Jump to content
Leru

Bitwa3D nr 12 - Małe jest piękne - Uwagi/Propozycje

Recommended Posts

Witamy!

Tu możecie zgłaszać wszelkie uwagi odnośnie Bitwy3D jak i proponować nowe tematy.

no jak to zobaczylem to az mi puls podskoczyl;-)

spore przedsiewziecie.

bardzo ciekawe;-)

a jakie mamy jury;-)

pozdrawiam;-)

edit: KLICEK widzialem ;-)

edit by klicek :

ok :D

W przypadku Bitewników 3D: domalówki i fotomontaże nie wchodzą w grę. Jedynie co możecie zrobić to poprawić kontrast pracy, wydobyćinne kolory lub zmiksować ze sobą wyrenderowane warstwy. Żadne mazianie po renderach lub miksowanie ze zdjęciami. Nasze Jury to prawdziwi specjaliści

naprawde jestem ostatnim ktory szuka dziury w calym, ale ten pkt jest troche przesadzony.

imho powinien sie liczyc tylko efekt koncowy, nie ma po co wprowadzac utrudnienia ktore obniza tylko poziom prac.

jakby byla mozliwosc to przemyslcie to jeszcze, bo skonczy sie na tym ze wszyscy beda robic domalowki i wstawiac na plan'ach :d

pozdro i powodzenia wszystkim

Podmalowki zmienimy Tadek, rzeczywiscie umkneło to nam dzieki !

Co do 2d to Jonasz nie to forum :* tzn w forum nizej zapytaj to Ci dazda znac :*

NO bitewka zapowiada się bardzo fajnie :) Szkoda, że tylko jeden temat, ale w sumie dość ciekawy. Jak szkoła pozwoli to może sobie wystartuj...

Czy następne bitwy też tak będą wyglądać?

Nie dozwolony jest fotomontaż

czy to oznacza, ze do swojej pracy, nie mogę dodać np nieba w photoshopie? oczywiscie przy założeniu że niebo bedzie tylko elementem uzupelniającym a nie głóbnym tematem pracy? pozdrawiam

Witam wszystkich! Mam pytanie tej tresci do Moderatorów. Czy nie da sie w przyszłości zrobic bitewe beztytułową ? Brak tytułu to totalna wolnosc fantazji u kazdego co oznacza prace troche nieprzewidywalne ale na pewno roznorodne. Wydaje mi sie, ze taka wersja bitwy sklonila by wiecej uzytkownikow do wziecia udzialu ze wzgledu na komfort braku okreslonych ram. Ponad to znikly by uwagi w stylu, ze cos sie nie nadaje bowiem kazdy tworzylby wlasna historyjke i klimat pracy. Mysle rowniez, ze ocenianie takiej bitwy bylo by latwiejsze. Co Wy na to?

Z-Brush: nie za bardzo. Wtedy Jury ma naprawdę ciężki orzech do zgryzienia kiedy dostaje wizualizację i jednocześnie krasnoluda i czołg.

Poza tym sponsoring i newsy wymagaj podania specyfiki tematu. Ale nie mówi, że nie - póki co na razie jedziemy z tematem :)

Pozdrawiam

[ps]

ten punkt o domalówkach i fotomontażu powinien juz zniknąć :)

nie wiem czy regulamin juz zmieniony, ale mam uwage to fragmetu

" Dozwolone jest częściowe (nie więcej niż 10%) podmalowanie pracy wykonanej techniką 3D."

Wszystko jasne i w miare rozsadne, jednak rozumiem ze okreslenie 10% jest bardzo wzgledne i plynne, czyli jesli namalowane niebo (zakladam ze to w wiekszosci prac bedzie jedyna lub dominujaca domalowka) bedzie zajmowac wiecej niz ok 10% obrazka to nic sie nie dzieje?

ja mam pomysł za to na nastepną bitWĘ - "Stary ale Jary" fajne tematy by odchodziły jestem pewien... Tutaj sie wacham pomiedzy łatwa a ciezką do zrealizowania interpretacją

Arturro - jak niebo zajmuje powiedzmy 20% obrazka to dajesz je w opacity 50% i już masz 10% podmalówki i wszystko jest przepisowo:)

No to pocisnęliście chłopaki - gratki :D

Szkoda, że nie mam czasu :/

Powodzenia wszystkim uczestnikom jak i organizatorom!

Fajny temat, duża swoboda - pod taki temat można wymyślić naprawdę dużo fajnych scen. Nagrody dodatkowo zachęcają do wzięcia udziału ale raczej nie ma mowy, żebym miał czas do maja:/

Bigi :D hehe nikt sie tego nie bedzie czepiał, poprostu chodzi o to zeby nie było takiej sytuacji, ze jest praca ktora ma jeden obiekt 3d w dodatku ostro pomalowany a całe tło jest namalowane w ps :)

Wszystkie podmalowki sa dozwolone,niebo itp robcie jak uwazacie zeby praca była super, ale zeby bylo czuc ze to jest 3d i nikt sie czepiał nie bedzie :*

To jeszcze pytanie, bardzo wazne i istotne, jak wszystkie moje:) Czy w bitwie 2d można użyć 10% modelu3d?

Hm, panowie a jak to jest? 2d i 3d beda oceniane odzielnie? bo imo tak sobie mysle ze to nie da sie tak oceniac jednakowo pracy 2d i 3d to 2 inne pary kaloszy, jak jest w tej bitewce ?

To jeszcze pytanie, bardzo wazne i istotne, jak wszystkie moje:) Czy w bitwie 2d można użyć 10% modelu3d?

jak bedziesz mial 11 %to moderatorstwo wjedzie Ci na chate i odetnie dłonie za oszustwo ! ;)

Hm, panowie a jak to jest? 2d i 3d beda oceniane odzielnie? bo imo tak sobie mysle ze to nie da sie tak oceniac jednakowo pracy 2d i 3d to 2 inne pary kaloszy, jak jest w tej bitewce ?
Sa 2 fora, jezeli macie jakies pytanie odnosnie 2d to piszcie na forum nizej :) napewno dostaniecie odpowiedz.

3d i 2d jest w pełni rozdzielone :)

JmTm00 - temat jest jeden ale prace będa oceniane i nagradzane osobno w 2 kategoriach

Gratulacje dla organizatorów...Modki Świetnie się spisaliście

A ja mam taki fajny pomysł na prackę...ale do matury trzeba się uczyć...Może uda mi się znaleźć jakiś kompromis.

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy