Skocz do zawartości

Fotografia: tweety w Warszawie i czasami gdzieś dalej


tweety

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od kilku dni nie widzę, żadnych zdjęć w tym wątku :| (tak jakby oprócz tekstu w postach nic nie było), ale wcześniej widziałem i jestem pod dużym wrażeniem ;), jak ktoś wcześniej napisał "byłeś blisko".

 

 

P.S. zajrzy ktoś do mojego wątku ?:P Pierwsza próba "reportażu, a komentarzy nie ma. http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=38373&page=6

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 333
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Casting do "You Can Dance". Niedziela PKiN w Warszawie. Bardziej szukanie ciekawych akcji, niż typowe pstrykanie twarzy i grup dla gazety. No i pierwsze poważniejsze podejście do BW, z którego niestety nie jestem zadowolony. No nic mam nadzieję, że chociaż coś ciekawego się tutaj dla Was znajdzie.

 

c90a64b4606a83ab.jpg

 

52812382667525d6.jpg

 

a4ec140c9ad62ec2.jpg

 

50ce840f09ee96b8.jpg

 

944864c6dcacff5e.jpg

 

e9ed94f7a9fe6db6.jpg

 

33f208bff564a9e7.jpg

 

beb9c94cf0b2f0c8.jpg

 

68eca099b4b04bfe.jpg

 

67de5ffb15df385c.jpg

 

b44a6de237645064.jpg

 

4624b754131f45b9.jpg

 

całość: C40D + 17-40 + 70-200

ISO: 400-800

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalnie kolorki były w tonacji łososiowo-czerwono-niebiesko-złotej. tak jest oświetlony PKiN i kiepsko to wyglądało. a BW to pomysł w trakcie robienia. pomyslałem, że warto skupić się bardziej na kadrach i przekazie niż na kolorystyce i odcieniach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no :) sporo ciekawych BW masz waść widzę, choć miejscami mało interesujące to wśród tych co zamieściłeś parę mi się osobiście podobie:

 

No 1. to te, ale za to jak mu skrzydła podciąłeś należałoby się opernik ;).

http://images29.fotosik.pl/238/67de5ffb15df385c.jpg

No 2.

To mi się podobie

http://images30.fotosik.pl/239/50ce840f09ee96b8.jpg

No 3. fajne ujęcie szkoda że ten babol świetlny na podłodze wyłazi i może ostrość zamiast na stopie na twarz trza było skierować ;)/.

http://images29.fotosik.pl/238/e9ed94f7a9fe6db6.jpg

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzydła? czekaj bo nie rozumiem... nic nie jest ucięte :]

 

co do stopy to taki był zamysł. twarz nieciekawa, nazbyt znudzona, stopa definitywnie bardziej mi się spodobała. zwłaszcza, że to ona gra w tym wszystkim pierwsze skrzypce.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna porcja pod krytykę. mam nadzieję, że tym razem wypowiedzą się więcej niż dwie osoby :]

 

Koncert zespołu "Apocalyptica" w Muzeum Powstania Warszawskiego. Genialne oświetlenie i powalająca muzyka. Zespół gra od lat 90 ciężką muzykę rockową/metalową na... wiolonczelach. Zasłynęli z coverów utworów Metallici, potem w miarę rosnącego zainteresowania wydali swoje własne utwory. W Warszawie zagrali z okazji 64 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

Całość robiona przez 3 pierwsze utwory.

Sprzet C40D + 17-40 + 70-200

ISO 800-1250

Czasy: 1/60 - 1/500

F: 2.8 - 4

 

IMG_7616.jpg

1.

 

IMG_7813.jpg

2.

 

IMG_7832.jpg

3.

 

IMG_7896.jpg

4.

 

IMG_7903.jpg

5.

 

IMG_8003.jpg

6.

 

IMG_8204.jpg

7.

 

IMG_8135.jpg

8.

 

IMG_8049.jpg

9.

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żebym był adwokatem tweetiego, ale te zdjęcia są przecież ostre :) tylko ostrość jest złapana na czymś innym niż twarz. Czy to źle ? Mówi się, że ostrość i nieostrość to narzedzia fotografa :) Naprawdę, dziwi mnie takie czysto podręcznikowe podejście z Waszej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pięć zdjęć jak dla mnie bomba. Brak ostrości na muzykach zupełnie tu nie razi ze względu na perspektywę i zdominowanie pierwszego plany przez wiolonczele. Gdyby ostrość była na twarzach muzyków wiolonczele przy małej głębi ostrości stanowiłby tylko rozmazane plamy które bardziej by przeszkadzały zasłaniając pozornie główny temat zdjęcia - muzyka, niż przykuwały uwagę. W końcu to fotoreportaż a nie studyjny portret. Na pozostałych czterech fotografiach ten efekt niestety nie wygląda już tak dobrze:( Wiolonczele na nich nie są już tak wyraziste jak na poprzednich i nie sprawiają że muzyk stanowi wyłącznie tło przedmiotu. W przypadku tych czterech zdjęć moim zdaniem brak ostrości przeszkadza. To tyle ode mnie, mam nadzieję, że jeszcze coś z tego koncertu wrzucisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1, 2, 4, (wedlug numeracji) mimo ze sa do siebie podobne - swietny kadr, aczkolwiek przewidywalny, mimo wszysko zagralo, zwlaszcza swiatlo. podoba sie.

 

reszta mocno srednia i cos AF nie zadzialal, a szkoda.

 

brakuje mi tego, o czym kiedys pislam. za malo szukales (albo nie dales tu), duzo kadrow sie powtarza.

 

z drugiej strony, miej gdzies moje rady :P. jak bylam w rozmowie w agencji, przyjeli mnie, mimo iz uslyszalam, ze moje fotoreportaze sa zbyt artystyczne, aby byc zdjeciami prasowymi. moze wiec lepiej rob prasowke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musze powiedzieć że teraz to już dopiero będe się wstydził pokazac jakieś koncertówki:) rozwalająca robota w większości ale tak jak juz gdzie indziej pisałem imho jesli twarz ma byc mniej ważna dzięki głębi to powinno być to mocniejsze niż taki 5 px blur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak już gdzie indziej pisałem, szkło ma f/2.8. więc analizując ustawienie odległości głowy od ręki więcej z tego nie wycisnę. a w zabawę ze sztucznym Blurem w PSie nie mam czasu.

 

dzięki za opinię illy i AG :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello :)

 

Ostatnio rzadko sięgam po aparat a jeśli już to tylko tak bardziej prywatnie.

Ale ostatnio wybraliśmy się do Łazienek Królewskich i stąd takie dwa shoty rudzielca. Swoją drogą jak ktoś chce to w ten weekend zapowiada się też ładna pogoda i na pewno znajdzie się jakiś temat z wiewiórkami do popstrykania :)

 

01.

IMG_01.jpg

 

02.

IMG_02.jpg

 

tech:

C40D + 70-200 + sporo Photoshopa ;]

ISO 100

F:2.8

sh: 1/100

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, dzięki :)

 

pierwsza fota to przypadek. wiewiórka uciekła na chwilę na drzewo a ja szybko podbiegłem i trzasnąłem 5 fotek z czego tylko ta jedna była nieporuszona.

 

a w sumie to pierwszy raz kiedy mocno musiałem ingerować w światło na fotkach ;)

 

przy drugiej w szczególności:

 

wip_01.jpg

 

a przy pierwszej tylko korekcja koloru i jasności na wiewiórze i tle:

 

wip_02.jpg

 

Pozdrawiam

 

[edit]

 

ostatnia fotka:

 

03.

IMG_03.jpg

 

no dobra teraz już ostatnie dwie :]

 

04.

IMG_04.jpg

 

05.

IMG_05.jpg

 

 

plus before-after każdego zdjęcia:

 

wip_03.jpg

 

 

wip_04.jpg

 

 

wip_05.jpg

Edytowane przez tweety
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dzięki za odzew :)

 

tutek? Siepu! nic odkrywczego ale jesli cię to poratuje to póki co opiszę to w wielkim skrócie:

 

wip_03.jpg

 

  • otwieram zdjęcie w PS i duplikuję warstwę
  • na nowej warstwie dokonuję korekty globalnej Levelsami i Hue saturation
  • kolejna warstwa to korekta jasności i kontrastu tylko dla wiewiórki - tabletem maskuję jasne partie sierści fejkując działanie słońca i błysk na futerku
  • kolejna warstwa to ciemne partie wiewiórki czyli to samo tylko, że w trybie multiply
  • kolejna warstwa: malutkie jasne partie wiewiórki lekko przepalam białym kolorem na overlay (np: krańce uszu lub spoty światła kluczowego)
  • teraz tło: nowa warstwa to ściemnienie tła za wiewiórką i tuż przed nią. chcę żeby tylko wiewiórka była oświetlona (wydzielona poprzez pojedynczy promień światła)
  • w miejscu gdzie działa nowo powstałe słońce, lekko przepalam na overlay liście
  • dodaję gradient na screenie imitujący promienie słoneczne
  • dodaję mniejszy gradient na overlay imitujący przepalenia na poszyciu
  • całość otaczam winietkami i spłaszczając całość globalnie manipuluję levelsami lub rozjaśniam lub przyciemniam niektóre punkty zdjęcia
  • Save as... i po sprawie :)

 

całość oczywiście dłubana tabletem, myszką czasami zabraknie precyzji. w niektórych momentach doświetlałem tylko niektóre włoski a przy tego typu pracy myszką będzie bardzo ciężko :)

 

ogólnie to ważne jest, aby bawić się tylko i wyłącznie duplikując warstwę, rozjaśniać ją lub przyciemniać levelsami i umiejętnie maskując. potem przy odrobinie szczęścia uda się to ładnie zamknąć w jakimś ciekawym ujęciu :)

 

colgatte: dzięki, ręka należy do dziadka karmiącego wiewiórkę więc za rękę jemu należą się podziękowania i gratsy ;)

 

pecet: warszawskie wiewiórki odważne są to fakt ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności