Skocz do zawartości

Game Art : Newsy ze swiata Game-Dev'u & nowe gry


Hatred

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem na jakiej zasadzie działa Battlefield Heroes, ale skoro wszystko za darmo to musza jakoś żyć z tego hehe. Nie zagłębiałęm się w to ale jeśli nie rekalmy to na czym mieli by zarabiać ? :)

 

Żeby uruchomić Battlefield Heroes trzeba będzie wejść na stronkę gry, na niej sie zalogować i z niej odpalić gre. W miedzyczasie bedą się wyświetlać przeróżne reklamy. Na stronie będzie można rozwijać swoją postać i popatrzeć na statystyki. Wszystko w otoczce reklam. Ot tak ma na siebie zarabiać. Plus bonusy do kupienia,o których mówił hrydek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dokładnie, do tego fabuła też całkiem ciekawie się zapowiada, polecam artykuł:

 

http://www.gram.pl/art_8QPeHu3_Mirrors_Edge_zapowiedz.html

 

To już druga gra od DICE która przykula moją uwagę. Obejrzałem ich starsze produkty i są takie se :P Motorhead pamiętam bo miał fajną grafę jak na tamte czasy :) O Battlefieldach się nie wypowiadam bo nie grałem ;) ale zaciekawił mnie ich produkt pod tytułem "Horse & Ponny 2" xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ant-3d

nie rozumiem co to za przyjemnosc grac z wogole jakims auto aimem w fps... osobiscie uwielbiam wrzucac sobie najtrudniejszy poziom (jesli mam taka mozliwosc) i wowczas przechodzic gre. Cala przyjemnosc i satysfakcja wowczas z grania jest. Rozumiem ze grafika i efekty tez sa bardzo wazne ale to wszystko na nic jak nie ma tego bolu jak jakis potwor cie rozpruwa a ty szukasz zycia w grze :) Przeciez o to chodzi w grze aby wlasnie grac. Poprostu nie rozumiem idei grania w fps z auto aimem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

całkowicie sie zgadzam z ant-3d, auto aim to padaka, nie nawidze tego systemu i wkurzal mnei do bolu na wszelkich konwersjach na pc czy na konsolach, z kolei na konsolach bez auto aim to po prostu tragedia i lipa grac . pol roku czeakc zanim sie obrocisz albo kogos namierzysz w beret, nie ma to jak klawa i mycha na pc, myk myk na lewo szczał w bańke na prawo szczał w bańke , szybki w tył zwrot i juz cie nie ma, poza tym co juz tez pare razy bylo pisane system rozgrywyki na konsolach z racji pada jest wolniejszy niz na pc caly czas chodzi mi o fps oczywiscie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem z ciekawości, i nie mogę się dopatrzyć tematu ani limitów. Czyli można zrobić cokolwiek z dowolnym limitem? Jeśli tak, to jak sprawdzą, czy praca była wykonana na konkurs a nie jakiś czas temu i tylko zgłoszona do konkursu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manver - czytaj i powiedz czy ładnie to tak...

 

Delivery to the following recipient failed permanently:

 

[email protected]

 

Technical details of permanent failure:

PERM_FAILURE: Gmail tried to deliver your message, but it was rejected by the recipient domain. The error that the other server returned was: 554 554 Podane konto nie istnieje / no mailbox here by that name. (#5.1.1). We recommend contacting the other email provider for further information about the cause of this error. Thanks for your continued support. (state 14)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym Wam przedstawić oficjalną stronę grupy Infernal Reality, jak się pewnie domyślacie adres strony to: http://www.infernalreality.com, zapraszam wszystkich zainteresowanych do współpracy, długo by pisać o projekcie, a w zasadzie dwóch, tak czy siak poczułem wewnętrzną potrzebę poinformowania Was ;)

 

 

Oferujemy:

 

* pracę przy ambitnych projektach

* doświadczenie, oraz autorskie technologie

* miłą atmosferę

 

------------------------------

 

a wynagrodzenie tez jakies oferujecie czy tylko mila atmosfere ;) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Por@szek, no cóż złe ustawienie skrzynki mailowej raczej nie skazuje grupy na miano mało profesjonalnej. Kusanagi, co prawda robimy jeden projekt za kasę, ale niestety pełne miesięczne wynagrodzenie możliwe będzie prawdopodobnie w połowie września - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manver - Pytanie, bo niezbyt rozumiem... jeden projekt robicie free drugi za kase, i mówisz, że nie jesteście w stanie narazie dawać pełnego miesięcznego wynagrodzenia..... Czyli jak to jest połowa teamu która pracuje nad tym płatnym dostaje kase druga nie?? Czy płacicie jakąś tam stawkę co miesiąc/ za model każdemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie źle mnie zrozumiałeś, oba projekty są płatne, tylko ten pierwszy (Infernalek) będzie pierwszy wydany. Obecnie jeszcze nie zarabiamy, ale jestem/jesteśmy dobrej myśli. Niestety ciągle pracujemy za darmo, ale jesteśmy coraz bliżej tego by stać się firmą i zarabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem dobrej myśli, jak na razie wszystko wskazuje na Nasz sukces. Team jest dobrze zorganizowany, no i mimo dodatkowych zajęć (rodzina, praca) każdy poświęca sporo czasu. Z miejsca chciałbym podziękować wszystkim którzy piszą do Mnie maile z zapytaniami, bądź chęcią współpracy, nie oczekiwałem tak dużego zainteresowania ;)

 

Pozdrawiam,

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bad Moon

Ja kiedyś robiłem w takich 2 projektach (w zasadzie to nawet 3) i żaden z nich nie doczekał się sponsora. No ale życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale z tego co pamiętam "implosion" chyba zostało wydane. Poza tym ile czekałeś? Miesiąc, dwa? Niestety czasami wymaga to czasu, a może nie tyle co czasu, a dobrych materiałów i bycia upierdliwym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Implosion od kilku tygodni jest w drodze do kioskow (zapowiedz na ktorejs tam stronie pleya jest). Pisalem ze "i tylko jeden bedzie na polkach sklepowych.... tfu kioskowych xD:D"

 

BTW - Levus pieknie doradza, zrezygnujcie z crpg'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska mentalność, cRPG = porażka, MOOcRPG to samobójstwo itd. No cóż wszystkie systemy, zależności itd. mamy opracowane, łącznie z fabułą, więc etap na którym stoimy niczym nie różni się od tworzenia np. zręcznościówki. No może prócz czasu i nakładów pracy grafików, ale dzięki za radę. Gdybym w tym nie siedział, pewnie też bym tak napisał.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manver, nie mam na celu zniechęcanie Ciebie ani Twojej ekipy, bardzo dobrze, że działacie, że się nie poddajecie, tak trzymać, niektórym się udało;)

Ale jedyną pewną rzeczą, którą wyniesiecie ze swoich poczynań, jest doświadczenie (owszem, wartość niewątpliwa, to nie ironia). Cała reszta to wielki znak zapytania.

 

A napisałem tak dlatego, że sam "w tym siedziałem" i znam kilka osób które też "w tym siedziały" i nie dały rady, niestety, a szkoda. To nie jest polska mentalność tylko fakt o zasięgu globalnym, nie jesteś pierwszym który ma "wszystko" opracowane.

 

Nie wiem jak wygląda design-doc Waszej gry rpg, ale jeśli nie ma tam kompletnie wyszczególnionego kontentu (grafika, animacje, udźwiękowienie, mechanika i fabuła) to nie ma co włączać komputera. A jeśli jest to warto się zastanowić skąd wytrzaśniesz sprawnie pracującą w trybie 8 godzinnym grupę, z 5 w miarę szybkich grafików 3D, ze 3 koncepciarzy, 1-2 2D do GUI i ze 3 sprytnych koderów, nie licząć udźwiękowienia.

Bo taki projekt to jest ni mniej ni więcej, a zap.....dol po uszy, a nie siedzenie sobie wieczorkiem przed komputerkiem 3-4 godzinki przy włączonym przysłowiowym gg.

 

Do tego dochodzi problem pomysłów, każdy ma coś do powiedzenia. Nie ma prostszej drogi do klapy jak wpływ ekipy na kontent w trakcie jego powstawania. Jeśli szef projektu jest za mało charyzmatyczny lub zbyt podatny na przekonywanie i sam daru przekonywania nie posiada - klapa, nie utrzyma tej szalonej, zapalonej zgrai w ryzach. Szczególnie, że praca jest za darmo, a nie wszyscy widzą z tego profit, więc istnieje bardzo wysokie ryzyko rezygnacji z pracy przy projekcie.

 

Pokazujecie modele i koncepty, po co? Idę o zakład, że nawet przedprodukcja nie jest skończona. Tworzycie silnik 3D, spoko, też ide o zakład, że nawet nikt się nie zastanowił do końca co tam ma być a czego nie i jego powstawanie jest oparte o zasadę "to będzie fajne, można skodzić".

Ktoś z Was kiedyś widział jak się robi grę? Jakąkolwiek? Nie chodzi mi o umiejętności poszczególnych załogantów, ale o sam proces produkcji.

Uważam, że nie warto ładować się w DWA projekty na raz, bo oba nie wypalą, szczególnie, że jeden jest wielki (walka? magia? questy? chodzenie po lokacjach? WTF??!) Jeśli udało by Wam się pociągnąć samego Infernalka do końca będzie to splendor wystarczający dla amatorskiej grupy, gwarantuję.

 

Jeśli to zabrzmiało chamsko, to sorki, miało zabrzmieć po prostu chłodno.

I nie chcę się wdawać w niepotrzebną tutaj dyskusję przekonującą, potraktuj to jako monolog. Będę szczerze trzymał kciuki za to żeby Wam się udało!

 

pozdrawiam!

Edytowane przez Levus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zostało Implosion, ale jak napisałeś, to właśnie Implosion jest w drodze do kiosków. Uważam, że sukces. Nie wiem jak teraz wygląda sprawa warunków Play ale gra będzie wydana z czego można się cieszyć i być dumnym. I się pochwalić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Levus, rozumiem Cię. Akurat doświadczenie jest w tej branży najważniejsze. Bo gruby portfel nie jest w stanie zrobić z gry arcydzieła, a jakby nie było każdy do tego dąży. Wiem też, że i o wiele bardziej zaawansowane teamy, a w zasadzie firmy upadały. Taki jest ten rynek, trudny i niestabilny. No ale sam wiesz, że gdyby nie nasze idee, nadzieje itd. już dawno by Nas nie było. Na chwilę obecną każdy ma inną pracę, bo IR nie jest jeszcze dochodowym przedsięwzięciem, ale zastanów się czy aby na pewno do techDemo potrzebny mi jest zespół pracujący po 8 godzin? Zapewniam, że nie, choć oczywiście fajnie by było mieć taką ekipę. Wiem, że nie w takiej grupie jak moja nie powinienem iść na ilość grafików, a na ich jakość, ale jeżeli jesteśmy w stanie realizować 2 projekty, modelować i tu i tu, to chyba nie jest tak źle. Co prawda, nie pędzimy jak burza, no ale tempo jest jak najbardziej wystarczające. Nie mogę zapewnić wynagrodzenia, więc ważną sprawą jest dla mnie by praca w zespole nie kojarzyła się z darmową harówą, dlatego staram się nie zajeżdżać moich grafików.

 

Fakt, każdy ma coś do powiedzenia, z jednej strony dobrze, z drugiej nie. Znam projekty w których relacja się psują, między innymi dlatego, że grafik nie ma nic do gadania w sprawie fabuły. Inne zaś borykają się z brakiem porozumienia, oraz użeraniem z innymi mądralińskimi. Ja jednak takich problemów nie mam, ostateczna decyzja zawsze należy do mnie, a i też moja duma na tym nie straci jeżeli czasem ustąpię, bo w końcu ktoś może mieć lepszy pomysł od mojego.

 

 

Co do silnika, kodzimy według obranego planu, wszystko jest rozpisane i nie jest to samowolka. Poza tym weź pod uwagę, że posiadanie silnika daje nam znacznie więcej możliwości, mało kto może się pochwalić własnym engine, a gdy ukończymy prace nad nim (choć prawda jest taka, że zawsze będzie coś nowego do roboty) możemy go sprzedać, bądź udostępnić na odpowiedniej licencji, co daje nam kolejną perspektywę na przyłość. Silnik już teraz jest w pełni next - genowy, no ale zostało jeszcze sporo do napisania. Na szczęście możemy już konstruować sceny, dodawać światła, animacje itd. Czyli tyle ile jest nam na razie potrzebne. Równo z silnikiem idą modele, więc świetnie, że praca nie stoi z powodu tego, że nie jest jeszcze skończony.

 

 

Post dla mnie nie brzmiał chamsko, ani nawet chłodno. W sumie to w wielu kwestiach masz rację, zobaczymy co przyniosą najbliższe miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tam nie znam, nie chcę mi się tego wszystkeigo czytać nawet, ale mimo wszystko 3mam kciuki, zróbcie cokolwiek, wazne ze zbierzecie dużo expa, a przy okazji porobią sie fajne znajomości, kontakty, niech to nawet będzie jakiś legendany już CRPG albo lepiej MMORPG, a co tam, jak szaleć to szaleć. Powodzenia i jeszcze raz - 3mam kciuka ;)

 

Pozdrawiam

Ardeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bad Moon

Nie powiem wam ile za Implosion dostałem :D bo wstyd się przyznawać i współpracować z polskimi "wydawcami", ale jeśli macie mierzyć w jakiś rynek, to celujcie na zachód nie w Polskę. Bo zrobić grę to jedno, a umieć ją sprzedać to drugie. Wiem wiem, zaraz zostanę zbluzgany, że nie tylko kasa się liczy itp... ale niestety, taka jest prawda że wszystko sprowadza się do pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności