Skocz do zawartości

Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne vol.2


illy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

może nie zabawne ale warto wiedzieć. Fujistu zbudował komputer na cpu/gpu szybszy niż pięć kolejnych na liście top 500 razem wziętych. W materiale prasowym nie jest napisane czy stoi na nowych bulldozerach - tak miało być, gdy zapowiadali jego budowę.

http://www.engadget.com/2011/06/20/fujitsu-k-supercomputer-now-ranked-fastest-in-the-world-dethron/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18+ ;) miodzio jestem ciekaw kto za to odpowiada :) ...

 

Edit ...

 

Dzięki Lucek za uświadomienie tego mięcha ... Tak przyjemnie jest to zrobione że nawet nie zwróciłem uwagi :) ;P ale porządek musi być 18 + dodałem jako by nie gorszyć nikogo nie świadomego :)

Edytowane przez Nowi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biskup Antoni Długosz radzi jak podrywać po katolicku:

http://www.se.pl/mezczyzna/wszystko-o-kobietach/biskup-antoni-dlugosz-radzi-jak-podrywac-po-katolicku_197755.html

 

I tak a'propo tego tekstu i wspomnianej w nim siostry, przypomina mi się scena ze "Świata wg Bundych".

Kelly robi prawko i Brad jej robi odpytkę:

 

- Idziesz wieczorem ulicą i widzisz faceta z dolarem. Co robisz?

A Uciekasz

B Wzywasz policję

C To, co zwykle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przypominam o głównej zasadzie wątku Rzeczy interesujące/zabawne.

 

  • posty bez zawartości interesującej/zabawnej (link, anegdotka, historyjka, obrazek etc.) lecą do kosza.
  • linki do serwisów typu youtube powinny zawierać krótki opis tego co tam siedzi
  • treść ogólnie uznawana za treść dla dorosłych oznaczamy znaczkiem [+18]
  • i nie komentujemy znalezisk w stylu: o fajne, niezłe, super, gupie, lol, rotfl, omg, etf, buhaha bla bla bla :]
     

 

i dla przykładu co by nie było, że mój post łamie te proste zasady:

 

8 latek rewelacyjnie nawala na banjo:

 

salut :)

tw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, te zasady chyba są trochę naciągane bo wcześnie czasami wywiązała się fajna dyskusja na różne temat.

 

Nie można po prostu wyłączyć naliczania liczby postów z tego wątku aby dzieci neostrady nie nabijały sobie postów... kiedyś było tu naprawdę śmiesznie i ciekawie a teraz taka jakaś posucha :/

 

Pozdrawia m Nowi

 

P.S. ja kiedyś chciałbym umieć tak grac na gitarze ;)

 

 

Przez ten filmik obejrzałem Trona 3 raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nvidia szykuje chipy do pracy w chmurze dla części obliczeń w procesorach tegra.

http://www.engadget.com/page/2/

 

fotki z siggraph http://www.engadget.com/photos/nvidias-project-maximus-and-project-monterey-revealing-at-siggraph-2011/

 

adobe i autodesk potwierdzają zainteresowanie.

Jak ktos znajdzie w sieci filmik z konferencji to fajnie jakby wrzucił lub się podzielił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot tak w temacie technilogii - cena grafenu:

 

2008 - Grafen produkowany metodą rozwarstwiania mechanicznego był do niedawna najdroższym materiałem na Ziemi – próbka krystalitu[5] grafenu pozyska metodami mikromechanicznymi o grubości przekroju ludzkiego włosa w 2008 r. kosztowała ponad 1000$ - czyli ok. 100 mln $/cm2.

 

2009 - Obecnie (dane z maja 2009) koszt grafenu za cm2 wynosi ok. 100$, a więc 1.000.000 razy mniej niż przy wykorzystaniu metody rozwarstwiania.

 

2011 - Obecnie produkcja grafenu jest bardzo droga - 5 cm2 grafenu kosztuje 250 dolarów (czyli 50$ za 1cm2 - pomyliłem sie). Jak się okazało z prawie wszystkiego, co zawiera węgiel, można wyprodukować grafen. Robiono go na przykład z czekolady, trawy i wielu innych rzeczy.

 

Wreszcie strój iron-mana w zasięgu portfela przeciętnego milionera ;D

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności