakiś efektów do AFx.

Mam nadzieję, że w finalnej wersji będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bad Moon

ehh

Może i w renderingu i postprodukcji nie jestem asem, ale za laika się nie uważam, Miszczu.

Możliwe, że moje rozumowanie jest błędne, ale film mi się nie podoba (przynajmniej to co widziałem), poprostu taki przeciętniak, nic szczególnie wyrózniającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ladnie slicznie dynamicznie tylko szkoda ze w komiskowym stylu takie cos mnie nie kreci ale chetnie zobacze co sie stanie dalej :P po zderzeniu przeniosa sie do piekla i nie bedzie juz tak komiksowo kto wie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze zapowiadający się szort, brakowało mi jedynie troche szkicowego "brudu" - tzn.Damian: łączysz zgrabnie 3d z 2d, jednak ciągle całość wygląda mocno 3d, może pokusiłbyś się właśnie o dodanie szkicowych podmalówek już na finalnej wersji-dzięki temu uzyskasz większą dynamike, a i postacie nie będą już wyglądały tak jakby ich pokryto tylko teksturką z komiksową kreską :) na statycznych obrazkach wygląda to super, ale to animacja i takie rzeczy wychodza, tak czy siak, zycze powodzenia i z niecierpliwością czekam na wynik koncowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bad moon: Mysle, ze sie mylisz. Ewidentnie widac iz modele byly recznie szkicowane + toon do uzyskania kreski na krawedziach. Raczej zaden plugin nie zastapi ci tej ciezkiej roboty. Poza tym, przykro, iz oceniasz film w ten sposob. Facet ewidentnie sie narobil wiec warto by bylo chociaz to zauwazyc i nie lac wody o magicznych pluginach robiacych wszystko za czlowieka.

 

Damian. Gratulacje, udalo ci sie przeniesc klimat komiksu w animowany swiat. Swietna robota, czadowe kamery, i genialna muza. Czekam na pelny film i zycze duzych sukcesow na festiwalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bad Moon

Wiem jak się pisze mistrz, poprostu zapomniałem dodac cudzysłów "Miszcz".

Odnośnie animacji, moje wrażenie może i było błędne, co do techniki, ale jakoś tak rochę nudnawo na tej scenerii, co prawda latają 2 samoloty i walą w siebie amunicją smugową, ale czegoś mi to brakuje, brakuje ujęć , które nadawały by pędu. Nie wiem, może jestem jakiś dziwny, osobiście wolałbym myśliwce ganiające po pasie asteroidów :]

Przestaje więc już lać, wodę, bo po trailerze to trudno powiedzieć, jaka będzie finalna wersja. Mam nadzieję, że mnie miło zaskoczy, mam również nadzieję że po moich wypowiedziach nie narobiłem sobie wrogów :P

Peace & Love

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, trailer zapowowiada coś fantastycznego. Niezgodzę sie z niektórymi ponieważ dla nich shorty powinny byc demami technologicznymi. Zapominają, że technologia jest tylko środkiem przekazu a nie tematem samym w sobie.

Nie będe sie tu wymądrzał na temat znaczenia koloru i innych technik, bo kwestia odbioru jest czymś bardzo osobistym. A z tym zagadzać sie nie musicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam lotnicze kimaty wiec nie ma bata zeby mi sie nie spodobalo ;] Ale co do grafiki to tez uwazam ze postacie zbyt 3d wygladja. Domyslam sie ze o wiele latwiej zrobic teksture z tymi wszystkimi kreseczkami i potem animowac model postaci w 3d ale widze w tym jakas sztucznosc... choc musze przyznac stylistycznie calosc bardzo bardzo :]

 

Dla inspilacji polecam obejrzec miniserie Macross Zero - masakrycznie dobre fighty lotnicze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee....Nie wiem jak można na tak wspaniale zapowiadający się film narzekać ;) Jak dla mnie wyszło co najmniej świetnie. Czekam z niecierpliwością na finał :) Można się przyczepić do tego że momentami to za bardzo na 3d wygląda, ale mnie to tak strasznie nie razi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nazbierało się trochę to odpowiadam ;) :

z magicznych efektów w AFX - brightnes & contrast... no to na tyle magicznych:) 90% ujątek sklada sie z minimum 10 pass'ów. postprodukcja ogranicza sie prawie tylko do ich poskładania w całość. Magiczne shadery: blinn. :) . outlines - fałryj. thats all.

 

Co do widocznego 3D.. a czemu nie? chciałem komiksowy klimat a nie ruszający sie komiks, w przeciwnym wypadku robiłbym "anime".

Aczkolwiek znajdą się w filmie małe smaczki animowane poklatkowo, w tym na facjatach...

większość rozwiązań techniczno - plastycznych w trailerze to próby i testy - prace trwają, aczkolwiek jestem z efektu całkiem zadowolony.

 

Bad moon: Wybacz, ale odpuszcze sobie asteroidy ;):)

 

Muzyka: Odsyłam do treści newsa.

 

Ciesze się ze trailerek sie podoba i podsyca ciekawość! it works! hehe, pozdrawiam!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności