Skocz do zawartości

Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne vol.2


illy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bartolomeo - fajne, ale moim zdaniem nie ma tam wielu bardzo dobrych fotek - jak na przykład tej:

 

Kamikaze-about-to-hit-USS-M.jpg

 

Uchwycony moment w którym Kamikaze mija o włos amerykański pancernik (chyba USS Misouri).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruzh3r, może kupuje, bo zauważa u siebie podobne zachowanie co u mówiącego? A skoro tak, to może to nie stek bzdur? Nie wątpię, że jest sporo ludzi, których nie przytłacza ogrom różnych opinii, które często się wykluczają, a z których wybierać trzeba, media, które potrafią na mocno różny sposób podać jedno wydarzenie, historia, której bohaterowie często są antybohaterami i na odwrót, których nie wsysa internet w bezwiedne klikanie i tracenie czasu a później żal do siebie za zmarnowany czas, którzy nie mają wątpliwości co chcą robić w życiu i nie myślą z żalem o całej mnogości innych dróg przez życie. Na pewno jest takich ludzi sporo, ale ja nie miałem okazji takiego poznać. Stąd widzę w tym więcej sensu niż bzdur.

Film o faszystach fajny, ale to taka zabawa skrajnościami :P Poza tym ciekawe jak czasem szybko prawo Godwina na tym forum wchodzi w grę ;)

 

Jeszcze jeden fajny wykład z TED http://www.youtube.com/watch?v=NhmZBMuZ6vE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skondensowany stek bzdur... dawno to słyszałem i nadziwić się nie mogłem że ktoś to kupuje...

 

No nie mogę zgodzić. Popatrz ile u nas jest zapytań o konfiguracje sprzętu. Ile czasu i zaangażowania wymaga prowadzenie takiego wątku? Ludzie nie potrafią, przy takim wyborze, samodzielnie podejmować decyzji a, podświadomie, odpowiedzialność za błędne składają na innych użytkowników forum, którzy co prawda potrafią wykazać się wiedzą, ale koniec końców, nie oni kasę będą inwestować :P

 

Na pocieszenie:

Have%20Fun%20Looking%20at%20These%20Animals_%20(5).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skondensowany stek bzdur... dawno to słyszałem i nadziwić się nie mogłem że ktoś to kupuje...

 

Idealnym podsumowaniem tego wywodu jest to(!!!):

 

Dosyć ostro powiedziane, tym bardziej że sporo rzeczy o których była mowa ma wytłumaczenie w psychologii. Sprawdź sobie jaka jest korelacja między dochodami, pozycją społeczną a subiektywnym poczuciem szczęścia. Zobacz jak działa zjawisko kontrastu podczas dokonywania wyboru. Co prawda ten wykład to odkrywanie ameryki na nowo i pominięto w nim kilka istotnych kwestii (jak chodź by to że nie jest ważna ilość możliwych wyborów, ale liczba elementów różnicujących). Tym samym stwierdzenie o "bzdurach" z twojej strony jest nieco śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert Cialdini ładnie napisał o wyborze, przyjmowaniu autorytetów i kontraście.

 

Słuchanie się autorytetów jest naturalne dla człowieka, ale stwarza kupę możliwości do manipulowania, bez tego cywilizacja i normalne życie by nie istniało, każdy musiał by się znać na wszystkim, z drugiej strony jak się zaufa komuś to można dostać po tyłku.

 

Nowe technologie nie powstają przez to że firmy ścigają się oto która firma zmaksymalizuje wybór klientów, tylko przez to że jest na to rynek, popyt, ludzie chcą kupować (nie dotyczy Japonii;-)). Nie powstaną żadne bzdurne przedmioty bo nikt ich nie kupi. Z drugiej strony można ludźmi tak manipulować że będą chcieli kupić jakiś shit którego nie potrzebują.

 

Biorąc jakieś parę jego przykładu trudno nie nastawić się do tego że są co najmniej nietrafne, mącące?, nierzetelne?? Dla tego napisałem że bzdury.

Ale generalnie w dużej części się w zgadzam.

 

A wybór jest spoko ale ludziom się niektórym w du!@# przewraca, od możliwości (eugeniki, gender-studies)

 

A książke polecam, bardzo przystępnie napisana z fajnymi przykładami, polecał ją prowadzący odchamy z PR'u na PW!!!

 

Robert Cialdini, "Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka" (google pdf)

Edytowane przez Cruzh3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co się z tymi dziećmi teraz dzieje. "Nie wyszłeś" ? :)

 

 

+

 

Bonus od chłopaków z Youtube.

Odpalcie jakikolwiek filmik na

, kliknijcie pauzę, wciśnijcie strzałkę w lewo, i trzymając ją wciśniętą - strzałkę w górę. Puszczamy, i działamy! :) Edytowane przez Miłosz3ds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Baltic Open 2010 - nieoficjalne zawody formuły student/sae. Bolidy są projektowane i budowane przez studentów uczelni technicznych. Rozpedzają się do setki w czasie poniżej 4 sekund.

 

Polskie zespoły:

PWR Racing Team

SiMR Team

wE Racing

WUT Racing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trening przed weekendem.

 

sprawdzałem w zeszly weekend dziala ale uwazajcie co wrzucacie w spodnie. Z dswiadczenia wiem juz ze na imprezie wlewanie sobie jej piwa nie zadziała, po paralizator do torebki tez nie ma co siegac, 2 risky (szczegolnie jak wczesniej wlewalismy piwo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności