Skocz do zawartości

Bitwa 3D: WYNIKI NOMINACJI!!


Rekomendowane odpowiedzi

I w końcu ktoś (texel) upomniał się o prawa autorskie (po nalotach na tłumaczy napisy.org było to do przewidzenia) :(. Dlaczego :(? Nie dlatego, że popieram piractwo ale dlatego, że gdyby pojawił się punkt regulaminu bitwy, że "robimy" na legalnym sofcie to konkursu by nie bylo, no chyba że "Bitwa Blender" :p. Czy jury weryfikuje legalność prac? Wiele osób pracuje na sofcie w firmach, w których są zatrudnieni. W przypadku zwycięstwa wygrywa autor czy firma? Jest to problem, bo kogo stać na maxa za kilka kilo euro. Konkurs ma charakter komercyjny (nagrody) więc o wykorzystaniu triala nie ma mowy. Jest to powód w którym sam nie startuję w bitwie, chodziaż w pracy mam licencjonowanego maxa. Pozdrawiam.

ps

Moderatorów moźna usprawiedliwić, bo skąd mogli wiedzieć, że koncept jest plagiatem. W znanym konkursie foto, 2 miejsce zdobył fotomontaż i też okazało się to po werdykcie... Tak na marginesie sam zainteresowany jest moderatorem i pewnie sam swojej pracy nie oceniał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

niejakiego jarasa.

 

troche szacunku sie nalezy to jedno

drugie : z tego co wiem to Jaras i tak nie może wygrać bo jest moderatorem

co do oskarżenia o plagiat to poczekam co powie sam zainteresowany (wywołany do tablicy)

trzecie : Jaras rzetelnie poinformował w pierwszym poście swojego wątku o tym że bazuje na w/w przez Ciebie koncepcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Texel jaja sobie robisz ?

 

w pracy Jarasa nie ma nic kradzionego, napisał ze korzysta z tego konceptu, nie zrobił plagiatu bo po pierwsze model jest inny po 2gie czerpanie inspiracji z prac 2d o ile mi wiadomo jest jak najbardziej na miejscu.

 

Po 3cie powiedz mi kto ma robic preselekcje prac jak nie moderatorzy ? userzy moze ? ;) i zrobimy z bitwy 2gi konkurs kfc ? ;)

 

Nie wiem jak inni moderatorzy, ale ja hmmm czuje sie na siłach zeby wskazac kilka prac ktore moim zdaniem sa najlepsze i wierz mi ze tylko takie wskazywalem, nie wybralem 15 prac a 8, ktore moim zdaniem nie tylko miały szanse na zakonczenie i cos soba reprezentowaly, ale i cos przekazywaly ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... a ja myślę, że będzie można ocenić czy to jest plagiat czy nie, dopiero wtedy, kiedy Pan Jan Op De Beeck udostępni swoje siatki ;)

Poza tym to chyba jakiś trol-malkontent jest ;P

 

Gratulacje nominowanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie klicek tez powinien trafic do wiezienia bo w hendrix'ie tez glowe robil z konceptu ? no bez jaj badzimy powazni :) przeciez inspiracja nie prowadzi do plagiatu a juz artooroo to powinien dozywoci dostac :D gdyz odwzorowywal obraz :) na cgtalku mozna znalesc ogromne ilosci prac inspirujacych robiacych koncepty...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. czemu mnie wasza reakcja wcale nie dziwi ?

a tlumaczenia typu: przeciez rzetelnie poinformowal, ze korzysta z cudzego dziela, ba.. nawet umiescil obrazek pod ktorym jak byk widac "Copyright Jan Op De Beeck" nawet nie smiesza ?

i fakt, ze moderatorzy nie przestrzegaja wlasnego regulaminu:

"Zabronione jest zmienianie lub wykorzystywanie prac innych autorów."

 

eh.. rece opadaja, ale skoro nie przeszkadza to moderatorom, jury ani sponsorom nagrod, to robta co chceta. ale pamietajcie, ze nieznajomosc prawa nie zwalnia z jego przestrzegania.

 

adam_m - w konkursie Grand Press, gosc co prawda dostal nagrode, ale za nieprzestrzeganie regulaminu i oszustwo musial sie jej zrzec. pokornie przeprosil, ale i tak stal sie posmiewiskiem w branzy a dodatkowo zwolniono go z pracy...

 

co do preselekcji. to jeszcze nie widzialem konkursu gdzie obsluga techniczna stawialaby sie ponad profesjonalne jury. taka preselekcja z gruntu jest niesprawiedliwa poniewaz czesc uczestnikow oceniana jest przez amatorow a czesc przez znawcow tematu. uwlacza to tez samemu jury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyluzuj stary, po co jakies schizowe zasady robic, chodzi o to przeciez zeby jak najlepszy obrazek wypłodzic, masa grafikow korzysta z konceptow i jest to przeciez zaznaczane w watku i wysylane go jury,

wogole nie widze problemu w tym ze moderatorzy selekcjonuja prace, co jak co ale oni znaja sie na rzeczy, a to nie jest sprawa gustu jednego czlowieka tylko glosowanie calej smietanki :)

 

a reakcja nie dziwi, bo jestes nowym userem, i chyba nikt nie ma siły sie kłucic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do preselekcji. to jeszcze nie widzialem konkursu gdzie obsluga techniczna stawialaby sie ponad profesjonalne jury. taka preselekcja z gruntu jest niesprawiedliwa poniewaz czesc uczestnikow oceniana jest przez amatorow a czesc przez znawcow tematu. uwlacza to tez samemu jury.

 

Teraz dałeś czadu... pooglądaj prace np Klicka a będziesz wiedział, że to 100% znawca tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm powiem wam że mój punkt widzenia (pozdro dla Adka_CG) jest taki że można nawet przemalować cudze dzieło o ile ma się na tyle umiejętności. Przy czym to może być jedynie jeśli nie statujemy w konkursie ani nie sprzedajemy tego obrazu czy wykorzystujemy go komercyjnie. Na formum SIJUN jakiś user namalował obraz Rembrandta i zrobił to świetnie, podpisał go ponadto - że to wykonany przez niego obraz rembrandta pt "i tam jakiś tytuł". Ludzie mu pogratulowali umiejętności ale nikt się nie czepiał o plagiat i słusznie bo o to chodziło. natomiast mówienie że jest się autorem nie swojego dzieła albo malowanie konceptu artysty który znany jest z "dobrych konceptów (a słabej techniki)" jest niesmaczne. Dlatego ja zawsze unikam robienia czegoś gdzie nie jestem autorem każdego piksela:D i polecam to innym. w przypadku jarasa hmmmm nie wydaje mi się że zdołał uchwycić koncept Jana Op De Beecka,a jedynie główne załorzenia tworzenia tej postaci. Jednak jako artysta powinien wystrzegać się takich sytuacji. Jestem tu po stronie Jarasa ale jestem również świadom że prawda jest w tym konflikcie (jak zawsze zresztą) gdzieś po środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Texel tak na przyszłość to może właśnie zapoznaj się z prawem, i dopiero otwieraj paszczę. Zgodnie z prawem, wystarczy że wezmę obrazek przerobię go na wektory, zmienię kolorki i już autor może mi nadmuchać. Tak więc praca o której mowa nie ma nic wspólnego z plagiatem, czy też kradzieżą praw autorskich. Nie obrażaj innych do chwili gdy nie będziesz w 100% pewny, że masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

texel - newbie, chciales zaistniec to zainstniales, ale nie moge powiedziec zebys zablysnał. na szacun bedziesz musial zasluzyc sobie w nieco inny sposob. tu wyrazanie tego typu opinii jest nieco niesmaczne wiec jesli praktykujesz zagrywki rodem z polsatu to to forum nie jest dla ciebie. obrazajac innych bez powodu wystawiasz sobie podpis. i tyle na ten temat.

 

co do preselekcji - byla zaznaczona w regulaminie. nie podoba sie regulamin? nie startuj w bitwie, powątpiewasz w kwalifikacje moderatorow? zmien forum, zaloz swoje. nie lubisz truskawek? zjedz pasztet. zyjesz w kraju demokracji, nikt na sile nie zmusza cie do pokornego odwiedzania tego forum.

 

co do plagiatu - wiesz co chyba sie przejechales. ze niby plagiatem jest inspirowanie sie czyjas praca? to w takim razie wszystko co nas otacza jest jednym wielkim plagiatem, najwieksi artysci korzystali z konceptow nierzadko cudzych... no ale jak tak to ja pokornie wycofuje sie z bitwy bo nie chce jak to napisales stac sie posmiewiskiem :)

 

co do jarasa, to pogadamy w momencie gdy choc troche zblizysz sie do jego poziomu. na razie to tylko tyle ze cos gadasz ale sam to raczej z niczego slawny nie jestes... widzisz zanim zaczniesz cos krytykowac dobrze jest sie na czyms znac i moc samemu cos zaprezentowac. masz cos do pokazania? chetnie obadam co tam potrafisz. a jak nie potrafisz nie pchaj sie na afisz. to tyle.

 

btw gratki dla startujacych w bitwie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ttaaddeekk: w takim razie po co w ogole zapraszac jury, skoro smietanka moderatorow zna sie najlepiej? a przeciez najprostrzym rozwiazaniem byloby powolanie jury skladajacego sie z zaproszonych gosci oraz moderatorow.

 

Simple_man: przekonales mnie, mozna bezkarnie krasc cudze pomysly, wykorzystywac i przerabiac prace bez zgody autora, a prawo autorskie jest po to zeby je omijac. pocieszajaca jest wasza wiedza i podejscie, zwazywszy na fakt ze to forum ma co nieco wspolnego z grafika. tak trzymac ! krasc, krasc, krasc bo i tak nam moga nadmuchac :)

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

texel co do jury to zdaje mi się, że lepiej im wysłać gotowe prace które są na wysokim poziomie, do oceny. Zamiast męczyć ich ogromem prac do nominacji itd. Co do samych nominacji uważam, iż były przeprowadzone naprawdę sumiennie, ich wyniki są jak najbardziej słuszne. A moderatorzy to osoby kompetentne.

 

Poza tym myślę, że źle zrozumiałeś wypowiedzi Simple_mana...

 

PS. może by zamknąć ten temat zamiast robić offtopic??

PS2. texel, skoro zawsze korzystasz w 100% ze swoich koncepcji (do takiego wniosku doszedłem czytając twoje posty), i zarejestrowałeś się na forum o grafice, to może pokażesz jakąś fajną pracę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ttaaddeekk: w takim razie po co w ogole zapraszac jury, skoro smietanka moderatorow zna sie najlepiej? a przeciez najprostrzym rozwiazaniem byloby powolanie jury skladajacego sie z zaproszonych gosci oraz moderatorow.

 

Simple_man: przekonales mnie, mozna bezkarnie krasc cudze pomysly, wykorzystywac i przerabiac prace bez zgody autora, a prawo autorskie jest po to zeby je omijac. pocieszajaca jest wasza wiedza i podejscie, zwazywszy na fakt ze to forum ma co nieco wspolnego z grafika. tak trzymac ! krasc, krasc, krasc bo i tak nam moga nadmuchac :)

 

po to zeby takie slawy jak stalberg nie dostawaly 100 prac , bo znudzilo by im sie takie charytatywne ocenianie. a jak moze zauwarzyles, jeseli chodziaz jadna osoba miala obiekcjie co do tego ze ktos sie nie dostal to ta osoba zostawala dopisywana do listy nominowanych

 

"tak trzymac ! krasc, krasc, krasc bo i tak nam moga nadmuchac" rozwaliles mnie tym textem na łopatki :D

ale o co wogole chodzi, że tak stajesz w obronie pokrzywdzonych, przeciez nawet nie startowales...

 

wogole to dalem sie wciagnac z bezsensowna dyskusje :/ a i tak jak wspoomniales "to forum ma co nieco wspolnego z grafika" a nie bezsensownymi gadkami i kluceniem o byle pierdoly, zapraszam na czaty onetu , tam napewno wiele zagubionych ludzi Cie posłucha, i nie tlumacz mi tylko prosze ze nie przyszedles sie tylko poklucic bo przez takie zwroty jak "jakis tam jaras" napewno nikt nie bedzie traktował Cie poważnie

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmo22: tak masz racje chodzilo mi o zaistnienie na tym forum, o szacun, o bycie slawnym, i wogole HWDP, a prawo jest dla frajerow.

pozatym co wy z tym plagiatem ? pokaz mi w ktorym miejscu napisalem, ze to plagiat ? Jaras posluzyl sie cudzym dzielem BEZ WIEDZY I ZGODY autora ! zrobil swoiste opracowanie ! (model 3d na podsawie koncepji i pomyslu do ktorego nie nabyl praw) ale pomijajac aspekt prawny, bo ze slepymi o kolorach nie da sie rozmawiac. to Jaras jako niewatpliwie zdolny czlowiek powinien sie wstydzic, ze wykozystal cudze dzielo. chyba stac go na odrobine kreatywnosci. a tak to sam sobie zrobil krzywde.

 

Lelen: sugerujesz ze jestem kapusiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

texel: weź i się uspokój, nie zaczynaj ludzi wyzywać od pajaców.... tak w ogóle to skoro takim wielkim złem jest wzorowanie się na czyimś dziele. To czemu ci wszyscy ludzie co robią modele samochodów, sprzętu AGD i RTV i je sprzedają nie siedzą jeszcze w więzieniu?? Przecież to jawne naruszenie praw autorskich producenta i projektanta!! Ale najdziwniejsze jest to, że nikt tego się nie czepia.... po prostu nie wiem... skąd ty się texel wziąłeś???

 

A tak poza tym ty masz jakieś wykształcenie prawne abo co, że uważasz się za takiego znawcę prawa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ttaaddeekk: widzialem Twoja prace, jest naprawde swietna, widac ze masz do tego lape. dlatego tym bardziej dziwie sie, ze stajesz po stronie osob ktore nasmiewaja sie z prawa autorskiego. wyobraz sobie, ze ktos wykozystuje Twoj pomysl, albo co gorsza zamienia obrazek na wektorowy, lekko zmienia kolorki i wykorzystuje go do komercyjnych celow. uwazajac, ze wszystko jest ok... pewnie inaczej bys wtedy mowil.

no ludzie, trzeba miec choc odrobine szacunku dla pracy drugiego artysty. szczegolnie, ze i was to bezposrednio dotyczy (przynajmniej niektorych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma niby wniesc pokazanie prac przez texela? Nie prowokujcie, przeciez najwiecej szumu robia zawsze Ci najzdolniejsi, z ASP ;)

 

Moim zdaniem texel uzywajac pojec w stylu "abolutny SKANDAL" czy "posmiewisko w branzy" wrzuca ten dosyc mocno ideowy i nietypowy konkurs do zlej szuflady. Tu sie szlifuje warsztat a nie politykuje.

 

texel: porownanie zachowania Jarasa do przykladu z konkursu KFC jest dosyc krzywdzace i nie widze tu analogii. Krótko mowiac, czepiasz sie.

 

/obsluga techniczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

texel : czy Jana Op De Beeck pytał osobiście Alberta czy może go tak odwzorować ? ... a jak nie.. ? i co teraz .. naruszenie praw.. zniesławienie.. ośmieszenie..

nie widzę najmniejszej winy Jarasa ... jego praca jest świetna , nie narusza żadnych praw.. (przyrównaj Jego ostatnie rendery do "wzorca" ... - nawet byś nie zgadł ze wzorował sie na na tym gdyby sam tego nie napisał)

 

Co do nominacji... to jw.. regulamin pisał o tym... i nikt się nie sprzeciwia.. to dlaczego Ty masz coś za złe.. skoro nie bierzesz w tym udziału.

 

śmieszna rozmowa.. nie potrzebna .. normalnie Onet czat.. texel.. serio skończ to już … bo coraz bardziej żałosne się to robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj texel moglbys mi wyjasnic jedna rzecz? popelniles w sumie az 7 postow, nie wszystkie w tym watku, za to w kazdym cos ci nie teges. WTF?

btw mam nadzieje ze wystartujesz w PAB :) w koncu wyjdzie co z ciebie za ass khym, khym... as :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....wracając do tematu...gratulacje nominowanym i nie tylko, macie szczęście bo moja bitwa padła z powodu awarii komputera, więc nie dziękujcie za dodatkowe miejsce na liście nominowanych :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pokazac swoje prace ? nie ma mowy panowie, jeszcze mi je zapieprzycie hehe ;)

leander: "posmiewisko w branzy" uzylem odnosnie Piotra Skornickiego, zdyskwalifikowanego w konkursie Grand Press. i byla to odpowiedz na post przedmowcy.

 

najsmutniejsze jest to, ze Jaras, pokazujac 2 czy 3 karykatury nie swojego autorstwa z widocznym COPYRIGHTEM! (czy wy w ogole wiecie co to jest?) zastanawial sie ktory projekt by tu uzyc, i absolutnie nikt nie zwrocil mu uwagi, ze tak nie wypada, ze to jest naruszenie praw autorskich, ze moze najpierw by wypadalo spytac sie autora czy nie ma nic przeciwko. nikt, absolutnie zadnej jaskolki. i takie spoleczne przyzwolenie jest przerazajace, szczegolnie wsrod ludzi ktorzy teoretycznie sa kolegami po fachu.

teraz tez, atakujecie mnie na rozne sposoby, tylko dlatego ze wychylilem sie z szeregu, nazywajac rzeczy po imieniu zwrocilem uwage na ten problem. zachowujecie sie jakbyscie sami mieli cos na sumieniu, raczka raczke myje. ale rzeczywistosci nie da sie zaklac panowie. i powtarzam nieznajomosc prawa nie zwalnia z jego przestrzegania !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copy to kopia, czyli dokładnie to samo, inspiracja to co innego.

Jak ktoś opublikuje jakiś mój obrazek pod swoim imieniem, to się wkurzę. Jak wydrukuje na pocztówkach i będzie to sprzedawał to też.

Ale jak ktoś się zainspiruje moim obrazkiem, i zrobi coś fajnego wzorując się częściowo moim, to się ucieszę.

 

Proponuję zmianę tematu

Kiedy będzie następna bitwa? Będzie coś latem w wakacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety znowu złamałem prawo autorskie - zrobiłem zdjęcie pszczoły (makro) która jest własnościa miłościwie panującego nam Stwórcy i jeszcze podkręciłem co nieco w PS.

obiecuje popawe

 

texel - mam wrażenie że sam nie rozumiesz co piszesz

"najsmutniejsze jest to, ze Jaras, pokazujac 2 czy 3 karykatury nie swojego autorstwa z widocznym COPYRIGHTEM!"

właśnie dlatego nie złamał prawa - co innego jakby usunął napis lub napisał że to jego dzieło. Tak samo na swojej stronie www możesz cytować cudze teksty jeśli zaznaczysz miejsce pochodzenia.

 

btw ile masz lat ?

 

 

 

czy może ktoś wyciąć te śmiecące posty ?

tak sympatycznie tu było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

texel -> nominacje są w takiej a nie innej formie bo Jury nie będzie się przebijać przez dziesiątki (dosłownie) prac. W takiej formie działało to nie od dziś. Tak tak wiem... "ale może warto zmienić to" bla bla bla....

 

Jeśli masz jakąś sprawę do Jarka to napisz mu PMkę albo na gadu napisz.

 

I nie wiem dlaczego takie żale tu wylewasz skoro nie brałeś udziału w Bitwie, nie jesteś autorem konceptu/inspiracji (jak zwał tak zwał) i w ogóle stoisz z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no :) pomoge mu :

 

Plagiat jest bezprawnym przeniesieniem treści lub wyjątków z cudzego utworu bez wyraźnego podania źródła zapożyczenia[...]utworu i jako działanie godzące w przysługujące twórcy prawo do nienaruszalności treści i formy utworu stanowi naruszenie praw autorskich osobistych (por. wyrok Sądu Najwyższego z 15 czerwca 1989 r., III CRN 139/89)

 

masz i idz sie przewietrz :)

 

Jaras ma za słabe serce zeby sie denerwowac, a tak na serio nie bedzie go przez kilka dni, dlatego jak wroci to dopiero cos napisze :)

 

Rozwijajac moja myśl chcialem tylko powiedziec, ze chyba naprawde zle podchodzisz do grafiki, widocznie nie jestes grafikiem, albo jestes poczatkujacy. Skad taki wniosek ? duzo osob inspiruje sie konceptami 2d jezeli robi grafike 3d, zasada jest taka ze nie powinnismy podpatrywac tego samego medium w ktorym tworzymy, a moze sie myle.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

texel -> mysle ze dla kazdego artysty wykorzystanie jego pracy jako inspiracji to swego rodzaju pochwała.

Mylisz tu 2 ruzne pojecia - hamskie kopiowanie,przywlaszczanie sobie cudzej pracy - z wlasna interpretacja/rozwinieciem czyjegos pomyslu.

 

Kazdy kto ma choc by blade pojecie o 3d wie iz to co zrobil i pokazal Jaras w zadnym wypadku nie mozna traktowac w taki sposob w jaki Ty to potraktowales. To sa lata praktyki i doswiadczenia i byle smark z piaskownicy nie jest w stanie tego zrobic. Zgodzil bym sie z toba gdyby Jaras wzial wymieniona prace i zrobil to co wczesniej zostalo wspomniane (chamska wektoryzacja i zmiana kolorow) - jednak nic takiego nie mialo tu miejsca.

 

Jesli masz jakiekolwiek watpliwosci poprostu skontaktuj sie z autorem conceptu.

 

Troche sie zapedziles ze swoja nadgorliwoscia ;)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz tweety, to samo miałem na myśli. Ale wracając do nominacji.

Mam ją, ludzie naprawdę mam ją. Jezu jak się cieszę, normalnie jak dzieciak z prezentu gwiazdkowego. THX dla modów.

 

Jak już pisałem, miałem awarię komputera, zwolniło się miejsce. Nie ma za co:D

Taki tam joke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm wiesz texel szkoda gadać z tobą nawet. Pomysł nie może być brany pod coopyright bo gdzie znajdziesz granicę pomiędzy tym co jest pomysłem starym a tym co jest pomysłem nowym. Np. ktoś namaluje kosmitę w stylu X-Files potem inna osoba namaluje kosmitę w stylu Teletubisie i czy to jest ten sam pomysł? nie! ale jak to!! przeciez to i to jest kosmitą! plagiat! plagiat! mniej więcej tak brzmi twoja wypowiedź texelu.

i jak nie lubię wzorowania się na kimś innym (popadania w naśladownictwo

itp) tak jaras jest tu niewinny! ta pracka na moje oko wcale nie przypomina nawet tej pracy Jana Op De Beecka a jedynie jest z niej zainspirowana!

 

Po prostu czysta zazdrość przemawia w twoich wypowiedziach. jak ja bym zrobił takiego Einsteina jak Jan Op De Beeck to bym się nim chwalił na lewo i prawo! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będzie następna bitwa? Będzie coś latem w wakacje?

hehe pewnie od września... przecież szkoła sie zacznie.. studia.. praca... czyli dużo wolnego czasu :]

 

jak już doszło do podziękowań , to ja też dziękuję :) i też sie bardzo cieszę :]

praca wre .. walczę z brakiem ramu ale na 10czerwca (my b. day :p) wszystko bedzie gotowe

 

pozrrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehehehehe nie no rozwaliło to mnie :P rozwijając myśl Texela toooo, hmmm praktycznie każdy uczestnik bitwy złamał prawo autrskie i powinien być zdyskwalifikowany (kurde trudne słówko :P). Nawet ttaaddeekk- no przecież skorzystał z gałęzi i liści jakiegoś drzewka.

 

hmmm ja też zaczynam sie bać o siebie. W ostatniej wizce wykorzystałem armature z Koła :P Zaraz napisze oficjalne przeprosiny do nich :P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie to ciekawe jak do teorii texla mają się prace pana Roya Lichtensteina, który po prostu robił sobie slajd obrazka z komiksu i odrysowywał go podpisując go swoim nazwiskiem. Przy okazji zrobił na tym niesamowitą kasę. Oczywiście dodawał też coś od siebie, żeby nie było, że jest mało kreatywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda z wami gadac, wszystko obracacie w zart i absurd. i nikt was nie przekona ze biale jest biale, a czarne czarne. dlatego koncze dyskusje i opuszczam to forum. zyczac wam zebyscie kiedys na wlasnej skorze przekonali sie jak to jest byc okradzionym, moze wtedy zrozumiecie o czym pisalem.

 

i jak ktos twierdzi ze:

http://www.mm.pl/~aktimel/einstein-mr14.jpg

oraz

http://www.opdebeeck.com/afbeeldingen/karikatuurafgewerkt/large/einstein.jpg

nie maja nic wspolnego, to juz jego problem.

mam nadzieje, ze autor karykatury nie pozwie organizatorow do sadu.

i wszystko rozejdzie sie to po kosciach. a sponsorzy przymkna oko, na takie "inspiracje" jak to sami okreslacie. EOT

  • Sad 4
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

texel: czy jaras podał źródło? tak. czy zachował się jak człowiek z zamiarem bezczelnego plagiatowania? nie. podał referencję! 30% zostało zmienione więc nie ma plagiatu człowieku! skończ pieprzyć głupoty!

 

gdyby autor chamsko przekopiował całość pracy i nie podał autora konceptu to co innego. ale wszystko jest zgodne z normami prawnymi więc zejdź z człowieka.

 

organizatorzy konkursu nie widzą w tym żadnego plagiatu. takie jest oficjalne stanowisko portalu max3d.pl

 

koniec tej idiotycznej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"to tacy jak ty texelu krzyczeli że mistrz Bagiński wzorował Katedrę na obrazach mistrza Beksińskiego.

 

O ile pamiętam Bagiński sam mówił bez owijania w bawełnę że Beksiński mocno na niego wpłynął- nie bardzo wiem co mogłoby być w tym złego. Nie poruszamy się w próżni (nie tylko my ale i prawdziwi artyści) tylko w ramach kultury i nie ma co udawać że jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony Texel trochę przesadził, ale z drugiej przesadzili również i ci, którzy bronili Jarasa (teksty, w stylu "pieprzysz", "pierdzielisz" jak na mój gust są poniżej pewnego poziomu; przypomina to raczej karczemną awanturę, a nie rzeczową dyskusję).

 

Co innego inspiracja, a co innego kopiowanie pracy. Tym bardziej, że mówimy tutaj o dwóch różnych dziedzinach sztuki - grafice 2D i 3D. Inna sprawa, że skoro oberwało się Jarasowi, to równie dobrze powinno oberwać się i innym (ktoś inspirował się obrazem, ktoś komiksem).

 

W ostatecznym rozrachunku chyba dobrze się stało, iż Texel poruszył taki temat, choćny dlatego iż można powiedzieć, że takie działanie plagiatem nie jest. To tak, jakby karać rzeźbiarza za wymodelowanie w glinie postaci z obrazu - autor obrazu nie jest w żadnym stopniu pokrzywdzony, a praca rzeźbiarza staje się samodzielnym, kompletnym dziełem, istniejącym w trzech wymiarach, a więc związanym z zupełnie inną percepcją sztuki. Poza tym uważam, iż takie konkursy powinny być przede wszystkim okazją do dobrej zabawy, podniesienia swoich umiejętności, jak i sprawdzenia ich w "boju". Kłócić się o takie rzeczy, które w 99% nie dotyczą bezpośrednio osób zabierających głos w sprawie, jest żenujące (to zresztą ciekawe, iż w przypadku kłótni pochłaniają one 2-3 razy więcej miejsca na forach, aniżeli merytoryczne komentarza - zupełnie tak, jakby każdy na nie czekał!).

 

A tak na marginesie to winszuję nominowanym, ubolewając, iż moja praca nie znalazła (dostatecznego?) uznania wśród jury (mam nadzieję, że chociaż się o nią pokłócili?).

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności