Skocz do zawartości

Game Art : Newsy ze swiata Game-Dev'u & nowe gry


Hatred

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ah, Seleno, pracujesz w Spectral Games i bijesz w developerow dookola? Gratuluje.

 

Reanimator - nie krytykuje nikogo, staram się być obiektywna.

 

A gdzie tu plagiat selemo?

 

Lurek :D- źle zrozumiałeś, często ludzie mylą oryginalność z nowatorstwem i wszystko co nie jest plagiatem uznają za nowatorskie.

 

Wiedźmin jest oryginalny ale nie jest nowatorski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja niepostrzezenie zmienila tory - zaczelo sie od "pasji" (ktorej poziomu zmierzyc nie sposob, chyba, ze Selena opowie jak to sie robi) a teraz rozwazamy roznice pomiedzy oryginalnym a nowatorskim dzielem..?

 

Selena napisala "często ludzie mylą oryginalność z nowatorstwem i wszystko co nie jest plagiatem uznają za nowatorskie." A Ty zapominasz, ze slowo "oryginalny" moze rowniez znaczyc "odbiegający od tego, co jest powszechnie znane lub przyjęte" badz "jedyny w swoim rodzaju" i w tym ostatnim znaczeniu bedzie sila rzeczy stanowic synonim slowa "nowatorski" (bo jesli jest JEDYNY w swoim rodzaju to rowniez oznacza, ze pierwszy a wiec nowatorski :P). Tylko co to ma wyjasnic w poruszanym problemie? Bez urazy ale wyglada na to, ze doprawdy po kobiecemu obstajesz murem przy swoim bo po prostu uwazasz ze masz racje i NIC Cie nie przekona. A czyniac to sprowadzasz dyskusje z tematu na jakies absurdalne rozwazania nad znaczeniem slow.

 

Podalas przyklady gier ktore wedlug ciebie sa tworzone z pasja i jak rozumiem sa nowatorskie. Posrod nich podajesz... Alice Madness Returns..? RETURNS??? Sequel jako przyklad nowatorstwa..? Sequel platformowki 3d ktora zapozyczyla znana postac? Wow. Ja rozumiem, ze tam sie strzela z czajniczka do zegarow skaczac po wielkich, lewitujacych kartach do gry - ale jesli na tym ma polegac nowatorstwo to wole Wiedzmina. Jedynke. Moze byc nawet w niemieckiej wersji jezykowej.

Po Brink wiele sie spodziewalem - design postaci wymiata ale gameplay przypomina mi angielski Marmite. Sa tacy ktorym to smakuje ale nie znalazlem sie w tym zacnym gronie. Podobnie jak ciezko mi chwalic wyglad lokacji...

Nie znam pozostalych podanych przez Ciebie gier - obejrzalem gameplaye na youtube. Nie twierdze ze sa slabe ale zadna nie pokazala czegos zebym powiedzial sobie "kurde - nigdy nie widzialem czegos rownie fajnego. La noir ma niesamowita animacje twarzy - ale to techniczny szczegol. Sama gra nie tchnie juz nowoscia tak jak powiedzmy GTA kiedy sie pojawilo. Czy pierwsze Diablo. Czy Wolfenstein 3D. To byly prawdziwie innowacyjne, niesamowite produkty wnoszace zupelnie nowe elementy. Od lat nie widzialem podobnej gry a z pewnoscia nie jest nia zadna z wymienionych przez Ciebie. Moze Minecraft :P

 

Pisanie ze jest u nas slabo i sie robi pozbawione pasji, plaskie produkty napedzane jedynie terminami i checia zarobku jest zwyklym malkontenctwem. Wspomnialem juz Bulletstorma i Wiedzmina a dodam tu jeszcze kapitalne dwie czesci Call of Juarez (czekam na trzecia). Skonczylem kazda z nich (poza Wiedzminem 2 - JESZCZE) nie z poczucia patriotyzmu (polskich filmow w ogole nie ogladam. Wcale. Ani jednego nowego od lat.). To sa zwyczajnie bardzo dobre gry.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uncharted, Alice Madness Returns, heavy rain, la noir, Brink...chociaż by te gry zostały z pasja zrobione i to widać na każdym screenie i nie tylko, bo sam pomysł (nie licząc może uncharted), fabuła jest nie typowa. W Polsce znajdziesz coś takiego? coś nowatorskiego? tak jak mówił Valery - polskie firmy lubią iść utartym szlakiem, bezpiecznym który przyniesie zyski co mogę tez w sumie zrozumieć.

I to nie jest żalenie się jaka to Polska jest straszna itd...takie realia i mam nadzieje ze niedługo się to zmieni (w przeciągu kilku lat:)

 

no i oczywiście masz racje jesli chodzi o grywalnosc to jest to podstawa, ale ładna grafika na pewno nie zaszkodzi:)

 

w Polsce za to powiela się przeważnie to co już było ale to właśnie kwestia CHYBA braku kasy...mam nadzieję...

 

O alice juz napisal. Zalamie CIe, ale Heavy Rain nie jest nowatorskie. W zadnym stopniu. Nowatorski byl Fahrenheit - ale skoro znasz Heavy Rain winnas takze znac i to... az dziwne ze pamiec Twoja nie siega tak daleko. La Noir - nie gralem, widzialem gameplaye . taki Heavy.... Fahrenheit w innej tematyce z lepsza technologia (tak, animacja twarzy moze byc innowacyjna). Brink nie widzialem, tylko kilka skrinow, ale tez juz ktos pisal o tym.

 

Nawet jezeli bysmy chcieli sie czepic tej Alice - podobne gry juz i tak byly, czy rozgrywkowo, ktores z nowych Mario, graficznie tez by sie cos znalazlo (pierwsza Alice? hehe). Ciezko teraz znalezc cos nowatorskiego. Wspominano o Minecrafcie - i to jest wlasnie nowatorskie.

 

Nezumi napisal:Bez urazy ale wyglada na to, ze doprawdy po kobiecemu obstajesz murem przy swoim bo po prostu uwazasz ze masz racje i NIC Cie nie przekona. - Perfekcyjnie to ujales. Az cytat polecial do ksiazki kobiecych zachowan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy chcę odnieść się do wypowiedzi które fakt iż jestem kobietą wykorzystują do tego aby mnie zdyskredytować. Jak nisko trzeba upaść aby ten fakt próbować wykorzystywać jako "argument" w dyskusji?

Jak znajdę chwilę to może odniosę się do tych wypocin, jednak już widzę że nie mogę liczyć na rzeczową pozbawioną " męskiego szowinizmu" dyskusję

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi napisal:Bez urazy ale wyglada na to, ze doprawdy po kobiecemu obstajesz murem przy swoim bo po prostu uwazasz ze masz racje i NIC Cie nie przekona. - Perfekcyjnie to ujales. Az cytat polecial do ksiazki kobiecych zachowan.

 

Wy to poważnie? Nie ma jak głęboka psychoanaliza. Żenujące.

 

Selena, olej. Kolesie szowiniści obstają murem przy swoim bo po prostu uważają, że mają rację i NIC ich nie przekona. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heavy Rain jest mocno cieniutki. Pal sześć rozgrywkę, na którą składają się w większości średnio sensowne QTE. Najgorsza jest sama fabuła i sposób jej prezentacji. David Cage tak bardzo się podnieca filmem jako medium, ale gdyby HR nim było, nie trafiłoby nawet do wypożyczalni DVD, o kinach nie wspominając. Całość jest dziurawa jak szwajcarski ser, a w momencie gdy dowiadujemy się kto jest mordercą, pukamy się w czoło, bo nijak to się ma do tego, co do tej pory widzieliśmy.

 

Co do nowatorstwa, to mogą być gry takie jak podał Nezumi, w zasadzie ustanawiające gatunki albo przynajmniej takie, które mocno je zmieniają.

 

W FPSach nowatorski był HL, pokazywał nowy sposób prezentowania wydarzeń (dużo skryptów, zero cutscenek, wszystko widziane oczami milczącego bohatera, zagadki wplecione w otoczenie).

 

Nowatorski był Thief, który początkowo był robiony a la coś w stylu Fantasy Quake, a ostatecznie zapoczątkował nowy gatunek: skradanki. Okazało się, że brak walki, ukrywanie się w ciemnościach i oczekiwanie, aż strażnik przejdzie nam niemal przed nosem daje równie dużo adrenaliny i satysfakcji, co naparzanie hordy wrogów.

 

Odnogą tego podejścia był Hitman, który IMO do tej pory jest idealnym wzorem do naśladowania jeśli chodzi o projektowanie poziomu trudności. Swoboda doboru środków w tych grach jest niesamowita, a spostrzegawczość gracza i wybieranie trudniejszych rozwiązań są nagradzane (satysfakcja własna, lepsza ocena misji, wykonanie zadania bez oddania choćby jednego strzału, scenka z dużą dawką czarnego humoru itd.).

 

Wreszcie nowatorskie było Tension, opierając rozgrywkę FPS na tak kompletnie odjechanych zasadach, że w zasadzie tylko perspektywa widoku łączy grę z innymi tytułami.

 

Z wymienionych przez Selenę gier nowinkę wnosi tylko LA Noire, system animacji twarzy jest ciekawy i działa, na pewno to jakiś zwrot. Szkoda tylko, że gra się średnio broni jako całość.

 

Nie wiem czy chcę odnieść się do wypowiedzi które fakt iż jestem kobietą wykorzystują do tego aby mnie zdyskredytować. Jak nisko trzeba upaść aby ten fakt próbować wykorzystywać jako "argument" w dyskusji?

Jak znajdę chwilę to może odniosę się do tych wypocin, jednak już widzę że nie mogę liczyć na rzeczową pozbawioną " męskiego szowinizmu" dyskusję

 

Olej, nie przejmuj się, szkoda tego komentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heavy Rain jest mocno cieniutki. Pal sześć

Nowatorski był Thief, który początkowo był robiony a la coś w stylu Fantasy Quake, a ostatecznie zapoczątkował nowy gatunek: skradanki. Okazało się, że brak walki, ukrywanie się w ciemnościach i oczekiwanie, aż strażnik przejdzie nam niemal przed nosem daje równie dużo adrenaliny i satysfakcji, co naparzanie hordy wrogów.

 

Która gra zapoczątkowała ten gatunek to można się sprzeczać. Metal Gear Solid wyszedł krótko przed pierwszym Thiefem i pomimo, że nie stawiał na stealth action aż tak jak Thief, to wszystkie elementy gatunku były w tej grze obecne i bardzo dopracowane. Zresztą to co zdefiniowało skradanki w 1998 roku ewoluowało długo, choćby od pierwszej odsłony serii - Metal Gear na MSX2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, może niezbyt wyraźnie to podkreśliłem, ale chciałem się ograniczyć do FPSów, z małą dygresją w stronę Hitmana. Seria MG(S) przeszła długą drogę, to fakt, tyle że samo skradanie się jest traktowane tylko jako część zabawy, zawsze są jakieś sekwencje zręcznościowe rodem z filmów akcji. T pozwalał na osiągnięcie "skradankowego absolutu" ;) Można było przejść grę nie zadając ani jednego punktu obrażeń, tak żeby nikt Cię nie zauważył. Oczywiście to zabawa dla maniaków, dzisiaj już nikt nie ma na to czasu. Ale to, że w ogóle można było coś takiego zrobić jest dość niesamowite :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj już nikt nie ma na to czasu.

 

Dzisiaj nikomu* sie nie chce tak grac. A jak nikomu* sie nie chce, to sie nie robi takich gier.

 

 

*Nikomu= Milionom 13stolatkow czekajacych na fife i nowego coda...

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria MG(S) przeszła długą drogę, to fakt, tyle że samo skradanie się jest traktowane tylko jako część zabawy, zawsze są jakieś sekwencje zręcznościowe rodem z filmów akcji.

 

W grach z serii Metal Gear gameplay był postawiony na równi z fabułą, wręcz można powiedzieć, że gameplay służył do opowiedzenia pewnej historii.

 

Dla mnie jest to jedna z najlepszych serii w dziejach gier, głównie dlatego, że podejmuje ciekawe problemy współczesnego społeczeństwa, od wojen, poprzez kontrolę informacji, na genetyce kończąc. Niewiele gier potrafi połączyć nieszablonowe postaci, spójny świat, setting niemal fantasy i zarazem realistyczne nawiązanie do wydarzeń historycznych przy okazji nie popadając w śmieszność lub pompatyczność. Co ciekawe można grać w te gry dla samego gameplayu nie zagłębiając się w fabułę i to dalej będą dobre gry.

 

Ciekaw jestem bardzo co wymyślą przy okazji Metal Gear Rising. Czy nie skręcą za bardzo w kierunku spłycenia fabuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą pompatycznością to bym się zastanowił (vide zakończenie MGS3), ale w momencie gdy grałem w MGS 1 i 2, do mnie ta fabuła trafiała. Długaśne dialogi, mnóstwo intryg plus komentarz na różne tematy (społeczeństwo informacyjne, cenzura, szukanie własnej tożsamości itd.), to było coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze miesza sie tu dwie rzeczy. Jedna to oryginalnosc fabuly czy ogolna swiezosc tytulu, a druga to nowy, oryginalny gameplay.

I mamy gry z tej pierwszej kategorii, co do tego nie mam watpliwosci.

Ale tych drugich brak. Mam na mysli cos pokroju Portala, ktory wprowadzil kompletnie inna i do tego bardzo atrakcyjna rozgrywke do sztampowego swiata FPS-ow.

Stary dobry Tetris, Magicka, Minecraft to tylko innych kilka przykladow. I nie chodzi o wielkie tytuly, ale mniejsze, ktore staralyby sie przebic swiezym pomyslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly offtopic. Co jest szowinistycznego w okresleniu zachowania jako "kobiece"? Chcecie poudawac, ze nie istnieja utarte schematy zachowan? Ze biedny John Gray mylil sie piszac o kobietach z Wenus i mezczyznach z Marsa? Ze miliony ludzi na calym swiecie kazdego dnia nie wali glowa w mur, bo nie potrafi zrozumiec tej drugiej strony? Tak jak istnieja typowe zachowania kobiet istnieja tez typowe meskie zachowania i nie ma w tym niczego zlego. Wpompowano juz w spoleczenstwo wystarczajaca ilosc poprawnosci politycznej zebyscie zaczeli uwazac za obrazliwe stwierdzanie faktu?

I pewnie nigdy nie spotkaliscie sie z tym, jak to kobieta chodzi nadeta i obrazona na caly swiat a na pytanie "co ci jest kochanie?" odpowiada "NIC!" i dalej chodzi obrazona bo "on - gdyby ja na prawde kochal - DOMYSLILBY SIE co sie stalo. POWINIEN sie domyslic!"?..

Szowinista to nie ktos kto dostrzega typowe zachowania kobiet tylko ktos, kto uwaza ze "miejsce kobiety jest w kuchni" albo "kobiety nie powinny miec prawa glosu" i tak dalej. Szowinizm to forma faszyzmu. Szowinistycznym byloby powiedzenie "Seleno, gadasz glupoty jak to baba" i nie podanie zadnych argumentow - a ja tylko delikatnie nadmienilem ze takie usilne drazenie na sile jakichs niewaznych szczegolow byle tylko nie przyznac racji jest typowo kobiece. Bo jest. Sue me.

Szybki link - to powinno wyjasnic dlaczego powiedzialem to co powiedzialem, szczegolnie w 0:48

 

----------

 

Nie wiem czy chcę odnieść się do wypowiedzi które fakt iż jestem kobietą wykorzystują do tego aby mnie zdyskredytować. Jak nisko trzeba upaść aby ten fakt próbować wykorzystywać jako "argument" w dyskusji?

Obracasz kota ogonem. Nie dyskredytuje Ciebie a twoja teze. Podaje argumenty. Wystarczy, ze przestaniesz sie zaslaniac ta drobna wzmianka o "kobiecosci" twojego zachowania i odniesiesz sie do reszty.

 

Przypadkowo przez to posadzenie mnie o szowinizm (bledne, wierz mi) znalazlem filmiki tego goscia do ktorego zlinkowalem wyzej. To na fali jeszcze taka informacja wizualna ode mnie do Ciebie ;)

 

 

peace

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że z kobietami które mają swój punkt widzenia nie ma sensu rozmawiać, bo i tak się nie przekonają do Twojego. W dyskusji nie chodzi o to, by przekonać przeciwną stronę do swoich racji, tylko by postarać się zrozumieć punkt widzenia drugiej osoby. Tego brakuje w Twoim poście, a Twoje stwierdzenie, że nie ma sensu z Seleną rozmawiać, bo jest kobietą i ma swój punkt widzenia (a tak odbieram właśnie Twoją wypowiedź) dyskwalifikuje Cię jako rozmówcę.

 

Ponadto, nie uważam, że stanie murem za swoimi poglądami jest cechą typowo kobiecą. Mylisz się dolepiając do całej płci pejoratywną etykietkę która jest po prostu cechą charakteru różnych ludzi obu płci. To właśnie spowodowało moją reakcję i to czyni z Ciebie szowinistę.

Edytowane przez _michal
typo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zgadzam sie z nezumim to co napisal powyzej w 100%, powalilo was do reszty, skonczcie robic wreszcie offtop, na temat jak byc "poprawnie politycznie chlopczykiem" nadejdzie jeszcze czas.. wrocmy do tematu gier bo one sa wazniejsze niz te kobieco-mesko-szowinistyczno-feministyczne dyrdymaly

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zgadzam sie z nezumim to co napisal powyzej w 100%, powalilo was do reszty, skonczcie robic wreszcie offtop, na temat jak byc "poprawnie politycznie chlopczykiem" bedzie jeszcze czas.. wrocmy do tematu gier bo one sa wazniejsze ;P

 

Offtop pociągnął dalej Nezumi, jeśli nie zauważyłeś, przed jego postem wróciliśmy do dyskusji o grach. Nie rozumiem też co w moim stwierdzeniu jest poprawne politycznie.

 

W takich chwilach zaluje, ze tez nie jestem anonimowy ;)

 

True.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli cos pokroju Portala, ktory wprowadzil kompletnie inna i do tego bardzo atrakcyjna rozgrywke do sztampowego swiata FPS-ow.

 

Jak już się czepiamy chronologii, Portal zaczerpnął pomysł przygotowany na potrzeby Prey'a i zaszczepił go w świecie Half Life'a, opatrując go bardzo podobną "freemanowską" prezentacją postaci i rozwiązaniami w kwestii rozgrywki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie odnioslem tylko do jednego postu powyzej nezumiego z ktorym akurat sie zgadzam, reszty nie czytalem tak wiec nie wiem co on tam wypisywal, zasugerowalem wam wszystkim tylko zebyscie skonczyli z tym bzdurnym offtopem na tematy polityczno-poprawne a wrocili na wlasciwe tory czyli tematyke gier bo robi sie niezly syf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blagam cie, daj juz spokoj bo zrobi sie kolejny offtop

to nie bylo podejmowanie nowej dyskusji tylko zasugerowanie o wrocenie na wlasciwsze tory rozmowy, czyli o grach robionych z pasja i czym jest nowatorskosc..

wchodze zeby cos o tym poczytac i poznac rozne opinie a zamiast tego widze dyskusje o jakis poprawnie-politycznie szowinistyczno-feministyczno gadkach-szmatkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz dawno temu skonczylem o tym pisac, tylko ze jak ludzie o cos ladnie pytaja to trzeba byc grzecznym i ladnie odpowiedziec kurczaczku ;P

 

Grzecznym? Na żadne z moich pytań nie odpowiedziałeś, do tego okazujesz brak szacunku rozmówcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że z kobietami które mają swój punkt widzenia nie ma sensu rozmawiać, bo i tak się nie przekonają do Twojego.

Gdybym tak sadzil to bym po prostu nie dyskutowal. Po co, skoro nie mialoby to sensu? Sugeruje, ze Selena zaczela uciekac w semantyke nie potrafiac obronic swojej krzywdzacejk tezy na temat polskich produkcji. Zamiast mowic konkrety zaczela zonglowac znaczeniami slow, sugerowac ze ludzie nie wiedza co mowia i tak dalej.

 

W dyskusji nie chodzi o to, by przekonać przeciwną stronę do swoich racji, tylko by postarać się zrozumieć punkt widzenia drugiej osoby.

Gdyby tak bylo wystarczyloby ze jedna osoba mowi... W dyskusji chodzi o wymiane pogladow.

 

Tego brakuje w Twoim poście...
Brakuje checi zrozumienia? Przeciez ciagne dyskusje, czekam na jej rozwiniecie - Selena nie przekonala mnie do swojej tezy o marnosci polskiego rynku gier. Nie zgadzam sie z jej zdaniem - to wszystko. Jak wedlug Ciebie powinienem zaznaczyc CHEC zrozumienia?

 

...a Twoje stwierdzenie, że nie ma sensu z Seleną rozmawiać, bo jest kobietą i ma swój punkt widzenia (a tak odbieram właśnie Twoją wypowiedź) dyskwalifikuje Cię jako rozmówcę.

 

Jesli tak odbierasz moje stwierdzenie po tym wszystkim co napisalem i po wysluchanieu zalaczonych filmikow to wybacz ale obawiam sie ze juz jasniej nie moge. Moge tylko PO MESKU (coz za szowinizm - tym razem kobiecy :O) powiedziec ci ze sie mylisz, ze blednie interpretujesz moje posty. I wierz mi - ja wiem lepiej od ciebie co ja mam na mysli ;)

 

Ponadto, nie uważam, że stanie murem za swoimi poglądami jest cechą typowo kobiecą.

 

Chodzi mi o obstawanie przy swoim mimo niezaprzeczalnych dowodow na to iz jest sie w bledzie. Chyba, ze tez uwazasz tytuly ktore podalem za slabe i bedace wyrazem marnosci polskiego rynku gier?

Stanowisz zywy dowod ze slepe obstawanie przy swoim nie jest cecha jedynie kobieca. Ja klaruje ci o co mi chodzilo ale ty wiesz lepiej ode mnie co ja chcialem powiedziec, wiesz lepiej ode mnie co czuje i jakie sa moje intencje. W twoim mniemaniu oczywiscie.

 

Mylisz się dolepiając do całej płci pejoratywną etykietkę która jest po prostu cechą charakteru różnych ludzi obu płci.

Po pierwsze - to TY JA ODBIERASZ jako pejoratywna. Ja stwierdzam fakt o ktorym mozesz przeczytac w niejednej ksiazce. Ty projektujesz na mnie swoje o mnie wyobrazenie. Zaprzeczysz ze istnieja zespoly zachowan typowe dla roznych plci?

 

To właśnie spowodowało moją reakcję i to czyni z Ciebie szowinistę.

Nie kolego - to ze ty omylkowo uwazasz mnie za szowiniste bo tak ci pasuje nie czyni mnie nim. Mozesz sobie mnie uwazac za wielblada ale zapewniam cie ze nim nie jestem i prawde mowiac zaczyna mnie nuzyc dowodzenie tego.

 

 

W takich chwilach zaluje, ze tez nie jestem anonimowy ;)

Ach, to przytlaczajace brzemie slawy... Zaloz sobie nowe konto :D

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha myslalem ze skonczyliscie, nezumi och ty szowinisto! jak mogles? :)) niedobry oj niedobry :D

majkel : ale przeciez ja odpowiedzialem na pytanie a po drugie ja was wszystkich bardzo szanuje mimo ze tak sie klocicie bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi a jakie ty uwazasz za gry robione z pasja i nowatorskie? oraz czy uwazasz ze wiesiek mial nowatorska fabule?( ok przyznaje sie bez bicia, proba nr1 zejscia z tego glupiego offtopu ;P )

 

To czy gra robiona jest z pasja moze ocenic chyba jedynie grupa ktora przy niej pracuje. Nie sadze, zeby mozna ocenic gre na zasadzie "jest dobra wiec byla tworzona z pasja". Taki Afterfall wydaje sie powstawac w bolach, wiele osob ostro krytykuje ta gre jeszcze zanim sie ukazala - wydaje mi sie, ze trzeba sporo pasji wlasnie, zeby mimo wszystko projekt ciagnac, skonczyc, naprawic co sie da i przyjac na klate ewentualna krytyke po premierze. Moze to nie bedzie hit wszechczasow ale ludzie przy tym pracujacy wloza w to sporo pasji wlasnie.

 

Fabuly dwojki Wieska nie znam bo (jak juz wspomnialem tu i owdzie) moja karta grafiki splonela zanim zaczalem w nia grac i teraz koncze projekty na starej karcie, ktora daje rade w pracy lecz nie jest mistrzem wydajnosci w grach ;) Wiedzmin z pewnoscia wnosi cos nowego w warstwie fabularnej dla graczy nie znajacych prozy Sapkowskiego. Czy mozna ja uznac za nowatorska czy odkrywcza? Pewnie nie - juz pisalem, ze takie gornolotne okreslenia pasuja do tytulow dzieki ktorym powstaja calkiem nowe gatunki i przyklady tych gier podalem wczesniej.

Nie mozna jednak za kazdym razem oczekiwac, ze ktos stworzy nowy gatunek gier. Mozna tworzyc z pasja i robic super produkcje w ramach jakichs tam juz funkcjonujacych gatunkow i konwencji. Jesli ktos zechce na nowo wymyslac kolo to moze udziwnic gre do tego stopnia, ze ucierpi na tym gameplay.

 

----------------------------

 

Ostatnio trafilem na smieszna, mala gierke ktora mysle moge uznac za nowatorska. Darmowa... nie wiem jak to nazwac.. "bijatyka dla animatorow" :D Zajmuje troche czasu opanowanie o co w tym wogole chodzi ale jest to niemal na pewno jedyna gra w ktorej sam mozesz wymyslic ciosy. JAKIEKOLWIEK. Mozesz zmienic zdanie podczas wykonywania ciosu i mimo ze zaczales kopac to uderzyc reka. I tak dalej. Grafika jak sie latwo przekonac nie jest mocna strona tej pozycji ale pomysl bez watpienia jest nowatorski.

 

http://www.toribash.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hrydek przyganial kociol garnkowi .Wasza gra tez niczym nie blyszczy wrecz jest nijaka ;)

 

Zaciekawiłeś mnie. O której grze mówisz o tej co wyszła, czy o tej co jest jeden screenshot na necie.

Jeśli chodzi o tą co ostanio wyszła, to nie słyszałem, żeby ktoś narzekał na jakość grafiki w Wiedźminie 2. A jeśli mówisz o drugim projekcie to cięzko ocenić gre po jednym obrazku. No chyba, że byłeś w firmie i widziałes :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 2 też nie zachwycał na filmikach. Ale jak odpalisz i zagrasz to chyba najlepsza tego typu gra. Hrydek a nie wiesz czasem kto pracował nad tymi komiksowymi wspomnieniami wiedźmina? Pytam bo to czyste kozactwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hrydek a nie wiesz czasem kto pracował nad tymi komiksowymi wspomnieniami wiedźmina? Pytam bo to czyste kozactwo.

 

Jakub Rebelka rysowal i pare osob animowalo, ale zewnętrznych i nie wiem jak sie nazywają niestety, poza Marcinem Gibowskim, ktory animowal pogrom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o proszę, kolejna polska gra. na filmiku praktyczne nic nie widać, ale te kilka screenów wygląda całkiem nieźle i nastraja pozytywnie. chętnie zobaczyłbym jakiś fragment gameplaya.

życzę powodzenia ekipie FWH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności