Skocz do zawartości

Bitwa3D nr 12 - Małe jest piękne - Uwagi/Propozycje


Leru

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nielot, nie wypłacimy mu plask.gif. Wydaje mi się ze nie będzie problemu ze skleceniem 2ch zdań, a i serwis i osoba która wygra na tym zyska :) jak to sie mówi +2 do popularności

 

Xiz0r - nie to nie jest żart, chodzi o to, że po pierwsze taką prace łatwiej podmalować po zmniejszeniu (przeskalowaniu rozdzialki) na mniejsza nieudolne podmalowanie jest mniej widoczne ;) po 2gie jak pracka będzie musiała pójść do druku to nie będziesz musiał później 2gi raz robić pracki od nowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Czy łączenie warstw renderu o którym mowa jest w regulaminie zezwala takie rzeczy jak render w osobnych warstwach diffusion, ambient, cieni, ambient occlusion, itp. i łączenie tego. Chy chodzi o render poszczególnych obiektów w warstwach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile prac będzie nominowanych do finału? to już z góry określone czy okaże sie w praniu? a i czy każda praca będzie opisana/wymieniona czy tylko nominowane? Jako weteran konkursów różnistych polecam wypisanie wszystkich prac w dwóch tabelach - nominowani i nie nominowani albo wysyłanie werdyktu na mejla żeby nie było wątpliwości że moderatorzy zobaczyli wszystkie pracki :) Polecam również napisanie dlaczego nominowany albo dlaczego nie :D to myślę będzie satysfakcjonowało uczestników oraz ułatwi ewentualne odwołanie się od werdyktu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przedłużone.

 

Czy kiedyś będzie bitwa w której termin NIE BĘDZIE przesunięty ? Ja rozumiem problemy, matura, stulejka itd ale skoro ja po 12 godzinach normalnej pracy przy kompie siedzę w nocy, opalam się przed monitorem i dłubię scenkę żeby móc skończyć w terminie, ba- planuję tylko tyle elementów żeby mieć pewność że dam radę skończyć na czas a potem tak czy tak termin jest przedłużony to czy to jest fair ? C'mon, panowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:/ dlaczego aż o 3 tygodnie - ja rozumiem 2 - 3 dni... teraz nie pasuje maturzystom ale koło czerwca nie będzie pasowac studentom w związku z sesją ehhh... zgadzam sie z przedmówcami... właśnie kończyłem dopieszczać chrząszcze - ledwo widzę na oczy po 3 dniach przed kompem praktycznie non stop... dziewczyna sie juz do mnie nie odzywa mówiąc że ją zaniedbuję... jeśli się nie da już nic zrobić to może chociaż nie pozwólcie nowym uczestnikom zakładać wątków ehhh... bo to dopiero będzie nie fair...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trzabył wziąż Niebieską pigułkę, przecież nikt nie mówił że będzie łatwo:D

 

Co fakt to fakt, takie przedużenie jest nie fair w stosunku do tych co jak i ja pracują po 12 godz a pózniej jeszcze po 6 przed PC. Jedni kończą a inni jak ja niestety poddają się z braku czasu.

Jupi przedużony o 3 tyd mogę skończyć TA!!!

Prace licencjacką a za 3 tyg to ja się bede bronił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ci niespodzianka Oo .. przydłużenie ok.. ale o 3 tyg to za dużo.. teraz bitwa znów masakrycznie przycichnie…. a obudzi się 2 dni przed nominacjami .

Wydaje mi się ,że 3 dni to był by max.. dla tych co zostawili wszystko na ostatnią chwilę ..

 

I szczerze mówiąc nie spodziewałem się jakichkolwiek zmian terminów.. myślałem że ta bitwa jest zbyt dobrze rozreklamowana na zewnątrz… czy to wypada ?:)

 

I plz nie mówcie „teraz lepiej dla maturzystów … a potem studenci mają sesje” itp

Imo .. niech klikają teraz studenci kiedy maturzyści się teoretycznie uczą… a potem zamiana

maturzyści nadrobią jak studenci równie teoretycznie będą się uczyć na sesje ;)

Wszystko można rozplanować

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale termin przesunięty, nikt się tego nie spodziewał :) Kto wie, może pojawi się jeszcze coś ciekawego na bitwie. Ci którzy nie zdążyli zrobić wszystkiego co planowali powinni się cieszyć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RK dobrze prawi, polac mu. Niepowazne podejscie. Ja np. wiedzac, ze mam o 3 tygodnie wiecej czasu zrobil bym kompletnie inne tlo. A teraz kto mi zwroci czas spedzony nad poprzednim? Jest to nie sprawiedliwe dla osob, ktore wlasnie zarywaly noc byle by sie wyrobic. Chociaz ja do tych akurat nie naleze.

 

Taka zmiana mogla byc wprowadzona miesiac temu, ale nie w ostatni dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to mam podzielone zdanie:P

może będą lepsze / więcej pracek ...

no ale niektórzy poświęcili coś ,żeby skończyć na czas ehh..

pozdro i do roboty:P

 

No w tym racji też jest co nieco, bo z jednej strony podejście niepoważne, a z drugiej, wstyd pokazywać międzynarodowej komisji zaledwie kilka prac do oceny...

 

Decyzja zapadła, nie ma się co roztrząsać tylko cisnąć ile wlezie:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie jestem zadowolony bo powoli (bez nieprzespanych nocek) dociagne swoja prace do konca. Z drugiej strony rozumiem tez rozgoryczenie tych ktorzy starali sie bardziej od reszty.

 

Mysle ze bylo by sprawiedliwie zapytac tych co mieli naprawde przygotowane pracki do eliminacji - o to, ile czasu dac dodatkowo tym co sie opierdzielali.

Jak dla mnie (a jestem jednym z tych co sie opierdzielali ;) to tydzien ekstra by spykna 3 tygodnie to juz troche przyduzawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien sie liczyc tylko efekt koncowy, nie ma po co wprowadzac utrudnienia ktore obniza tylko poziom prac.

 

A ja nie uważam, aby to pogorszyło jakość. Jeśli ktoś robi pracę w całości od początku do końca, musi włożyć w nią dużo więcej pracy niż osoba, która tylko trochę ją pozmienia. Oczywiście, czasem fotomontaż wymaga większego wysiłku i taka praca wg mnie powinna być uwzględniona, ale o tym już decydują Jury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin nominacji to 3 maja.

Czyli, że 3 maja, do północy, zanim zrobi się 4ty maja ma być napisane w miniaturce, że jest koniec? Czy jak?

 

Na to pytanie nie było odpowiedzi. Więc jak to jest z tym czasem ? Czy 24 maja o północy czy 23 maja o północy koniec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności